Simon a Franck jsou dva policajti, kterým zrovna skončil přidělený úkol. Při cestě domů ale narazí do protijedoucího auta, což má za následek smrt dvou lidí včetně jednoho dítěte. Franck je sice v pořádku, ale Simon, který řídil opilý, je vážně zraněn. Kvůli této fatální nehodě ztratí vše, co měl – rodinu i práci policisty... O šest let později. Rozvedený Simon pracuje jako řidič obrněné dodávky a všemožnými způsoby se snaží udržet si roli otce svého syna Théa, kterému je v té době už 9 let. Pomáhá mu v tom Franck, který je stále ještě u policie a z dálky na něj dohlíží. Zanedlouho se ve městě konají býčí zápasy, kde se malý Théo náhodou stane svědkem mafiánské vraždy. Během několika málo okamžiků se chlapec stane terčem nájemných vrahů, kteří po něm bez sebemenšího slitování jdou. Simon musí nyní udělat vše pro to, aby ochránil svého syna a zastavil nebezpečné pronásledovatele. (North Video)

DwayneJohnson

Tak tohle mně vážně moc nesedlo. Zhruba ještě během první půlky jsem to bral, jako takový mírně neškodný kousek, který mě nějak extra neublíží, ale druhá polovina a pak i konec mě jen utvrdily v závěru, že Mea culpa rozhodně nebude šálek mojí filmové kávy. Rozhodně nemůžu ani souhlasit se Snorlax, že Vincent a Gilles tvoři dohromady nějakou super dvojku. Mně to spíš přišlo, že je dal režisér k sobě jen kvůli jejich předchozím, podobným filmům, které byly rozhodně o třídu lepší. Postrádá to celkem dost. Lepší scénář, bez zbytečných klišé, věrohodnější herecké výkony, trošku chytřejší záporáky a hlavně ne tak slzopudný konec. Připadal jsem si, jako ve snímku s Markem Wahlbergem a ne jako ve francouzském akčním filmu. Lepší dvě. ()

Chrustyn

Žádná akční jízda, ale temný, pomalu plynoucí thriller, který je v prvé řadě o postavách, teprve poté o příběhu. ()

honajz

Jako vždy mi vadily ty rodinné kecy a vztahy, takže prvních 20 minut lze s klidem v duši přeskočit, a nic se nestane. Všechna ta traumata policistů už jsou únavná, i když zde to má ve svém konci jistou roli, byť na hlavu postavenou. Akce začíná až po návštěvě koridy a po výslechu u policajtů, a do konce filmu nás pak čekají tři excelentní akční scény (prázdná čtvrť v městě, stará továrna, finále ve vlaku - i když to už krapet slabší) proložené jen několika rodinnými vycpávkami. Akční scény natočené s bravurou, smyslem pro atmosféru, zajímavou kameru. Nakonec slabší čtyři hvězdy. ()

kajda.l

Jestli mě něco na akčních filmech neskutečně vysírá, tak to jsou záporáci z Balkánu či Rusové. A tohle klišé o terminátorech z východu Evropy z nichž ten poslední, při scéně na kolejích, prohodil několik slovenských? slov, poté co spadl z asi třímetrové výšky přímo na palici :), mě rušilo i tentokrát. Srdceryvné finále a směšnou pointu, která chtěla asi šokovat, budu raději ignorovat. Scénář je prostě hrozný paskvil na úrovni lepších seagalovek a to není pochvala. Vlastně to jediné, co z filmu stojí za to, jsou herecké výkony. Lindon a Lellouche jsou dobří a padesátníkovi Vinckovi nejde nezávidět jeho fyzičku. A kvalitní je také Martinezova hudba. Už méně nesmyslné používání modrých filtrů a epileptik za kamerou. Lepší dvojka nebo horší trojka. Nevím, asi to první. Čekal jsem víc. Než naivní, nelogickou a patetickou akční adrenalinovku. ()

Morholt

V porovnání s Limitem sice není Mea Culpa tak přímočarý film a to zejména proto, že Cavayé věnuje velký prostor složitému vztahu mezi dvěma bývalými přáteli a kolegy a také rodinným problémům jednoho znich. Ale jakmile se vše vyjasní a udeří na akční strunu, jede vše tak jak má. Střelby a naháněček jsem si uži i tady, přičemž vše vyvrcholilo přestřelkou v TGV, která byla lahůdková. Už se těším na další režisérův film, protože Cavayé je žánrovou jistotou. 75% ()

Lacike

Kvalitna akcia, dobre zvoleny casting, solidna atmosfera, ale ked niekto po niekom nestrielal, tak som sa celkom nudil. Druhy film od tohto rezisera a mam s nim znova ten isty problem. Aj ked su jeho filmy kratke a maju svizne tempo, tak mne pripadaju dost nezazivne, co sa tyka postav a ich vztahov. Ale tentokrat tu bolo fakt dost vela akcie, takze som sa az tolko nenudil. A tu zaverecnu pointu si mohli tiez odpustit. Mne sa vôbec nepacila. 5/10. ()

Ouwen

Francouzi se zase chlupí s kvalitním akčním filmem, který staví na promyšlených postavách a ty záporné jsou správně záporný. Postav mi bylo skutečně líto, na druhé straně by nebyla akce. Přestřelky jsou s nápadem, je jich tu dost, napínavost a dravost akci doprovází, co se týče soubojů, tam jsem mírně zklamaný, není to takové lámání kostí jako v Taken, ale pořád se na to dobře dívá. Herecké obsazení ideální, každý hraje jak by měl hrát, chování postav je racionální a i kluk se na konci převede. Jsem spokojen, Francouzi pro mně točí nejlepší akční filmy. 7/10 ()

Terva

Úvodní scéna v autě vůbec nebyla špatná. Měla potenciál, ale brzy končila. Jasně později je to vysvětlené, ale ten úvod mohl býti delší. CITÁT - Náročná noc........... Divný vztahy, moc sprostých slov a neucelený průměrný příběh. Kameraman nic pořádnýho nepředvede a hudební doprovod je skoupí. ()

Dale

Ďalší z filmov, kde si logika vzala dovolenku. Je tu na môj vkus až príliš veľa scén, keď sa postavy chovajú nelogicky a nedáva to celé veľmi zmysel, minimálne všetky scény s chlapcom. Inak ústredná dvojka je celkom fajn, len sa mal film točiť okolo tej nehody a súvislosťami s ňou spojenými, ich vzájomným otraseným vzťahom, traumám a pod., nie do toho pliesť nejakých Srbov, ktorí spravia vo Francúzsku doslova peklo, aby dostali ufňukaného fagana. ()

kareen

Akce dobrá, napětí ještě o chlup lepší, ale hodně to sráží dolů nelogické jednání téměř všech aktérů. Například přivést kluka (mimochodem, kouzelnej cvrček) na policejní stanici, bylo to nejstupidnější, co mohli za dané situace udělat a takových momentů je tam víc. Je mi jasné, že tady šlo hlavně o ty adrenalinem nadupané naháněčky, ale i tak si mohli tvůrci trochu víc pohrát se scénářem. ()

agentmiky

Tento film je jeden z mnoha dalších francouzských akčních filmů,který dokazuje,že Francouzi opravdu ty takzvané akčňáky točit umí.Točí je jinak než Američané,ale to se mi právě líbí.Fred Cavayé je docela známý francouzský režisér(viz film Nevinná) a opět udělal skvělý film,který asi nebude nikterak výrazný a na csfd neobdrží asi vysoký počet hodnocení,ale zaslouží si být ve francouzské filmové elitě.Hlavní dvojka je skvěle sehraná,i když to taky mezi nimi v průběhu filmu někdy nebylo snadné,a působila na mě velmi dobře.Akce zde byla úžasná,přestřelky taktéž.Za mě dávám 80% a určitě jsem po zhlédnutí mile překvapen. ()

stuntmanMIKE

Mea Culpa je Mea Gusta. Frantíci zase raz nesklamali a predviedli výborný krimi thriller, ktorý ma posadil na riť a udržal ma na nej po celý čas. Oni to proste vedia. Správne drsné, dobre natočené a hlavne ma potešil casting, ktorý konečne nebol metrosexuálny ako z produkcie US and A. Takýchto filmov by som uvítal viac. ()

kinderman

Cavayé dal dohromady hlavní mužské představitele ze svých předchozích filmů (zejména Lindon jako odhodlaný učitel v Nevinné byl skvělý) a vytvořil scenáristicky nekomplikovanou (námět Olivier Marchal), ovšem filmařsky nadupanou žánrovku, které nehodlám alibisticky ubírat hvězdičku. Bylo to intenzivní, bavilo mě to a klidně bych si dal nějaký prequel o tom, jak to bylo "zastara". ()

Hennes

Proč ten malej capart furt utíká tam, kde nejsou lidi a mafiáni neváhají střílet ve svém plném baru jen kvůli tomu, že jim nějaká šlapka řekne, že jsou tam policajti? Když vynechám tyto přešlapy, zbyde mi dobrý akční thriller s francouzsky klasicky dobrým finále. Nepatří to mezi top francouzské akčňáky, ale jako vżdy dokáží Francouzi vymačkat z minima maximum a ještě předložit hezké baby. ()

bourec

Je to vlastně hodně krátký, a to filmu prospěje. Zápletka podle Marchalova scénáře jednoduchá, ale to neva, protože to slouží tomu, že film fakt vodsejpá, nuda nemožná. Emoce prskaj všema směrama, podle hodnocení to ale spousta jedinců vůbec nepozná, a jak je vidět, tak podobný hovada sou i v distribuci, protože co za hovna (Mami,Nymfomanka,Jen bůh odpouští)se dostane na plátno, to svět už dlouho nevysral. Cavayé znovu bodoval. 90%. ()

carlos 2010

ˇˇZiadni superpolicajti, ale normálni so svojimi problémami a traumami. Všetko v pohode odsýpa a má to spád. Jediné, čo mi vadilo, bola skutočnosť, že srbskí gangstri chcú zabiť chlapca, lebo ich videl ich tváre pri páchaní zločinu, ale s odhalenými tvárami ho naháňajú v plnom rýchliku TGV s pištoľami v ruke. ()

C0r0ner

Logika si občas vzala na chvíli volno, ale jinak to byl moc pěkně napsaný a zrežírovaný thriller, kde se na kladné postavy (vyjma kluka) zrovna nehrálo, střílečky stály za to, a konec nejenom příjemně překvapil, ale zároveň se nestal poplatným vůči klišé, takže dohromady spokojenost. 85% ()

dr.fish

Poctivá žánrovka, kterou by rozhodně nějací Amíci nenatočili. Trochu hea na emoce, místy, ale jinak boj muže proti muži s využitím všech možných zajímavých lokalit. Nemám námitek. 75% ()