Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IQ Tiqe
  ****

  Silný příběh plný bezmoci, kterému chybí katarze. Škoda, že ke konci skoro vyšumí, mohl být mnohem působivější. Připomněl mi Souostroví Gulag od Solženicyna. # Ponaučení: 1) Nedovol svému okolí nebo situaci, aby z tebe udělali hajzla. 2) Nevěř všemu, čím tě krmí televize, obzvlášť pokud jde o politické kauzy. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 8 | hudba 4 | humor 0 | akce 1 | napětí 4 | pustil bych si znovu 6(28.10.2013)

 • Helmut02
  ****

  Po technické i herecké stránce jistě dobrý film, tak jak to Poláci v poslední době dokáží. Pokud by se jednalo o "běžný" hraný film, tak bych tomu nevěnoval pozornost, ale vzhledem k tomu, že to má být údajně "založené na skutečných událostech" je děj dost přitažený za vlasy. Osobně neznám konkrétní příklad, podle kterého měl být film natočen, ale nezdá se mi, že by v našem středoevropském prostoru bylo něco podobného dnes možné. Ale třeba jsem jen naivní a mýlím se.(2.7.2014)

 • brumbrum
  ****

  Wow, brutalita.. Clovek to tak dako vie, ake svine ziju na tejto planete - a ze v ost-blocku je ich viac, to tak dako vieme tiez. Ale ked to potom clovek vidi takto naturalisticky podane, ze coho su ludia schopni a ze preco, tak to je fakt komplet na dogrcanie. 4*, kedze 5* neviem dat za takyto kibel hnisu. Ono, jak si clovek ustelie, tak si raz lahne - a tito hajzli budu velice tazko opustat nasu slnecnu sustavu; uz maju v suterene fajne zakurene.(1.3.2019)

 • radektejkal
  ****

  Hrozné je, dostane-li se člověk do uzavřeného systému (zákonná moc určitého státu či zřízení) po přestupku; hroznější je, když se do něj člověk dostane pouze proto, že se to někomu hodí. O tom známe velké příběhy z literatury (nejen hrabě Monte-Christo), a ještě větší ze skutečnosti (nedostižným symbolem budiž Sacco a Vanzetti - pochybně definovaným Goergem Moustakim: "Maintenant Nicolas et Bart / Vous dormez au fond de nos cœurs / Vous étiez tous seuls dans la mort / Mais par elle vous vaincrez" - ve smrti jste byli sami / ale ona je vaším triumfem). Uzavřená soustava je začarovaným kruhem, který se nenachází "mimo" společnost, jako třeba koncentrační tábory obecně, ale přímo v ní, přímo v jejím srdci. Pozn. 1: Pokud recenzentovi IQ Tiqe **** daná situace připomíná Souostroví Gulag, potom pátrá na správném místě. Pozn. 2: Je třeba ještě říct, proč nás tyto příběhy děsí jako noční můry. Samozřejmě proto, že se mohou přihodit i nám, a snažíme tím jimi "odreagovat" (stalo se to někomu jinému). Pozn. 3: Poslechněte si krásnou písničku Prison Trilogy (Joan Baez), tam je to taky - nebo její zpěv v Morriconově písni The ballad of Sacco and Vanzetti (youtube.com/watch?v=HNKPUuxaLRE). A jsem zase u filmu. Zase se točíme v kruhu, uzavřemé soustavě.(27.7.2017)

 • yakoob
  ****

  Trochu jiná liga ti Poláci...Při sledování jsem měl pocit, jak se jen může něco takového stát?? Vyvolávalo to ve mně takovou bezmocnost...Konec mi udělal i neudělal radost...Jednak se tady omíjí to pohádkovské přísloví: dobro bylo odměňěno a zlo po zásluze postrestáno...Zřejmě je to na tom světě takové...Filmařsky zvládnuté na jedničku a je vidět, že i za málo peněz jde udělat hodně muziky...(30.3.2016)