Bella a Sebastián

• Francie Belle et Sébastien (více)

Příběh chlapce a jeho psa, který milují už čtyři generace, poprvé přichází na velké plátno jako dobrodružná podívaná v nádherných kulisách savojských Alp. Sebastián žije v horách u svého adoptivního dědečka a jednoho dne se tajně spřátelí s divokou fenkou Bellou, velkým horským psem. Uprostřed polodivoké přírody na alpských svazích spolu zažívají nejedno dobrodružství, a brzy přijde čas na to největší z nich. To, které jim přinese svět dospělých v období 2. světové války. (Bontonfilm)

Rockerman

Příběh malého sirotka Sebastiána a jeho fenky Belly baví a dojímá už od roku 1965, kdy vznikl legendární seriál. Jsem pamětníkem onoho bezmála 50 let starého seriálu. Viděl jsem jej jako dítě školou povinné a tak si už nevzpomínám na jeho umělecké ambice. Troufám si však tvrdit, že tento film by jistě překonal. Natočeno je to totiž na úrovni " Doktora z hor". Chybí ta přirozená lehkost. Ještě, že to zachraňuje nádherná alpská příroda a krásná Bella. Více jak 3 * si tato nedokonalost nezaslouží. ()

klúčik

Som z generácie, ktorá vyrástla na knihách a seriáloch o Belle a Sebastiánovi. Aj keď len prvá séria seriálu sa odohrávala v horách ( neskôr to boli kone a potom lode a more). Tešil som sa a bol som zvedavý, ako natočia tento film. Nezostal som sklamaný, naopak uchvátila ma krásna krajina v ktorej j sa točilo Naozaj krásne zábery na prírodu. Film hodnotím 70%.. ()

Khalesi

Akoby rozprávkový príbeh malého cigánskeho chlapca, ktorého všetky ženy v jeho živote opustili a fenky ovčiackeho psa, ktorá od ľudí poznala len kruté zaobchádzanie a bezcitnosť. Film je zasadený do nádhernej alpskej prírody a sprevádzaný ľúbeznou hudbou. Viem, že niektoré zábery a úseky boli tak trochu schválne prehnané, aby vystupňovali napatie a pridali atmosfére na naliehavosti.Napriek tomu sa mi páči hlavná myšlienka, že ak sa stretnú dve citlivé bytosti a nehľadia na rozdiely, ale vnímajú jeden druhého ako rovnocenného, vtedy vznikne vzácne priateľské puto, ktoré je cennejšie než čokoľvek na svete. ()

vydumnica

Pekny rodinny film, nadherne prostredie, podmaniva hudba...za tie krasne prirodne scenerie Alp pocas troch rocnych obdobi davam 4 hviezdicky. P.S.Film nas navnadil, aby sme sli na dovolenku do hor:). Pacilo sa to aj nasmu 2rocnemu chlapcekovi, ale len prve dve tretiny, potom to uz je pre male deti nezaujimave.70%. ()

Spiker01

Velice milá a hezká alpská dobrodružná podívaná, která dokazuje, že pouto mezi psem a dítětem je leckdy silnější, než rozum dospělých či v tomto případě "mír" německých vojáků za druhé světové války. Krásně natočené, citlivě pojaté...jednohubka na večer po dlouhém dni jak vyšitá...70% ()

• Celý film sa natáčal chronologicky počas troch ročných období, od leta do zimy. (MikaelSVK)
  • Ve filmu zazní i skladba, která byla úvodní znělkou původního seriálu. (cheyene)
  • Němečtí vojáci na hlídce v horách mají pušky ráže 7,92 mm, ale na uniformě mají zavěšeny „dlouhé“ sumky se střelivem do samopalu MP 38 (ráže 9 mm, schránkový zásobník na 32 nábojů), taková náhradní munice by jim byla k ničemu. (montywalsh)

Časové pásmo bylo změněno