Simon a Franck jsou dva policajti, kterým zrovna skončil přidělený úkol. Při cestě domů ale narazí do protijedoucího auta, což má za následek smrt dvou lidí včetně jednoho dítěte. Franck je sice v pořádku, ale Simon, který řídil opilý, je vážně zraněn. Kvůli této fatální nehodě ztratí vše, co měl – rodinu i práci policisty... O šest let později. Rozvedený Simon pracuje jako řidič obrněné dodávky a všemožnými způsoby se snaží udržet si roli otce svého syna Théa, kterému je v té době už 9 let. Pomáhá mu v tom Franck, který je stále ještě u policie a z dálky na něj dohlíží. Zanedlouho se ve městě konají býčí zápasy, kde se malý Théo náhodou stane svědkem mafiánské vraždy. Během několika málo okamžiků se chlapec stane terčem nájemných vrahů, kteří po něm bez sebemenšího slitování jdou. Simon musí nyní udělat vše pro to, aby ochránil svého syna a zastavil nebezpečné pronásledovatele. (North Video)

Mark1983

Tak opět francouzští filmaři dokázali,že jejich tvořivost je impozantní. Jedná se o dějový film plný napětí od začátku do konce bez zbytečných hluchých míst,které film většinou sabotují. Pro milovníky akčního žánru bych jen řekl,že tento film jen preferuji. ()

Unrealik

První dojem byl nic moc - strašně roztřesená kamera, příliš tmavý obraz. Pak se to zlepšilo. Akce napínavá, smrti nápadité. A za závěr čtyři hvězdičky. ()

zekon

Francouzi uměli filmy. S Delonem, Gabinem, skvosty. Dnes sem tam něco. Tohle je zmatek a neskutečná nereálná klišovitá nuda. Chápu že se inspirovali amíkama, ale těm to většinou jde, tohle ma plus jen v pointě. Nevidět, nic se nestane. ()

jzhk

UFFF. Nepochopil jsem o co vlastně jde. Aha, asi jen o co nejvíc střílení a krve. Ten kluk byl z celího filmu nejlepší. ()

sakrij

Pro mě hodně velké překvapení. Moc jsem od toho nečekal, ale seděl jsem s otevřenou pusou a nehnul se od filmu. Velmi pěkně podané ()

dedavena

"Esli zdrhněš, tak tě zabiju"-hneď nato ma sam guľu v hlavě. Něgdy se stava, že tě zavřu, igdyž to nima tvoja vina. Tu v tym přypadku to je Simon. Po nahanačce v liduprazdnej tržnici zachraňuje Simon sveho synka a bohovski se nasere. Se svojim policejnym kamošem idu za tymi grazlami. A je tu střylačka v přeplněnym baře, ta pokračuje znova v liduprazdnych ulicach. Žodyn normalni smrtelnik v dosahu. Je fajne, že Simon i jego kamoš maju taku super kondyčku, že unikaju před autami, zlymi mafianami i před milionami vystřylanych nabojuf. To fšecko skoro bez škrabanečka. Mafijani dostavaju štrofa v cugu, no nic se z teho něrobja a střylaju jak urvani. Sorry, mea culpa. ()

Konev

Až od scén ve vlaku se to trochu rozjelo. Proti Taken je to ale pouze podruhé vylouhovaný odvar... Místy mi lezla na nervy hudba... ()

Aresko123

Obycajna hovadina o pripečenom byvalom policajtovi, ktorý toho moc nenahovorí ani nepremyslí. Je to taký čudák. A ide zachranit svojho syna. Mimochodom zločinci idu umlčať 7 ročného chlapca aby ich nemohol usvečiť z vraždy. A budu to robit tak ze pred plno dalsimi svedkami sa ho pokusaju zabit.... IQ asi14. Skusaju ho zabit na ulici (zase plno svedkov) dokonca ho skusaju zabit aj vo vlaku (tu je asi dalsich 10000 svedkov).... ale stale to skusaju, ved je to predsa dolezite. A vsimli ste si ze vo vsetkych francuzkych flmoch hraju strasne stary herci???? A vzdy maju 5 rocne deti a sexi zenu. Ale oni sami maju vyzor 60 rocneho dedka! nejako sa nemozem stotoznit s deduskom ktory sa bije so zlocincami a ma male dieta...... Ved ked to dieta vyjde zo zakladnej skoly bude mat ten jeho "otec" hadam aj 75 rokov !!!!!!!!!!!!!! POMOC ()

Sandai

Tak to vypadá, že minulé povedené snímky nebyly výjimkou a francouzský film je po hluchém období zase ve formě. Dobrý příběh i herci, kvalitní řemeslné zpracování, hodně akce a nakonec i to evropské prostředí si čtyři hvězdičky plně zaslouží. ()

k.rakonos

Kde jsou klasické francouzske kriminalky? Nejsem priznivcem akcnich filmu a opet jsem naletel. Sice jednoducha, ale primocara dejova linka a dobre herecké vykony, ale hodne premrstene a naivní akcni sceny. Kluk utekl i motorce, ze samopalu se jim kazdy naboj vyhnul a az na zaverecnou scenu hlavni hrdinove nezranitelni, co na tom ze schytali desitky ran ci byli pobodani, nebo spadli z nekolika metru. Dve hvezdy ani nevim proc, asi ze jsem se jinak nenudil. ()

Cezar209

Osobne som konzumnym spotrebitelom filmoveho priemyslu, ale francuzi sem tam ukazu ze kvalitna filmova zabava sa stale toci aj v europe. Priznavam ze som sa k tomuto filmu dostal hlavne koli zanru, mojmu oblubenemu krimi (v poslednom case). Aj napriek tomu, ze produkcia neovplyvala honosnym rozpoctom podarilo sa podla mna vcelku dobremu scenaru vytihanut z hercov maximum co v nich bolo. Film si pradie svoje tempo od zaciatku do konca s tym, ze obcas na moj vkus privela filozofie (jaky pak vokolky deme balit holky :o)) )...alebo inak sem tam sa to natahuje, no da sa to zvladnut. Za rok 2014 by som to urcite zaradil do top 10 krimi. ()

onevoice

Po krátkej dobe som opäť vstúpil do francúzskych vôd a neľutujem. Je to drsné, napínavé. Lindonovi rola veľmi sedí aj vďaka charizme. Vo vlaku to pekne graduje. ()