ryhy

Zapsání filmového semináře na FSV má své plody. Ač zlé, muzikantské jazyky tvrdí, že z jejich, rozumějte hudebnického, pohledu tam mnohé nesedí, že bubeníkům ruce nekrvácí, že takhle by žádná skupina fungovat nemohla atd., tak mě, mě se to líbilo. Třeba proto, že umím akorát na píšťalku. Mě, špatnému dávnému píšťalkáři to přišlo velmi reálné a velmi děsivé. Jsem dost citlivá povaha, takže jsem si jako malé děťátko v pár okamžicích zakrývala očička a ouška. Né že by to byl takovej drasťák, ale vtáhne to. Simmons byl fa-mó-zní! Na to,že měl tento film rozpočet 3(!!!!!!!!!!!!!!!!) miliony dolarů (ano, ano, srovnejte si to třeba s kdejakým americkým blijákem), tak to mělo sílu. A to, že dostal ty 3 Oskary si opravdu zaslouží. Dost dobrej zážitek, 90% ()

Dawar

Naprosto strhující film, který nenechá diváka vydechnout, dokud se nezobrazí závěrečné titulky, ten pak může uvolnit stažené svaly, srovnat si tep a pomalu začít film vstřebávat. Damien Chazelle nepředkládá postavy s kterýma, může divák sympatizovat, ale představuje dvě jedinečné osobnosti, které se předhánějí v jeho udivování. Divák tedy příběh prožívá spíše z pohledu třetí osoby, přesto je jím však nenávratně pohlcen. Snímek představuje také zajímavou otázku, jak daleko může člověk zajít v burcování potenciálu někoho jiného, než se tato praktika vyvrtne z rukou. Whiplash je jednoduchý a přímý film který stojí za zhlédnutí stokrát více než většina komerčních velkofilmů. ()

veronika.tum

Parádní film, který Vás vtáhne do děje a nenechá Vás v klidu. Jak zmínil POMO ještě se mi nikdy nechtělo při závěrečných titulkách tleskat. Má to spád, neskutečnou energii, odhodlání něco sama se sebou dělat. ()

eoj

Jen pro jistotu - chovat se k okolí jako hajzl (o to se týká obou hlavních rolí) není ok - ať už je cílem cokoliv. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. ()

jakubesd1

Naprosto super drama zvladnuta v podaní Damiena Chazella a super záhrana úloha po ktorej je nominacia na oscara zaslúžena v podaní J.K Simonsa .. fakt parádna robota a super záver s filmu ktorý nechá dlhy zážitok ()

maestrum

Oslava jazzu v plné jeho kráse. Mrazivé sólo na konci. Doporučuji shlédnout v kině, nebo s kvalitní hudební aparaturou. ()

Shimm

Ne, takhle to opravdu nechodí a nemá chodit! Očekával jsem a doufal, že tenhle film přiblíží společnosti jazzovej svět, do kterého už nějaký čas taky aktivně pronikám. Přiblížil to pouze z jedné stránky, která je v celkové charakteristice naprosto zcestná. Je přece úplně jasné, že pokud někdo chce cokoliv dělat naplno, musí něco obětovat a obrovským způsobem makat. Rozhodně se ale nemáte stát robotem, a to v jazzu teda obzvlášť ne. Dokážete si snad představit, že tenhle klučina dokáže po takovémto příběhu v sólech vyjádřit ještě jinou emoci než potem nasáklej, smradlavej a vyšponovanej vztek? Nebo že by snad dokázal skládat své vlastní věci? Tenhle film je mimo jak mimino a mě se to neskonale mrzí. ()

negativ

Taková "bubenická" pohádka pro lidi, co na bicí (a už vůbec ne jazz) nehráli. Zúžit celé jeho snažení k dosažení pomyslného bubenického grálu, spočívající v jakémsi nesmyslném tempu mrskání pravou paží do činelu (co na tom že se hraje zápěstím, že?) bylo zřejmě nutné právě kvůli laické většině a dramatickým záběrům tryskající krve. Hra na bicí a obzvlášť v jazzu je o něčem ale úplně jiném (dobře to vystihl třeba Radek99). Nicméně k filmu samotnému třeba říct, že nenudil. Mně osobně připomenul jednoho černošského lektora na jazzovém campu, o kterém se tam tvrdilo, že hrál s velikány jako např. Ella Fitzgerald. Kromě toho že byl černý jako bota, byl vzezřením i chováním podobný magor jako Fletcher. Dál bych to nerozebíral, moc jsme si nerozuměli :-) J.K.Simmons to ale zahrál super, parádní part a zasloužený oskar. Celkem 3 hvězdy a čtvrtá za skvělou muziku a sladkou Melissu Benoist. ()

Imyourmather

příběh nic moc (tím nemyslím jednotlivé scény, ale celkové vyznění), ale ten plešoun valí dobré hlášky a bicí jsou tam hodně super, jak aj muzika ()

ferda12

Dlouho jsem chodil okolo tohohle filmu po špičkách. Protože prostě hudební drama už samo o sobě zní jako nával pitomostí, ALE. Jazzoví maniaci zbystřete! Tohle zavání něčím, co by se vaším uším mohlo líbit a není to béčková kravina. Já se do téhle skupiny, co vyznává jazz řadím a mně se to hrozně líbilo. Nejenom, že jsem slyšel skvělý jazz, ale i Simmons ve své životní roli ve které předvedl excelentní výkon, protože buď Fletchera milujete nebo nesnášíte. To on (a hudba samozřejmě) ve mně vyvolával emoce. Teller se ještě nedokázal ukázat na sto procent. [V tuhle dobu jsem chytl BSOD a zhrozil jsem se, že jsem to psal zbytečně - díky bohu, že existují cache!] Do hajzlu tohle je film co má získat Oskara, ne Birdman. Ukazuje totiž, že mít talent doopravdy nestačí a občas není potřeba ani ten talent. Člověk se dokáže dostat na vrchol bez špetky talentu, sám Edison to tvrdil. Jeden z důvodů, proč jsem se po delší době vrátil zpět ke komentování. Viděno v kině 16.4.2015 || „BYL JSEM TAM OD TOHO, ABYCH POSUNUL LIDI NAD RÁMEC JEJICH MOŽNOSTÍ. VĚŘÍM, ŽE TO JE ABSOLUTNÍ NUTNOSTÍ.” | „POKUD NEMÁŠ SCHOPNOSTI, SKONČÍŠ V ROCKOVÉ KAPELE.” ()

Profík

Je to nářez, hudebně, herecky i dramatickou stavbou. Od plného hodnocení mě odrazuje jen pár maličkostí. Má to pár zvratů, které nejsou úplně v pořádku a slouží jako berlička k posunuděje, občas upadne trošičku do stereotypu. Ale jsou to jen drobné vady na kráse, film je postaven hlavně na hercích, kteří jsou výborní, Simmons má vděčnější roli, ale Teller se nenechává zahanbit a dramatické scéna jsou i díky nim naprosto dechberoucí. 85%. ()

toy.ota.car

Film, který má sice ohromnou energii, ale každá scéna nás pořád dokola přesvědčuje o závodnickém krédu Emila Zátopka: když nemůžeš, tak přidej! Za jakoukoliv cenu! Zběsilá umanutost ze strany učitele i žáka. Ale tahle závodnická teze nemá ve filmu žádného důstojného soupeře, a tím mi Whiplash přijde vlastně monotónní. Já vím, je to tak šílené a kontroverzní poselství, že vás to přinutí konfrontovat se s tím ve vaší hlavě, ale z hnidopišsky dramaturgického pohledu (a jaký jiný bychom měli vůči tomuto pedantskému filmu použít, že?) je to pro mě chyba. Určitou antitezí, i když nijak originální, by mohl být soukromý život hlavního hrdiny, ale vztahová linie je ve filmu dávkovaná tak nahodile, že to svou relativizující kontrastní roli neplní. Spíš se tím podporuje hrdinův pocit, že takové rozptylující podružnosti jako mít holku a pravidelný sex nejsou vůbec tak důležité, jako zahrát si na bicí. Pak se člověk nemůže divit, že mu hráblo. A já bych se vsadil, že tento milostný motiv z rytmických důvodů vykostili až ve střižně. ()

xray0045

Prislo mi to jako blbost a jazz moc nemusim. Tak moc se mi to nelibilo, ze jsem si konec pustil 3x a druhy den jsem se na cely film kouknul znova a po tydnu znova. Je na tom neco fascinujici asi je to Simmons, ktery nevim proc nedostava takovych sanci vic. Simmons hraje krale psychickeho teroru, ktery ma vic nez dobry duvod privadet sve zaky k placi. Teller ma roli typka co by radeji chcipnul nez byl ten druhy. Obema to naprosto verite. Hudba je tu ve forme spolecenskeho lubrikantu mezi sadistou a masochistou. Na tenhle film urcite nezapomenete, uz ted ma nakroceno k hudebne-filmove klasice. ()

Salinho92

Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec, je to i vztahem k hudbě, ale vážně, příběh je neskutečně silný a herecký výkony jsou opravdu skvostné, musim říct že už dlouho sem si žádný film neužil jako tento. Výborná práce režiséra. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona