Brána temnoty

Tim Lebbon (kniha)

Dan Kay

Sharone Meir

Joseph LoDuca

Film u kterého nemůžete dát pauzu, protože čekáte, jak to všechno dopadne. Sice mohlo být více triků a mrtvol, ale děkujme Bohu, že se objevil horror, u kterého si nemusíte číst, hrát na mobilu hry nebo brouzdit na facebooku :-)(23.9.2015)

Síce nič originálne, ale pekne natočené, slušne zahrané a celkom napínavé. Film mi miestami pripomínal Insidious, v niečom Sinister a v niečom zase Mamu. Ale bavil ma. Pre mňa najlepší Cageov film za hodne dlllhú dobu.(24.1.2016)

No po pravdě, podle toho jaké hrůzy Cage v poslední době produkoval, je tohle opravdu luxusní podívaná :-) Nenudil jsem se a dokonce to bylo i napínavé :-) Myslím, že současné procenta si film nezaslouží!(2.11.2015)

Vyplácení duchovi nepřináší vůbec nic nového do filmového světa, ale neměl jsem ani pocit, že by si film kladl nějaké vyšší ambice. Kdo se chce podívat na průměrný hororový thriller pojící se ke starodávné legendě, dostane přesně to, co od takového snímku může očekávat.(24.12.2015)

Duchárinka o jednej nasranej pomstychtivej mátohe zo záhrobia, ktorá si zmyslela, že každý Halloween bude unášať deti, a keďže to schytal aj fagan odvážneho Nicolasa, ocinko sa musí dopátrať pravdy a urobiť všetko preto, aby ho zachránil. Prekvapivo podarená záležitosť, na ktorú sa veľmi príjemne pozerá. Ku kamere, hudbe a hercom nemám žiadne námietky. Pokiaľ dôjde k ľakačke, tak je väčšinou funkčná a príšerka vyzerá taktiež k svetu. Scenár mierne infantilný (žiadne veľké prekvapenia sa čakať nedajú a vsádza sa na istotu). Ináč spokojnosť, konečne to v hororovom žánri aspoň trochu ožíva.(19.9.2015)

• - Lyriq Bent (Jordan) v tomto filmu již po šesté ztvárnil roli policisty. Před tím to bylo ve snímcích Saw 2 (2005), Saw 3 (2006), Saw 4 (2007), Saw 5 (2008) a Guns (2008). (Bube1)

• - Báseň, kterou Mike Lawford (Nicolas Cage) na začátku filmu přednáší, je "Král duchů" (také Král vil nebo Král Olší) od J.W. Goethea z roku 1782, kde syn vidí víc než otec a také se mu to stane osudným. Otcovy promluvy v baladě zastupují racionální výklad jevů a synovy ten mýtický, nadpřirozený. (Zdroj: kniha Literární Evropou I od Heleny Kupcové). (Margay)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)