Dvojnásobná vražedkyně Lizzie Bordenová

(TV film)
  • USA Lizzie Borden Took an Ax (více)

Horký letní den roku 1892 naruší v Massachusetts brutální dvojnásobná vražda manželů Bordenových, která otřese celým národem. Hlavní podezřelou se záhy stává Lizzie, učitelka z nedělní školy a dcera zavražděného Bordena. Ve Fall River ve státě Massachusetts se jednoho horkého letního dne roku 1892 vrací Lizzie Bordenová domů – do domku, kde žije se svým otcem Andrewem, nevlastní matkou Abby a sestrou Emmou. Místo přivítání ji však čeká děsivý pohled na brutálně zavražděné rodiče ležící v tratolišti krve. Po pár prvních výsleších se podezření obrací právě proti nejmladší dceři Lizzie, která se záhy stává hlavní podezřelou. Její právník Andrew Jennings ji obhajuje s tím, že jen duševně nemocná žena by dokázala vzít do ruky sekeru a učinit něco tak strašného... Je to pravda? Nebo je snad Lizzie psychicky narušená? (HBO Europe)

markotter

Ani vlastně nevím, proč tenhle film natočili. Všechno je dopředu jasný jako facka, soudní líčení není nijak zvlášť napínavé a tak jenom Christina Ricci se svým nevinným kukučem zachraňuje alespoň průměrnost tohohle filmu. ()

mira.l

Teda to byla podivná taškařice, o to podivnější, že se to skoutečně stalo. Nevím, jestli bylo záměrem autorů, aby to od začátku bylo docela jednoznačné, to zpracování bylo docela podivné. Ale to bylo to skutečné vyšetřování asi taky, s mnoha trhlinami i v rámci tehdejších možností. No za snahu a kostýmy dvě*, hudba byla stejně podivná jako celý film, taková nepatřičná. ()

dogma97

Snaha o moderní zpracování dobového příběhu z 19. století filmu spíše uškodilo - hudba, klipovité opakování záběrů se sekyrou, mimické přehrávání hlavní představitelky. Tak tohle se fakt nepovedlo. Tím myslím tvoji práci, rejžo. ()

petrik11

Trochu zdĺhavá dráma, potešil ma opätovne Stephen McHattie, aj keď jeho rola bola menšia. Filmík neunudí, ale nejaká veľká diera do sveta to tiež nie je. Ku koncu som sa už tešil, že celé sa to zvrtne, ale Lizzie nakoniec svoju rolu poriadnej potvory pekne stručne potvrdila. Herecký ansámbl bol veľmi príjemný. ()

lucky.loo

V závěru už jen chybělo aby se objevil Fredy :D. Každopádně celkem v pohodě krimi podle skutečné události a Ricci se do role vážně hodila i když podle dochované fotografie si nejsem jist jestli potencionální vražedkyně byla takhle drobounká jako právě Christina. Za mě ale v celku spokojenost. Hodnocení : 76% ()

Kozlowski8

Konec 19. století - v domě jsou nalezena těla dvou starších manželů. Hlavní podezřelou se stává jejich dcera Lizzie... Film je hloupý už od samého začátku. Tím, jak je vystavěný a pojatý, se vlastně sám předem připravuje o jakékoliv tajemno, napětí z očekávání a atmosféru. O nějaké hlavní zápletce se ani nedá mluvit, jak to celé dopadne je vlastně taky téměř jasné, ale hlavně člověku lhostejné, protože s nějakým zásadním či šokujícím vyvrcholením nelze po tak unylém obsahu celého filmu ani počítat. Celé hloupé představení korunuje příšerná, velice nepříznačná a nevhodná hudba. Zbytečný film a čas u něj strávený. 25%. ()

SpicyNugget

Lizzie Borden žije s otcem, sestrou Emmou a nevlastní matkou Abby. S otcem a macechou se nemají zrovna v lásce. Je rok 1892 a Lizzie vchází do domu, kde najde otce i macechu v tratolišti krve. Podle policie se ale Lizzie chová divně a podezření na dvojnásobnou vraždu padne na ni… Skutečný příběh, vůbec jsem ho neznala, takže mě film zaujal. Zasazení do roku 1892 bylo skvělé, super kostýmy, skvělá mluva i chování. Tu dobu vystihli dobře. Celkem pěkný film, nebyla jsem zklamaná. ()

Tess92

Příjemný film a možnost se seznámit s dalším střípkem amerických dějin. Christina Ricci je výborná, ale film pro tohle téma možná není nejlepší médium. Seriál, který na film navazuje se mi líbil mnohem víc. ()