Reklama

Reklama

Grinch

  • USA The Grinch (více)
Trailer 6

Obsahy(1)

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec, jemuž naprosto vyhovuje samotaření v jeskyni, kde se nechává obskakovat svým psem Maxem. Do civilizace vychází jen v těch nejnutnějších případech, například když jeho lednice a spíž začnou zívat prázdnotou. Háček je v tom, že ve vesničce Kdosice, kam za nákupy vyráží, žijí samí nechutně pozitivní obyvatelé, které jsou tím nadšenější a dychtivější, čím víc se blíží Štědrý den. Domy jsou obsypané světly, koledy zní na každém kroku, děti si připravují seznamy dárků, ve vzduchu voní cukroví a to všechno působí na Grinche jako červený hadr na býka. A když se pak ještě dozví, že letošní vánoční svátky by měly být ve vesničce třikrát opulentnější než v jiných letech, rozhodne se to celé zarazit a vánoční atmosféru lidem z Kdosic ukrást doslova pod nosem. A protože je Grinch hlava mazaná, vymyslí naprosto dokonalý plán, po kterém zůstanou Kdosickým jen oči pro pláč. Stačí nalézt sáně, vhodné stádo sobů, nasadit si falešný plnovous a předběhnout toho dědka, který nosí dárky komínem. Jenže i ten, kdo počítá doslova se vším, se může jednou přepočítat. V Kdosicích žije holčička Cindy, která se rozhodla nalíčit na Santu past, jen aby ho mohla poprosit o nějaký výjimečný dárek pro upracovanou maminku. První setkání Grinche a Cindy bude trochu bolet, ale oběma velmi nečekaně změní život. (CinemArt)

(více)

Videa (6)

Trailer 6

Recenze (183)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Sice trochu víc než optimálně dětštější, stejně ale zábavná, cool hrající a slastně sněhovo-světýlkově-vánočně vizuální verze zelenýho vánočního sráčíka. Kdo má rád postavu Grinche a dokáže se obejít i bez Carreyho, měl by být spokojen. Psíčí kafe k ránu top. A letošní vánoční sezona budiž zahájena. (díky @Nevka za echo o projekci v originál znění - m*dat dabing only politiku) ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Zvuk známý vychází z hlasivek nory a skrz něj zas promlouvá solitér z hory. Tento však nemá zájem se ve zlatě plazit, cílem je všem nebohým bližním Vánoce zkazit. Geiselovu chlupatci ke konci adventu nic svaté není, všude jen shon a komerce, mám pro vás, pane Grinchi, jistou dávku pochopení. Nad slunce však jasné je, že se popel bude sypat na hlavu a než Štědrý den dojde ke svému sklonku, kazisvátek zlomen sjedná nápravu. Srdce se zvětšilo, již netíží jej sžíravá samota, u prostřeného stolu ve společnosti přátel, vidíme změkčilého… Tenhle zelený agent z protivánočního nestihl nějak výrazněji zklamat, snad i proto, že se v něm nezpívalo.. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

No, docela zklamani. Film sam o sobe spatnej neni, jen proste nesnese srovnani s o nekolik trid vtipnejsi hranou verzi, v porovnani s ni je tu totiz dost hroznej dabing, daleko min forku a hlavne Grinch pusobi daleko dobractejsim dojmem. Ale kdybych nesrovnaval, mame tu klasickej lehce infantilni animak z ranku Mimonu s vcelku svizne odsejpajicim dejem, docela sympatickejma postava v cele s Grinchem a pejskem a par super forama, ktery ale byly bohuzel prevazne provareny uz v traileru. Takze na 80 minut zabavi v pohode, ale narozdil od hrany verze nemam potrebu ho videt znova. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $75miliónovTržby USA $269,848,350Tržby Celosvetovo $504,948,350 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Uletený pochmúrny Grinch pobavil, aj keď zrovna nás nedostane zrovna do kolien ale ide o jednu z tých lepších rozprávok. Troška to trpí schémou, takou vianočnou rutinou. Najlepšie úseky neboli z tou malou copaňou ale s tým bradatým bachratým ujkom, od ktorého si Grinch vypožičal :)) sane + baculatí sob je fajn. /videl v kine: 70%/ ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Nová verze Grinche mě zastihla naprosto nepřipraveného. Tu v Americe nejznámejší starou verzi jsem neviděl, Carreyho párkrát ano, ale nestojí to u mě nikterak vysoko. S Illumination mám proměnlivý vztah, Padoucha můžu, Mazlíčky nesnáším, takže jsem opravdu přistupoval opatrně a bez očekávání. A pak mě to vlivem neškodnosti, hravosti a tisíckrát omílaného mravního poučení naprosto semlelo. A najednou byl konec a já jen tupě zíral beze slov - díky bohu, že v tom nejsem sám. Chtěl bych sequel, ale netuším, o čem by byl. PS : Ačkoliv znám důvěrně hlas Benedicta Cumberbatche, tady není k poznání a půl hodiny jsem si říkal, že klidně mohli ušetřit a nechat to nadabovat někým méně známým. Potom mi došlo, že to je možná to kouzlo. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (7)

  • Původně měl mít film premiéru 10. listopadu 2017, ale v červnu 2016 byla premiéra přesunuta na 9. listopad 2018. (Varan)
  • V úvodní scéně filmu, kdy se Kdovíci táhnou provazem po rybníku, je provaz mezi pudlem a myškami stálý, kdežto pudlův ocas je v pohybu. (PAULOO)

Související novinky

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

15.01.2021

Nedávno jsme tu měli žebříček nejstahovanějších seriálů a dnes se podíváme, jak na tom jsou legální streamy. Kdybyste měli tipovat, který seriál byl na streamovacích službách tím nejsledovanějším…

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Nový film z produkční dílny Petera Jacksona (Pán prstenů, King Kong) Smrtelné stroje podle všeho studiu Universal prodělá něco mezi 100 – 125 miliony dolarů. Snímek měl premiéru minulý týden a…

Fantastická zvířata neplní očekávání

Fantastická zvířata neplní očekávání

19.11.2018

Pokračování kouzelnické ságy Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny tento víkend dominovalo v kinech. Namísto obřích výdělků ale sequel k fantasy spin-offu Harryho Pottera sotva dožene první díl…

Reklama

Reklama