Tlapková patrola

(seriál)
  • Česko Tlapky (více)
Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný
Kanada / USA, (2013–2023), 98 h 54 min (Minutáž: 23 min)

Ron Pardo, Kallan Holley, Justin Kelly, Devan Cohen, Samuel Faraci, Alex Thorne, Lilly Noelle Bartlam, Max Calinescu, Drew Davis, Jaxon Mercey (více)

Série(10) / Epizody(258)

Kluk Ryder vede psí smečku záchranářů známou jako Tlapková patrola. Společně plní zapeklité úkoly, aby ochránili pobřežní městečko před zkázou... (TV Prima)

papaguy

Měl by se konečně zavést tag "produktové video" a žánr "reklamní". Spadá do ranku komerčních seriálů typu Požárník Sam, Vláčková hlídka apod. Děti na to celkem rády koukají, hlavním cílem je však zviditelnění produktu za co nejméně peněz. Charakteristickým rysem jsou ploché charaktery, mizerná 3D animace a příběhy na ránu pěstí. Možná to je přiměřené věku diváků, mám ale vážné pochybnosti o jejich pozitivním efektu na rozvoj malých diváků. Pominu nechutnou roztomilost a kýčovost... Hlavním padouchem je starosta (takovej buržoust, jak za komunistické propagandy). Vrcholem akce záchranářů v uniformě je záchrana kočičky, roznášení kartiček přátelství apod. Abych jenom nekritizoval - potěší pár zajímavých nápadů. Celkový koncept také není špatný, ale to otřesné provedení!... Co dodat? Tlapková, tlapková... jsi přítel můj... a taky kámoš můj... ()

Leira

Takoví Power Rangers v chlupatém kožichu, co morfují cestou na centrálu. Narozdíl od těch barevných panáků nebojují s mimozemšťany, ale plní rozličné úkoly všedního i méně všedního dne a přitom se děti leccos naučí. Odměna přichází po každém výkonu, chybí "reprezentant zla", což se mi jako rodiči líbí. Dvacet minut volna, za mě dobrá volba. ()

ostravak30

Seriál je určený především nejmenším dětem. Na jedné straně je smutné, že mou dceru - novou generaci 21. století, nezaujal krteček, ale naopak tento seriál, protože haf, haf prostě vítězí nad vším. Samozřejmě, že dospělým se těžko bude líbit to, co dětem. Já ale musím říct, že i pro děti mnohdy vznikají celkem zajímavé a mnohdy i pro dospělé vtipné seriály. Tohle ale není ten případ. Děj není vtipný, ale opravdu přihlouplý a tvůrci se navíc nedrží své vlastní nastavené laťky. Jednou na sebe děj navazuje, podruhé ne. Našel jsem i pár nelogičností. A ta animace? Opravdu umělá neosobní tvorba. Směr, kterým se animace v tomto století vydává, se mi příliš nelíbí. Upřímně mě nezaujala ani hudba. Ale na druhou stranu je nutné říct, že těm nejmenším dětem by se to asi opravdu líbilo více než české večerníčky. ()

Jozka7

Netradiční integrovaný záchranný systém v přímořském městečku Adventure Bay vede desetiletý chlapec Ryder. Jeho Tlapkami, tedy členy štěněcího záchranářského týmu jsou německý ovčák Chase jako policista (později i zvěd), dalmatin Marshall jako hasič (později i zdravotnický záchranář), labrador Zuma jako vodní záchranář, jedinou fenkou v týmu je zpočátku cockapoo (designový kříženec kokršpaněla a pudla) Skye jako letecký záchranář. Tým doplňují anglický buldok Rubble, který zajišťuje stavební a těžkou transportní činnost, a voříšek Rocky, jenž je mechanik s recyklačním vozem plným náhradních dílů a dalších... věcí. Později se přidává i fenka husky jménem Everest, která slouží jako záchranář horské služby, ale nesídlí s ostatními na Centrále (výjezdová základna Tlapek). V současnosti zdaleka nejoblíbenější seriál našich ratolestí, takže přivřu obě oči (což se mi ostatně u těchto seriálů stává) a dám plný počet. ()

Lina

Základ je velice jednoduchý. Každé dítě by rádo mělo někoho, kdo ho na slovo poslechne. Ryder má svá záchranářská štěnata, k tomu auto, mobil, tablet, centrálu. V prvních dílech se zachraňuje kdekdo z městečka. Když se obyčejné situace vyčerpají, sáhnou další série do jiných osvědčených žánrů a už to jede. Piráti, Atlantida, dinosauři, královská rodina, džungle, Misson Impossible, superhrdinové. Děti to samozřejmě nepoznají, takže se dobře baví. Všechno dobře dopadne, zlý starosta je vždycky k poražení a Marshall si zaplete vlastní nohy, aby se všichni zasmáli. Žádné násilí ani náhodné ostřejší výrazy. Roztomilé až za roh, vydrží zhruba do druhé třídy. Potom už budete kupovat trička a tenisky s někým jiným. ()

• V roce 2018 obdržel seriál sedm nominací na kanadskou cenu Canadian Screen Award a z toho šest proměnil ve výhru. (LostRyba)
  • 23. října 2018 vyšla na konzole a PC hra na motivy seriálu „PAW Patrol: On Roll“. (LostRyba)