Dvojnásobná vražedkyně Lizzie Bordenová (TV film)

Lizzie Borden Took an Ax

Lizzie Borden Took an Axe

(neoficiální název)

Prípad Lizzie Bordenovej

Drama / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2014, 91 min

Trochu zdĺhavá dráma, potešil ma opätovne Stephen McHattie, aj keď jeho rola bola menšia. Filmík neunudí, ale nejaká veľká diera do sveta to tiež nie je. Ku koncu som sa už tešil, že celé sa to zvrtne, ale Lizzie nakoniec svoju rolu poriadnej potvory pekne stručne potvrdila. Herecký ansámbl bol veľmi príjemný.(11.3.2014)

Zaujalo ma, že TV film bol nakrútený podľa skutočnej udalosti, zaujalo ma, ako dobre bola Christina Ricci pre túto úlohu zvolená. Ale to je tiež všetko, čo ma na tomto filme zaujalo. Zvyšok bol neúspešným čakaním na niečo, čo by dodalo filmu potrebnú atmosféru, ktorú si vyžadoval príbeh brutálnej vraždy.(3.8.2015)

Jasnej a zřetelnej příběh je zasazen do poctivé atmosféry přelomu 19. a 20. století uprostřed USA a šmrcnutý s moderní rockovou hudbou, která mi do příběhu perfektně sedí. Stejně tak na tom jsou i herečky Christina Ricci a Clea DuVall, kde každá hraje to svoje a u obou je radost na ně koukat. Nečekaně příjemná a stylová jednohubka.(30.1.2016)

V závěru už jen chybělo aby se objevil Fredy :D. Každopádně celkem v pohodě krimi podle skutečné události a Ricci se do role vážně hodila i když podle dochované fotografie si nejsem jist jestli potencionální vražedkyně byla takhle drobounká jako právě Christina. Za mě ale v celku spokojenost. Hodnocení : 76%(23.8.2014)

V priebehu pár mesiacov už druhý film na tému príbehu o Lizzie Borden, ktorá si r. 1892 sekerkou podala svojho fotríka a macochu. Prvým filmom bol lacný, ale zábavný slasher "Lizzie Borden's Revenge", kdežto v tomto prípade ide o psychologicko-detektívnu drámu, ktorá je síce menej zábavná, ale celkovo profesionálnejšie spracovaná a s príjemným hereckým obsadením. A hoci to nie je žiadna pecka, nejak som sa nenudil, pár atmosférickejších scén to malo tiež a Christine Ricci to so sekerou pristane.(27.1.2014)

• - Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko v lokalitách Windsor, Halifax a Lunenburg. (Terva)

• - Film je inspirován skutečnou událostí. (Margay)