Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

RajAthen

Nápad skvělý, to jistě. Provedení taktéž. Je zde problém? Problém z mého pohledu je, že upírští nerdi nemají co na práci. Jde o realizovaný vtip či nápad, jak by to vypadalo, kdyby byli upíři takovíto... Ale co by dělali? Na to tvůrci ještě nepřišli... ()

Demonic189

Totálny tlak na vašu bránicu! Neskutočná kadencia hlášok, z ktorých doslova prasknete ako balón. Lepšiu komediu som nevidel ani nepamätám a už teraz sa teším na ďalšie znovuzhliadnutie. ()

Zl0

Suverénne najlepší upírsky film a jeden z naj filmov čo som videl vôbec. Dávno som sa pri filme tak nenasmial. Takýto pozitívny šok kedy objavíte film podľa vášho gusta mi snáď spôsobil len Ravenous. Šialené scény zahraté s kamennou tvárou, vtipy čo nie sú vtipné naschvál takým spôsobom že sa z nich popučíte, všetky smiešne klišé, historické kresbičky a do toho zmagorená hudba, to je ono! ()

Miagy

Celkom slušná zábava, príjemná komédia mapujúca pohľad na život upírov medzi bežnými ľuďmi. Množstvo "reálnych" východísk a vtipných situácií . Ja som sa bavil, od filmu som nič nečakal a bol som veľmi milo prekvapený. ()

stan87

Povedená parodie na hororové snímky, zajímavý styl filmu probíhající formou pohledu kamer dokumentaristů na život upírů v jednom společném domě na Novém Zélandu... Velká pochvala mladým neokoukaným herců za skvělé výkony! ()

Marator

Na loňském 49. MFF v Karlových Varech se vyplatilo si vystát frontu. I když jsem nakonec seděl na schodech a v určitých chvílích jsem moc neviděl tak jsem rád, že jsem u toho byl. Škoda, že film nešel do české distribuce. ()

Majzlík

Vynikající antidepresivum! Deacon erotic dance si můžu pouštět furt dokola a směju se jak blbej. Geniální dílko od začátku do konce. ()

BrianStorker odpad!

Za mne tento snímek nebyl ani komedie, ani horror. Možná nějaká hands cam slátanina s trapnými pokusy o vtipné dialogy s ještě trapnějšími pokusy o vtipné scény. Nic z toho se nepovedlo. Snímek jsem vydržel sledovat 33 minut, pak se to už vážně nedalo. Naprostá ztráta času, veliké zklamání. ()

3mates33

Tak toto je iná sila, inak bizarná skupina upírov. Dnes už je málo filmov, pri ktorých sa dá takto zabaviť, ale tak samozrejme ,každý sme iný. NZ skvelo prekvapil, nikdy by som si nepomyslel nato, že aj oni (na)točia takéto pecky. ()

Knor

Po dlouhý době jsem viděl hororovou komedii, která je originální a nepůsobí lacině a trapně. Dokumentární forma je skvělej nápad, upíří hážou hlášky nepřetržitě a černýho humoru je hromada. Skvělý !!!!! ()

denulik

Nečakane zábavná blbina o upíroch na Novom Zélande. Niektoré scénky lepšie, niektoré priemer, ale celkovo veľmi svieže poňatie témy. A navyše mám slabosť pre tento druh "dokumentárnych" filmov. ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Nejzábavnější, nejoriginálnější a nejvtipnější "reality-show" / dokument o upírech! Tohle se nemůže líbit pouze vlkodlakům a služkám co perou ručníky. ()

Shitonit

Upíři... samostatná a docela málo točená populace. Mám je rád, pokud ovšem nejsou podaný jako parta debilně přiteplenejch zadkomrdů.. ne že bych měl něco proti debilně přiteplenejm zadkomrdům, to ne, ale tady to bylo takový nevtipný, skoro bych řekl že užvaněně trapný. A to píšu ne proto, aby někoho napadlo to stáhnout mi na truc a ztratit čas sledováním tohoto padíla, píšu to proto, aby jsem dal jasně najevo, že se mi to nelíbilo, něpáčilo, a nejen snad proto, že to je divný, přiteplený a užvaněný, ale hlavně proto, že je to fakt debilní ztráta času. ()

ŠpetaMarek

Vcelku zklamání, chystal jsem se na to pár let, ale nikdy nebyla nálada. Po Thorovi 3 jsem na to vlítl a musím uznat, že herci se do rolí vžili a oldschool VFX jsou supr, ale nějak mě to nebavilo. Asi chybělo víc humoru nebo nějaký větší konflikt. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny