Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

RomaS

"Ne... Jak znám Stua, tohle byl asi ten způsob, jakým chtěl odejít. Být rozcupován vlkodlaky. Krev a vnitřnosti mít rozmáznuté po stromech a obličej roztrhaný na cáry... Doufám, že teď už se cítíš lépe." ()

Galaktus

Naprosto vytříbený styl humoru prosycený spoustou klišé. Necelá hodinka a půl pobytu s ďábelským Viagem, krvelačným Deaconem, elegánem Vladislavem a tisíciletým Peterem mi zpříjemnila středeční večer na nejvyšší míru. Spousty kečupu na novinách pod gaučem si zaslouží pět hvězd. ()

MorraEddie

Neskutečná nuda. Věřím,že spousta z nás děla v temnotách mnohem zábavnější věci než právě toto trio upírů. Vůbec nechápu zdejší hodnocení. Film mi připadl jako strašná sračka při které mě chytal epileptický záchvat. Na to,že se jednalo o komedií jsem žádný vtip nezaznamenal,kromě zdejšího hodnocení,to mi přišlo vtipné až až. ()

Tomko87

Veľmi netypická komédia, ktorá je vlastne dokument o jednej skupinke upírov. Od začiatku som sa bavil, hlášky boli super a ten boží anglický humor. Nemám čo vytknúť. ()

Karin00

Film popisuje každodenní život čtveřice upírů, kdy každý z nich má naprosto odlišný vzhled i osobnost. Vypadají vcelku normálně, až na hrůzostrašného, 8 tisíc let starého Petera:) Už dlouho jsem se u filmu tak nenasmála, líbilo se mi také "dokumentární" pojetí. Na začátku je popsáno jak se z těchto čtyř stali upíři. Mají překvapivě rozvětvené vztahy se svým okolím, nejsou to žádní samotáři přežívající jen ve svém domě.Sledujeme jejich "běžné" upírské-lidské problémy - jak stárnou jejich blízcí co nejsou upíři, módní problémy, trable s vlkodlaky. Postupem času se do jejich party přidává další mladý sympatický upír, který ovšem nadělá pár problémů. Přidruží se také lidský přítel, kterého si všichni velmi oblíbí. Seznamuje přestárlé upíry s novými technologiemi, díky kterým například poprvé uvidí východ slunce. Dobré byly také jejich upírské bitky :) U některých scén jsem se opravdu nasmála (hranolka, nedokonalé ovládání létání mladého upíra, věkový rozdíl). Ke konci odhalení kdo je šelma mě taky dostalo :D Vše doplněno bezva hudbou. ()

Nicole32

V podstate tri a pol hviezdičky. Je to vtipná paródia a s úpirmi ako majú byť. Ako mi len chýbajú upíri, ktorí sa netrblietajú a nezamilovávajú sa do nablblých puberťáčok. Stopáž je akurát, avšak vo filme je zopár hluchých miest a chýbal mi tam nejaký konzistentnejší príbeh. Napriek tomu je to veľmi príjemný a vtipný film. ()

987Castiel

Čo budete robiť vo štvrtok v noci? No predsa začnete hľadať tú najväčšiu absurditu na ČSFD až sa dostanete k novozélandskej komédií o upíroch. Páčilo sa mi intro, kde som bol prv dôkladne oboznámený s každou postavou a až potom začal "dej". Veľa zábavy a každú chvíľu uletená scéna, no predsa len potrebujem trochu viac na zasmiatie. Celkový dojem nesklamal ani nenadchol, čakal som niečo podobné. ()

cobislav

Upíři s lidskou tváří, neboli pohled na nudný život běžných průměrných upírů je vražedně vtipná kombinace. Neuvěřitelně originální a zábavné. 78% ()

hony23

Po shlédnutí téměř celého jednoho Tvajlajtu jsem se zařekl, že jsem s upírama jednou provždy skončil. Bohužel jsem to nedodržel a nechal jsem se nalákat na tuto rádoby geniální upírskou parodii. Tedy tak stupidní, jako nejznámější upírská homosága to zas nebylo, pár gagů bylo i lehce vtipných, ale jako celek to byla neskutečná peatchovina... ()

marekspanel

Super nápad s hraným dokumentem o upírech a ostatních nočních hlodavcích. Místy jsem se moc nasmál, ovšem místy to bylo dosti suché až někdy trapné. Každopádně nápad se velmi cení a atmosféra dokumentu dodává hrozně na "autenticitě" a vtipu samotnému. Na víc to ale nemá, chtělo by to využít ještě víc. Přesných 3,5*. ()

Dacsus odpad!

Absolútne komplet zlé, ale všetko - od priteplalých nehercov, cez katastrofálne triky a masky, až po dementné charaktery a rádoby vtipné/desivé dialógy. Imo, Bram Stoker sa z tohoto krúti v hrobe ako upnutý v hlavici sústruhu. Za vysokým hodnotením doslova čuchám zlomyselnosť tých, ktorí sa nudili rovnako a povedali si, sakra, nech sa pri tom nudou uhlodajú aj ostatní. ()

zazka

Pripadalo mi to ako mega vtipná, za pár korún natočená paródia na upírov a spol. Myslím že ťahákom filmu sú práve štyri skvelé ústredné postavy, ktoré sú scenáristicky aj herecky veľmi dobre podchytené. Keď si odmyslíte tú upíriu tematiku, máte sem tam pocit, že sledujete osudy štyroch nerozlučných kamarátov, ktorých spája láska "k životu" :-). ()

kolly13

Přestože se film vždy nadechuje k nadprůměru, něco to kazí a to něco je špatný scénář. Ale jinak humor, kulisy na 4, herecké výkony tří hlavních vampů na 5 hvězd. ()

galiea

Naprosto skvělá oddychová komedie s morálním ponaučením aneb kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti. U některých scén jsem přímo brečela smíchy a oči jsem si zakrývala snad jen u dvou, tudíž to zvládne i divák v horrorech si nelibující. Ale varuji, že na hranolkách už si nikdy tak nepochutnáte! ()

tomino28

Hodně originální "dokument", který spolehlivě pobaví. Pokud chcete zjistit, jak žijí upíři, jak řeší své každonoční problémy a jak si hledají své kamarády na jednu noc, potom nezbývá než se s chutí pustit do sledování. Pozor ale, abyste si po zhlédnutí filmu alespoň něco pamatovali. Velmi neotřelé zjevení, ale o to působivější. ()

Jamall

Za mě absolutně geniální. Návaly smíchu se objevovaly příjemně pravidelně, to je prostě perla za perlou. Nechtěl bych to vidět v kině, protože byla obrovská výhoda to při každým nezastavitelným smíchu zastavit a užít si ten moment. PP. Prostě pecka. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny