Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

EnderWiggin

Asi už stárnu, takže se mi Tarantino začína dost zamlouvat... Zajímavá zápletka, postavy, konverzace, zvraty i zvratky krve :) ()

m.xFuck

Další z řady podivncý a hodně ukecaných westernů. Hudba skvělá a finále grandiózní, ale pochopím, když to někdo spláchne do hajzlu :) ()

Blazis34

Mě se Tarantino nikdo pod kůži nedostal. A to ani v tomto případě. Na druhou stranu on je prostě Pan Originál. Málokdo by dokázal natočit bezmála tříhodinnový příběh odehrávající se po většinu času v jedné chajdě, kde je pohybu asi jako u klasických američanů doma. V tomto je on neskutečný. Dlouhé dialogy většinou něčím diváka zaujmou a ten zůstává v pozoru. Tarantino miluje nechutnosti a Osm hrozných to jen potvrdilo, nebere si servítky s ničím. Chválím hvězdné obsazení i kameru či hudbu. Hvězdná jména Vám (většinou) dojem zvednou o pár levelů výše. Film je určitě originální, prostě "tarantinovský", ale můj šálek kávy to není - 65%. ()

darkphoenix

Asi prvý raz som to Tarantinovi skutočne nezožral. Sú to len tri hodiny neustáleho sa predháňania v tom, kto bude viac cool postavou a kto bude mať coolovejšie hlášky. Ale guess what? Ani jedna z postáv, ktoré len ťažko nazvať plnokrvnými charaktermi, neoplýva ničím čo by ju v mojich očiach povyšovalo, alebo by som jej nebodaj skutočne naplno držal palce. Inak povedané, génius, ktorý aj zo sto krát preprdeného námetu o ceste za pomstou dokáže urobiť precítené a dokonalé veľdielo sa tentokrát utápa vo vlastnej mrdke a trojhodinovej slučke verbálnej onanie, ktorá v podstate nevedie nikam a už vonkoncom nie k odmene diváka za tri hodiny do prázdna blabotajúcich degenerov, na ktorých zabudnete skôr než skončia záverečné titulky. PS. Oscar za hudbu je absolútny prestrel, pri ktorom šlo len o to, že ujo Eňo si ho proste len konečne zaslúžil. Veľké sklamanie. ()

MP17

Neuvěřitelné, kolik obhajujících blábolů jsou Tarantinovi fanoušci schopni vyplodit, aby zakryli ten fakt, že jejich milovaný Quentin natočil další srágoru, další užvaněný nesmysl, který se křečovitě snaží být kultem, další pozérskou kravinu. Naprostý odpad, bod za venkovní záběry a hudbu. ()

Aywes

Odmítám věřit, že na tomhle dělal Tarantino. Je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů a scénáristů vůbec. Od kdy točí nudné konverzačky, kde není nic, co by pobavilo? Občasný humor tohle prostě nemůže dostat na vrchol. ()

CrazymanM

Dosti dlouho jsem tenhle film odkládal,hlavně kvůli jeho stopáži,teď po shlédnutí jsem velmi spokojen,dostal jsem to,co jsem od Tarantina očekával-spousta krve,násilí,skvělé dialogy,výborné herce!!! ()

srolyma

Ani angažování Morriconeho, italské příjmení režiséra, skvělá kamera a retro titulky nezaručují výborný spaghetti western. Půl hodiny se kecá v dostavníku, pak další hodinu a půl (!) v hospodě. Nic se neděje, dokonce ani ty dialogy nejsou kdovíjak vtipný a teprve až závěr ukazuje Tarantina tak, jak ho máme rádi. Bohužel časy Pulp fiction a Kill Billa se už asi nevrátí a tahle hra na umění mě nebaví. Dvě hodiny nudy a famózní závěr dávají dohromady pouze průměr. ()

lobo87

Ďalší skvelý Tarantino. Majstrovsky budovaná atmosféra, skvelé obsadenie, výborná hudba i kamera. Najviac ma zaujala J.J.Leigh. Jej prevedenie piesne Jim Jones at Botany Bay nemalo chybu. Keby som mal hádať, kto je matkou Harley Quinn, tipoval by som jednoznačne Daisy Domergue... 80% ()

