AARONN

Jsem ohromen! Jak toto ve mě může vyvolat kluk bušící do bubnů? Je to můj první film od Damiena Chazelleho..i Tellera, se přiznám, že neznám..ale koho znám je J.K. Simmons, kterého jsem viděl naposled snad v "lupiči paní domácí".. znám = viděl jsem ve filmu. Mám rád Jazz.. ale do tohohle filmu jsem si říkal, že to je pro ně víceméně srandička.. "Hej Póle dáme dneska Jazz?? Jasně Frenku, zrovna jsem si vyhřezl ploténku a dostal trojtý bypass, ale na Jazz mi stačí chlup z ohanbí". Hluboké sorry..hlavně bubeníkům..z filmu..které diriguje Fletcher..kterým teče krev po rukách jako Islámských radikálům.......Sorry, ale snad je to tu více méně anonymní..nerad bych dostal kulku..navíc tento koment nepíšu tužkou, tak to snad projde. K FILMU! Challenge Neimena stát se jedním z nejlepších bubeníků a přidat se po bok toho a toho.. Ostré přímé dialogy, které nic neprotahují a nemažou med kolem huby.. Fletcher v jedné chvíli hodná panda a v druhé pěkně hladová anakonda, která všechny rozcupuje slovy jako..FUCK..SUCK..DUCK..KOCK..LOCK..DOCK..MOCK.. Abych to ukončil.. po posledních 5ti minutách se mi chtělo brečet..byl jsem v žasu, jak geniálně byla ta scéna natočena, de facto jen za pomocí Fletchera, bubnů a divně se tvářejícího Neimana. FAMOUS! ()

DanielP.

Příběhově až tak nezajímavé, ale zajímavý byl vnitřní kontext tohoto filmu, který vytáhl tento film velmi velmi vysoko a o to autorům alespoň dle mého šlo. ()

Lula.cz

Bez práce nejsou koláče, asi tak bych definovala snahu píli, kterou Andrew vkládá do bicí. Nečekala bych, že to bude tak fantasticky zahrané, jak od Milese Tellera, tak od J.K. Simmonse, který si Oscara zasloužil na plné čáře. Dokonale zahrál dirigenta-učitele-sociopata a když v jedné vteřině ukázal svou lidskost, v další to zazdil krutou hláškou. Být na místě Andrewa, asi brečím každý večer doma do polštáře, zatímco on dělal opak a trénoval o to usilovněji. K plnému počtu hvězd chybělo opravu jen málo. ()

Radimko

Tohle není zrovna pohodovka, po většinu času člověk cítí až nepříjemnou tíseň a v kůži hlavního hrdiny by asi moc být nechtěl, ale zahráno a natočeno je to podle mého brilantně. Samotný závěr, který je určitě noční můrou nejednoho muzikanta (a myslim, že jako jeden z nich to můžu tvrdit), film nakopne o level výš. :) Good job! ()

HrudkaJ

K dokonalosti tomu chyběly jen o něco chytřejší počáteční dialogy s tou slečnou, protože jak ji pak pošle někam, bylo už docela přesné a vůbec ji pak nemusel chtít zpět, to už bylo trochu zbytečné. Jen jsem si říkal, že jestli se takhle seznamuje a mezi sebou komunikaje současná mladá generace, tak to potěš. ()

Wurths

Film podobný tomuto jsem snad ještě nikdy neviděl. Atmosféra filmu je chvílemi depresivní, ale ta tu sedí a kamera, hudba a provedení vůbec vystihuje celý film dokonale. I ve scénách, kde se "jen" bubnuje, jsou poznat emoce, i to, co jimi autoři chtěli vyjádřit. Na konci filmu jsem neměl slov, seděl jsem zarytý do sedačky a nevěděl jsem, jestli hlavní postavy litovat, nebo být rád, že to všichni dotáhli tak daleko. ()

Karlos8

Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera. Je úplně jedno, kolik věcí je na tomto filmu pravdivých, nebo kolik bylo domyšlených a které jsou doopravdy nereálné. Tento snímek si totiž nehraje na nic, jen stručně a výstižně vypráví příběh kluka, který má sen a učitele či kouče, který zase chce dostat ze svých studentů úplně všechno. Miles Teller zde ukázal, že dokáže zahrát i takto napsaný scénář, naopak J.K. Simmons předvedl s holou hlavou opět něco ze své zahrádky, za což po právu dostal zlatou sošku. ()

Garros

Tak tenhle film mi udělal obrovskou radost! Geniální! Osobně si myslím, že potěší i ty, co nemají hudební filmy v lásce. Pokud máte v životě nějaký cíl a potřebujete motivaci, tenhle snímek Vám pomůže najít ty správné podněty ;-). 5* ()

nikus120

Chazelle dokázal natocit autentický film z prostredia hudby. Hudbu mám rada, ale toto bola iná šálka kávy. J.K. Simmons stvárnil ďalšieho nenávideného muža v svetovej kinematografii. Film ma v sebe autentickosť a nič tam nie je umelo doplnene. Miles Teller konečne zohral po riadnu postavu. Film je konečne originálny a to finále bolo Top. ()

matolos1

Kedže som bubeník nemohol som odolať tejto filmovej dokonalosti ktorú perfektne zahral násilnický profesor a premotivaný študent v jednom emočne prekombinovanom filme. ()

McMurphy

Protože mě Birdman nenadchnul a byl to první film z oscarů 2015, co jsem viděl, nějak jsem se k těm ostatním neměl. Říkal jsem si, co může být zajímavého na filmu o bubeníkovi a když jsem se rozhodl film pustit tak jen proto, že jsem chtěl posoudit výjon J.K. Simmonse. Co naslédovalo? Jeden z největších filmových zažítků vůbec. Víc není třeba dodávat. ()

papuchalk

Asi jediný novodobý film o hudbě/hudebníkovi, který mě zaujal námětem a měl velký potenciál stát se něčím víc. I když některé pasáže jsou skvělé, zejména grandiozní finále, obsah filmu mne nakonec dost zklamal. Chápu, že taková Darth Vaderovská postava učitele někde na konzervě klidně existuje, ovšem to jeho křečovité zaměření na rychlost (a nic jinýho jakoby neexistuje) je totální nesmysl doslova neslučitelný s hudbou. Jasně, muzikanti, zejména bubeníci hrajou rychle. Ale to jak je proces dostávání se k rychlosti (nekontrolovaně) zobrazen ve filmu je prostě uplný nesmysl. Takhle může začít cvičit rychlost někdo kdo o tom nic neví, a po 14ti dnech zjistí, že takhle to nepůjde. Stačí si pustit jakýkoliv výukový video Vajgla na youtube, stačí první lekce, a dostane věrohodnější vhled do mysli muzikanta, respektive o čem to vlastně je dostávat se blíž k dokonalosti, ty krůčky na vrchol. Jak překvapivě malé a plné detailů ty krůčky jsou. A jak dlouho trvá jeden takový krůček si osvojit, než se může pustit do krůčku dalšího. Dobré je taky uvědomit si, že ta rychlost bubeníků, to co nám se zdá jako neskutečná rychlost, to je pro ně pohodlný stav. Oni dosáhli takové dokonalosti, že to prostředí které vytvářejí jako podklad pro píseň, tedy tempo/rychlost, je pro ně přirozený stav ve kterém se cítí dobře, pohodlně, a dokonce mají ještě rezervu. Jinak by to nemohli BEZPEČNĚ naživo hrát. V průběhu filmu mě neustále napadly slova jako křeč, stres, nekontrolovaná rychlost, Gestapo... nesedí mi to. Třemi hvězdičkami hodnotím spíš Chazelleho nápad takovýmhle způsobem dostat hudbu/hudebníka na plátno, ne samotné provedení filmu. ()

blondboss

Film pre užšie publikum, ktoré baží po jazzovej hudbe, a tu si jej užijú naozaj neúrekom. Mňa prekvapuje vysoké hodnotenie, nakoľko nebolo to síce zlé, ale videl som už podstatne lepšie filmy. Možno je to tým, že nemám blízko k jazzu ako takému. Záverečná scéna na bicích bola ale naozaj úchvatná a s nemým úžasom som pri záverečných titulkoch pozeral na telku. J.K. Simmons skvelý. Obsahovo ma ale tento film trochu minul, preto len ľahko nadpriemerné hodnotenie. 60 % ()

waltosin

Ou, silný jako hovado, kde nervy tečou a srdce buší jako kráva neuvěřitelný výkony ne jenom výtečného Simmonse ale taky Teller kterej ani po druhé vážné roli nezklamal, no pardon tady přímo zářil kluk jeden. :) Hudbu miluju, ale takovou vůbec neposlouchám a v tom je to kouzlo že to dokáže zaujmout i když nejste zrovna hudební nadšenec tohoto stylu. :) 80% ()

moviepill

Ako hudobník nemôžem tento film neoceniť. Toľkokrát spomínaný a oslavovaný J. K. Simmons je naozaj dokonale démonický a dodáva celému dielu tú správnu šťavu. Jazz sám o sebe je komplexný hudobný štýl a (nielen) kvôli tomu som prežíval utrpenie mladého bubeníka tak, ako keby som za súpravou sedel ja sám. Najväčším momentom pre mňa nebol ani tak úplný záver, ale to, čo mu predchádzalo. Hudba ako nástroj pomsty? Hudba ako životné poslanie? Každý si v tom nájde to svoje. Damien Chazelle má u mňa odteraz rešpekt. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona