poster

Sama nocí tmou

 • USA

  A Girl Walks Home Alone at Night

 • Slovensko

  Sama nocou tmou

 • Velká Británie

  A Girl Walks Home Alone at Night

Horor / Romantický / Thriller

USA, 2014, 99 min

Scénář:

Ana Lily Amirpour

Kamera:

Lyle Vincent

Producenti:

Sina Sayyah

Střih:

Alex O'Flinn

Kostýmy:

Natalie O'Brien
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • giblma
  ****

  Hipstrovinka. Ono zmínění vajsíčku v úvodu je dostatečné varování, co očekávat, a hloubka to fakt nebude. Není to Jarmush, není to Dolan (který se slowmotionama a klipovitostí hodně dere na mysl) ale já sem cílovka a já se bavim. Třeba skvěle vycentrovanou kočkou, která si fakt zasloužila být uvedena v titulcích.(18.1.2015)

 • Gwaihir
  ***

  Poměrně zvláštní snímek nešetřící snahou o umělecký dojem, která se zcela nemíjí účinkem v jednotlivých scénách, jimž dominuje vynikající kamera, často podmanivé souznění obrazu s hudbou a někdy i kocour s uhrančivýma očima. Celkově to však, díky střídání poloh a naopak přes slušnou amtosféru, působí trochu nesourodě, jako kdyby ty dílky sice na sebe pasovaly, ale zároveň tak úplně netvořily jeden obrázek. 60 %(10.1.2015)

 • Vampireman
  *

  Nedivím se, že zrovna Sama nocí tmou pronikl i do české kinodistribuce, neboť splňuje požadavky atraktivního artu pro masy, co se vděčně baví íránské upírce v hidžábu stalkujíc vyprázdněné ulice na skateboardu. Sto minut filmu ale nemůže fungovat bez obsahového děje, s prachsprostým vykrádáním evropského filmu s jedním z notoricky známých hudebních motivů Hodného, zlého a ošklivého a na toto konto se ocejchovat žánrem western a jako samozřejmost nabízet amorální postupy v řešení situací ústředního hrdiny. Vypadá tím tak hloupě a prázdně, jak hloupý a prázdný je.(9.1.2015)

 • mirekem
  ****

  Mně se to líbilo, výtečnej byl Dominic Rains a jeho sjeťácká taneční kreace, vysloveně jsem si pochrochtával u nonverbálního vyznání lásky (Vand, Marandi) doprovázené skladbou Death od White Lies, mňam... Vůbec hudba byla silnou stránkou, Radio Tehran, Kiosk či Federale fungovaly skvěle. K tomu upírka na skejtu? Proč ne, fajn komedie...(9.1.2015)

 • greetchen
  **

  Brala jsem to jako ochutnávku íránské kinematografie a dostala krapet za uši. Nebudu si hrát na intoušku, měla jsem co dělat, abych znuděně neutekla. Příběh, střih, dialogy... jsem otrávena. Abych nebyla jen kritizující... Líbila se mi práce s hudbou (ale ne vždy hudba samotná), některé záběry kamery (i když se ty povedené nemusely opakovat třikrát za film, pravidlo když to zabere jednou, zabere to pokaždé, fakt neplatí), naopak jsem asi nechápala humor filmu.(9.1.2015)

 • - Režisérka Ana Lily Amirpour je v reálnom živote skúsená skateboardistka. (Hudakfilms)

 • - Jedním z producentů filmu je i Elijah Wood, který je velký hororový fanda a jím založená produkční společnost SpectreVision se zaměřuje na umělečtěji pojaté filmy s hororovými motivy. (Rob Roy)

 • - Film byl zvolen druhým nejlepším filmem roku 2014 serverem Indiewire a o jeho režisérce mluví Indiewire jako o „nejhustší režisérce současnosti"." (Zdroj: Aerofilms)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace