Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

Kalimero13

Je to jako sledovat divadelní hru, kde každá z postav je hlavní rolí a náležitě si to ve svém velkolepém hereckém projevu uvědomuje.  Je to jako sledovat běžnou povídku tím nejvíc cool způsobem. ()

gemi

Já nevím... Kdyby si Tarantino odpustil ty svoje béčkové prvky (z lidí stříká krev jako ze sopky láva apod.), byly by jeho filmy geniální. Takto jsou "jenom" hodně dobré. Oceňuji jemný humor. Kvalitativně hodně podobné Djangovi, ačkoli ten se mi líbil ještě o fous víc, byl velkolepý ve všech ohledech. Osm hrozných je komorní film postavený na vypilovaných konverzacích. ()

rejsek9

Tarantino číslo 8 - ponurejší, temnější a doprovázený výbornou melodií od Morriconeho. Těm, co se nelíbily jeho výtvory doteď, se nebude líbit ani tohle. Kdo naopak si vychutnává jeho dialogy, tak si tady užije. Jackson a spol. se pořádně vyřádili a Quentin nám do toho nastrčil i pár solidních zvratů, které jsou dobře načasované i díky tomu, jak se nám postupně odkrývají charaktery a příběhy jednotlivých postav. Výborná atmosféra po celý film a skvělé zakončení volné trilogie. ()

hospoda96

Skoro tři hodiny dlouhá konverzačka která nemusí sednout úplně každému nicméně mě bavila hlavně díky skvělému obsazení (vypíchnul bych zvlášť Gogginse a Leigh kteří jsou naprosto bezkonkurenční), historce Jacksona o velkym černym péru (WTF moment roku :D ) a potom závěrečná cca hodinka kdy nastane to na co celou dobu čekáme Jatka kdy se maskéři a trikaři opět vyřádili. Takže jak říkám není to něco tak cool jako Django, ale Quentin si to natočil přesně jak chtěl (bohužel 70mm pás nikde v ČR nedoceníme) a já byl víceméně spokojen. ()

Demonic189

Film dobrý, ale už nikdy viac ho nechcem vo svojom živote vidieť. PS: Jennifer Jason Leigh si ide po Oscara! Edit: videl som ho aj druhykrat a je to kvalitka! ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Tarantino natocil klasickou konverzacku. Film se odehrava jen ve dvou lokacich (dostavnik a drevenice) a trva skoro tri hodiny. Takze doporucuju jen ultras fanouskum tarantina! Ti ale budou spokojeni- charismaticky postavy, cool dialogy, nechronologicke vypraveni, prestrelka a kamera, ktera z kazdyho zaberu dela uzasnej obraz. Vyborny, skvely! 5/5* ()

Rawar

Kdybych nečekal poctivý western, nebyl bych tak rozčarovaný. Je to tím že jsem napjatě nesledoval jak se natáčení vyvíjí a nebádal jsem po hlubší podstatě snímku. Prostě jsem měl pocit, nevím proč, že tarantíno chce udělat pořádný, kvalitní western ala Leone, kde bude Morriconeho hudba působit jako balast na srdce každého chlapa. Ani pětinu toho co jsem chtěl, jsem nedostal. Byla to jen taková kaše s rádoby "plot twistem" kde banda prdelních ksichtů vystřílí jeden druhého v zasněžené chajdě. Nečekal-li bych výše zmíněnou podívanou, asi by mi to ani tak nevadilo a udělil bych aspoň tři, protože proti prasárnám nic nemám. Navíc tam bylo několik docela humorných scének. Jenomže já čekal něco jiného a díky vlastní naivitě jsem zklamán. Takže nic proti ničemu ale nic pro mě ()

Matt007

Naprostá pecka ! Tarantino opět předvedl to proč ho máme tak rádi ! Absolutně tady nechápu ty hateful komentáře a hodnocení pod 4* ()

Onas

Kdybych dal prvni pulce ODPAD, byl bych jeste hodne shovivavy. Pritom ta druha pule (kratsi) je za krasny ctyri, mozna i pet... Takze doporuceni tem, co to jeste nevideli - pretocte na svem DVD screeneru alespon hodinu. ()

lakart

Jak to ten Tarantino dělá? Najednou se objeví jeho film, je originální, netypický, plný mistrovských dialogů a dechberoucího příběhu a navíc se to nepodobá ničemu, co se objevuje na plátnech kin té doby. A opět to dokázal a troufám si říct, že se jedná o jeho jeden z nejlepších filmů, co kdy natočil. 100% ()

Human_Traf

Úvodní dvě třetiny jsou naprosto skvělé a dokonalé. Je tam napětí, skvělé dialogy, tajemno, to všechno tam je a pak je to pěkně po tarantinovsku hozené do koše během dvou minut. Všechno to, co do té doby bylo největší devízou filmu, je šmahem posláno do pryč a poslední kapitoly filmu už vás nemusí moc zajímat. Hrozná škoda. Největšího výhodou filmu je pak, že Channing Tatum je tam opravdu jen chvíli. Ten klučina by chtěl hrozně moc hrát.... je jen škoda, že mu to moc nejde. ()

