Malá smrt (festivalový název)

• Austrálie

The Little Death

Komedie / Drama / Romantický

Austrálie, 2014, 95 min

Sexuálních fantazií je tolik, jako lidí.Copak je asi těžší? Partnerovi o svých fantaziích říct, nebo je tajit a ztratit se v tom. Někdy to opravdu není jednoduché a o to víc, když je začneme plnit, ať už ty své nebo protějšku. Nikdy však nevíme, co vše se může stát. Toto dílko je opravdu kus ze života mnohých lidí. Řekla bych, že dokonale ztvárněné. Pochopit může každý, koho se to v životě nějak dotklo a koho ne, dokáže třeba porozumět. Vtipné dokonce velmi vtipné momenty střídají se s vážností. Film je tak pravdivý až si člověk říká, jestli za to některé ty touhy opravdu stojí. Se sub specie aeternitatis určitě. Maximální spokojenost. :)(22.11.2016)

Film dokázal udržet mou pozornost, a to jak tematicky, tak i tím, jak byla témata zpracována. Lidé mají různé úchylky, které mezi ně staví bariéry, a to i v případě, že se jedná o lidi sobě velmi blízké. Tenhle film krásně ukazuje, jak jsou ty bariéry vysoké, ale jak se také mohou zbortit. Některé části jsou výborně propojené.(1.2.2015)

Opravdu moc příjemné pokoukání, na téma různě propletených milostných vztahů. Nechybí tomu ten správný nadhled, velmi vtipné situace, a abych byl upřímný, dlouho jsem to viděl na jasnou pětku. Kdyby film skončil zhruba deset minut před koncem,(skvělá scéna s hluchým uživatelem), hned zítra bych kandidoval na prezidenta ČSFD proti Pomovi, a po jasné výhře bych ihned zavedl šestibodovou stupnici na hodnocení filmů. Tenhle by byl jedním z prvních. Bohužel ten konec mně ale vůbec nesedl. Přišel mi hrozně odfláklý a je pravda, že jsem ho rozdýchával ještě dlouho po skončení téhle příjemné jednohubky. Třikrát, nebo raději desetkrát škoda, takhle si na mou kandidaturu bude muset tahle slavná databáze ještě nějaký ten čas počkat!(10.5.2015)

V jednotlivostiach pomerne vtipné, ale výraznejší pozitívny dojem zanecháva iba vynikajúci posledný segment, ktorý kvalitou predčí všetky ostatné. Tým som sa vlastne nepriamo dostal k druhému problému a to nezvládnutej dramatugii. Príbehy sú síce pravidelne prestrihávané, ale hlavne v druhej polovici veľmi nešikovným spôsobom. Niektoré z nich sa tak dočkajú uzavretia ďaleko skôr, akoby sa dalo očakávať (aj preto nie vždy uspokojivého) a silná záverečná katarzia vyplývajúca z ich prepojenia skrátka absentuje. The Little Death vlastne hrá s divákom neférovú hru a snaží sa to kamuflovať práve tým, že to najlepšie si necháva na koniec. Lawsonov celovečerný debut naznačil potenciál tvorcu, ale súčasne ukázal aj jeho slabiny. Verím však, že do budúcna nás môže prekvapiť niečim ešte lepším.(11.5.2015)

Soubor několika příběhů, z nichž každý popisuje určitou sexuální poruchu/úchylku. Příběhy jsou lehce vzájemně propojeny, ale to není podstatné. Líbí se mi, že popisují i relativně ne úplně běžně známé dysfuknce a ukazují, jak dokáží ovlivnit život a člověka dotlačit k něčemu, co by nikdo normální neudělal. Skvělá byla hláška „I want you to rape me.“ A úplně nejvtipnější je příběh, kde hluchý volá prostřednictvím znakovací videoslužby na erotickou linku.(25.1.2015)