Grinch

• USA The Grinch (více)
Trailer 7

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec, jemuž naprosto vyhovuje samotaření v jeskyni, kde se nechává obskakovat svým psem Maxem. Do civilizace vychází jen v těch nejnutnějších případech, například když jeho lednice a spíž začnou zívat prázdnotou. Háček je v tom, že ve vesničce Kdosice, kam za nákupy vyráží, žijí samí nechutně pozitivní obyvatelé, které jsou tím nadšenější a dychtivější, čím víc se blíží Štědrý den. Domy jsou obsypané světly, koledy zní na každém kroku, děti si připravují seznamy dárků, ve vzduchu voní cukroví a to všechno působí na Grinche jako červený hadr na býka. A když se pak ještě dozví, že letošní vánoční svátky by měly být ve vesničce třikrát opulentnější než v jiných letech, rozhodne se to celé zarazit a vánoční atmosféru lidem z Kdosic ukrást doslova pod nosem. A protože je Grinch hlava mazaná, vymyslí naprosto dokonalý plán, po kterém zůstanou Kdosickým jen oči pro pláč. Stačí nalézt sáně, vhodné stádo sobů, nasadit si falešný plnovous a předběhnout toho dědka, který nosí dárky komínem. Jenže i ten, kdo počítá doslova se vším, se může jednou přepočítat. V Kdosicích žije holčička Cindy, která se rozhodla nalíčit na Santu past, jen aby ho mohla poprosit o nějaký výjimečný dárek pro upracovanou maminku. První setkání Grinche a Cindy bude trochu bolet, ale oběma velmi nečekaně změní život. (CinemArt)

Trailer 7

NinadeL

Příjemná moderní animovaná verze Grinche, která nechává hranou verzi s Jimem Carreyem daleko za sebou. U Illumination jsou zvyklí nepodceňovat dětského diváka a tak není problém, aby se pobavil i dospělák. Za jediné mínus považuju moderní písničkový soundtrack Pharrella Williamse, který konceptu rodinného filmu příliš nekonvenuje. ()

Gilmour93

Zvuk známý vychází z hlasivek nory a skrz něj zas promlouvá solitér z hory. Tento však nemá zájem se ve zlatě plazit, cílem je všem nebohým bližním Vánoce zkazit. Geiselovu chlupatci ke konci adventu nic svaté není, všude jen shon a komerce, mám pro vás, pane Grinchi, jistou dávku pochopení. Nad slunce však jasné je, že se popel bude sypat na hlavu a než Štědrý den dojde ke svému sklonku, kazisvátek zlomen sjedná nápravu. Srdce se zvětšilo, již netíží jej sžíravá samota, u prostřeného stolu ve společnosti přátel, vidíme změkčilého… Tenhle zelený agent z protivánočního nestihl nějak výrazněji zklamat, snad i proto, že se v něm nezpívalo.. ()

Slasher

Sice trochu víc než optimálně dětštější, stejně ale zábavná, cool hrající a slastně sněhovo-světýlkově-vánočně vizuální verze zelenýho vánočního sráčíka. Kdo má rád postavu Grinche a dokáže se obejít i bez Carreyho, měl by být spokojen. Psíčí kafe k ránu top. A letošní vánoční sezona budiž zahájena. (díky @Nevka za echo o projekci v originál znění - m*dat dabing only politiku) ()

B!shop

No, docela zklamani. Film sam o sobe spatnej neni, jen proste nesnese srovnani s o nekolik trid vtipnejsi hranou verzi, v porovnani s ni je tu totiz dost hroznej dabing, daleko min forku a hlavne Grinch pusobi daleko dobractejsim dojmem. Ale kdybych nesrovnaval, mame tu klasickej lehce infantilni animak z ranku Mimonu s vcelku svizne odsejpajicim dejem, docela sympatickejma postava v cele s Grinchem a pejskem a par super forama, ktery ale byly bohuzel prevazne provareny uz v traileru. Takze na 80 minut zabavi v pohode, ale narozdil od hrany verze nemam potrebu ho videt znova. ()

T2

Rozpočet $75miliónovTržby USA $269,848,350Tržby Celosvetovo $504,948,350 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Uletený pochmúrny Grinch pobavil, aj keď zrovna nás nedostane zrovna do kolien ale ide o jednu z tých lepších rozprávok. Troška to trpí schémou, takou vianočnou rutinou. Najlepšie úseky neboli z tou malou copaňou ale s tým bradatým bachratým ujkom, od ktorého si Grinch vypožičal :)) sane + baculatí sob je fajn. /videl v kine: 70%/ ()

• Původně měl mít film premiéru 10. listopadu 2017, ale v červnu 2016 byla premiéra přesunuta na 9. listopad 2018. (Varan)
  • Ve scéně, kde Grinch vrací ukradené dárky, je na saních mezi vaky vidět stejný plyšový jednorožec, jakého má Agnes ve filmu Já, padouch (2010). (Stibak)

Související novinky

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

15.01.2021

Nedávno jsme tu měli žebříček nejstahovanějších seriálů a dnes se podíváme, jak na tom jsou legální streamy. Kdybyste měli tipovat, který seriál byl na streamovacích službách tím nejsledovanějším…

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Nový film z produkční dílny Petera Jacksona (Pán prstenů, King Kong) Smrtelné stroje podle všeho studiu Universal prodělá něco mezi 100 – 125 miliony dolarů. Snímek měl premiéru minulý týden a…

Fantastická zvířata neplní očekávání

Fantastická zvířata neplní očekávání

19.11.2018

Pokračování kouzelnické ságy Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny tento víkend dominovalo v kinech. Namísto obřích výdělků ale sequel k fantasy spin-offu Harryho Pottera sotva dožene první díl…