Simon a Franck jsou dva policajti, kterým zrovna skončil přidělený úkol. Při cestě domů ale narazí do protijedoucího auta, což má za následek smrt dvou lidí včetně jednoho dítěte. Franck je sice v pořádku, ale Simon, který řídil opilý, je vážně zraněn. Kvůli této fatální nehodě ztratí vše, co měl – rodinu i práci policisty... O šest let později. Rozvedený Simon pracuje jako řidič obrněné dodávky a všemožnými způsoby se snaží udržet si roli otce svého syna Théa, kterému je v té době už 9 let. Pomáhá mu v tom Franck, který je stále ještě u policie a z dálky na něj dohlíží. Zanedlouho se ve městě konají býčí zápasy, kde se malý Théo náhodou stane svědkem mafiánské vraždy. Během několika málo okamžiků se chlapec stane terčem nájemných vrahů, kteří po něm bez sebemenšího slitování jdou. Simon musí nyní udělat vše pro to, aby ochránil svého syna a zastavil nebezpečné pronásledovatele. (North Video)

zdenny

Francouzi se v kriminálních thrillerech berou moc vážně. A to je to, co jim u mě škodí. To, že musí za každou cenu vypadat velice reálně. Což o to, určitý obdiv si to zasluhuje. Ale já na to moc zvědavý nejsem. Navíc ta scéna v závěru mě dorazila úplně. Ta byla natočená asi proto, aby ten suchopárný děj něčím ozvláštnila. Místo toho jen vytvořila karikaturu sebe sama. ()

JohnSmith

Lehce nadstandardní thriller z pera Oliviera Marchala. Natočené to taky není špatně a zejména Lellouche je fajn. Tak proč jen 3*? Nějak mi tam chyběla atmosféra a klidně bych to víc natáhnul a trochu to rzšířil. ()

Daddko odpad!

Ako to okomentovať ? Dvaja slizkí žabožrúti si to zahrali na pomstu a spravodlivosť. Miesto Provensalského korenia to okoreníš Srbským Ajvarom, veď načo plýtvať miestnou drogovou bagážou. Niekoľko rokov bojuješ s Kosovskými a Albánskymi musulmanmi a nakoniec ťa zrazí kurac mašinfúrer s TGV, ktorý ani za slnečného počasia s viditeľnosťou na 200 m nepribrzdí, Merde ! ()

sedm.1

Po, pro mě dost přeceňovaném Limitu, přichází Fred Cavayé s filmem, který mě, na rozdíl od právě zmiňovaného Limitu, na tu prdel posadil a urval mi koule jedním škubnutím. Ano, tohle je filmová pecka! Samozřejmě, původně jsem do Mea Culpa šel jako do čistě akční jízdy, což bylo částečně naplněno, akce je tu totiž skutečně hojně, je natočená doslova a do písmene perfektně, dynamická, rychlá a přesto přehledná, choreograficky přesvědčivá, nejde tu o žádné supersouboje s nepřemožitelnými hrdiny, jako spíš o akci podanou reálnějším způsobem, tedy syrověji, víc se střílí a utíká, než bitkuje, prostě jde o uvěřitelnější akci a jelikož je zpracována opravdu dechberoucím způsobem, smekám a jsem nadšen. Nakonec tím hlavním tahákem ovšem není doposud zmiňovaná úžasná akce, jako spíš žánr zcela neočekávaný, a to psychologické drama, rozehrané mezi dvěma hlavními hrdiny. To byl naprosto nečekaný direkt, který mě nadchl a smetl dohromady. Dokonale rozehraná hra, s vyvrcholením, které mi vhnalo slzy do očí. Tvůrcům se tu totiž skutečně podařilo na opravdu minimálním prostoru v jednoduchoučké zápletce téměř nemožné, a to vyvolat strhující příběh, plný napětí, dramatických okamžiků a hlavně působivých emocí. Fakt síla. Velkou měrou se na tom ale podíleli i perfektní herci, kteří mi navíc na evropský film až nezvykle hodně sedli, vesměs podali strhující výkony, zkrátka výborný a bezchybný casting velice výrazných herců a hereček. Mea Culpa je tak zkrátka skvělá, snad až bezchybná podívaná, která mě osobně vážně nadchla a strhla a ode mě dostává jasný palec nahoru! ()

klukluka

Dementní mafiáni, policajti reální asi jako v komiksech, ale některý scény fakt silný, mělo to drajv, mělo to správný tempo, celkově určitě spíš JO! ()

ti88na

Film až s hlúpo jednoduchou a obohranou zápletkou, ktorý však zázračne dokáže zaujať a vtiahnuť diváka a po dopozeraní zanechať taký ten prekvapivý pocit, že to vlastne bolo celkom fajn. Slabá zápletka a niekoľko nelogičností sú vyvážené častou a zručne natočenou akciou a zaujímavým vzťahom dvoch hlavných hrdinov. ()

kolemjdouc

Gangsterka po francouzsku a otřepané téma - východní gangy obhodující s drogami a bílým masem už, se z toho stává klišé.Ale mám francouzské filmy ráda takže jsem ochotná lecos skousnout. I když obyčejné krimi umí líp. ()

vander19

Je pár dôvodov prečo som si pozrel tento film. Za prvé: robili to frantíci a ich filmy, hlavne akčné sa dosť líšia od amerického braku, režisér Cavayé má za sebou už pár kvalitných filmov, ktoré ma bavili a mal 4 ročnú pauzičku vo svojej tvorbe. No a za posledné ten biblický názov, ktorý môžeme počuť každú nedeľu v kostole ma zaujal. Prečo Mea Culpa??? Kto spravil chybu? A akú? Vŕtalo mi hlavou pred začiatkom. A film pekne odpovedá. Zo začiatku síce skáče medzi minulosťou a prítomnosťou, ale tvorcovia sa s tým pohrali a minulosti pridali mierny noir nádych. Film má aj ideálnu dĺžku, si myslím že 90 minút je na akčný film tak akurát. Cavayé, ktorý sa podieľal aj na scenári si do príbehu vybral dvojicu bývalých parťákov, kde jeden musel predčasne ukončiť svoje pôsobenie v štátnej správe. Ale čo čert nechcel, jeho syn bol svedkom vraždy. Jasné, fotrík sa nezaprel a vyrazil na stesku proti banditom. Ale keďže kára sa ťahá ľahšie dvom, pridáva sa aj jeho bývalý kolega. Lellouche už predtým spolupracoval s Cavayém a vznikol z toho výborný film. Tento trošku stráca na tom čo mám rád na FRA. fimoch a to je atmosféra tejto krajiny. Okolie, príroda, štýl. Ale čo filmu nechýba sú akčné scény a to títo žabožrúti fakt vedia. Hlavne záverečná v TGV bola fajn. A konečne som ten vlak videl aj zvnútra :-). ()

Disease

Ve francouzské krimi škole se za ty roky nic moc nezměnilo - a to je dobře. Vincent Lindon je nový Lino Ventura a taťků Neesonů má v každý kapse nejmíň deset. Po druhém zkouknutí přidávám na plný počet. ()

Illy

A je to tu zase. Kožené bundy, tváře neholené, zdrsnělé pastisem. Primitivní scénář naservírovaný jako lahůdka na stříbrném podnose. Mužská láska bez teplých doteků. Upřené pohledy přes mířidla zbraní. To jsem se zase jednou pobavil, jupí. ()

Rockerman

Svižný akční thriller francouzské výroby, který si v ničem nezadá s těmi americkými. Jak už to u tohoto typu filmů bývá, logika jde stranou, ale vadí to někomu, když je to dostatečně dramatické a má to spád? No a nečekané odhalení pravdy na závěr povyšuje tento film na něco víc, než je obyčejná akční jednohubka. Spokojenost ()

agassi68

Síce nič svetoborného, len poctivá francúzska akcia, ale aj to sa v dnešnom prekomiksovanom svete počíta. Kto má chuť na prakticky nepretržité naháňačky a strieľačky v úzkych uličkách francúzskeho mestečka, nech sa páči.. ()

hEROic

průměrnej naháněcí thriller... naštěstí nechybí spád, takže filmek nenudí, nicméně také nic zvláštního nepředvede... 60% ()

DAPDO

Frantíci si prostě na nic nehrajou, tenhle žánr oni uměj na jedničku a Mea Culpa to jen potvrdila. Výborný akční thriller, drsný, syrový se zajímavým koncem. Čtyři z pěti výrobců praček doporučují Calgon, já doporučuji Mea Culpa ! ()

E lan

Mám rád evropské filmy, tak člověk trochu přimhouří oči při hodnocení trochu nadprůměrného filmu. Navíc vztah syna s otcem je relativně neomšelé téma a hlavní hrdina si nepočíná vůbec nereálně či zbytečně sladce. Scénář také patří k těm zdařilejším, tak proč tomuto filmu nedat šanci. ()

papadoce

Vcelku dosť dobrá akcia, ale dosť dlho trvalo, možnože aj štvrtinu filmu (môže za to aj krátka minutáž) kým som sa zorientoval, že kto je kto a prečo vlastne. Potom to už vcelku odsýpalo najmä ako som už písal vďaka slušnej akcii. Pravda ale je, že ak vezmem do úvahy úspešnosť streľby polície alebo mafie vzhľadom na nenormálne množstvo vypálených rán, nejaký ten John Wick by sa im zišiel. No a záver bol prekvapivý a práve ním sa Mea Culpa došplhala k tretej hviezde odo mňa. Stále ale do piče netuším čo Mea Culpa znamená, akoby povedal Slobodan "Jebem Ti Mať". ()