Grinch

USA, 2018, 86 min

Předloha:

Dr. Seuss (kniha)

Danny Elfman

Je to lepší jak Lorax , ale zase horší jak Tajný Život Zvířátek, Já Padouch 2 a s Já Padouchem 3 by to bylo zhruba na stejně to samé i s Zpívej. Největší problém filmu je v tom, že se vyšťaví během úvodních zhruba 20 minut pak už je to recyklát stokrát viděného jen s technologickými vychytávkami. Nějak nechápu ani smysl toho, že některé písně a popěvky jsou nadabované a jiné nikoliv měly dabovat buď všechno nebo nic. Jinak s filmem problém nemá účel to splnilo a trpět jsem netrpěl. Jinak uživatelé csfd opět perlí jít na vánoční film (píšou to i v popisu filmu i trailer to ukazoval) a stěžovat si, že je to moc vánoční je asi taková blbost jako se dívat na porno a stěžovat si, že se tam souloží a není tam žádná fyzická láska.(10.11.2018)

Film se mi líbil. Byla jsem zvědavá, jak pojmou scénář, děj a hlavně chování Grinche. Bylo jasný, že hlavní myšlenka bude zachovaná a taky že byla, ale celkově to bylo hrozně zidealizovaný zejména pro dětské diváky. Smála jsem se, nenudila jsem se, ale taky mi tam pár věcí nesedělo. Hodnotím pozitivně, ale 4* nemůžu dát tomuhle animovanýmu zelenýmu chlapíkovi, ta patří pouze Carreymu.(12.11.2018)

Illumination se tohle prostě povedlo. Hlavní premisa je jasná, takže tam vážně nemůže nikdo čekat nějáký odklon od knižní předlohy. Hezky se na to kouká a řemeslně je to prostě zvládnuto dokonale a český dabing mi ve finále ani tak nevadil, ačkoliv si určitě jednou dám i originální znění. Ano, letos jeden z kandidátu na animák roku. Ukradnu jim Vánoce! (12.11.2018)

Ve vločce sněhové, příběh se stal. A nebo ne? Největší devízou a současně hlavním důvodem, proč je Howardův Grinch moje dlouholetá srdcovka, je humor. Nekonvenční, ujetý, jdoucí až na/za hranu snesitelnosti. Tady na ČSFD si sice přečtu, že je to nevkusná americká ptákovina, ale zároveň mi spousta lidí potvrdí moji vlastní zkušenost, a ta je taková, že jsem se u něj skvěle bavil a to už mnohokrát. Jenže bohužel, tenhle Grinch se něčím podobným pochlubit nemůže a obávám se, že ani odstup času a další projekce to nijak nezmění. Tam, kde hraný Grinch cedí jednu šílenou hlášku za druhou, tam je animovaný Grinch umírněný tak akorát na to, aby náhodou někoho neurazil a aby se u toho pobavily především ty samý děti, co se řehtaly i u Mimoňů. Marketingově asi chytrý tah, ale pro mě osobně taky důvod k tomu, abych tenhle film hodil do spotřebního koše se štítkem "viděl jsem a už netřeba vidět znova". 70%.(10.11.2018)

Stále u mě rozhodně vede film z roku 2000, ale tahle animovaná vánoční pohádka mu těsně šlape na paty a určitě ho zařadím ke svým každoročním vánočním filmům. Pohádka určitě potěší hlavně mladší diváky, ale těm, co milují animované filmy tohle opravdu doporučuji, navodí vás to na vánoční atmosféru a vylepší náladu. Grinch je velmi povedená pohádka se skvělou animací, český dabing je v tomhle případě bezchybný, ale určitě bych dala šanci i original.(8.11.2018)

• - Původně měl mít film premiéru 10. listopadu 2017, ale v červnu 2016 byla premiéra přesunuta na 9. listopad 2018. (Varan)