Brána temnoty

Tim Lebbon (kniha)

Dan Kay

Sharone Meir

Joseph LoDuca

Taký slabší Insidious Chapter 1 (vrátane prechádzky po other side). BuBu level dobrý a je vidno, že sa to netočilo za študentské pocket money - teda nie v Bukurešti, ale v NY). Určite zavážilo aj to, že režisér má v žánri už niečo odtočené (seriál Tales from the Crypt, s prižmúrením oka mystery Twin Peaks). Po dlhšom čase konečne niečo pozerateľné s Nickom. Kebyže má film schopnejší koniec (tento je totálne odfláknutý - totiž o ničom), idem s hodnotením vyššie. Každopádne pri porovnaní s tohtoročným remakom Poltergeista (kde ide tak isto o únos decka bubákom), vychádza PayTheGhost ako o 3 triedy jasný víťaz.(20.9.2015)

Nicolas Cage po delší době natočil opravdu kvalitní film. Známku kvality naznačovalo už i obsazení Sarah Wayen Callies, která by do špatného filmu nešla. Brána temnoty je velice napínavý thriller, možná trošku mírnější horor. Příběh je opravdu dobře pořešen a já byl od začátku až do konce napjatý, jak to dopadne.(25.3.2017)

Není to žádná extratřída, ale extrablbost taky ne. Udělala jsem klasickou školáckou chybu a nechala se nejméně jednou vylekat a taky mi přeběhl mráz po zádech. Takže i za to dávám bodík nahoru. Nicolas Cage pěkně fotrovatí. Snažil se být až příliš civilní a pak přehrával a nebo nehrál vůbec. S přílišnou civilností opatrně. Jo,jo, děti jsou k určitým věcem mnohem citvlivější a vnímavější než dospěláci. Téma Halloweenu režiséry táhne.(12.7.2016)

Celkově tedy nic moc nakonec, zlo se sice sem tam nějak projeví, sem tam někoho spálí, ale na hlavního hrdinu prostě nemá, jeho otcovská láska je silnější. Zní to jako klišé a klišé to je. Ale celkově je film příjemně natočen, scénář není úplně hloupý, odněkud někam směřuje (i když mu chybí temporytmus, půlhodinové intro je moc, a ke konci se příliš mnoho odhalení uděje zbytečně naráz. A třeba by mne zajímala i postava slepce v podzemí, o ní jsme se moc nedozvěděli. Má to i velmi slušnou výpravu, pár dobrých lekaček, a i když Cage zase hraje svoji škatulku věčně vykuleného idiota, tak zas ten pláč nad ztraceným synem jsem mu docela věřil. Takže mírný, skutečně mírný nadprůměr - není to ztráta času, ale nic moc objevného taky ne.(13.5.2017)

Nudný, neoriginální a v podstatě zbytečný film, který příliš nefunguje ani v rámci svého žánru - napínavý, nebo nedejbože strašidelný není ani trochu, a už krátce po jeho zhlédnutí v podstatě nevím, o co tam šlo, a je mi to jedno, protože mě to nebavilo, postavy mi byly ukradené, a celé to bylo zabito přišerným českým televizním dabingem. Při sledování si mimochodem nešlo nepovzdychnout nad tím, jak Nicolas Cage zestárnul a v jak špatných filmech dnes hraje - tak jako u mnoha jeho vrstevníků jsme zřejmě i zde svědky pádu jedné herecké legendy na dno. Vyhrabe se z něj ještě někdy?(16.1.2017)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

• - Báseň, kterou Mike Lawford (Nicolas Cage) na začátku filmu přednáší, je "Král duchů" (také Král vil nebo Král Olší) od J.W. Goethea z roku 1782, kde syn vidí víc než otec a také se mu to stane osudným. Otcovy promluvy v baladě zastupují racionální výklad jevů a synovy ten mýtický, nadpřirozený. (Zdroj: kniha Literární Evropou I od Heleny Kupcové). (Margay)

• - Lyriq Bent (Jordan) v tomto filmu již po šesté ztvárnil roli policisty. Před tím to bylo ve snímcích Saw 2 (2005), Saw 3 (2006), Saw 4 (2007), Saw 5 (2008) a Guns (2008). (Bube1)