Půlnoční dítě

• USA Midnight Special (více)

Royův nejmladší syn Alton má nadpřirozené schopnosti, kvůli kterým se stane cílem náboženských fanatiků. Jedné noci se ti dva musí dát na útěk a zatímco honička postupně přerůstá v celostátní štvanici za účasti nejvyšších vládních vrstev, Roy dává vsázku všechno, co má, jen aby odhalil Altonovo životní poslání... ať už je jakékoli. V provokativním snímku, v němž se prolíná nadpřirozeno s hlubokým lidstvím, zkoumá uznávaný scenárista a režisér Jeff Nichols otázky víry a pouta lásky a důvěry. (Magic Box)

Redi

Za tu utomobilovou naháněčku v rozpadající se kraksně před hummerama několik stovek metrů bludišťáka dolů. Blbca si, Nicholsi, dělej z někoho jiného. Ke konci zprznit jinak celkově pozitivní dojem takovou hovadinou... Tss tss. ()

wenca

Miluju komorní nezávislé sci-fi filmy. Nicholsonův Take Shelter byl brilantní, leč tady jsem se celkem nudil a jen vyčkával konec, ikdyž to bylo filmařsky zvládnuté dobře. ()

P1tr

Velmi lákavá premisa na začátku vtáhne a rozjede se zajímavým způsobem, jenže následně se několikrát vydá nepříliš vhodným směrem a několik dějových linek zůstane na závěr nedokončených, což zanechá jistou pachuť v ústech, ale i přes příběhové výtky nelze Mindight Specialu upřít chytlavou atmosféru a solidní budování napětí, které vás i ve slabších momentech drží na kraji sedadla ve zvědavosti, co se stane dál. Jde o chybami protkaný, nicméně velmi zajímavý a sympatický projekt, který si zaslouží vaší pozornost, neboť Jeff Nichols v trošku slabší formě je pořád lepší, než spousta jiných režisérů na vrcholu. ()

netahlo

Tady Nichols slapl hodne vedle, ani Michael Shannon to nezachranil. Pricitam to mladicke nerozvaznosti a v budoucnu ocekavam zase nejake poctive jizanske drama! ()

sedm.1

Příjemné překvapení, které vzdáleně připomíná dospělejší verzi „ítího“, kdy mě vážně hodně bavilo postupné odkrývání, o co zde vlastně skutečně jde, a i když není závěr nikterak překvapivý, a vlastně i kvůli očekávané pointě je film zbaven jakéhokoliv napětí, tak stejně celý ten průběh dokáže skutečně zaujmout a bavit, a to i přes ne zrovna dvakrát strhující tempo, zato atmosféra je skutečně působivá, skvělé je i obsazení, kterému vévodí především perfektní Michael Shannon, a kupodivu mě neštval ani představitel malého ústředního hrdiny, za pozitivum lze označit pak i fungující emoce, a i veškeré dramatické okamžiky vyznívají skutečně silně a přesvědčivě. Co bych mohl vytknout, je snad jen upozadění oné fanatické náboženské komunity, u které bych uvítal určitě výraznější prostor, neboť působila zajímavě a mohla být takovým oživujícím prvkem. Půlnoční dítě každopádně určitě není pro každého, přestože žánrově spadá do škatulky sci-fi, jistě od něj nelze očekávat nějaké efektní představení, plné dech beroucích triků a velkolepé akce, toto je zástupce tzv. komorního sci-fi, které klade důraz především na příběh, na postavy a na lidské charaktery, já si ho užil opravdu upřímně hodně, ten film má svou vnitřní podmanivou sílu a já jsem prostě fakt spokojený. ()

Pollock

V poslední části alespoň nějaká gradace a trošku toho sci-fi, jinak zbytečně zdlouhavé a natahované, jak starý ruský fimy :-) ()

iXtr3m3

Strašne prestrašne prehypovaný film, ktorému nepomohli ani esá typu Edgerton a Shannon v závese s Driverom, keďže nemali ani moc čo hrať. Tam, kde to skončilo, tam to malo buď začať, alebo to mal byť max. stred a nie záver. Nemastné, neslané, rozťahané, nezáživné, nudné a veľkolepé finále, na ktoré človek čaká takmer dve hodiny, nič moc. ()

Loki_Six

"Gulf eclipse and the numbers came... 35 47 97 52... buildings tower, the light comes, to know the source of such things is to know our place in the world." ()