Primavera

Štyri len preto, že Tarantino. Jemu tú miestami ulepenú nudu divák odpustí, lebo genius Tarantino... Smiešne, že sa snaží byť ako Agatha Christie (viď záverečné dedukcie čierneho majora Warrena) a pritom budúci šerif sa vyhne podozreniu z trávičstva len preto, lebo sa skoro napil kávy. Nuž ale, keby bol Agatka, tak práve preto je travič, lebo sa schválne akože napije kávy, aby sa vyhol podozreniu z travičstva a ako každý travič vie, za ako dlho účinkuje jed a kedy treba hrať divadlo, aby si stihol človek zaistiť alibi... Príliš dlhé zábery na červený spadnutý cukrík boli tiež prihlúpe. Ešte o minútu dlhšie a už by mi šibalo z utkvelej predstavy, ako to tam niekto rozbil a presypal do inej dózy. Takže tým pádom záver nebol vôbec až taký prekvapivý. Možno to Tarantino chcel. Neviem.Ale viem, že jeho ukecaný film mi nepriniesol taký myšlienkový záver, ktorý by ma polospiacu v kinosále zasiahol. ()

fichty91

Co říct, klasickej Tarantino. Kolik je v dnešní době režisérů, kteří mají prakticky svůj žánr, vidíte Tarantinovku a poznáte ji na sto honů. Rozvážnější rozjezd, i v tom se ale najde několik zapamatovatelných okamžiků, takže bych určitě první půlku filmu neoznačil za nudnou. No a pak to přijde, jak blesk z čistýho nebe :D Všechny postavy zaslouží potlesk, vyzdvihnout se ale určitě musí S.L. Jackson, Walton Goggins a Jennifer Leigh, která sehrála svou roli parádně. Podmaz od Morriconeho to celé jen podtrhnul. Já se bavil a jsem si jistej, že to nebyla moje poslední projekce týhle parády. ()

ktL

Dlouhá a brutální samohana. Přesto velmi napínavá, plná trefných hlášek, odkazů a zábavy. A ta hudba! 80 % ()

Chip89

Tarantino byl pro mne vždy zárukou kvality. Mám ráda jeho styl vyprávění, zpracování i humor. Neříká, že jsem se nebavila, ale první polovinu bych vystřihla, protože až pak nastupuje náš běžný Tarantino, kdy se něco děje. Na můj vkus bych nečekala, že ho budu hodnotit tak nízkým počtem hvězd. Ano tenhle film si budu pamatovat, ale Tarantino mi v minulosti dal moc vysokou laťku a tímhle filmem se k ní ani nepřiblížil. ()

dessa

Ten kousek, který mi v Djangovi chyběl, tady je. Proto dávám fullhouse. A i když mi malinko vadil příliš Waltzující Tim Roth, tak fantastičtí S.L.Jackson, Kurt Russel a pro mě trochu překvapivě i Walton Goggins vše přebíjí. Ten rasimus visící ve vzduchu na pozadí nedávno ukončeného sporu Severu a Jihu, nenávist plynoucí z nezahojených křivd, to vše je krásně vystiženo. Navíc miluju ty nečekané krvavé twisty, kdy uprostřed dialogu někomu najednou ustřelí hlavu, nebo useknou prst při prvním ne-škrtnutí zapalovače apod. Až si utřídím myšlenky, tak to tu asi ještě přeformuluju, teď mám ale pocit, že je třeba všem sdělit, že tenhle film, to zas byly konečně po velmi dlouhé době cinefilské orgie, zkrátka - slintám blahem. Mimochodem, věděli jste, že Bruce Dern (starý generál) je jediný, kdo ve filmu zastřelil postavu ztvárněnou Johnem Waynem? ()

jiriks

Tradičně přeceněný Tarantino :-) mě opět nezklamal, zdlouhavé pasáže nekonečných dialogů, celková délka mohla trvat o hodinu méně, já prostě nechápu tu mánii kolem jeho filmů a proto jsem si tenhle chtěl pustit, abych mohl kritizovat. Hodinu a půl se nic neděje, pak se jednou střelou vše změní, za ty tři hvězdy to stojí... ()

Sweat55

Parádní dialogy, brutální masakr. Tak nějak bych popsal Hateful Eight. Má to sice tři hodiny, ale všechno šlape jak má. Lepší než Revenant? Ano! ()

Nocturno culto

Takže resumé- Hateful eight je podle mého názoru, Tarantinův 2.nejlepší film ..!!! S.L.Jackson by si za tuhle roli zasloužil Oscara, další osazenstvo bylo též skvostné.Kurt Russell je zas zpátky a jde mu to náramně dobře.Tim Roth klasika a pro mě dosud neznámá J. J. Leigh byla fantastická!!! Quentin je asi opravdu cvok ale geniální. ..Dostal jsem měrou vrchovatou všechno, co jsem očekával a ještě spoustu navíc, jsem uchvácen..nezapomenu na scénu, kdy Warrenovi dojdou náboje...!!!Dialogy jsou bombastické- To že si v nevýhodě si ponechám jako svou výhodu. .!!! A jako pomyslná třešnička na dortu, je Morriconeho hudba, krása.. ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz