Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

flouny8

Dlouhý a slabý. Strašně pomalý rozjezd a skoro 3 hodiny keců. Za dokoukání do konce by se měl dávat bobřík odvahy. Délka je skutečně úmorná, zbytečných keců s záběrů hromada, ale bohužel se nenašel šikovný střihač, který by tenhle maratón dokázal úplně v pohodě zkrátit tak na 90 minut., aniž by vynechal něco podstatného. Po Gaunerech se jedná o další kecačku, která si ale určitě fanoušky najde, stejně jako zadek Kin Kardashian. Quentin má očividně hodně rád sám sebe, neví kdy přestat., a je to jeden z mála lidí, co dokáže lézt do prdele sám sobě. ()

Sidenius

To dokáže jen Tarantino. Kratičká povídka která by byla pěkná kolem stopáže 60ti minut roztáhne na neskutečných 182min. S jeho typickou obscesí pro krev. Samuel L. Jackson je pro změnu herec který kývne snad na cokoli od QT i když je to totální shitt. Film mi zabral hodně času 4x jsem u něj usnul. Dle mě to asi nejvíc trpí absencí jakéhokoli střihu. Jediné co bych ocenil je geniální Ennio Morricone a živý soundtrack k tomuto filmu nahrál Český národní symfonický orchestr. ()

BlackMolla

... a mně se to líbí! typický Tarantino no :-) jak si i málo herců (a dá se říct, že i jen v jedné místnosti) dokáže poradit.. + super hudba, která filmu dodala atmosféru.. ()

TheReflektor

Klasická a přesto jiná tarantinovka s typicky kultovními prvky. Podobnost s Gaunery se nedá přehlédnout. Stejně jako ve svém debutu i tady Quentin jen zavře své postavy do jedné místnosti a pak už jen dělá to, co umí nejlépe - konverzačku s přehnaně krvavým závěrem. Zase je z toho cítit ta jeho neuvěřitelná ironie a nadhled, skoro výsměch. Nad scénářem se musel jen úchylně chechtat a říkat si, jak jsou lidi blbí a pořád mu to žerou. A oni to žerou, včetně mě. Je až neuvěřitelné, jak se Tarantinovi podařilo mě bavit těch nejdřív strašidelně vypadajících 180 minut. A to jsem si ještě po skončení titulků ještě říkal, že toho bylo málo. ()

titi74

Celkom dobré divadielko , z celkom dobrou posadkou a v klimatickej hudbe. Prešpikované dialogy a nie moc presvedčivé výkony , teda tradične Sam a Kurt tý to potiahli až do svojej poslednej kvapky krvy , ale strrrrašne dllllhe na to aby povedal snímok podstatu za hodinu a pol , myslím si že top od quentina vo westernovom žanre ešte len príde, lebo v pojatí jeho snímkov je vidno že je to top jeho žáner. ()

Alekks80

Věděl jsem přesně na co jdu a to jsem taky dostal. Dialogový mág opět nezklamal a v jeho podání by byl zábavnej i stařeckou demencí poznamenanej monolog seniora, z kabinky číslo čtyři (nebo osm), trpícího úpornou zácpou. Tarantino vsadil na osvědčené herce a ti se mu v čele s Jacksonem a Leigh odvděčili vskutku mistrně. Každopádně, je tam trochu krve, trochu surovostí, hromada drsnejch týpků s ještě drsnějšíma kecama a sem tam vtípek téměř parodickej. No klasickej Kventin. A sice to v kině uteklo jako voda, ale kdyby to o dvacet třicet minut zkrátil, tak se teda vůbec nic nestalo. To zase jo. BTW. jsem si tady přečet ty nářky nad triviálností příběhu. Ale pánové, copak jsou westerny vyhlášený propracovaným příběhem? ()

Harris777

Další skvělá Tarantinovka. Po filmu Nespotaný Dajngo je tu i další film odehrávající se na Divokém západě který snad ještě předčil svého staršího bratra. Jelikož je Tarantino inspirován typickým Spaghetti westerny je vidět s jako propracovanosti a precizností na své filmy nahlíží. Také bych určitě chtěl vyzvednout fantastický výkon Samuela L. Jacksona který je opravdu pan herec. Za mě 9/10 ! ()

TEREZOR

Opravdu dobře zpracovaná žánrovka o tom žádná. Uvidíte nabubřené drsné postavy, jak vedou dobré dialogy a jak se mezi sebou opravdu mistrně masakrují. Navíc si ani nevšimnete, že už uplynuly 3 hodiny, což se dá říci opravdu u málo filmů. Problémem je však, že si nakonec po tom všem masakru musíte podat otázku: A co z toho? Protože všechna ta krev tam vyznívá samoúčelně, žádné zamyšlení, vypointování lidského násilí, důvodů masakrů a prolití litrů krve - a o tom asi tento film neměl být. Proto však také nepřináší nic překvapujícího, jedinečného. Opravdu dobrý žánrový film, ale víc jsem v něm nenalezla. ()

leonskennedy

Škoda těch dlouhejch kecú před dostavníkem v dostavníku a po celej film.Jinak výborný hlášky děj i závěrečná přestřelka i konec! ()

slamic5

Tak tohle jsem Kventinovi sežral i s navjákem. Gauneři na divokým západě. Že tři hodiny kecání je nuda ? Tak to vůbec. Naprosto dokonalé dialogy. Kventin je prostě divadelní režsér a na film se dal jen asi proto, že v divadle nemůže nacákat tolik krve. Záplatka, neříkám že geniální, ale každopádně vělice zdařilá. Po delší době opět 5 hvězdiček ()

mansonn

90 min nuda....uvod do deju velmi rozsiahly, potom sa dej zrazu rozbehne bum bac mrtvolky a "prekvapenia".........keby tych prvych 90 min dali prec je to dobry film ... ()

sopticek

Velice drsný Tarantino i na tomto filmu zanechal svůj osobitý rukopis a opět to byl zásah do černého. Není mu vlastně co vytknout, dokonce ani délka filmu, mu v žádném případě neuškodila. Jediné co bych vytknout mohl a to není určitě chybou filmu, jsou světle zvolené titulky. Tím pádem divák přichází o dobrou třetinu filmu, která se odehrává při cestě dostavníku, zasněženými pláněmi. Ani dobrá znalost anglického jazyka zde není příliš platná, jelikož některé slovní spojení ve staré angličtině, byli i pro mne těžko přeložitelné. ()

NeverEver

Velmi pomaly rozjezd a na muj vkus prilis "ukecany". Jiste by to slo i rychleji a bez tech popisnych kecu... Ale zachranil to Ennio. Bez jeho uzasne hudby by byla prvni hodina a pul nesnesitelna i pro skalniho milovnika Tarantina. Navic pokud se na film divate bez titulku shledavate prvni cast filmu naprosto "k nicemu": ze stare slangove anglictiny rozumite tak maximalne kazde 10.slovo a jelikoz "vysvetlovani" se odehrava pouze ve verbalni rovine utece vam pointa filmu mezi prsty. To jedine co se pak da poslouchat je prave ta uzasna hudba... I kdyz zapletka je tak trochu predvidatelna jeji provedeni je vyplodem opravdoveho mistra. Uzasne, bozi, skvele. Nic pro slabe povahy. A tak to ma byt. Tak to mam rada. Casting ma u me 1 s *. Prestoze u Channinga se jde jen tezko odtrhnout od predstavy "bez kalhot XXL"... coz v jeho roli pusobi komicky... ale o to je to lepsi. U me celkove 4****. Dala bych i pet, pokud by byl jiny uvod:-) ()

KeineLust

návrat ke kořenům jak hovado a pro mě po Gaunerech asi nejlepší Tarantino. nechápu jak někdo může nadávat na první půlku, já bych moh koukat na verbální exhibice Jacksona s Gogginsem třeba celej den. všichni bez výjimky hrajou úžasně a maj dost prostoru se předvést, skvělá kamera a hlavně pořádnej náklad hlášek a morbidního humoru z pera jednoho z největších mistrů dialogu. vážně vyjímečnej filmovej zážitek, filmy na který sem šel víckrát do kina bych spočítal na prstech dvou zdravejch rukou, ale u tohohle to byla jasná volba. film roku. ()

Cliness

Pro někoho zbytečně zdlouhaví klasický děj Tarantina kde se na konci ustřelí hlava nebo koule. Pro mě super 3 hodinová nevědomost kdo je hodnej a kdo zlej :D Tarantino je buh ()

RavenSpector odpad!

Naprosto nechápu hodnocení téhle sračky. Podotýkám, že Tarantinove filmy mám rád a to hodně. Ale tohle je fakt pič...na nehrubšího zrna. Hodně dlouho jsem neviděl nic tak únavně nudného a blbého. Očividně tady někdo zkouší co jeho fanoušci vydrží. Když pročítám komentáře, vidím, že může být klidný. ()

the_weaver

Pomalší Tarantinov western, ktorý je však "kulervoucí" a "mrazivý" skôr len doslovne.↵  Neškodí, že oproti Nespútanému Djangovi je tempo trochu pomalšie, atmosféra ponurejšia a akcia ustupuje v prospech šťavnatej konverzácie plnej rasových predsudkov. Prekáža skôr to, že zbytočne teatrálneho násilia zostalo stále dosť a že zápletka diváka príliš nevtiahne a má aj dieru v logike (prečo podozrievavý John Ruth nepátral po tom, kto ostatných doviezol k Minnie, keď nemali kočiša, resp. ako sa potom dali dohromady na dostavník).↵  Ak sa však chcete naučiť dokonale vyslovovať meno Abraham Lincoln alebo si užiť herecký koncert hádajúceho sa čiernobieleho dua Sam Jackson vs. Walton Goggins, tak neváhajte, lepšia príležitosť už nebude. ()

Meniha

V reakci na některé komentáře tady se mi chce zvolat: "A co jste čekali, vždyť jste věděli, kdo to točil!!!" Ano, přiznávám se k lásce k tvorbě Tarantina. Ano, jsem si vědoma veškerých jejích chyb. Ano, souhlasím, bylo to děsně ukecané, přepísklé, potoky krve se valily...Ano, jsem zřejmě lehce retardovaná, když se mi u těch nejbrutálnějších scén samovolně roztáhla pusa do širokého úsměvu. A ano, veškerým mým vysvětlením k pěti hveždám je, že je to prostě Tarantino. A tím pádem je řečeno vše, nemám jak dál svůj názor obhájit:-))) ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz