poster

Tak už mě sakra polib, pitomče (festivalový název)

 • Norsko

  Kyss meg for faen i helvete

 • anglický

  Kiss Me You Fucking Moron

Komedie / Drama / Romantický

Norsko, 2013, 93 min

Producenti:

Sigve Endresen
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (30)

 • Fr
  ***

  „NEROZUMĚL JSEM ANI HOVNO, ALE I TAK MĚ TO DOJALO…“ /// Co má společnýho mladá holka, toužící se stát herečkou, budoucí fotbalovej metrosexuál a herec alkoholik? Hru Johna Fosseho! Pubertálně romantický a herecky sympatický, takže náctiletí by mohli spokojeně zavrnět. Stejně tak rodiče, páč je to nevulgární teen-rom-kom, která řeší první lásku, zklamání a všechny ty puberťácký myšlenkový pochody, ve kterejch ho vona má ráda a von jí ne… aby se to pak zamotalo (a vona ho bude mít furt ráda…). Přítomnej čtyřicátník do toho vypustí svůj smutnej příběh, kterej má těm mladejm ukázat východisko a jinej stařík vo tom napíše komentář. V něm bude něco, jako, že se mu to líbilo, ale že těch mladejch myšlenek a teen lásky na něj bylo moc. A že je to víc dramatický než srandovní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem romantik (a na mladý maso). 3.) Thx za titule ,,hygienik“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(22.4.2015)

 • emma53
  ****

  Asi moje první teen romantika po Norsku, která mě dostala do těch krásných ....náctkových let, jako bylo Tale, potažmo mezi celou tu herecky zapálenou partu. Co mám napsat o lásce, než to, že byla mile naivní, jako jsou ty léta samotná. Já osobně dávám snad všechny ty hvězdy za Tale, která byla úžasně fotogenická snad v každém záběru kamery a táhla v podstatě celý film. Nechápu, proč není nahoře Eili Harboe vypsaná jako jedna z hlavních představitelek. Vegard, kterého hrál Kristian Larsen na mě sice působil tak trochu jako mimoňek, ale budiž, zavřu obě oči. A moc hezky to doplňoval sympaťák Kristoffer Joner. Za mě příjemný, večerní, páteční relax, "Tak už jí sakra polib, pitomče!" Už tam Eili připsali.(13.2.2015)

 • lenuse
  ****

  Kristoffer Joner byl po dlouhé době okouzlující a v rámci možností normální :-)))(30.12.2013)

 • sochoking
  *****

  Nórski teenageri v romantických komédiach sú stokrát lepší, ako rozmaznaní americkí fagani. Sú totiž viac v pohode. Dokonca i pivo pijú z plechoviek a nie z tých odporných červených kelímkov!(26.12.2013)

 • misterz
  ***

  Celkom príjemná romantická komédia, ktorá narozdiel od iných, má aj inteligentný šmrnc a zopár rozumných a uchu lahodiacich dialógov. Na relaxačné kávičkové posedenie ako stvorené. 65/100(1.1.2017)

 • Thomick
  ***

  Tihleti teenageři jsou teda docela jinačí kafe. Při vyslovování samotnýho slova "sexy" viditelně tajou, jako by šlo o naprostý tabu. Rajcuje je zastaralá norština i "budoucí profesionální fotbalisti" s tuze nesportovní postavou a dikcí Tomáše Vorla. A při surfování očividně vůbec nepostrádají takový to tamto... sluníčko. Eili Harboe v roli Tale je už potom kapitola sama pro sebe. Ta ofina, ty dolíčky!(20.3.2015)

 • Kamca_
  ****

  Mělo to pomalý rozjezd, ale ta poslední hodina teda stála za to. Hodně se mi líbila hlavní dvojice. Krásně to pasovalo. A to všechno doplňovala krásná hudba. Víc takových filmů. 80%.(17.5.2014)

 • DwayneJohnson
  *****

  Moc milá, užasně přirozená, romantická komedie. Nic víc, nic míň. Mé počáteční nadšení se stupňovalo až k naprosto perfektnímu konci. Vís psát nebudu, protože se mi ale vůbec nechce, což nic nemění na faktu, že je opravdu parádní záležitost, která mě uspokojila skoro na sto procent.(22.9.2015)

 • eLeR
  ****

  Toto bola tak trochu iná teenage-romantika. Možno preto, že bola nórska, že sa mládež vo svojom voľne venovala zmysluplnému divadlu, že sa tie rozhovory dali počúvať, že vo filme bola krásna príroda a fajin muzika, že sa v ňom objavili minimálne dva svetre s nórskym vzorom, ale hlavne preto, že Eili bola výborná a Kristoffer bol sympaťák. Svieža oddychovka ak treba vypnúť.(29.8.2015)

 • kareen
  ****

  Být to natočeno v Hollywoodu, tak by to s takovýmto námětem skončilo pravděpodobně jako průměrná romantická komedie, jakých je dvanáct do tuctu, ale v norském podání, se vší tou severskou přírodou s dřevěnými domky, melancholickou atmosférou a přirozenými, typově zajímavými herci, je to překvapivě koukatelná záležitost. A trocha té předvídatelnosti tomu také neškodí, žánr ji v klidu snese a v takto vkusně podaném snímku konec konců i já.(26.9.2015)

 • Lama.Lama
  *****

  To mi sedlo jak prdel na hrnec. Holt perfektní, když má člověk línou náladu a chuť zabrousit na Sever. Komedie to teda není, spíš romantické drama - prostě tak, jak to hoši ze Severu umí. Krásná kamera, hezký příběh, krásná kukadla Runestada.(19.5.2015)

 • JohnCZ
  *****

  Takhle ukázkovou teen romantiku jsem už neviděl delší dobu. Je to decentně vtipné, trochu ze života (hodná holka se zamiluje do idiota) a ačkoli film pracuje s určitými stereotypy podobnými pro tenhle žánr, pracuje s nimi po svém. Po všech těch amerických slaďárnách je norský pohled na věc neskutečně svěží a to nejen odlišnou mentalitou, ale i obrazovou stránkou. Sympatičtí, ale ne klasicky hollywoodsky vyumělkovaní, herci společně s krásnou severskou krajinou a líbivou hudbou vytváří příjemnou, skoro až snovou atmosféru.(18.7.2015)

 • lopata555
  *****

  Keď sa moje nedokonalé ja uvedomí, že chyba nie je na vašom prijímači, tak vtedy zistím, že ma tu určite nechali marťania, aby som zamútil trochou vody, v tomto pozemskom svete :o. Film nemá ani jednu chybu. Postavy sú tu vykreslené do posledného detailu. Majú svoje dobré i špatné stránky, ktoré sa postupne liahnu na povrch. Vôbec by nezaškodilo keby film trval aj o 30 minút viacej. Mohlo tam byť napríklad viac scénok z divadla. Chatovačka nemala chybu, každopádne som tam mal z jednou scénkou problém(kto chce vedieť nech sa spýta) ....(20.1.2017)

 • hygienik
  *****

  Myslím, že moja vďačnosť Bohu za severské pohyblivé obrázky nebude nikdy dostatočná. V čase, keď mám už dlhšie pocit, že všetky pekné filmy kamsi zmizli a kinematografia je len samorecyklačný balast, zrazu toto! Jednoduchučký, priehladný príbeh, ktorý ma ale v závere naplnil krásnymi emóciami. Takto filmy vedia robiť asi už iba na Severe!(15.4.2014)

 • PP66
  ***

  Komedie to příliš nebyla, vona je holt láska problém v každým věku... Prostředek byl usínací.(7.10.2016)

 • LaRhette
  ****

  Jiná mentalita. Obrazová a scénografická harmonie. Je zde přítomná jednoduchá, ale magická snová realita malých přímořských městeček se sněhobílými dřevěnými domy, lidé v huňatých norských svetrech, lidé obdivuhodně rezavovlasí, všudypřítomné ticho, klid, ale také obdivuhodná neúprosně drsná prostořekost. Zdá se, jako by se Skandinávci nebáli říct cokoliv nahlas ani v tomto filmu. Myslím, že dobře dělají, protože to naopak působí přirozeně. Vulgaritu potlačuje právě tato neskrývanost, zároveň přidává šťávu zde využívaným stereotypům (umělkyně versus fotbalista). Možná je to i ten jejich podivný jazyk (já vím, norština), co dělá filmy odlišnými. Jen si zkuste přečíst ten název. Pokud hledáte ne úplně typickou romantickou teenage komedii, možná jste právě našli.(20.5.2014)

 • toma.baza
  *****

  Velké plus za Kristoffera Jonera a za nynorsk.(27.11.2013)

 • ibeh
  ****

  Taky jsem film viděla v rámci Severské zimy, dost jsem váhala, protože jinak puberťáky např. v americké podobě opravdu nesnesu. Byla jsem však mile překvapena a dobře jsem se bavila. Žádná křečovitost, přirozené herecké výkony a vtipné zápletky. Navíc ve starém kině Lucerna. Zase ukázka toho, že co je vtipné, nemusí být stupidní, když se to umí. A seveřani fakt umí.(2.3.2014)

 • laik_60
  ***

  pekná a zaujímavá herečka škoda, že nie je uvedená na čele zoznamu účinkujúcich, takto neviem ktoré z mien jej patrí. Ak sa takto kultúrne mladí Nóri bavia, klobúk dole. :) Na filme si "prídu na svoje" mládežníci s romantickým myslením alebo ich mamy. :)(29.9.2016)

 • Aljak
  ****

  Síce taká typická šablóna romantických komédií, ale aspoň to nepôsobilo tak otrepane a mňa osobne tešil najmä ten milý dôvtip, ktorý sa niesol v mnohých rozhovoroch. Keby tento námet robili v Hollywoode, tak by ten dôvtip asi nahradili typické nechutné a úchylné scénky, a to by tomu veru ubralo dosť na celkovom dojme. Najlepšie zo všetkého boli aj tak všetky tie "kreatívne" hry v tom ich divadelnom súbore - to mňa osobne pobavilo najviac. Ale inak celkom príjemný film, aj keď veľmi predvídateľný, no v konečnom dôsledku to až tak veľmi nevadilo.(15.2.2015)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace