Ex Machina

• Velká Británie Ex Machina (více)

Caleb (Domhnall Gleeson) měl neuvěřitelnou kliku. Ve firemní soutěži vyhrál hlavní cenu, týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana (Oscar Isaac). V okamžiku kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene. Jenže ani nejbujnější fantazie by ho nedokázala připravit na to, co ho čeká v supermoderní stavbě připomínající protiatomový bunkr. Prvotní ostych zažene Nathanův přátelský přístup. Pak se však seznámí s Avou (Alicia Vikander). U přátelské dívky s krásnou tváří jen dráty vedoucí jejím průsvitným tělem prozrazují, že je ve skutečnosti unikátním technologickým experimentem. Jeho součástí se právě stal i Caleb. Jeho úkolem je prostá interakce s Avou, kterou Nathan pečlivě pozoruje a zaznamenává a testuje tak možnosti umělé inteligence. Dokáže být Ava natolik „lidská", že Caleb zapomene, že komunikuje s robotem? Dokáže v něm probudit nějaké city? Calebovi se však role pokusného morčete začne čím dál víc zajídat, zvlášť když s Avinou pomocí zjistí, že Nathan mu o svém výzkumu neřekl zdaleka všechno. (CinemArt)

StrycoWolver

Po vzhliadnutí trojice filmov o UI , kde film ONA postavil laťku tak vysoko, že Ex Machina a Banderasova Automáta je iba podpriemerný snímok. ()

kaller

Audiovizuální kulisa, která stylově podkresluje zdejší komorní příběh, překvapivé finále, které je navíc docela sexy, a k tomu řada vtíravých otázek, co nemají jednoznačnou odpověď. Potud určitě ano. Nicméně potenciál jít ještě výš Ex Machina určitě měla! ()

KreeDmaN

Více takovýchto filmů. Skvělý psychologický thriller se sci-fi nádechem, vždy o krok před dívákem. Myslel jsem si, že jsem odhalil pointu. Mýlil jsem se. Po konci filmu zůstalo v místnosti jen mrazivé ticho. 85%. ()

freshprince

Od tohoto snímku jsem očekával hodně, možná až příliš mnoho, ale kupodivu splnil vše má očekávání až na závěr, který jsem rozhodně nečekal (nechci tím říct, že by se mi nelíbil). Psychologické Sci-Fi, se skvělým, ale neobvyklým pojetím. 9,5/10 ()

Jurcekk

Tretia hviezda za veľkorysú produkciu (exteriéry, interiéry, androidka) ...Garland by nemal točiť. Pár pekných viet napísali Marigold a Verbal... ( Vo Verbalovom prípade musím poopraviť, pekných v zmysle múdrych, pekné vety sype z rukáva.). musím si pozrieť Black Mirror... ()

zekon

Dokážu si to představit jako knížku, resp. povídku, ale film, neskutečná nuda plná tlachání o ničem a na kterou by stačilo 20minut. Pozitivní je pouze slušný trik s robotem nicméně ve 4 lidech utáhnout film, to chce jiného kabrňáka. Druhá pozitivní věc je pointa, jenže jinak to tady všechno už bylo a není tam naprosto nic nové. Dojímá mě hodnocení té spousty nadšenců tady, asi je nadchli nahaté robotky nacpané ve skříní a transformace hromady modrých elektronek a drátů se sexy tvary v 18ti letou puberťačku s postavou 12ti letého děcka. Se mi líbí co tam všichni v tom ději našli a viděli :) Nu což.....když u toho dokáže někdo slintat, je to jeho věc. verbal to ostatně napsal naprosto bravurně. ()

leonus.atrum

Robot má duši,zamiluje se do něj člověk a zabije sveho stvořitele...Né to není spoiler to je klasický scénář těchto filmů pořád omývaný dokola. Za celý film se nestane naprosto nic sci-fi a už vůbec né dramatického. JE tu jeden dobrý zvrat, který mě upřímně docela dostal, ale to jest vše! Pokud vás zajímá toto téma doporučuji se kouknout na hromadu lepších a hromadu zábavnějších filmů. Nebo si zkusit pár dobrých počítačovích her... ()

Warapeidza

Well, co k tomu napsat. Zajímavý námět o vděčném tématu, kterým se zabývá minimálně jedna generace sci-fi autorů. Zpracování ale hodně komorní a "televizní", většinu filmu se vedou dialogy nad tématy, které ne každému mohou sednout. Záběrů exteriérů pomálu, tu správnou náladu tak dodává filmu hlavně zpracování hlavní "hrdinky". Pro mě osobně na rozmezí 3-4 hvězd, dávám tři za opravdu hodně rozvláčný úvod. ()