RipperTM

Nestárnoucí Ennio a příznivec stříkající krve Quentin se pustili do díla a vzniká film, jenž rozděluje tábor diváků na pomyslné tři skupiny. Zatímco první části vadí přílišné natahování děje, které bych symbolizoval prostřednictvím třísel Dominika Haška, jimiž vykonával oblíbený rozklek a slepé, chytře se tvářící sálodlouhé dialogy bez pořádného obsahu. Druhé části se nepozdává pouze délka westernu a třetí část miluje Tarantinovi filmy a styl celou duší. Přidávám se ke druhé partě. Přišel jsem si na své, avšak stopáž se stala lehce únavnou a do určité míry zbytečnou. A proto není plné bodové ohodnocení na místě. ()

Weezy22

Od Tarantina sa snáď ani nič iné nedalo čakať. Vynikajúce herecké obsadenie, jedinečný dej, perfektné dialógy a samozrejme, veľa krvi. Aj keď mal film takmer 3 hodiny, vôbec mi to nevadilo, ten čas pre mňa ušiel neskutočne rýchlo. Celý príbeh sa pomaličky posúval s nádychom humoru. Osobne ma dorazili dvere v drevenici u Minnie, nápad na jednotku. ()

gootik

Dvě hvězdičky. Jedna za některé vizuály. Jedna za to, že asi dva momenty za celý film dávaly smysl a to mě přijemně překvapilo. Příběh je suché z nosu a desetiminutové záběry na zatloukání dveří jsou prostě utrpení. U-T-R-P-E-N-Í. ()

blondboss

Tarantinovky sú v podstate akýmsi špeciálom v rámci americkej a svetovej kinematografie a vyznačujú sa typickým štýlom humoru, akcie, krvavých scén a podobne. Nie je tomu inak ani v prípade Hateful Eight, ktorý oplýva podobnými rysmi a čo je dobré, opäť je na scéne nestarnúci Samuel L. Jackson, bez ktorého si westernovú tarantinovku ani neviem predstaviť. Na rozdiel ale od Djanga, ktorý bol skvele vyspeedovaný, tento snímok je o dosť nudnejší, jednotvárnejší a aj napriek kvalitným dialógom nedosahuje takých kvalít, aké som očakával. A stopáž tomu rozhodne neprospieva. Určite som od Quentina videl aj lepšie filmy, preto len jemne nadpriemerné hodnotenie. 65 % ()

papuchalk

Stejnej problém jako u Djanga. Třičtvrtě filmu naprosto skvělý, pak poslední kapitola průser, a naprosto zkaženej dojem z velice nadějnýho filmu. Škoda. On to snad dělá naschvál ()

koza3

Buď nějaký béčkový film nebo tříhodinovou Tarantinovku, která končí ve dvě ráno. To bylo moje dilema na sobotní večer. Zvolil jsem to druhé a neprohloupil jsem. Užil jsem si scény v dostavníku, dialogy mi připomněly počátky Tarantinových Gaunerů, rozhovory u Minnie pak Čtyři pokoje. Že to ne všichni přežijí je zase podobné Grindhouse. Tarantino vzal své předchozí zkušenosti, namačkal je do jednoho díla a přidal jednoduchou zápletku, která na sebe vine témata jako rasismus či občanskou válku. Ve dvě ráno jsem šel spát s rozstřelenou hlavou a pln filmových gegů. Super. Druhé shlédnutí s podobným super pocitem. Měl jsem to trošku obohacené retrospektivou na nedávno dohrané RDR2, kdy stylizace i kousky příběhu jako by do sebe zapadly. Na začátku RDR2 podobně putujete těžkou vánicí a ukryjete se v nějakém zapadákově, ale pak už to samozřejmě jede p vlastní ose. Líbila se mi až detektivní stylizace, kdy až do konce nevíte kdo s kým vlastně spolupracuje. Good! ()

stepanhalama

Za mě supr. Fajn komorní příběh s westernovým nádechem, s dobrými zvraty, se zajímavými postavami (které jsou všechny dobře zahrané) a stupňujícím napětím. Největší špičkou filmu je ale kamera, která nám ukazuje pěkné široké záběry. Škoda, že se ve filmech ten široký obraz tak málo využívá, vypadá to pěkně. Je fakt, že to bylo moc brůtální a krvavé, ale nijak to neovlivnilo moje finální hodnocení. Pro mě největší slabinou filmu je první hodina přes kterou jsem se málem nedokázal překousat. Začátek chtělo trochu prostříhat a zkrátit aspoň o 30 minut. ()

Brock

tříhodinová bída s nouzí... v tomhle Tarantina drží nad vodou jen fanatičtí fanoušci, co si namlouvají, že dostali co chtěli... bohužel dostali všeho víc a to není dobrý ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz