Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

Yannick

Za mě dobrý, dokonce dost dobrý! Před shlédnutím jsem se trochu obával dlouhé stopáže, ale tyhle obavy byly naštěstí brzo zažehnány. Ačkoliv je to film, kde se toho zase tolik neděje a všechno je to víceméně o mluvení, jak už to u Tarantina bývá zvykem, dialogy jsou tak úžasné a zajímavé, že doslova a do písmene hltáte každé slovo a v napětí čekáte, až se něco semele a když to konečně přijde, je to jízda! O hereckých výkonech nemusí být vůbec řeč, ačkoliv těch všemožných kudrlinek při hraní si se slovy bylo moc a občas mi to i lezlo na nervy, bavil jsem se královsky a to téměř celou dobu, což u mě při takové stopáži nebývá zvykem, ale zkrátka a dobře tu na nudu není prostor. Pro mě osobně typický Tarantinův film a možná že i jeden z nejlepších. ()

Lucinda458

Upřímně?? Čekala jsem od tohoto filmu něco úplně jiného. Něco jako klasickou westernovku. Přesto, že to tak nebylo a že se v podstatě celý film odehrává na jednom místě, mě snímek vážně dostal. Další velice povedený film Tarantina. Nadchl mě, jak dějem, tak i obsazením. Nechyběly chvilky pro zasmání, při čemž několikrát jsem nevěděla, zda se mám smát nebo zůstat mlčky zírat. Film prostě na jedničku - a to je co říct, protože westernovky moc v lásce nemám. Hodnotím čtyřmi * a jsem víc jak spokojená. ()

movie_freak

Pocity smíšené. První polovina filmu je příšerně nudná. Mělo by to být v úvodních titulcích jako varování. Člověk by si nudou nehty okousal až k zápěstí.Půl hodiny prázdných keců v dostavníku, následuje hodina nudného žvatlání v hospodě. Chápu, že kecat hodinu a půl o ničem, aniž by se cokoli dělo, je také asi umění, ale tady naprosto zbytečné. V polovině stopáže začne mít film nějaký děj, dialogy neuspávají a vyvíjí se dál, sem tam vtipná hláška. Nastane mela, všichni se postřílí a končí v tratolišti krve připomínající Kill Bill. Dělení filmu na kapitoly mě taky už moc nebere. Já chápu, že fanoušci Tarantina slintají asi blahem, ono je to vážně všechno tarantinovské, ale já mám prostě pocit, že tentokrát kromě té nudy neřinesl nic nového, jenom vykradl sám sebe. Každopádně za ten konec nějakou hvězdu dám, ale ta první polovina zhmotnělého slova nuda se odpustit nedá. Tarantino neTarantino. ()

vilanella

Měla jsem docela strach, nespoutaný django mě dost otrávil. Nejdřív Tarantino úplná bomba, potom mi ty jeho filmy začaly připadat jako snůška za každou cenu našponovanejch vykroucenejch keců, za který by člověk v hospodě normálně dostal přes hubu. Ale tohle šlo, bylo to dobrý (i když ty šroubovaný řečičky zas, ale to je už asi jeho trade mark). Na kino předlouhé, v pohodlí domova si to člověk užije víc. V podstatě komorní drama, i dkyž okořeněné pár brutalitkama, které tomu doidají šťávu. Jen ten konec mě zklamal, přežili dva (pro mně) nejméně sympatičtí hrdinové. Pro příště to dost řečí Quentine a trochu to zkrať! ()

Bihary

Takhle to dopadá, když režisér ví, že je hvězda a ani banda židovských producentů ho nedonutí zkrátit stopáž. V extra materiálech na DVD bude jistě další hodina tlachání v dostavníku a dokument o černošském personálu na horských chatách ve Wyomingu. Dvě hvězdy za hudbu a za to, že kadibudka se řekne shithouse. ()

Nick_Riviera

Jdu-li na Tarantina, čekám Tarantina. Dočkal jsem se narozdíl od některých chudáků. Přes úctyhodnou stopáž jsem se nenudil. Velké plátno velmi vhodné až nutné, Samuel L. Jackson hraje Samuela L. Jacksona, výborný Russel a Jennifer, nejzajímavější pro mě Walton Goggins a to nejenom kvůli přízvuku. Hádám akorát, že akademici nespolknou historku o velkém černém "dingusovi".. Jo a taky se dovíte, proč už Minnie nemá nad barem nápis "Mexičanům a psům vstup zakázán". Vše ostatní tu už bylo napsáno. ()

Heuloss

Náhoda svedla dohromady všechny co se toužili pozabíjet. Byl to dlouhý, dialogy přeplněný film, který ale nenudil. Nicméně ač jsem se těšil na novou Tarantinovku, tak mě, snad i díky přehršle krve, celkem zklamala. Není to film, který bych si pustil 2x, nebo i víckrát jako třeba Djanga. A navíc mě zklamalo, že zde nehrál Christoph Waltz i když postava, kterou hraje Tim Roth, jako by vypadla z oka dr. Schultzovi. Jsem rád, že jsem film viděl - nicméně zůstane prozatím u jednoho shlédnutí na delší dobu. *** ()

viewer

Po dvousnímkovém nakouknutí do světa popcornového divactva se Tarantino vrací ke svému a oprašuje si tak nálepku kontroverzního fanatika z videopůjčovny. Během celého filmu postupně odřezává všechny svoje rychlokvasící fanoušky nasáté Panchartama a Djangem jako Turek kousky jehněčího do kebabu. Na konci tak zbydou jen ti ryzí, co kromě dialogového maratonu ocení i krvavé radovánky. Quentin zase boří předsudky a je tak naturalistický, že jsem se u té kastrovací scény bál o vlastní… Jestli tam něco nehraje, tak to nejsou herci, ale absence střihu. Kdyby to s nůžkama uměl stejně jako s flintou, odcházíme z kina s větším rohlíkem a hlavně dřív. ()

mondrian

Naprosto skvělá podívaná, film je každou minutou lepší a lepší. Perfektně propracované postavy, vynikající herecké výkony. Rozhodně doporučuji všem ke shlédnutí. ()

pillower

Je pravda, že po prvních 20ti minutách jsem film znuděně vypnul a dodíval se na něj z čiré zvědavosti až následujícího dne - Tarantino přece nemůže točit nudné filmy, že? Jak se záhy ukázalo, tak nudné ne, ale za to bezduché jo. Myšlenka tohoto filmu je mi totiž stále skryta. Oceňuji, že je ve filmu několik zvratů a neočekávaných situací, stejně tak oceňuji prolínání děje, ale stejně se neubráním otázce - co tím chtěl básník říct? ()

DavidAAAA

Tak jsem si říkal, co troubů tady zase píše, jak se strašně nudili a pak tomu dají 4 hvězdičky. A v první třetině jsem se docela dost nudil taky. Jenže.. Jak se film rozjíždí, začíná obrovsky bavit. Děj sice jednoduchej, ideální pro divadelní představení, jenže naprosto neskutečné výkony všech herců ( zejména Jennifer Leigh je úchvatná ), obrovský cit tvůrců pro sebemenší detail, chytlavá konverzace,to všechno mne nakonec obrovsky bavilo. Nehledě na to, že miluju, pokud film skončí tak, jako tenhle. Za tu počáteční nudu jedna hvězdička dolů, ale jinak parádní filmový zážitek. ()

Mrliš

Pěkná příroda, dobře zvolené prostředí krčmy, kde se většina děje odehrává. Závěrečná půl hodina, kdy se děj rozjede je parádní. Velké mínus je rozvleklá, dlouhá stopáž, kdy se jen únavně diskutuje. To mohl Tarantino krásně okuchat a udělat svižnou akční podívanou. ()

Bertramm

Totálně neoriginální... Je to jako koukat na parodii "Tarantinovek" kterou natočil sám Tarantino. Příběh, kde se v boudě sejde banda cizinců, kteří stejně nakonec zjistí, že se vlastně znaj i když z doslechu..to mi přijde dost plytkej a neuvěřitelně nepravděpodobnej příběh, kterej krejou hodiny rozhovorů a slov a slov a slov a pak vypravěč mezi kapitolami musí vejít do hry aby se vůbec ona taštaskařice posunula dál. Člověk mezi všemi replikami nakonec zapomene, že ve filmu vlastně o hovno jde. Co se hudby týče tak první titulková zcéna mě naprosto odzbrojila ale zbytek filmu už hudba moc prostoru nedostala. A tam kde se Morricone mohl vyřádit tam šlehne Kentán The White Stripes . Neříkám že je to špatně, apple blossom je fajn song ale nějak jsem nevěřil že hraje ve filmu kde stojí "Hudba: Enio Morricone"... Osmý Tarantinův film tak nese osm odkazů na filmy předchozí. Jistě je najdete a nemusíte příliš pátrat jen netuším, jestli je to záměr a nebo o nouzi o nové nápady. ()

marek.kocian

Miluji tvorbu Tarantina ale tohle mě naprosto rozsekalo! 3 hodiny v kině utekly ani nevím jak a dokonce bych to dokázal i bez 20minutový přestávky! Viděl jsem jeho všechny počiny ale pro mě je The Hateful Eight naprostej vrchol. Dialogy a scénář je dokonalej. Hlavně ty dialogy to je prostě jedinečný to je styl to je Quentin Tarantino! Tenhle film bude buďto nenáviděn nebo jako mnou milován! A hudba mistra Ennio Morricone a formát obrazu Ultra Panavision 70 tomu dodáva takovej šmrnc!!! ()

twardykame

Mal som co robit aby som tu nudnu 1,5 hodinu vydrzal.Uz som to aj vypol ved snad to nemoze byt dokonca len o kecoch.Nastastie nie a po tej 1,5 hodine sa to naplno rozbehne. Rozhodne stoji za pozretie. Prva 1/2 2* druha 1/2 4* Uvital by som keby sa Tarantino uz odputal od tych rasistickych motivoch.Uz stacilo. ()

JJzL33

Rozjezd byl pomalejší, ale o to rychlejší byl závěr. Bál jsem se tříhodinové stopáže, naštěstí se tato obava neprojevila a od začátku jsem hltal každý dialog. Kurt Russell byl dobrý, Walton Goggins výborný a Samuel L. Jackson byl vynikající..hlavně historka s černým lofasem :-). O.B. byl smolař, nevím, kdo ho hrál. Tento film je hodně srovnávám s Gaunery, ale se tento film líbil více jak gauneři. Za rok 2015 pro mě nejlepší film z kina jsem odcházel spokojen. Jako procentuální hodnocení použiju slova mého táty, který po cestě z kino říkal..."Ten Tarantino je ale magor" :-) ()

trici

V první hodince lze obdivovat kameru a lehce se rozehřívající herce, jinak nuda. Ukočírovat hodinové uvedení do příběhu je trochu moc i na takového mástra jako je Quentin. Zbývající hodina čtyřicet je famózní. Herecky dotáhnuto k dokonalosti, dokonce i Čuník Táta hrál "dobře" a to je co říct. Dobře je sice za tři, i tak ale překvapení (možná toho Gambita přece jenom nezprzní). Dobrá ukázka toho jak se dá z jednoduchého příběhu vytřískat maximum. K plnému počtu chybí sestříhat halda zbytečných plků v první šedesáti minutovce. 79% ()

Sunkael

Jako fanoušek Tarantinovek jsem trochu zklamán. Je tam cítit Tarantino ale nějak to není ono. Na 180 minut se tam toho děje příliš málo a některé dialogy jsou prostě krapet hloupé. Tarantino by chtěl Osm hrozných přetáhnout do divadla a přesně tam se tenhle formát hodí. ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz