Grinch

USA, 2018, 86 min

Předloha:

Dr. Seuss (kniha)

Danny Elfman

Film se mi líbil. Byla jsem zvědavá, jak pojmou scénář, děj a hlavně chování Grinche. Bylo jasný, že hlavní myšlenka bude zachovaná a taky že byla, ale celkově to bylo hrozně zidealizovaný zejména pro dětské diváky. Smála jsem se, nenudila jsem se, ale taky mi tam pár věcí nesedělo. Hodnotím pozitivně, ale 4* nemůžu dát tomuhle animovanýmu zelenýmu chlapíkovi, ta patří pouze Carreymu.(12.11.2018)

Nový Grinch od štúdia Illumunation je svojimi dialógmi až príliš zameraný na detské publikum. Čo potom poteší dospelého diváka sú skôr vizuálne nápady na rôzne "technické udelátka." Slovenský dabing nie je nijakou veľkou katastrofou, avšak nájdeme tu nelogickosti ako Tichá noc svätá noc.. sladký Ježiško tíško spí, sní, keď deti čakajú na pána v červenom kožuchu. Tak isto ako zmienku že kradnúť rodičom pre kamarátov je vlastne dobrý skutok, ktorý treba oplatiť, ktorá zrejme nie je morálne úplne v pohode. Grinch je však vo svojich svetlých momentoch aj vtipný. Myšlienka sa opakuje doslovne na rôznych úrovniach, čo dospelého diváka už tak trochu nudí a otravuje. Každopádne ore deti a rodiny s deťmi určite fajn "podívaná" na Vianočné sviatky. 70%(9.11.2018)

Sice trochu víc než optimálně dětštější, stejně ale zábavná, cool hrající a slastně sněhovo-světýlkově-vánočně vizuální verze zelenýho vánočního sráčíka. Kdo má rád postavu Grinche a dokáže se obejít i bez Carreyho, měl by být spokojen. Psíčí kafe k ránu top. A letošní vánoční sezona budiž zahájena. (díky @Nevka za echo o projekci v originál znění - m*dat dabing only politiku)(9.11.2018)

Studio Illimunation to rozjelo slušně. Já, padouch se stal hitem a vytvořil spoustu dalších snímků tohoto animovaného studia. Filmy od Illimunationu sice nejsou Pixarovky ani Disneyovky, nicméně pořád vysoce kvalitní a i když má studio spoustu odpůrců, já mám ty filmy hodně rád a užívám si je i v dabingu. Nyní se Illimunation vrhnul na animovanou verzi Grinche. Grinch je populární dětská postava a hraná verze z roku 2000 s Jimem Carreyem se roky stala vánoční klasikou. Starý Grinch je výborný vánoční film ale musí se mu nechat, že trošku stárne. A chtělo by to velké díky, že nový Grinch vznikl jelikož se dle mně jedná o lépe věrnou adaptaci a především je vidět, že s tím filmem byla práce. Nový Grinch se chystal více než 5 let, došlo k odkladům a to odložení stálo. Po Úžasňákových 2 se totiž jedná o nejlepší animák roku. Titulkovaná verze sice zatím neviděna (ale pokusím se dohnat), dabing mi ale zážitek vůbec nezkazil. Při tom nádherném vizuálu a výborně hudbě Dannyho Elfmana (pravděpodobně jeho nejlepší hudba od... Terapie láskou?). Vojta Dyk mi ale na Grinche sedí (Benedicta Cumberbatche daboval už v seriálu Sherlock) a Matěj Hádek je jako vypravěč příběhu výborný. Některé scény sice působí jako,že jsou předělávkou scén z hraného filmu, animák jde ale do velké míry svojí cestou a lacinou kopírku teda nečekejte. Perfektní pohádka, která má potenciál stát se novou klasikou. Na projekci v originálním znění se těším! PS: Předanimák s Mimoňi Yellow Is the new Black (Ta reference je k popukání) je jeden z těch slabších. Viděno v kině: 2x(8.11.2018)

Illumination se tohle prostě povedlo. Hlavní premisa je jasná, takže tam vážně nemůže nikdo čekat nějáký odklon od knižní předlohy. Hezky se na to kouká a řemeslně je to prostě zvládnuto dokonale a český dabing mi ve finále ani tak nevadil, ačkoliv si určitě jednou dám i originální znění. Ano, letos jeden z kandidátu na animák roku. Ukradnu jim Vánoce! (12.11.2018)

• - Role vypravěče filmu se měl původně ujmout Brad Dourif, ale byl nahrazen Pharrellem Williamsem. (BMW12)

• - Původně měl mít film premiéru 10. listopadu 2017, ale v červnu 2016 byla premiéra přesunuta na 9. listopad 2018. (Varan)

• - Ve scéně, kde Grinch vrací ukradené dárky, je na saních mezi vaky vidět stejný plyšový jednorožec, jakého má Agnes ve filmu Já, padouch (2010). (Stibak)