Malá smrt (festivalový název)

• Austrálie

The Little Death

Komedie / Drama / Romantický

Austrálie, 2014, 95 min

Spíš The Little Lie nebo The Art of Lying. Lež (a různá podoba lhaní) je totiž sjednocujícím prvkem celého filmu a má zásadní význam pro vyústění každého dílčího (mikro)příběhu, i když je oproti explicitně proklamovaným sexuálním úchylkám a fantaziím více v rovině implicitní. Hodně váhám mezi 3* a 4*, protože v rámci čtení významů je pro mě film, ačkoli je poměně zábavný, docela zklamáním - je lež (sobecká, milosrdná nebo jakákoli) pro fungování vztahu nezbytná, protože vzájemná důvěra se vytratila?(20.5.2015)

Propletenec příběhů několika párů, které čelí různým partnerským problémům. To by se mohlo zdát dost nezábavně, kór pro mě, no naštěstí issues, které sympatičtí různorodí herci řeší, jsou více než úsměvné. Asi je naškodu cokoliv prozrazovat, takže jen vřele doporučím tuto přisprostlou, krapítko začerněnou komedii, kterou ocení nejen romantici. Smál jsem se, pohodový film! 90%(31.1.2015)

Zaujímavý filmík vytvorený z mozaiky viacerých príbehov, ktoré spájala kríza a jej nevšedné riešenie prostredníctvom rôznych úchyliek. Rozhodne nevšedné a originálne, a musím uznať, že napriek občasnej absurdnosti niektorých scén, ma to vcelku dosť bavilo. No keby mám zostaviť nejaký rebríček týchto príbehov, tak by to bolo asi v tomto poradí (od najlepšieho po najhorší): 1. hluchonemý sex po telefóne (to ma naozaj dojalo), 2. vytúžené znásilnenie, 3. hra rolí, 4. vzrušenie zo sĺz (dakryfília), 5. spánkový fanatizmus (somnofília). Koncept skvelý, dokonca aj ten kontrast komédie a drámy. Akurát by to mohlo byť aj dlhšie, lebo niektoré príbehy mali určite väčší potenciál na rozvoj svojho deju. Ale OK, určite som od toho nečakal až tak veľa, čiže milo prekvapilo.(28.3.2015)

• vorheese

Sledovat jak se sexuálními odchylkami vypořádávají normální lidé, by bylo skvělé. To bohužel neplatí u nebetyčných retardů, kteří mají místo části mozku zodpovědné za rozhodovací proces hrací kostku. U nekončícího přívalu hloupých zvratů a rozhodnutí si budete jen klepat na čelo, a už vás nepřekvapí ani konec, který se snaží tvářit jako cool katarze, ale ve skutečnosti je esencí tvůrčího zoufalství.(23.3.2016)

Choulostivá témata jsou v tomto snímku zpracovaná decentně, přesto odvážně a otevřeně, úsměvným způsobem, který místy dojme k slzám a s nadhledem, jehož je právě tady zapotřebí jako soli. Kompaktně sympatické herecké osazenstvo vdechlo každému z příběhů život a uvěřitelnost. Nejpůsobivější dvojicí pro mě byla jednoznačně ta poslední, Erin James a T. J. Power. Originální a zábavné. Challenge Tour Special, červen 2015. (6.6.2015)