Reklama

Reklama

Grinch

  • USA The Grinch (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec, jemuž naprosto vyhovuje samotaření v jeskyni, kde se nechává obskakovat svým psem Maxem. Do civilizace vychází jen v těch nejnutnějších případech, například když jeho lednice a spíž začnou zívat prázdnotou. Háček je v tom, že ve vesničce Kdosice, kam za nákupy vyráží, žijí samí nechutně pozitivní obyvatelé, které jsou tím nadšenější a dychtivější, čím víc se blíží Štědrý den. Domy jsou obsypané světly, koledy zní na každém kroku, děti si připravují seznamy dárků, ve vzduchu voní cukroví a to všechno působí na Grinche jako červený hadr na býka. A když se pak ještě dozví, že letošní vánoční svátky by měly být ve vesničce třikrát opulentnější než v jiných letech, rozhodne se to celé zarazit a vánoční atmosféru lidem z Kdosic ukrást doslova pod nosem. A protože je Grinch hlava mazaná, vymyslí naprosto dokonalý plán, po kterém zůstanou Kdosickým jen oči pro pláč. Stačí nalézt sáně, vhodné stádo sobů, nasadit si falešný plnovous a předběhnout toho dědka, který nosí dárky komínem. Jenže i ten, kdo počítá doslova se vším, se může jednou přepočítat. V Kdosicích žije holčička Cindy, která se rozhodla nalíčit na Santu past, jen aby ho mohla poprosit o nějaký výjimečný dárek pro upracovanou maminku. První setkání Grinche a Cindy bude trochu bolet, ale oběma velmi nečekaně změní život. (CinemArt)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (220)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Studio Illimunation to rozjelo slušně. Já, padouch se stal hitem a vytvořil spoustu dalších snímků tohoto animovaného studia. Filmy od Illimunationu sice nejsou Pixarovky ani Disneyovky, nicméně pořád vysoce kvalitní a i když má studio spoustu odpůrců, já mám ty filmy hodně rád a užívám si je i v dabingu. Nyní se Illimunation vrhnul na animovanou verzi Grinche. Grinch je populární dětská postava a hraná verze z roku 2000 s Jimem Carreyem se roky stala vánoční klasikou. Starý Grinch je výborný vánoční film ale musí se mu nechat, že trošku stárne. A chtělo by to velké díky, že nový Grinch vznikl jelikož se dle mně jedná o lépe věrnou adaptaci a především je vidět, že s tím filmem byla práce. Nový Grinch se chystal více než 5 let, došlo k odkladům a to odložení stálo. Po Úžasňákových 2 se totiž jedná o nejlepší animák roku. Titulkovaná verze sice zatím neviděna (ale pokusím se dohnat), dabing mi ale zážitek vůbec nezkazil. Při tom nádherném vizuálu a výborně hudbě Dannyho Elfmana (pravděpodobně jeho nejlepší hudba od... Terapie láskou?). Vojta Dyk mi ale na Grinche sedí (Benedicta Cumberbatche daboval už v seriálu Sherlock) a Matěj Hádek je jako vypravěč příběhu výborný. Některé scény sice působí jako,že jsou předělávkou scén z hraného filmu, animák jde ale do velké míry svojí cestou a lacinou kopírku teda nečekejte. Perfektní pohádka, která má potenciál stát se novou klasikou. Na projekci v originálním znění se těším! PS: Předanimák s Mimoňi Yellow Is the new Black (Ta reference je k popukání) je jeden z těch slabších. Viděno v kině: 2x ()

Jaro.Krafcik 

všechny recenze uživatele

Veľké prekvapenie, animovaný Grinch bol ešte lepší ako filmový, ktorý si síce pamätám len veľmi malo. Ale vadili mi tam spievajúce pasáže, tu vôbec neboli. Super animácia ktorá aj pobaví. Čudujem sa že toto nikde cez sviatky nechodi v telke. Asi kvôli tomu že Grinch nenávidí najkrajšie sviatky roka, Vianoce. Plný počet som animáku nedal dosť dlho. 5* ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Grinch je vlastne zlý, ale akosi to nedáva až tak najavo. Sú to skôr len náznaky, ako explózie nenávisti. Je to proste záporák 21. storočia, s kúskom srdca v sebe. A tak ostáva stále neprekonaná krátkometrážna animovaná verzia z roku 1966, kde to bol proste parchant, ktorý si až na záver uvedomil svoje chyby. Taký Jim Carrey vo verzii z roku 2000, sa zmietal niekde medzi tým. Takže suma sumárum, Illumination štúdio vyslalo do sveta vianočný projekt, ktorý je vianočný na oko, ale nie príliš na dušu, až teda na skvelú, dojímavú záverečnú desaťminútovku. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No, docela zklamani. Film sam o sobe spatnej neni, jen proste nesnese srovnani s o nekolik trid vtipnejsi hranou verzi, v porovnani s ni je tu totiz dost hroznej dabing, daleko min forku a hlavne Grinch pusobi daleko dobractejsim dojmem. Ale kdybych nesrovnaval, mame tu klasickej lehce infantilni animak z ranku Mimonu s vcelku svizne odsejpajicim dejem, docela sympatickejma postava v cele s Grinchem a pejskem a par super forama, ktery ale byly bohuzel prevazne provareny uz v traileru. Takze na 80 minut zabavi v pohode, ale narozdil od hrany verze nemam potrebu ho videt znova. ()

MikyAff 

všechny recenze uživatele

Na to, že v kině byla 3/4 diváků děti, jsme se my - tři dvacetiletý holky - smály asi nejvíc. Nový animovaný Grinch je o dost mírnější, než jeho hraná verze. Což nevadí, přeci jen je směrovaný na mladší publikum, ale dospělí si v něm najdou také svoje. Není to až tak velký zahořklík a hraje to spíš na smutnou vlnu. Plátno si pro sebe víceméně krade Max a další zvířecí kamarádi a kozel je naprosto famózní rozbíječ, bez kterého by to nemělo pravé grády. Hranou verzi to nepřekoná, přesto jsem spokojená. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (8)

  • Původně měl mít film premiéru 10. listopadu 2017, ale v červnu 2016 byla premiéra přesunuta na 9. listopad 2018. (Varan)

Související novinky

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Nový film z produkční dílny Petera Jacksona (Pán prstenů, King Kong) Smrtelné stroje podle všeho studiu Universal prodělá něco mezi 100 – 125 miliony dolarů. Snímek měl premiéru minulý týden a… (více)

Fantastická zvířata neplní očekávání

Fantastická zvířata neplní očekávání

19.11.2018

Pokračování kouzelnické ságy Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny tento víkend dominovalo v kinech. Namísto obřích výdělků ale sequel k fantasy spin-offu Harryho Pottera sotva dožene první díl… (více)

Reklama

Reklama