Grinch

USA, 2018, 86 min

Předloha:

Dr. Seuss (kniha)

Danny Elfman

Když jsem byl malý, tak jsem filmového Grinche žral, ale z toho jsem už vyrostl a momentálně ho považuji za vcelku nesnesitelnou vizuální odpudivost. Tohohle zelenýho chlapíka nemám prostě moc v lásce a jeho nová animovaná podoba na tom bohužel nic nemění… celé to na mě působilo hrozně umělé, zoufale málo vtipné a celé to Grinchovo znovunalezení lásky v sobě samém zase těžko uvěřitelné. Howardovi musím nechat jednu věc, a to že s tímto motivem dokázal pracovat mnohem lépe. I přes příjemnou stopáž působí tedy Grinch velmi prázdným dojmem, ale děti bych se na to vzít nebál. Je to barevné a stylizace je stejně praštěná jak ve všech Illumination animácích, což bude prckům stačit. Letos u mě ale jednoznačně vede pokračování Úžasňáků a Yeti. Kdybych se ale měl rozhodovat mezi tímto filmem a verzí z roku 2000 s Jimem Carreym, tak určitě sáhnu po této animované formě. PS: Český dabing nic moc :-/ Boris Rösner odvedl kdysi mnohem lepší práci. 5/10(9.11.2018)

Dětem přístupno. Grinch ve verzi méně tajemné a více "provánoční". Grinch co má rád svého psího miláčka a také dokáže být ohleduplný k sobí rodince. Některé scény vymazlené s patřičným humorem a také se na to celkem pěkně vizuálně dívá. Kdo zná verzi, kde ho ztvárnil Jim Carrey, tak ho možná stejně shlédne v této animované postavičce, která nenadchne, ale také nezklame. Je otázka, jestli takového Grinche chceme, osobně jsem si myslel, že děti budou v rauši, ale ani to se nekonalo. Takže u mě, zpátky k starší verzi :).(17.11.2018)

Já, největší milovnice Grinche v čele s Jimem Carreym z roku 2000 jsem samozřejmě zklamaná a to hlavně co se týče dějové linie. Vadilo mi, že osudy Grinche a Cindy nebyly absolutně propleteny a každý si tam byl tak nějak za svůj kousek příběhu, takže finále nevyznělo tak emocionálně. Co mi vadilo snad ještě víc, bylo to, že Grinch nebyl ani zdaleka tak protivný a nevrlý jako jsme u něj zvyklí. Samozřejmě z animační stránky to bylo velmi roztomilé, z detailů mi oči jen přecházely a sama bych chtěla v Kdosicích každé Vánoce bydlet, i Maxova charakteristika mě docela potěšila, ale můj starý dobrý Grinch to prostě nebyl a u zdobení stromečku si s mamkou zase pustíme toho s Jimem.(9.12.2018)

Sice trochu víc než optimálně dětštější, stejně ale zábavná, cool hrající a slastně sněhovo-světýlkově-vánočně vizuální verze zelenýho vánočního sráčíka. Kdo má rád postavu Grinche a dokáže se obejít i bez Carreyho, měl by být spokojen. Psíčí kafe k ránu top. A letošní vánoční sezona budiž zahájena. (díky @Nevka za echo o projekci v originál znění - m*dat dabing only politiku)(9.11.2018)

Zelený skřítek si zašel na noční neočekávanou návštěvu k Timu Burtonovi… se šperhákem a místo hlavních dveří normálně rozmlátil okno. Moc toho neukradl, bo byl mírně mentálně postižený…. jen předlohu Ukradených Vánoc od původního tvůrce, mistra Tima. Ale to je vedlejší, Skřetovi upravili scénář, aby byla podobnost jen čistě náhodná. A samozřejmě museli, přímo životně nutně, přidat velmi opruzující všem-okatě-se-vnucující multikulturní rámec a všechny scény s náznakem nevázané zábavy opilovat rašplí do tupých úhlů průměru. Ale dost kritiky. Jako vánoční příběh v 4k telce při 6té skleničce vína a nacpaným pajšlem bramborovým salátem docela slušný animák. Jen mi k tomu chyběli nějací podvyživení sirotci, co by přes okno mého luxusního bytu slintali na cukroví, jež bych křečovitě prskal při výbuších prasečího smíchu na svůj předražený koberec s ikei. Mám ale rád Benedicta Cucumberbitcha a jeho dabing – čili cokoliv, kde hraje/dabuje nějak nemůžu hodnotit úplně špatně. Jak to ten cazjl dělá ?!(12.11.2018)

• - Ve scéně, kde Grinch vrací ukradené dárky, je na saních mezi vaky vidět stejný plyšový jednorožec, jakého má Agnes ve filmu Já, padouch (2010). (Stibak)

• - V kinech byl před snímkem promítán animovaný krátkometrážní film Yellow is the New Black (2018). (CrypzzXD)

• - Před pohádkou byl v kinech pouštěn krátký film o mimoněch s názvem Žlutá je nová černá. (Harapes)