OvocnySalat

Myslím, že v téhle době dá velkou práci nadchnout diváky sci-fi, i přesto jsem ale o tomhle filmu musela po shlédnutí ještě hodně dlouho přemýšlet. Nemohla jsem se tady chytnout hudby, takže 3 hvězdičky. ()

terordemon

Skvele zahraný sci-fi thriller plný dialógov a odborných výrazov s ktorých sa Vám zatočí hlava. Zavŕšený skvelým záverom so zaujímavou myšlienkou. A k tomu aby udržal Vašu pozornosť nepotrebuje tisíce vysoko-oktánových výbuchov, stačia mu dobrý scenár, herci a pekné kulisy krásnej horskej chaty. Toto všetko je fajn ale to tempo je niekedy až strašne pomalé, priam až ubíjajúce. Film tak určite nesadne každému a mnohý sa budú priam nudiť, to však neznamená že mu netreba dať šancu. Ale dajte si predtým radšej kávu. 70% ()

robbez

Atraktivní kombinace divoké přírody, stylové architektury, moderních technologií, mrazivé atmosféry a zneklidňujících myšlenek: Může si člověk hrát na boha? Je umělá inteligence nevyhnutelným evolučním procesem a nahradí v budoucnu tu lidskou? ()

jan.moravec.

Zatím jen těžko hledám slova. Film mě absolutně nadchnul. Skvělé představení sci-fi a ukázání toho že i s třemi herci s dá udělat velké divadlo. Myslím že nejpodstatnější co vám má film dát jsou myšlenky na to co bude až tato technologie vznikne respektive až bude představena světu. A spoustu filozofických otázek...takové filmy mám nejraději. ()

Motyuek

Zajímavý film se zajímavou zápletkou a hlavně se zajímavě otevřeným koncem. Přičemž otázka, které celým filmem prostupuje, zda robotka má nebo nemá umělou inteligenci je v závěru nechána aby si ji každý divák zodpověděl sám. Herecké výkony překvapivě dobré, zejména Oscar Isaac hraje opět geniálně. Atmosféra vynikající. Vše podbarvené zajímavou hudbou. Chápu, že odpůrce sci-fi svým komentářem ke shlédnutí nepřesvědčím, ale pokud máte rádi příběhy z budoucnosti, pak se na to rozhodně mrkněte. ()

Mark1983

Neměl jsem tendenci film nedokoukat,i když se nejedná o můj filmový styl. Přesto jsem se zadíval a vyznělo to pro mně dokonce i zajímavě tak ty tři hvězdičky si u mně tento film zaslouží. ()

klaranapoli

Zajímavej snímek, s dooost nečekaným koncem..By mě zajímalo a co bylo dál?? Dostal se odsud? Jak začala žít??? Tak co, bude se točit pokračování?? Já bych se na něj moc ráda koukla ()

Mistr119

Asi nebyl dobrý nápad si film pouštět před spaním... Po dlouhé době jsem měl z filmu podobný pocit jako po dokoukání Střihorukého Edwarda, kdy mě najednou jímá hrůza z toho, co se s vynálezem může stát po smrti svého strůjce nebo jak se může zachovat, přesáhne-li stroj jeho inteligenci (v tomto případě emoční). ()

Popo

Veľmi citlovo vykreslená umelá inteligencia zakončená veľmi nečakaným, ale zároveň logickým koncom. Vskutku som takýto zážitok od tohto filmu nečakal. Vrelo odporúčam :) ()

Marllone

Chcete lepší film na podobné téma? Krátkometrážní Kara od Quantic Dream. První shlédnutí traileru ve mě vyvolalo odpudivý pocit, že móda autonomních robotů si začíná podmaňovat současnou filmovou vědeckou fantastiku. Robot zahloubaný do svých myšlenek je celkem nemoderní klišé, které se nikomu nedaří zajímavě podat už od Sní androidi o elektrických ovečkách? Ano, od knihy P.K.Dicka, ne od znásilněného akčňáku z osmdesátek, který se jí velmi volně inspiroval. Vždycky tu máme témátko, na které robotím mozečkem nahlížíme. U Dicka to bylo fetování a náboženství, u Scotta nauka o strachu ze tmy s Fordem, no a tady je to ženská vychcanost a mužská nadrženost. Vlastně celý film jsem byl napjatý, jaké téma si vymyslí, a zhruba ve třetině jsem zadoufal v originální pojetí citového vztahu nezaloženého na mrd... achjo, tak zase nic, naopak. Prsa, vagíny, masturbace ve sprše a nezvratně ztopořené chuje. Nakonec z toho dopadla nechtěná komedie paranoie a šokantních odhalení, o kterých nic netušíme od prvních okamžiků filmu. Ex Machina si z nás vystřelil, a z pomalejších diváků udělal v posledních pěti minutách pitomce. To bylo v podstatě na filmu složeném rádobychytrých dialogů celkem fajn, nicméně si nejsem tak úplně jist, jestli to náhodou, vzhledem ke své hipsterské uměleckosti v závěru, nemyslel jako docela i vážně? Spíš ano, protože kdyby jo, pohrál by si trošilinku s Asimovem. Bohužel ne. V každém případě je to odpočinkové... nechci říct scifi... radši jen drama, které poslouží jako zajímavá hádací hra na nudné večery, kdy se fakt už není na co nového podívat. Ačkoliv musím říct, že mě tyhle průměrnosti, lákající na přídomek "science fiction" začínají už docela kakat. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora