Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

Lancer

Nedosahuje ještě kvalit Requiem za sen nebo Fontány ale předznamenává další režisérovu filmovou dráhu. Každopádně fenomenální filmový zážitek, jako dnes již tradičně dokreslený úžasnou Mansellovou hudbou. ()

Fosgo

Z odtažité a (pro většinu z nás) nepochopitelné matematické vědy učinil Aronofsky její strhující oslavu, k postavě geniálního Maxe Cohena (Sean Gullette) zároveň připojil i mírné varovní před posedlostí matematikou, vlastně před jakoukoli posedlostí. Jenže, bez její určité míry by mnohé z toho, co běžně v denním životě používáme, neexistovalo. V okouzlení čísly i v opatrném bránění svého území, uzavřený, silnou migrénou trpící, pohybuje se Max v zajetí svého „matematickém vesmíru“. A hraje go, deskovou hru s nejvyšším počtem možností. Jsou však i tací, kteří chtějí jeho geniality zneužít k vlastnímu prospěchu. Takový „běžný“ život.... Film je formálně velmi působivý – černobílá zrnitá kamera takřka rezignuje na šedou (počítačová matematika zná také jen 1 a 0), chaotický a nervní střih dodává napětí, časté snímání detailů zpomaluje děj, hudební složka se nese v podání předních elektronických a experimentálních kapel... Originální a působivý snímek. Pí – má jeho výpočet konce? ()

efialtes

Tak to chodí,,když se někdo zprudka dívá do slunce,i když mu maminka říká,že se to nemá dělat.Postupem času,když pak v životě řeší následky,nezbývá mu nic jiného něž radikální řez(či vrt).Matematický thriller o Hledání Velkého Smyslu.Pro mě dokonalý film.A mimochodem-Only God is "P"erfect- alespoň tak se to v tomto filmu píše(a to doslova mezi řádky). ()

bohas

Naprosto drsný a morbidní příběh génia, kterému se v hlavě rodí jeden matematický vzorec za druhým, jeho úporná snaha přijít na význam čísla Pí a boj, který svádí právě se svým úžasným mozkem - třeba pomůže onen razantí a šokující způsob v závěru, aby tento humbuk v jeho hlavě utichl !!! Tento příběh protkaný skvělou agresivní a deprese nahánějící hudbou, černobílým zpracováním a luxusně použitým stylem kamery a střihu, ve mně zanechal až mrazivou stopu, ovšem nikterak ve špatném slova smyslu! Film také vyzdvihuje krátká stopáž a úžasný herecký výkon hlavního představitele. ()

aranek

Viděl jsem dvakrát a nevím úplně přesně, co si o tom myslet. Konvenčnější forma by možná nebyla na škodu. ()

halberdier

Darren Aronofsky patří v současnosti mezi mé nejoblíběnější režiséry. Po vynikajích Requiem za sen a Fontáně jsem konečně sehnal i jeho prvotinu. A Aronofsky mě opět nezklamal. Navíc jedno z hlavních témat filmu - "královna všech věd" - matematika mě vždy fascinovalo. Sugestivní výkon Seana Gulletteho v roli matematika snažícího se čísly popsat chování celého našého světa. Skvěle jsou prezentovány bolesti hlavy hlavního hrdiny, podobným způsobem jako stavy úzkosti Ellen Burstynové v Requiem za sen. ()

LucMosss

Lze o nějakém díle říci, že je tolik depresivní, pohlcující a strhující? Černobílá kamera, výkon Seana Gulletteho a beznaděj zvaná 'Pí' - pravá symfonie ticha a řevu... ()

Grim

...videl som to pred pár hodinami ale už si z toho filmu nepamätám skoro nič, len útržkovité časti...záver som úplne zabudol...čiernobielosť na atraktivite a zaujímavosti nepridáva, skôr naopak...čakal som viac a možno to je dôvod, prečo som dostal tak málo... ()

RoB23

Kolik jsme toho schopni vědět, nebo spíše kolik by jsme toho měli vědět? Můžeme se vzepřít naší přirozenosti a zjistit prapůvodní pravdu všeho? Myslím, že ne. A podle tohoto snímku, si to podle mého mínění, nemyslí ani samotný režisér. ///Time will help you through/ But it doesn't have the time/ To give you all the answers to the never-ending why/ (Placebo - The Never-Ending Why) ()

Misterioso

Jeden z kategorie těch filmů, které se dají jen horko těžko ohodnotit. Jakoby nestačilo, že matematika jde úplně mimo mě, ještě je to natočené takovýmto stylem. Ale ne, způsob, jakým je tenhle film natočený, je velmi originální a zajímavý, hudba a zvuk je skvělá a hlavní protagonista, zdá se, už nějakou tu schýzu zažil soudě dle jeho hereckého projevu, ale tenhle snímek je zkrátka pro diváka (nebo minimálně pro mě) tak nevlídný... Opravdu těžko hodnotit, ty tři hvězdičky jsou takové spíše orientační, ale vzhledem k tomu, že si tenhle film nejspíš znovu jen tak nepustím, tak jsou nejspíše akorát. ()

bulawaio

Pí je psychóza, tak jak to prostě umí jen Aronofsky. Tahle scifárna pobaví i naprosté matematické analfabety jako jsem já a jistě při ni zavzpomínáte na zlatou středoškolskou matematiku. Potenciál byl zde plně využit a myšlenka o skladbě světa je ideální. V rukou kvalitního režiséra, což Aronofsky určitě je se budete dobře bavit. a Kolik že je vlastně to pí? ()

nettopyrek

Asi všichni hledáme.... "NĚCO". Ale ať už je prostředkem hledání bůh nebo věda, stejně jsme nakonec odsouzeni k nevědomosti. A možná je to dobře... Aronofsky už tady ukázal, že rozhodně nebude patřit mezi tuctové filmaře. Působivé! ()

reiser

Ak sa náhodou zaraďujete medzi intelektuálnych nenažrancov akým som napríklad aj ja, je tento film pre vás hotová delikatesa. Kúzlo spočíva predovšetkým v tom veľkom množstve otázok, ktoré vo filme odznejú,avšak ktoré sa v podstate všetky pýtajú na to isté. Na Boha? Možno, ak ste veriaci. Ja ním však nie som, rovnako ako hlavný hrdina filmu a práve pre tú skutočnosť, že neviem čo hľadám (číslo? vzorec? slovo?) bolo to hľadanie pre mňa také strhujúce (asi ako pre toho matematika, už mi len chýbalo, aby som si na konci filmu prevŕtal hlavu vŕtačkou). Navyše atmosféra, ktorú Aronofsky pre tento príbeh vytvoril - čierno-biely obraz, kamera ktorá sa dokonale prispôsobuje miestami hektickým, miestami pasívnym stavom hlavného hrdinu, a podobne živelná hudba. No delikatesa. PS: Viem, že do veľkej časti je film intelektuálne len povrchný, ale ak by tomu tak nebolo, bola by to asi dobrá nuda. ()

jopal

Mozno keby som nebol plny ocakavania a menej unaveny, bol by vysledok iny. Ale tak jedine, co bolo "ine" je film. Na sledovanie tohto filmu, musite okrem hlavy aj vystihnut ten spravny "naladovy" okamzik... ()

*Dosis*

Darren opět nezklamal. Efekty opravdu velmi podobné jako ve snímku "requiem za sen" , takže geniální! Ale requiem mě chytl tedy víc, než příběh bláznivého matematika.. Tím však nechci říct nic jiného, než že i tento kousek patří mezi ty velmi slušné. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)