poster

Tlapková patrola (TV seriál)

 • Česko

  Tlapky

 • Kanada

  PAW Patrol

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

Kanada / USA, 2013, 25 min

Scénář:

Michael Stokes
 • ostravak30
  **

  Seriál je určený především nejmenším dětem. Na jedné straně je smutné, že mou dceru - novou generaci 21. století, nezaujal krteček, ale naopak tento seriál, protože haf, haf prostě vítězí nad vším. Samozřejmě, že dospělým se těžko bude líbit to, co dětem. Já ale musím říct, že i pro děti mnohdy vznikají celkem zajímavé a mnohdy i pro dospělé vtipné seriály. Tohle ale není ten případ. Děj není vtipný, ale opravdu přihlouplý a tvůrci se navíc nedrží své vlastní nastavené laťky. Jednou na sebe děj navazuje, podruhé ne. Našel jsem i pár nelogičností. A ta animace? Opravdu umělá neosobní tvorba. Směr, kterým se animace v tomto století vydává, se mi příliš nelíbí. Upřímně mě nezaujala ani hudba. Ale na druhou stranu je nutné říct, že těm nejmenším dětem by se to asi opravdu líbilo více než české večerníčky.(3.4.2019)

 • matolas
  **

  Základná otázka znie, aký je rozdiel medzi tlapkovou patrolou a zelenými kotlebovskými hliadkami? Obe "organizácie" sa pokúšajú nahrádzať štát (nehovoriac o tom, že vo svete tlapkovej patroly očividne štát zlyháva v plnej miere), akurát patrola ešte nezaložila nijakú politickú organizácia, to je však len otázkou času. Navyše ich kápo, samozvaný pasák Ryder, v podstate predstaviteľ tretieho sektoru, zneužíva na prácu zvieratá, pričom je len implicitne naznačené, že ak by neplnili jeho rozkazy, pravdepodobne by si to odniesla ich rodina. Tlapková patrola je v podstate mafia, ktorú platí mierne zaostalá starostka a ako to v prípade mafie býva, obyvatelia ju majú radi, pretože "službička za službičku". V zdravej občianskej spoločnosti spoločnosti však pre polomilitaristické organizácie tohto typu nie je miesto a len parazitujú na byrokraticky zaťaženom štáte. Za toto sa musí tatíček Masaryk v hrobe obracať.(4.8.2018)

 • papaguy
  *

  Měl by se konečně zavést tag "produktové video" a žánr "reklamní". Spadá do ranku komerčních seriálů typu Požárník Sam, Vláčková hlídka apod. Děti na to celkem rády koukají, hlavním cílem je však zviditelnění produktu za co nejméně peněz. Charakteristickým rysem jsou ploché charaktery, mizerná 3D animace a příběhy na ránu pěstí. Možná to je přiměřené věku diváků, mám ale vážné pochybnosti o jejich pozitivním efektu na rozvoj malých diváků. Pominu nechutnou roztomilost a kýčovost... Hlavním padouchem je starosta (takovej buržoust, jak za komunistické propagandy). Vrcholem akce záchranářů v uniformě je záchrana kočičky, roznášení kartiček přátelství apod. Abych jenom nekritizoval - potěší pár zajímavých nápadů. Celkový koncept také není špatný, ale to otřesné provedení!... Co dodat? Tlapková, tlapková... jsi přítel můj... a taky kámoš můj...(15.5.2018)

 • Leira
  ****

  Takoví Power Rangers v chlupatém kožichu, co morfují cestou na centrálu. Narozdíl od těch barevných panáků nebojují s mimozemšťany, ale plní rozličné úkoly všedního i méně všedního dne a přitom se děti leccos naučí. Odměna přichází po každém výkonu, chybí "reprezentant zla", což se mi jako rodiči líbí. Dvacet minut volna, za mě dobrá volba.(14.10.2018)

 • emdvojka
  ***

  Viete, ja tieto novodobé seriály pre novodobé deti veľmi nechápem, keďže ja som vyrastal na reláciach ako Filmárik a Filmuška, Od Kuka do Kuka a pod. Teraz je to samí počítač, samé tablety a deti to všetko milujú. Ale beriem, lebo pokrok sa nedá zastaviť. A môj práve 5-ročný syn žerie túto patrolu všetkými svojimi "tlapkami"...(3.2.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace