Cedr

Jasný Oscar bait, který diváky zkouší opít už mnohokrát viděným rohlíkem. Díky atraktivnímu hávu a skvělému tempu (nudge nudge wink wink) se mu to ale daří náramně. Uniformita podle osvědčených sportovních I-wanna-be-the-best šablon je nechutná, ale extrémně funkční. Snaha odlišit se cynicky moderním vyhrocováním situací je průhledná jak křišťál a občas hraničí se skákáním přes parybu, ale ve finále to stejně funguje nebezpečně spolehlivě. Nač taky znovuobjevovat kolo, že? Lepší je to kolo udělat dokonalé. A když jste na dokonalost krátcí, tak jako byl krátký Whiplash, tak to kolo udělejte aspoň takhle líbivé. ()

chelseaman22

Toť vzorný pedagog! Nejsi v rytmu, vole? Železná židle ti to spočítá! Pravdou zůstává, že všechny linky vedlejší by se mohly osekat - kdo touží sledovat namlouvání mladého bubeníka s prodavačkou v IMAXu či fádní dialogy vyplývající ze symbiózy otec-syn? Simmons se s Nortonem porve o zlatou sošku, Teller tento rok nebude nominován ani na MTW MOVIE KISS, jež loni vyhrál. 80% ()

cocrHeLL

Funguje jako perfektní drama i jako muzikální film. Naprosto jsem soucítil s Andrewovým dilematem a musim kurevsky ocenit scénář, bo celej film byl neskutečně nahláškovaný z úst J.K. Simmonse. To byl koncert jak po stránce hudební, tak herecké. Fakt kvalitka a všem můžu jedině doporučit. Obzvlášť hudebníkům!! ()

Triple H

Komorná, ale nekompromisná pecka. Zovreté, vygradované a sústredené. Teller a Simmons vynikajúci. Z tohtoročných oscaroviek z môjho pohľadu spolu s Boyhood najpodarenejšia vec a víťazstvo by som obom doprial. ()

trojtmberk

Jazzu rozumim jak koza petrželi, zahrát neumim ani Pec nám spadla a stejně sem si dokázal Whiplash užívat. Možná proto, že o muzice je tenhle film ani ne z půlky. Je o tom, že i když v životě narazíte na bestii, může se stát, že vám to přinese něco, k čemu by ste se jinak nedostali. ()

Mr.Ripley

Zpočátku nijak zvlášť oslnivé, ale pouze dobré. S přibývající stopáží a mozoly na rukou stoupala pozornost, nervydrásající napětí a nepopsatelná gradace. Na Whiplash se nedívá, Whiplash se musí prožít celým tělem. Navíc sledovat herecký koncert J.K. Simmonse je zkrátka zážitek na který se nezapomíná! ()

octopuska

Když se sejdou dva jazzoví magoři, kteří chtějí být prostě nejlepší a jsou tomu schopni obětovat všechno, tak není co řešit. Na minimu prostoru využito maximum. Simmons to diriguje tak, že kolem něj stříká pot a krev. Sprosté nadávky, ponižování a fackování jsou jeho denním chlebíčkem. Myslím, že naše školství by tento typ učitele potřebovalo naklonovat a aplikovat do všech škol, jako sůl. Andrew je sympoš a člověk mu ten úspěch a zadostiučinění přeje, už kvůli těm zmasakrovaným prstíkům. ()

David.Darco

Úžasný zážitok.Impozantná kamera kráčajúca ruka v ruke so skvelým strihom, herecký talent Simonssa nepozná vo Whiplash hranice ! A aby nebolo málo, čerešničkou na tortičke je brilantný koniec založený na Veľkom Detaile, ktorý úplne, ale úplne stačí :) ()

sugythesugar

Podpisujem komentár od užívatela Kaluža. Je to VEĽKÁ pecka! Už niekolkatá projekcia v mojom prípade len pridáva na intenzite. J.K. Simons v najlepšej forme od OZ a Spider-Mana! Teller ako "začínajúci" herec tu mal svoje velkolepé ántré a som dosť prekvapený, že dnes nedostáva také ponuky aké by mal minimálne za tento výkon dostávať. Jeden z najlepších a najoriuginálnejších filmov tejto dekády. ()

UhLee

(9/10). Slyšel jsem na tento film chválu že všech stran, ale až po shlédnutí jsem pochopil opravdovou sílu, která se ve snímku skrývá. J. K. Simmons tady zahrál životní roli a film je hlavně díky němu tak neopakovatelným zážitkem. Audiovizuální stránka filmu je naprostá nádhera, která vás plně pohltí a až nastane konec filmu, tak chcete udělat jedinou věc. Tleskat až budete mít krvavé puchýře. ()

andrii

"Medový" provokatér, s démonickým tlakem. Plivající fanatik sirných kapek. Ví, jak zvednout, vylepšit talent. Ten "slejvák" vášní taví. Hlavně nezůstávat suše  vyplašený, tam v rozích. ()

Dio_Padre

Věděl jsem to! Měl jsem jasno už, když jsem poprvé viděl perfektně vygradovanou upoutávku. Od té chvíle jsem nepřestal sledovat informace o tomhle skvělým filmu a jsem rád, že jsem se dočkal zhlédnutí s předstihem, protože do konce měsíce bych asi nevydržel čekat. A jediné, na co se po rozpomenutí na film zmůžu je jen další "Wow!". Hrozně mi moje momentální pocity připomíná, když jsem poprvé viděl Drive a to hlavně pro originalitu a jedinečnost filmu. Whiplash řadím mezi nejlepší filmy za loňský rok, hned vedle Železných srdcí, Zmizelé nebo Interstellaru. V hlavních rolích: Miles Teller, všechny klobouky dolů za jeho výkon s hrou na bicí! Dále excelentní J.K. Simmons, který i přesto, že ještě neznáme nominace, je můj favorit na Oscara. A jako poslední hlavní role jednoznačně hudba. P.S. Líbilo se mi, co napsali z redakce moviezone.cz - Něco ve smyslu: pokud očekáváte příběh typu zlý učitel, který ošklivě jedná se svými studenty a pak najednou obrátí a má je vlastně moc rád, tak se možná nedobrovolně ještě zpětně zúčastníte ICE BUCKET CHALLENGE. ()

FaceMan

Teller má v budúcnusti určite veľký potenciál. V tomto filme na Simmonsa síce nemá ale stále patrí medzi mojich najobľúbenejších mladých hercov. Andrew sa snaží preraziť ako jazzový bubeník. A nie len to chce sa stať najlepším. Na to v akej atmosfére to je podávané, tam je aj pár dosť vtipných pasáži na ktorých sa dá zasmiať(všetky sa však začínajú na fuck alebo cocksucker). Toto však ja môžem takže mi to vôbec nevadilo. Pre mňa dosť nezvyčajný žáner ale S tellerom by som si pozrel asi všetko. Pre mňa určite skvelý kandidát na oscara. ()

Tosi

Neznám noty, ani jednu...ale žádný jiný hudební film mě nedokázal ani zdaleka tak strhnout a uhranout jako právě Whiplash. Krutý film o studentovi, jenž je klidně ochoten zabít, aby byl nejlepším bubeníkem a jeho učiteli, jenž svého studenta klidně zabije, aby z něj dostal to nejlepší... Spojením kapek potu, krve a slz, vznikla emocemi nabitá jízda, která když vypadala, že je u konce, rozjela se do dalšího kola. ()

Avathar

Epické v minimalizme. Absolútne strhujúce. Adrenalínové. Dokonalý film v každom ohľade. Záver tým pádom až absolútne nadpozemský. R. Lee Ermey z OLOVENEJ VESTY bol oproti Simmonsovi len dobrácky deduško. ()

PabloFuentes

Nečekal jsem vůbec nic, o to víc mi bylo dáno. Příběh o mladém bubeníkovi, který cítí, že je výjimečný a jde si za svým, přičemž mu v cestě stojí "zlý" učitel. Moc hezky zpracované. Člověk sleduje s napětím, zda hrdina skladbu zvládne bez chybičky, či se to na něj celé sesype. Nikdy by mě nenapadlo, že takové bubnování může být až takhle náročné. Klobouk dolů jak před režisérem, tak před herci! Obzvláště pak před J.K. Simmonsem, který byl správně na zabití. Oprávněně za pět. ()

plechulka

Ke komentáři MARIGOLD dodám jen "amen" - tohle všechno jsem tam taky viděla a taky si nedokážu představit lepšího nominanta na Oskara než J.K. Simmonse..... a děkuji ČSFD za projekci. ()

viperDavid

Rozhodně povedené a vtipné. U chudáka Simmonse jsem jednu chvíli myslel, že mu rupne i ta céfka co mu trčí přes celou hlavu. Pravda že já novodobý rokově založený člověk si jazzu moc neužiju, ale tentokrát to bylo pro mě jak dělané, že jsem se i přistihnul jak si klepu nožičkou do rytmu. Závěrečná scéna naprosto luxusní. Ale pravda nejvíc mě na tom asi bavili ty Simmonsovi dialogy. "Proč čumíš do země, myslíš že tam najdeš nějakou čokoládu, buřte " :D ()

Dado

Tak a je to tu! Žiadne siahodlhé, kvázi inteligentné dialógy, ktoré spôsobujú u filmových kritikov mokré sny a u bežných divákov liečia nespavosť. Žiadna hra na umenie, ktorou sa tvorcovia snažia zakryť svoju chorobnú túžbu po filmových cenách, ktoré vďaka tomu strácajú v očiach verejnosti lesk. Whiplash je kúsok, ktorý si hrá svoje, pričom nezáleží na tom, že hlavná postava nie je tým typom hrdinu, ktorému by ste mohli úprimne držať palce od začiatku až do samotného konca. Jednoducho vás strhne vírom pútavých udalostí, excelentnými hereckými výkonmi a parádnymi hudobnými pasážami. Pri tom všetkom takmer dokážete zabudnúť na malé chybičky krásy, ako napríklad tuctový a predvídateľný zvrat so zmiznutými notami. (90%) ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona