poster

Tlapková patrola (TV seriál)

 • Česko

  Tlapky

 • Česko

  Odvážné tlapky

 • Kanada

  PAW Patrol

 • Slovensko

  Labková patrola

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

Kanada / USA, 2013–2020, 69 h 46 min (Minutáž: 23 min)

 • matolas
  **

  Základná otázka znie, aký je rozdiel medzi tlapkovou patrolou a zelenými kotlebovskými hliadkami? Obe "organizácie" sa pokúšajú nahrádzať štát (nehovoriac o tom, že vo svete tlapkovej patroly očividne štát zlyháva v plnej miere), akurát patrola ešte nezaložila nijakú politickú organizácia, to je však len otázkou času. Navyše ich kápo, samozvaný pasák Ryder, v podstate predstaviteľ tretieho sektoru, zneužíva na prácu zvieratá, pričom je len implicitne naznačené, že ak by neplnili jeho rozkazy, pravdepodobne by si to odniesla ich rodina. Tlapková patrola je v podstate mafia, ktorú platí mierne zaostalá starostka a ako to v prípade mafie býva, obyvatelia ju majú radi, pretože "službička za službičku". V zdravej občianskej spoločnosti spoločnosti však pre polomilitaristické organizácie tohto typu nie je miesto a len parazitujú na byrokraticky zaťaženom štáte. Za toto sa musí tatíček Masaryk v hrobe obracať.(4.8.2018)

 • Gemini
  **

  Viděl jsem jen díly z první série, a ta se zdála na televizní produkt pro předškoláky celkem obstojná co do kvalit vizuálních, tak příběhových. Jak jsem si měl ale možnost na vlastní kůži ověřit na "filmu" z roku 2018 (česká kinopremiéra v srpnu 2019), tvůrcům někde po cestě vypadaly mozky z hlav, a že by byl nějaký zájem vylepšit vizuální stránku, to ani omylem. Takže s postupem řad asi spíše ruce pryč, ale pokud budu hodnotit jen to, co jsem ze samotného seriálu skutečně viděl, tak je to čistý průměr, jasně cílený na vývar v podobě chechtáků za "merč". 50%(26.8.2019)

 • honajz2
  *

  Upřímně, nechápu ten názor, že se seriály pro děti nedají hodnotit z pohledu dospělého. Fakt jenom proto, že to "je jenom pro děcka", tomu musím dát 5*? Sorry, ale tenhle názor je úplně mimo. Obzvlášť u seriálu, který je neskutečně stupidní a navíc vypadá neskutečně lacině. Tak ať se na ČSFD u těchto filmů zakáže hodnocení (což je debilita) nebo ať si rodiče hodnotí za své ratolesti, ale ať to tady všem povýšenecky necpou v komentářích... 1*(15.7.2020)

 • papaguy
  *

  Měl by se konečně zavést tag "produktové video" a žánr "reklamní". Spadá do ranku komerčních seriálů typu Požárník Sam, Vláčková hlídka apod. Děti na to celkem rády koukají, hlavním cílem je však zviditelnění produktu za co nejméně peněz. Charakteristickým rysem jsou ploché charaktery, mizerná 3D animace a příběhy na ránu pěstí. Možná to je přiměřené věku diváků, mám ale vážné pochybnosti o jejich pozitivním efektu na rozvoj malých diváků. Pominu nechutnou roztomilost a kýčovost... Hlavním padouchem je starosta (takovej buržoust, jak za komunistické propagandy). Vrcholem akce záchranářů v uniformě je záchrana kočičky, roznášení kartiček přátelství apod. Abych jenom nekritizoval - potěší pár zajímavých nápadů. Celkový koncept také není špatný, ale to otřesné provedení!... Co dodat? Tlapková, tlapková... jsi přítel můj... a taky kámoš můj...(15.5.2018)

 • blondboss
  ***

  Tlapková patrola je v súčasnosti už asi taký fenomén, minimálne pre tie najmenšie deti. Čo je fascinujúce, že keď dieťaťu tento seriál pustíte, tak máte vystarané o pár hodín pokoja, lebo dieťa sa od toho neodlepí. Príbehy sú celkom fajn, farebne a vizuálne je to pekne spracované a dieťa si z toho občas čo-to aj zoberie. Pre dospelákov je to skôr len podmaz pri svojich bežných činnostiach, ale určite to poteší aj napriek infantilnosti, ktorá tomu určite nemôže chýbať kvôli cieľovej skupine. Nevidel som síce komplet všetky diely, ale viem u koho to má úspech a to je podstatné. Každopádne najlepšia je aj tak sliepka Chicolletta :) 60 %(30.11.2020)

 • - 23. října 2018 vyšla na konzole a PC hra na motivy seriálu „PAW Patrol: On Roll“. (LostRyba)

 • - V roce 2018 obdržel seriál sedm nominací na kanadskou cenu Canadian Screen Award a z toho šest proměnil ve výhru. (LostRyba)