Reklama

Reklama

Série(9) / Epizody(231)

Obsahy(1)

Kluk Ryder vede psí smečku záchranářů známou jako Tlapková patrola. Společně plní zapeklité úkoly, aby ochránili pobřežní městečko před zkázou... (TV Prima)

Recenze (45)

Koda 

všechny recenze uživatele

Tlapková patrola, správný směr vždy majííí! Tak pozor přátelé, tenhle seriál mě neuvěřitelně chytil za srdce. Ne opravdu, tento Nickelodeonův seriál je celosvětově známý tím, že dokáže děti naučit novým věcem, pobavit je, skamarádit se se záchranářským týmem psů, pod vedením klučiny Rydera a mají za úkol zachránit různé komplikace, nebezpečné situace za jakýkoliv počasí, řeší záhady, dokonce životy lidí a zvířat, nebo se snaží zabránit místnímu starostovi a jeho drzým kočkám, které se skoro stejně převlékají jako záchranářský tým psů. Patrola přitom zažívá různá přátelská dobrodružství a hlavně ukážou dětem, že pomáhat je tím nejdůležitějším a nejlepším cílem, aby vše klaplo jak má. Tento seriál, jak jsem již naznačil si všichni oblíbili hlavně zejména hravostí a přátelskou povahou záchranářských psů a rozhodně oceňuji, že každá náhlá situace a problém potřebuje daného pejska, který je určen Ryderem k nápravě a záchraně. Ono vlastně sice všichni psi jsou záchranáři, ale každý pes má jinou profesi. Chase je polda, Marshall je hasič, Zuma má plavecké schopnosti, což zase Rocky vodu nesnáší a další. Všichni psíci mají vlastní cisternu stavěnou k profesi a to se mi moc líbí na tom, že si Ryder vybere konkrétního pejska a řeší situaci, nebo problém. Každý vybraný pes potom k přípravě strojů z původní boudy pro psy má svojí znělku s jeho jménem. Prostě stačí si říct o nějakou věcičku z auta a ta mašina mu nabídne celý vynález, nebo po klouzačce prostě naskočit na připravené auto a celé se samo vytuninguje nářadím (jak transformátor). Spousta z vás si ale určitě zřejmě nejvíce oblíbí Marshalla, který je velice zdatný hasič, ale povahově je celkem tvrdohlavý a prakticky vždycky, když Ryder psy potřebuje, tak než se dostane k výtahu centrály, tak vždy o něco zavadí, srazí všechny připravené psy a řekne k dané situaci vtip. Já jsem si z toho určitě odnesl ponaučení, že být usměvavým záchranářem při řešení komplikací se vždy vyplatí. Za mě krásné 4 hvězdičky za originalitu a že mě to doslova chytlo. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem jen díly z první série, a ta se zdála na televizní produkt pro předškoláky celkem obstojná co do kvalit vizuálních, tak příběhových. Jak jsem si měl ale možnost na vlastní kůži ověřit na "filmu" z roku 2018 (česká kinopremiéra v srpnu 2019), tvůrcům někde po cestě vypadaly mozky z hlav, a že by byl nějaký zájem vylepšit vizuální stránku, to ani omylem. Takže s postupem řad asi spíše ruce pryč, ale pokud budu hodnotit jen to, co jsem ze samotného seriálu skutečně viděl, tak je to čistý průměr, jasně cílený na vývar v podobě chechtáků za "merč". 50% ()

Reklama

matolas 

všechny recenze uživatele

Základná otázka znie, aký je rozdiel medzi tlapkovou patrolou a zelenými kotlebovskými hliadkami? Obe "organizácie" sa pokúšajú nahrádzať štát (nehovoriac o tom, že vo svete tlapkovej patroly očividne štát zlyháva v plnej miere), akurát patrola ešte nezaložila nijakú politickú organizácia, to je však len otázkou času. Navyše ich kápo, samozvaný pasák Ryder, v podstate predstaviteľ tretieho sektoru, zneužíva na prácu zvieratá, pričom je len implicitne naznačené, že ak by neplnili jeho rozkazy, pravdepodobne by si to odniesla ich rodina. Tlapková patrola je v podstate mafia, ktorú platí mierne zaostalá starostka a ako to v prípade mafie býva, obyvatelia ju majú radi, pretože "službička za službičku". V zdravej občianskej spoločnosti spoločnosti však pre polomilitaristické organizácie tohto typu nie je miesto a len parazitujú na byrokraticky zaťaženom štáte. Za toto sa musí tatíček Masaryk v hrobe obracať. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Upřímně, nechápu ten názor, že se seriály pro děti nedají hodnotit z pohledu dospělého. Fakt jenom proto, že to "je jenom pro děcka", tomu musím dát 5*? Sorry, ale tenhle názor je úplně mimo. Obzvlášť u seriálu, který je neskutečně stupidní a navíc vypadá neskutečně lacině. Tak ať se na ČSFD u těchto filmů zakáže hodnocení (což je debilita) nebo ať si rodiče hodnotí za své ratolesti, ale ať to tady všem povýšenecky necpou v komentářích... 1* ()

LukeUp 

všechny recenze uživatele

Je to takovej novodobej mor, který nemine žádného rodiče a když to hodnotím z dětského pohledu, je to vlastně geniální a naprosto chápu, proč na každé hračce a oblečení musí nějaký z těch hafanů být. Ano, je to trošku děsivé jet to ve smyčce prakticky kdykoliv, když dítě zavelí “pejsci”, ale zároveň před tvůrci vážně smekám. Takhle si získat každé druhé dítě, to se musí ocenit.. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (6)

  • 23. října 2018 vyšla na konzole a PC hra na motivy seriálu „PAW Patrol: On Roll“. (LostRyba)
  • V roce 2018 obdržel seriál sedm nominací na kanadskou cenu Canadian Screen Award a z toho šest proměnil ve výhru. (LostRyba)

Reklama

Reklama