Grinch

• USA The Grinch (více)

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec, jemuž naprosto vyhovuje samotaření v jeskyni, kde se nechává obskakovat svým psem Maxem. Do civilizace vychází jen v těch nejnutnějších případech, například když jeho lednice a spíž začnou zívat prázdnotou. Háček je v tom, že ve vesničce Kdosice, kam za nákupy vyráží, žijí samí nechutně pozitivní obyvatelé, které jsou tím nadšenější a dychtivější, čím víc se blíží Štědrý den. Domy jsou obsypané světly, koledy zní na každém kroku, děti si připravují seznamy dárků, ve vzduchu voní cukroví a to všechno působí na Grinche jako červený hadr na býka. A když se pak ještě dozví, že letošní vánoční svátky by měly být ve vesničce třikrát opulentnější než v jiných letech, rozhodne se to celé zarazit a vánoční atmosféru lidem z Kdosic ukrást doslova pod nosem. A protože je Grinch hlava mazaná, vymyslí naprosto dokonalý plán, po kterém zůstanou Kdosickým jen oči pro pláč. Stačí nalézt sáně, vhodné stádo sobů, nasadit si falešný plnovous a předběhnout toho dědka, který nosí dárky komínem. Jenže i ten, kdo počítá doslova se vším, se může jednou přepočítat. V Kdosicích žije holčička Cindy, která se rozhodla nalíčit na Santu past, jen aby ho mohla poprosit o nějaký výjimečný dárek pro upracovanou maminku. První setkání Grinche a Cindy bude trochu bolet, ale oběma velmi nečekaně změní život. (Cinemart)

adamix

Je to taká milá, moderná, detskejšia a menej divná prerábka Howardovej verzie, na ktorej som vyrastal, akurát s prekrásnym vizuálom, ktoré vyvoláva väčšie čaro, než jeho gýčový predchodca (ktorého dodnes aj tak stále zbožňujem). Chyba je len v tej umiernenosti a v samotnom, tolerantnom a ohľaduplnom Grinchovi, ktorý mal vzbudzovať menší strach a pesimizmus a ktorý mal skutočne prejavovať nenávisť k Vianociam, ako len skľúčenosť. Ale dajme tomu, podarilo sa a trochu aj dojalo. Carreyho Grinch je stále neprekonateľný. U mňa 3*. ()

PlayEasy

Překvapivě velmi dobrý vánoční animák, který narozdíl od svého o dost slavnějšího předchůdce nepřekypuje kýčovitostí a s tímto příběhem si prohrává jen jak to jde. Atmosféra je super, k tomu několik podařených vtipů a další vánoční pecka je na světě! 75% ()

PlysovyMacko

Mrzutý samotár Grinch je napriek svojmu zlodušstvu veľmi sympatický a držala som mu palce nech tie vianoce ukradne, aspoň bude sranda. Nakoniec mu roztopí srdce dievčatko.  Príbeh má skvelé tempo, nenudí ani sekundu. Animácia aj atmosféra pekne vykreslená a klasické predvidateľne posolstvo. ()

Blazkowicz

Vypadá to pěkně, ale je to prostě až moc. Moc animované, moc dětské, moc nezábavné. Hranému Grinchovi to nesahá ani po kotníky, tak nechápu to vysoké hodnocení. Z Grinche má jít strach a ne aby byl jakási směšná postavička, která ani nemá pořádnou motivaci se změnit. O ostatních škoda mluvit, nějak se u nich vytratila ta vizáž Kdovíků. 2+* ()

pafka

Nic velkeho, ale mala poctiva kreslena pohadka, ktera pobavi, nenudi a ma jiz zname rozuzleni. Pekna animace a par kraslenych vtipku film ozivuje. ()

Memesis

Nijak moc me to nepobavilo a nenadchlo. Jestli chcete tak se na to kouknete, ale nic se nestane kdyz se nekouknete. Za me 47,2% ()

blondboss

Tak táto verzia vianočného príbehu o Grinchovi mi sadla asi najviac, a to dokonca aj keď to porovnám s hranou verziou s Jimom Carreym. Malo to kúzelnú atmosféru, nádherne vykreslené jednotlivé postavičky, bravúrne animácie a aj hudobne to malo niečo do seba. Samozrejme príbehovo v podstate kopirák originálu, ale asi bolo dobré na dnešnú dobu už konečne oprášiť vizuál. Ja som bol spokojný a odporúčam hlavne pre deti na nabudenie vianočnej atmosféry. 70 % ()

AndrewNewman

Grincha som nikdy nevidel, ale samozrejme, že som o ňom počul. Hraná verzia s Jimom Carreym mi nikdy nesedela, preto som ju radšej nikdy nepozeral. Nie žeby som mal niečo proti hercovi, ale skrátka mi to akosi neprišlo nejako dobré. Navyše k tomu prispelo aj tunajšie dosť slabé hodnotenie. Animovanému spracovaniu som ale dal šancu a prekvapilo ma to. Bavilo ma to rozprávanie v básničkách, takisto super zvieratká hlavne ten psík a samozrejme Grinch bol tiež super, občas aj dobre pobavil. Je to viac detské, väčšinou takéto veci nepozerám, keď už si pustím animák, je to zvyčajne niečo dospelejšie, ale toto je prakticky číra vianočná radosť, aj keď veľmi gýčová. ()

Dejfajz

Grinche s Carreym žeru furt. Tenhle se mi líbil taky. Nedokázal jsem mu ale uvěřit, že ty Vánoce fakt rád nemá. Carrey je dokázal nesnášet a totálně zničit. Tenhle kreslenej je ale má rád tak nějak po celý film, nebo mně to aspoň tak přijde. Líbí se mi ale vánoční atmosféra a příběh, který věrně kopíruje hranou adaptaci do té animované. Pro děti ale pěkná jízda. 55%. ()

MUNRO

Až na ty trapácký rýmovačky,kterýma je děj prostoupenej.Nevím,jestli je to i v originálu,ale v českém znění mně to deptalo. ()

imaginer21

Člověk se neubrání ve srovnávání s Howardovým Grinchem z roku 2000. Ten šel víc do hloubky i humoru a ždímal maximum z každé scény s obdivuhodným způsobem, když vezmu v úvahu, že šlo o hraný film. Tady máme v podstatě všecko co ve verzi s Carreym, ale zjemněné, minimalizované (v některých případech ale jen dobře), zkrácené a táhnoucí na branku příměji. Ani Grinchovo trauma z dětštví není tak děsivé, leč jako motivace k nenávisti Vánoc stačí. Celkově tedy vlastně fajn, víc pro děti (americké) bez šílených okliček a eskapád, které by je mohly snad pohoršit (to Carrey naopak dokázal několikrát). Proč teda nižší hodnocení než u toho hraného? Katarze je už ve čtvrtině filmu, přičemž k samotné krádeži vánoc dojde za 5 minut a i když je nabitá nápady, celá ta přípravná stopáž předtím je k uzívání. A nezachraňuje to ani bezchybný Cumberbatch. A neupřímnější a nejhezčí scéna přitom neproběhne na konci, nýbrž někde v půli (Grinch pouští na svobodu obtloustlého soba, který spatří svou sobí rodinu). ()

Astonko

Nebolo to zlé, ale mohlo to byť oveľa lepšie. Milá animácia a pár vydarených a celkom dosť originálnych vtipov, na druhú stranu slabučký, ničím neoživený príbeh, ktorý síce vďaka krátkej stopáži nenudí ale ani nezaujme. Komentár píšem pár dní po zhliadnutí a už teraz si neviem poriadne spomenúť, čo mi tam nesedelo. Príjemný pocit to vo mne síce vyvolalo, napriek tomu však mojou srdcovkou naďalej zostane hraný Grinch s Jimom Carreym. 7/10 ()

Fjera

Mně se tahle verze Grinche líbila. Jede hezky podle původní předlohy, ale na rozdíl od ní, v tomto filmu je vztah Grinche a jeho psa Maxe opravdu pěkný a přátelský. V původní verzi z roku 1966 je Max pro Grinche spíš otrok. Celkově je film velmi povedený a nevadil mi ani tenhle styl animace, který jinak moc nevyhledávám. ()

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Fantastická zvířata neplní očekávání

Fantastická zvířata neplní očekávání

19.11.2018

Pokračování kouzelnické ságy Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny tento víkend dominovalo v kinech. Namísto obřích výdělků ale sequel k fantasy spin-offu Harryho Pottera sotva dožene první díl… (více)