Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

bolan

Po 20 letech tu máme novou verzi Interview s upírem jako dokumentární teplouškou komedii. Zní to jako strašná chujovina, ale překvapení se stávají, takže kvituji, chválím a doporučuji dál. ()

adriane9

Tak na mě trochu víc krve než sem zvyklá, každopádně mě to bavilo a scénu v obchodě, kde Nick ukáže prodavači svou proměnu řadím do topky - fakt sem se zasmála :) ()

warrenur

Perfekt. :) Tento realisticky prezentacno-reportersky snimok zo zivota "upirskej komunitky" je takmer dokonaly. Normalne mate miestami pocit, ze to je skutocny dokument. A to ani nehovorim o perfektnych ustrednych postavach, ktore su takisto vyborne a autenticky zahrane. Divak vie ich "strasti", dilemy, ci rozpory vycitit. A kedze je ich vystupovanie este aj podmienene obdobim, v akom boli "premeneni", tak ten stret s realitou vazne nema chybu. Celym filmom sa nesie tiez vyborna hudba. Bavil som sa velmi dobre. Vrelo odporucam. Silne stvorhviezdie. ()

Wawer

Je to pecka. Ohromně zábavný a originální film. Nebýt těch několika hluchých míst bylo by to jednoznačně za 5*, takhle lepší 4* ()

Derny

Jako skvělej nápad! A kluci si s ním náramně vyhráli. Musím říct, že při některých scénách jsem se mohl smíchy potrhat jako třeba u boje upírů s vlkodlaky anebo jak byl nalezen Stu. Spousta výbornejch originálnách nápadů a legračních drobností, který z tohohle skromnýho filmu udělaly nezapomenutelnou komedii. ()

Bozvav

Tak blbé, až je to neskutečně vtipné. Skvělý nápad na dokument o "strašidlech". Tím, že tvůrci vzali spoustu zkazek a mýtů okolo upírů a vlkodlaků opravdu doslova, vznikla spousta bizardních situací, které fakt pobavily. Za mne 85%. ()

Jurkodak1

Páni, nevěděl jsem jak to mají upíři těžké. Tento film má opravdu výbornou dokumentární hodnotu a měl by se kvůli tomu na to každý podívat, aby se nad sebou zamyslel a nebyl vůči upírům tak xenofobní. ()

sirien

well... čekal jsem víc, možná proto jsem výsledek sledoval spíš rozpačitě. Provedení není špatný, ale obsahově to je v podstatě amatérský fanfilm seskládaný z tradičních klišé a vtipů na ně... což... jakože... jako nebylo to vysloveně špatný, ale že bych to doporučil říct úplně nemůžu. ()

M.Myers

Tak tohle mě teda zrovna nějak nesedlo. Ty upíři jsou tady nějací trotlové nebo bukvice nebo já nevim co... Pokud je to komedie, tak by bylo dobré, abych se u toho alespoň trochu zasmál, asi nemám smysl pro humor. Vysoké hodnocení tohoto skvostu fakt nechápu. Ale třeba mi jen nesedí žánr horor/komedie, takže od shlédnutí rozhodně nechci nikoho odrazovat. Pro mne bohužel podprůměrné 2* . ()

Rockerman

Snaha udělat horor jinak pokračuje a to je moc dobře. Natočit dokument o upírech je nápad, který tu ještě nebyl. A když se k tomu připojí i humor, pak by o dobrou zábavu mělo být postaráno. Jenže ne vždy se ta úroveň daří udržet. Nevím, čím to je? Možná, že je tu už příliš mnoho slov, těžko říci. Některé vtípky jsou ale luxusní! Např. když si upíři vychutnávají východ slunce na internetu. Ale takových je tu mnohem více. Výborný je rovněž Deaconův projev ke konci filmu o tom, že být nesmrtelný má i své stinné stránky. Hezký filmek, který není dokonalý, ale spolehlivě hlavně ve druhé půlce, pobaví. ()

Hapretor

Nuda a debilita. Dvě hvězdy za originální provedení - to jediné snad stojí za zmínku a taky dát méně by bylo nefér při srovnání kokotin třeba od Asylum. A abych nezapomněl - triky překvapivě velmi dobré. Ovšem vtipy? - Ani náhodou! ()

Qeo

Perfektní, efektní a především neuvěřitelná hlína!! Brát si do huby upíří téma tímto stylem, je přesně to co chybělo. Už se zdálo, že bílé tesáky a potoky krve jsou již pasé, ale tady to nabralo úplně jiný rozměr. "We're Werewolves, not Swear-Wolves." ()

Evander

Konfrontace mých poměrně velkých očekávání s touto prasečinou nemohla dopadnout dobře. Hodnocení tedy vidím někde kolem 50%, možná ještě trochu méně. Obrovské zklamání! ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny