Malá smrt

• Austrálie The Little Death
Trailer

VOD (1)

The Little Death – „Malá smrt" jako idiom pro orgasmus. Kolem sexuality se točí celá mozaika příběhů pěti párů z jedné ulice a jejich souseda, který se nedávno přistěhoval. V duchu hesla „kolik lidí, tolik chutí" je v tomto filmu vtipně i dramaticky ztvárněna celá škála sexuálních odchylek od relativně běžných typu sex po telefonu a role playing přes foot fetišismus a masochismus až po somnofilii a dakryfilii. (tereez)

Trailer

kareen

Taková nevánoční, téměř až černohumorná a zatraceně vtipná Láska nebeská pro dospělé. Tak ani nevím, co mě bavilo víc, jestli ten novopečený rádoby herec; paní, co rozplakávala svého muže; slečna, co se nejspíš zhlédla v Padesáti odstínech; sex po telefonu pro hluché, nebo sexuální delikvent s čokoládovými medvídky. A vezmu-li v úvahu, že se to celé točí právě kolem sexuálních úchylek, tak je to i překvapivě příjemným, ač neokázalým způsobem, krásně romantické. Viděno v rámci Challenge 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

Jara.Cimrman.jr

Těžko hodnotit film, ve kterém se nejserioznější postavou jeví odsouzený sexuální deviant. Ti ostatní jsou totiž naprosto normální, protože mít nějakou tu sexuální fantazii je zcela přirozené, ale já jim zase tak úplně nerozumím. Smysl mi ještě dává žena, která chce být znásilněná, ale v roli jejího chudáka přítele bych rozhodně být nechtěl. Tam ovšem mé porozumění končí, neboť spící, brečící ani ochotnicky hrající partnerka můj penis neztopoří. Sranda s nimi ovšem je, i když zdaleka ne taková, jako když má hluchoněmý sex po telefonu. To jsem smíchy trošku nezvládal, ale já se z toho bez problémů dostanu při svém tradičním sobotním sexu s dvouhlavou trpaslicí. ()

Radek99

Australské Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) pro 21. století, když na rozdíl od roku 1972 vlastně už úplně všechno víme, ale přesto je nám to málo platné, neboť tady platí Murphyho zákon, co se může pokazit, to se pokazí...stereotyp je totiž vysoce účinné hnojivo manželské/partnerské krize. Ale zpátky k filmu - 21. století si žádá postmoderní formu, tak Josh Lawson rozvíjí naraci postavového propletence, mozaikovitě skládaných příběhů několika svými osudy se proplétajících postav, v poslední době v západní artově laděné kinematografii tak populární tvar (který v 90. letech odstartoval PTA se svou Magnolií). Jen ve zkratce největší klady Lawsonova postmoderně-povídkového filmu: skvěle odpozorované momenty ze života, chytře napsaný scénář, potutelné, ale i osvobozující, silou humoru ventilující negativní a potlačené, skvěle zahrané, vtipně vypointované. A ve své odvážnosti je to v podstatě velmi decentní. Možná jen náhodná je pak další podobnost s Allenovským kultovním filmem - nad všechny ostatní ční závěrečná kapitola, v tomto případě ne o neurotické spermii, ale o bizarní sexuální úchylce s názvem telefonní skatologie (sexuálním vzrušení z obscénních telefonátů s cizinci) - jednak je to to nejvtipnější, co jsem za dlouhou dobu viděl (a že jsme toho viděl), druhak je to ta nejkrásnější romantická linka, nádherná, čistá, dojemná, odzbrojující... Josh Lawson je scenáristický i režijní génius... A právě v éře všudypřítomného boomu tuctových 50 odstínů šedi je dobré tohle vidět! ()

Enšpígl

Scéna erotického telefonátu mezi ťapinou v domácnosti - zprostředkovatelkou do hluchoněmé řeči - a hluchoněmým mě protáhla bránici takovým způsobem, že se ještě teď mě bolí panděro. Hodně chytrá, ale hlavně vtipná záležitost, kdo by to byl řek, že na světě existujou úchylky, které nemám ani já ani malarkey. ()

DwayneJohnson

Opravdu moc příjemné pokoukání, na téma různě propletených milostných vztahů. Nechybí tomu ten správný nadhled, velmi vtipné situace, a abych byl upřímný, dlouho jsem to viděl na jasnou pětku. Kdyby film skončil zhruba deset minut před koncem,(skvělá scéna s hluchým uživatelem), hned zítra bych kandidoval na prezidenta ČSFD proti Pomovi, a po jasné výhře bych ihned zavedl šestibodovou stupnici na hodnocení filmů. Tenhle by byl jedním z prvních. Bohužel ten konec mně ale vůbec nesedl. Přišel mi hrozně odfláklý a je pravda, že jsem ho rozdýchával ještě dlouho po skončení téhle příjemné jednohubky. Třikrát, nebo raději desetkrát škoda, takhle si na mou kandidaturu bude muset tahle slavná databáze ještě nějaký ten čas počkat! ()

• Režisér Josh Lawson v rozhovoru řekl, že chtěl, aby posledních 20 minut působilo téměř jako sexuální zážitek, aby diváci při vyvrcholení filmu téměř dosáhli orgasmu a odešli s potřebou dát si cigaretu a studenou sprchu. (KGBelik)
  • Název filmu pochází z eufemismu pro orgasmus z 19. století, původně francouzského „la petite Morte“. (KGBelik)
  • Na otázku, na jaký nejšílenější fetiš narazil při svém výzkumu, režisér Josh Lawson odpověděl, že je to fetiš, který ve filmu není, ale je to fetiš olizování oční bulvy. (KGBelik)