Saj

Ačkoli příběh nedrží úplně pohromadě, musím ocenit velmi dobrou hudební a atmosférickou složku filmu. ()

Corpsegrinder

Naprostej nářez a perfektní návrat do sci-fi 80. let kde málo znamenalo hodně. Celej film jede v klasickým Nicholsovo tempu, divák nedostane moc informací co jak a proč ale o to víc se vyplatí počkat si do konce neboť finální rozuzlení proč vlastně na to místo jedou je naprosto neodhadnutelný a velice efektivní, dokonce i emoce fungujou. Film doprovází velice příjemnej soundtrack, David Wingo se zase předvedl. Herci samozřejmě super, celý obsazení je využitý na maximum ať už jako vždy dobrej Shannon nebo ten malej kluk kterej je sympatickej v každým filmu. Objektivně to vidim na 4 hvězdy ale film zde začíná maličko upadat a to mi přijde nefér, proto dávám plnej počet. ()

Hanys_

Nejen podle plakátu šlo tušit podobnost s Take Shelter. Nichols natočil zase podobné tíživé psychodrama naroubované na atmosféru "něčeho se blížícího", ale zatímco napoprvé mu to u mě ještě zlehka vyšlo, teď už jsem se tou nudou kousal častěji. Příště bych raději něco z ranku "Mud". ()

peetriss

Jednoduchá sci-fi záležitost, která je přes svou nespornou usedlost sympatická snahou s úctou navázat na podobně ražená scifíčka ze 70. a 80. let, mimo jiné i za pomoci nijak složité, ale přesto melodické a efektní ústřední skladbě. Určité snahy o psychologický aspekt kvituji, byť nejsou nikterak hloubkové, jen tomuto dílu chybí něco opravdu zapamatovatelného a úderného. Přesto si mě Midnight Special dokázal získat, ty dvě hodiny nepovažuji za promrhané. Herci odvádějí poctivou práci, Kirsten Dunst si u mě složila reparát po naprosto zbytečné roli ve Smrti v labyrintu, přestože i zde hraje pouze vedlejší housle. Já nebudu tak přísný a slabé čtyři dávám. 70% ()

bloodcountes

To ne, na tohle nemám trpělivost, abych to dokázala ocenit. Jakou to mělo mít myšlenku? Kde je to mystérium? Nebo šlo jenom o roadmovie ve sci-fi kabátku? Takový mdlý, neslaný nemastný to bylo, nudný.. Ty dlouhý zámlky, kdy už se netrpělivostí třepete, co z toho člověka vypadne a ono prd, nějaká banalita....fakt opruz. Jediný mě na tom zaujala hudba a to je na film sakra málo. ()

qxkamo

Velke sklamanie. Preto je hodnotenie take ake je, lebo som mal velke ocakavania. Velmi lacne triky, slaby pribeh a nezazivny dej, ba az roztahana nuda. ()

filipvrbik

Takové pseudosci-fi road movie...velmi neotřelé a zajímavé, bohužel mě to moc nechytlo, ale postupem času, to začíná být zajímavé-konec hezký, dobré výkony herců, poněkud zmatený scénář...50% ()

Mikino00

A to je všechno? Napadlo mě na konci filmu. Poněkud jednoduchá variace na E. T.ho trpí svou zkratkovitostí a několika poněkud zbytečnými linkami či dějovými odbočkami, které nevedou nikam. Minimalistický příběh, odměřenější způsob vyprávění i jakási civilnost dodávají filmu na nevšednosti, ale nespasí fakt, že se tam v podstatě nic nestalo a několik dějových posunů je opřeno vyloženě o scénaristické berle. ()

husokachna

Fajn sci-fi pohádka, která sice položí řadu otázek, na které neodpoví a vyvolává pocit, že je něčím víc, než je, ale která mě svou staromilskostí bavila a která mi připomněla filmy, tak jak jsem ně koukal kdysi. I když celek je tak trochu slátanina, jednotlivé scény a epizody jsou parádní a ve chvíli, kdy jsem rezignoval na nějakou logiku, jsem si film moc užíval. Obsazení je A++ třešnička na béčkovém dortu. ()

nonick1

Film o tom, jak chlapeček "Bůhvíkdo" nakonec Bůhvíproč odejde Bůhvíkam - a mezitím musíte protrpět téměř dvě hodiny scénaristicky děravé a logicky nekozistentní filmařské vaty. Škoda času a promarněných hereckých příležitostí, na jednu hvězdu film vytáhla slušná kamera. ()

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi