Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

C0r0ner

Moc bych si přál, aby tvůrci ještě trochu přidali na fórech, abych tam mohl bez skrupulí napálit plné hodnocení. I tak to ale byla bezva fantasy šaškárna, která si dělá srandu nejen sama ze sebe, ale především z demencí, které momentálně hýbou světem (Twilight a další mrdky). Parádní blbůstka, která opravdu skvěle pobaví. 90% ()

Azrael515

Nejlepsi film o upirech. Lore tohodle filmu je pro zasvecene naprosto uchvatny. Snad neexistuje fenomen ohledne vampirismu (jak v historii umeni tak v obecne kulturne-historicke kategorii) kterou by tenhle filmu necitoval. Trve Kvlt! ()

campix

[MFFKV - 2014] Naprosto ideální večerní festivalový film. Vítané osvěžení v záplavě festivalových dramat, která nebere konce. Občas mám tedy tendence v podobných situacích trošku nadsazovat hodnocení, ale to u Co děláme v temnotách neplatí. Tento film je totiž velmi zajímavý novozélandský počin na poli hororových parodií. Zapomeňte na Vampire Sucks, Velkej biják a podobné filmy, tady je totiž ukázka jak se dá udělat parodie v rámci mezí a zároveň vtipně. Žádná přehnaná stopáž, žádné přehnaně nechutné gagy přes čáru, ale pouze ryzí zábava. Udělali to pěkně pánové. Velice příjemná záležitost. ()

Miss.Freak

Aneb jak by se žilo upírům v dnešní době. Přesně takovýhle film (nebo spíše mockument) s upíry a vlkodlaky si nechám líbit, přímo se mi trefil do vkusu. Za takové spolubydlící bych platila zlatem.. a možná dokonce i myla dobrovolně nádobí. Velmi dobře napsané, zahrané a hlavně černým humorem prošpikované skrz naskrz. Seriálová podoba by moc potěšila. ()

Martrix

Pokud bude tento stříbrný projektil správně zaměřen a vypuštěn ve správnou chvíli, má potenciál pobavit. Ideální kousek pro nějaké půlnoční promítání partě študáků, kteří neberou filmy až tak vážně. Rozhodně ale nedoporučuji jako alternativu ke komedii, nebo nedejbože hororu! Je to skvěle udělané i zahrané, ale i když se vrší jeden fórek za druhým, pořád je to ve výsledku blbina, která si z upírů utahuje a zodpovídá na otázky, které by většinu lidí ani nenapadly. Jako třeba jak se holí upírovi, který se nevidí v zrcadle. Po půlhodině jsem se začal nudit. Takže bezva nápad, ale zkrátil bych film na 20 minut a pouštěl ho před romantickými komediemi s půlnočním promítáním. ()

necisty

Tak tohle rozhodně není můj šálek kávy. Je zajímavé najít film nacházející se bez problémů v červených číslech, který mě doslova zklame. O to je to víc zajímavé, když je to při 3 500 hodnoceních. Asi mě nejvíc štval formát, kdy je jakože natáčen dokument a tu a tam se vzpomene na to, že přece ty kamery musí někdo držet. Chápu, že je to od začátku bráno jako prd*l a párkrát jsem se zasmál - za to ty dvě hvězdičky, ale pak už mi to přišlo jen hloupé se spousty hluchých míst. Myslím, že nebýt Stmívání a zarytých kritiků, kteří na tuhle parodii čekali, by to neobstálo. Nekritizuji to protože se mi to naváží do Stmívání (takových už bylo), ale protože se mi to fakt nelíbilo. ()

Pajky3

Ideální film na Halloween, pokud se nechcete jen bát. Parta upírů na Novém Zélandu překvapivě dobře pobavila. Pobavil jsem se slušně, ale nejsem si jistej, jestli mě to nalákalo i na oslavovaný seriál. Třeba příští Halloween... ()

animaxis

Pro mě film pouze na oddech, který mě moc nezaujal svým vzezřením ani stylem natočení. Většina vtipů u mě příliš nefungovala, i když se našlo pár takových, při kterých jsem se zasmál. Herecké výkony z mého pohledu nic moc, což teda naštěstí neplatí pro upíry Vladislava a Petera (zrovna s Peterem se mi líbili všechny vtipy). Nečekal jsem, že kromě upírů se zde objeví i jiná nemrtvá stvoření, takže jsem byl chvíli mile překvapen, ale nakonec se z toho stejně vyklubala jen jedna malá potyčka s vlkodlaky v Severní čtvrtce (ano, tam se také natáčel Pán prstenů). Celkově na mě film zapůsobil podprůměrně, ale pokud máte dost upířího patosu, tak doporučuji dát filmu aspoň šanci. ()

FrankSusta

Já tenhle absurdní stupidní inteligentní humor prostě miluju a Taika Waititi je jedním z jejich králů. No... a tady ta věc - či jak to mám nazvat - z Nového Zálandu je prostě geniální záležitost. Pseudodokument navíc na odlehčenější notu je opravdu něco podle mého gusta a téma dekonstrukce žánru, ke všemu upírského... hned od začátku bylo jasné že tohle bude něco pro mě. Hned úvodní záběry a vevlečení do podivného světa tohoto filmu bylo samo o sobě dokonalé (a nejspíš i nejlepší) a naštěstí se to za těch 86 minut (což osobně považuji za strašně krátkou stopáž, aspoň čtvrt hodiny navíc na pozustání v jejich realitě a humoru bych nepochybně bral) vůbec neokouká a dokáže stále více a více přakvapovat dokonalým černým i nečerným (ale spíš černým) humorem. Už teď pro mě nejlepší Twillight a to jsem ještě žádné Twillight ani neviděl. Hele, já to žeru. A pro ty plašší, označení horor ani přes ty dvě (úmyslně směšné) lekačky není na místě. ()

Immortal17

Nenašla jsem nic co bych tomuhle filmu vytkla. Nepostrádal vtip, drama, horor, akci, fantazii, obsahoval zkrátka úplně všechno. Hororové prvky jsou naprosto parádní, smála jsem se vážně od srdce, což se u filmu nestává v mém případě zrovna často. Filmy na téma upíři mě nikdy zrovna neoslovovali, ale tento neměl chybu. Respect. 5/5 ()

URBAN

Kdybych hodnotil jen technickou stránku a nápad tento film bych vnímal jinak, ale tak nemůžu sice říct že je to špatné, ale taky to není dobré a humor mi něják zvlášt nesednul ikdyž jsem ho plně pochopil. ( 8.1.15/MAC ) ()

dr.fish

Možná vtipné pro někoho, ale já jsem na to asi moc velká konzerva. Nebaví mne dívat se, jak se parta upírů motá po městě a snaží se žít jako normální mladí lidi. 50% ()

tatanapope

V prvních asi 10 minutách byl příjemný sarkastický humor , který mě opravdu bavil , pak ale z nějakého mě neznámého důvodu se to proměnilo v nucený chvílemi až trapný humor a celkově mi to zkazilo dojem z filmu . Zbytek filmu mě v podstatě nebavil , kamarádi upíři , co spolu bydlí v bytě na mě zkrátka dojem neudělali . ()

Mrkvič

Ze začátku hodně svěží a zábavné. Postupem času už to ztrácí drive, ale naštěstí se to dá při tak kratičké stopáži vydržet. Upíři, zombíci, vlkodlaci a k tomu zparodování spousty zažitých zásad a polopravd kolem těchto bytostí. Je to zábavná parodie s nadhledem a skvělým hereckým obsazením. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny