Brána temnoty

Dan Kay

Sharone Meir

Joseph LoDuca
  • pornogrind

Sice je to po dlouhé době obstojnější film s Cagem,ale i tak to za moc nestojí. Pár nefungujících lekaček, směšní ptáci a uječená babizna moc strachu nenažene. Navíc stupidní a efektama zkurvenej konec ( mě fakt pobavil ) tenhle film sráží ještě víc. 2 hvězdy za trochu té atmošky na začátku a dobře zvolenou hudbu. Film kterej u mě brzo vejde v zapomění.(6.12.2015)

Klasická duchařina o dávné kletbě a mizejících dětech, ve které si po stovkách let jeden tatík řekne "Dost!" a rozhodne se vyrvat svého potomka ze spárů pomstychtivého strašidla. Nic objevného, ale přesto se jedná o poctivé řemeslo se slušnou atmosférou, napětím a solidní mrchou. Na nervy mi v tomto případě nelezl ani Cage, který se sice s mimikou opět příliš nepáral, ale nepůsobil tak protivně, jak má ve zvyku. Edel znovu nezklamal. 75%(22.9.2015)

Mike (Nicolas Cage), Kristen (Sarah Wayne Callies) a ich malý syn Charlie (Jack Fulton) tvoria šťastnú mladú rodinu. V deň Halloweenu sa otec so synom zúčastnia na trhu, ale Charlie sa za záhadných okolností stratí. O rok neskôr sa Mikeovi pred Halloweenom začne jeho syn zjavovať. Mike sa od miestnej komunity dozvie, že každý rok počas Halloweenu sa tu stratia tri deti. Taktiež sa dozvie, že je tu možnosť syna zachrániť, ale vela času už mu nezostáva. - Pre mňa velmi sympatická ducharina a jeden z lepších hororov tohto roku. Po vizuálnej stránke nemôžem nič vytknúť, aj keď sa občas nájde roztrasená kamera. Audio je tu taktiež velmi dobré. Velmi ma zaujalo prostredie, v ktorom sa natáčalo. Hororov z prostredia velkomesta vela nevzniká, preto mi to pripadalo neopozerané. Herecké výkony sa mi velmi páčili. Halloweenové masky detí boli taktiež velmi pekné. Celé to na mňa pôsobilo velmi sympaticky, aj keď je to taká klasická moderná ducharina, ale možno je to tým, že sa tento rok vela ducharín neurodilo. Včera Hellions a dnes toto. Pred Halloweenom sa hororoví tvorcovia z USA snažia fanúšikov trochu nabudiť. Taktiež ma velmi zaujíma, ako preložia tento názov do našich jazykov. EDIT: 24.10.2018 - Nedávno som si prečítal svoj komentár k tomuto hororu a myšlienka o nabudení pred Halloweenom mi zarezonovala v mysli, takže som sa tento rok rozhodol týždeň pred vypuknutím najkrajšieho sviatku pre hororových fanúšikov k tomuto filmu vrátiť. A zostal som milo prekvapený. Atmosféru, napätie a vychytaný scenár stojaci na vynikajúcej mytológii sa tu podarilo s prehladom skombinovať, takže tu silné štyri hviezdičky právom zostávajú. + herec z Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. + herec z Debug + herec zo Saw 2, Saw 3, Saw 4 a Saw 5 + herec z Wolves(19.9.2015)

Snímek „Brána temnoty“ je jedním z těch filmů, které nemusí nadchnout, ale také neurazí. Já jsem rád, že Nicolas Cage hraje sem tam i v něčem, co v sobě má potenciál. A myslím, že tenhle film ho měl, jen ho nevyužil naplno a hrálo se spíše na to, že tvůrci znají publikum a nic moc navíc mu dát nechtějí. Možná ani neumí. Jistota je jistota a já jsem s touhle jistotou celkem spokojený. Nezklamala.(2.3.2017)

• Stallone

Horor pro celou rodinu. I tak se dá nazvat tento neoriginální, duchařský snímek bez atmosféry, strachu a všech těch nádherných věcí pro které tento žánr miluji. Natočení záchranné duchařské mise se pro svojí nezajímavost a předvídatelnost nepovedla. Přitom halloweenské prostředí je atraktivní. S mojí krásnou přítelkyní (modelkou) slavíme naše české Dušičky. Rád bych Halloween zažil v zemi, pro kterou je svátek tradiční. Převlékl bych se za Freddyho a šel koledovat. . Tento rodinný ´´horor´´ hodnotím 1* - 2* (slabší 2*).(4.1.2016)

• - Lyriq Bent (Jordan) v tomto filmu již po šesté ztvárnil roli policisty. Před tím to bylo ve snímcích Saw 2 (2005), Saw 3 (2006), Saw 4 (2007), Saw 5 (2008) a Guns (2008). (Bube1)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

• - Báseň, kterou Mike Lawford (Nicolas Cage) na začátku filmu přednáší, je "Král duchů" (také Král vil nebo Král Olší) od J.W. Goethea z roku 1782, kde syn vidí víc než otec a také se mu to stane osudným. Otcovy promluvy v baladě zastupují racionální výklad jevů a synovy ten mýtický, nadpřirozený. (Zdroj: kniha Literární Evropou I od Heleny Kupcové). (Margay)