Brána temnoty

Proroctvo smrti

Pay the Ghost

Thriller / Horor

USA, 2015, 90 min

„MŮJ SYN NENÍ MRTVÝ. JÁ HO CÍTÍM. A DOKUD SE NEDOZVÍM, CO SE MU STALO, NEPŘESTANU HO HLEDAT…“ /// Německej režisér Ulrich Edel (BAADER MEINHOF KOMPLEX), skýtal naději nejen na Cageovo vzkříšení, ale taky na solidní duchařinu. (Stejně všichni hlavně čekaj, jak to dopadne s tím Cagem…) Nick nasadí „ten výraz co umí“ a s ním vodehraje celej film. Taťkovskej kukuč je dobrej. Přednes Goethova „Krále duchů“ už takovej šlágr není, ale od hororu (a od Cage) nečekám Oscarový výkony, nýbrž husí kůži. Film je postavenej na něm, takže mu nezbejvá, než občas nějakou dramatickou kreaci předvíst. Třeba tu na téma „nešťastnej fotřík“ – a to je panečku výzva! (Kam se na to hrabe odříkání těch několika veršů…) Pay the Ghost je béčko. Režisér se z něj snaží vykřesat něco víc, ale kde není pořádnej scénář, ani Halloween nepomůže. Naštěstí kromě Gageho občas zastraší i příběh, kterej je jen další variací na strašidelný povídačky, ve kterejch se ztrácej děti. Edel se snaží vykouzlit duchařskou atmosféru, míchá temnejma mrakama a za pomocí flashbacků nás vrací do 17týho století, ale než se začne pátrat po spojitostech, zbytečně dlouho to trvá. K duchařinám patří slyšiny a vidiny. Ty mě baví. Na rozdíl od spousty naprosto zbytečnejch dialogů. To, že je Cage duchem svý bývalý, skvělý kariéry, je věc všeobecně známá. Nechat ho hrát, je jako sázet na vítězství Káji Gotta ve StarDance. Spolu s ním si však přeju, aby jeho filmy měli alespoň podobnou úroveň. Teď jde jen o to, najít režiséra, který se s ní spokojí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku, kterou napsal Tim Lebbon, číst nebudu. 2.) Omdlela přede mnou koloběžka. 3.) Thx za titule „Ergulis“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(29.9.2015)

Je sice pravdou,že Nicolas Cage se v posledních letech objevuje jen v těch filmech,které za nic nestojí a odnášejí si od recenzentů samé zápory.Ale film Brána temnoty určitě do takové kolonky nepatří.Hororový příběh je sice staromódní a nic nového tomuto žánru nedává,ale i tak se mi docela líbil.Opravdu strašidelné scény se ve filmu vyskytly.Cage to v hlavní roli ještě zvládl,ale vedlejší role nic moc.Kdyby autoři zamakali o trochu více u příběhové části a obsazení,byl by to lepší film.Takto jen průměr.Hodnocení:60%(5.12.2015)

• pornogrind

Sice je to po dlouhé době obstojnější film s Cagem,ale i tak to za moc nestojí. Pár nefungujících lekaček, směšní ptáci a uječená babizna moc strachu nenažene. Navíc stupidní a efektama zkurvenej konec ( mě fakt pobavil ) tenhle film sráží ještě víc. 2 hvězdy za trochu té atmošky na začátku a dobře zvolenou hudbu. Film kterej u mě brzo vejde v zapomění.(6.12.2015)

• Stallone

Horor pro celou rodinu. I tak se dá nazvat tento neoriginální, duchařský snímek bez atmosféry, strachu a všech těch nádherných věcí pro které tento žánr miluji. Natočení záchranné duchařské mise se pro svojí nezajímavost a předvídatelnost nepovedla. Přitom halloweenské prostředí je atraktivní. S mojí krásnou přítelkyní (modelkou) slavíme naše české Dušičky. Rád bych Halloween zažil v zemi, pro kterou je svátek tradiční. Převlékl bych se za Freddyho a šel koledovat. . Tento rodinný ´´horor´´ hodnotím 1* - 2* (slabší 2*).(4.1.2016)

• mzss1

|44%| Není to úplně zlý film, ale nenašel jsem zde žádnou výjimečnou scénu, která by stála za větší pozornost, ani žádná napínavost zde nebyla. Jako, ty 3* bych dal, ale závěr šel úplně mimo mě. Neříkám, že byl nepodařený, ale přišlo mi to skoro už jak fantasy. !!!!!MINI SPOILER!!!!! Cage se dostane někam na druhou stranu, kde vysvobodí syna. Šílená démonská žena ho tam po mostě prohání, nemohl jsem se neusmát nad tím. !!!!!KONEC MINISPOILERU!!!!! Nicolase mám rád, i jeho novější filmy. Třeba čerstvě předchozí The Runner se celkem povedl, ale tohle moc ne. Pár světlých chvil se zde najde, takže jsem t v pohodě dokoukal, ale třetí hvězdu bohužel dát nemohu. Je to divný mix žánrů – ani nedokážu zařadit jaký. Asi dvě mrazivé scény zde byly, nějaké náznaky, ale nic víc. Tak proto mírný podprůměr za mě.(1.10.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

• - Lyriq Bent (Jordan) v tomto filmu již po šesté ztvárnil roli policisty. Před tím to bylo ve snímcích Saw 2 (2005), Saw 3 (2006), Saw 4 (2007), Saw 5 (2008) a Guns (2008). (Bube1)

• - Báseň, kterou Mike Lawford (Nicolas Cage) na začátku filmu přednáší, je "Král duchů" (také Král vil nebo Král Olší) od J.W. Goethea z roku 1782, kde syn vidí víc než otec a také se mu to stane osudným. Otcovy promluvy v baladě zastupují racionální výklad jevů a synovy ten mýtický, nadpřirozený. (Zdroj: kniha Literární Evropou I od Heleny Kupcové). (Margay)