Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

snupko13

Konečne dokument, ktorý sa na nič nehraje a ukazuje svet vlkodlakov, zombie a hlavne upírov, tak ako to v skutočnosti naozaj je. Už sa nedivím vysávajúcim sa postavám v tieni múrov starého mesta, a ani keď sa na mňa vrhnú cigančatá, akože pýtajúce drobné. Fakt dobre som sa zabavil a uškŕňal takmer pri každej hláške. Narrator, čo by Viago je skvelý a jeho spolubývajúci sú najlepšia partička akú som videl. Samozrejme 8000 rokov starý Peter je ako čeršnička, škoda ho. Rozmýšľal som čo by s filmom spravila väčšia finančná injekcia, či by to pomohlo alebo "nešlo do kytek" ako bratia češi radi hovoria. Na každý pád teším sa na všetko, čo sa od dvojice Clement & Waititi najnovšie dostane na slnečné svetlo. Alebo radšej nie slnečné. :) ()

006.Trevelyan

Skvěle jsem se bavil. Upíři jak je neznáte, a možná přijde i Blade! Samozřejmě jsem si přečetl k filmu komentáře a je vidět, že seriály vládnou a každý druhý chce pokračování či seriál. Doufám, že se tak nestane, radeji si snímek pustim jeste jednou :-) ()

RoyBatty444

Horor, no fakt nie. Komédia asi áno, ale skôr taká na úškrnok. Je to proste dosť praštený doku príbeh o upíroch na Novom Zélande a ich živote v spoločnej domácnosti ako sa vyporadúvajú s každodenným čiže každonočnými starosťami upírov, vlkolakov a na každoročnom stretnutí aj čarodejníc a zombíkov. Postavy sú celkom sympatické a dostatočne ujeté. Celkovo je to vo svojej kategórii filmu dosť pozerateľné. ()

Jeez

Rozhodně nejlepší pojetí upírovek, co jsem za poslední dobu viděl. Opravdu povedená, vtipná komedie a navíc i reality-show. ()

sajez

Nějak nechápu tak vysoké hodnocení této opravdu ale opravdu trapné komedie.Je několik důvodů proč si to myslím 1.musel jsem na to koukat na dvakrát ( to se mi ještě u komedie nestalo) 2.Vtipné scény spočítáte na prstech jedné ruky a za 3.Víc se pobavíte u jakékoliv "romantické" komedie a to mluví za vše.Jedna hvězda z milosti ()

Epco

Okolo filmu sa vztvorilo velke halo, takze moje ocakavania leteli strmo hor. A v tomto pripade neboli naplnene. Je to vtipne, zabavne, ale na moj vkus to ma prilis vela hluchych miest. ()

Deleah

Po těch všech politicky korektních upírech, teen patosu a nánosu třpytek, které všechno ohledně upírů jen všem maximálně znechutili se objevilo konečně něco, tento film, který ukazuje, že není všem nocím konec. Natočeno jako dokument o domácnosti, kde žijí čtyři odlišní upíři, ale právě proto to asi funguje a situace, které z toho plynou jsou sympatickou směsí parodie, černého humoru a sarkasmu. Pokud by se točilo víc takovýhle filmů o násoskách, tak by to bylo jen dobře. ()

sigfried

Kdyz zvazim, ze vetsina klicovych vtipu je aspon do jiste miry ukazana uz v traileru, je obdivuhodne, ze je to velmi koukatelne a pomerne zabavne celou dobu - kratka stopaz tomy prospela. Ma to napad a pestre postavy, ale pokud si to chcete uzit, tak trailer vynechte. ()

Richie4422

Až teraz som si všimol, že som tento film neohodnotil. Najlepšia žánrovka za posledné roky. Niet viac čo dodať. Moja strohosť je dôkazom geniality filmu. ()

Arnost Kaspar

Huskokrutopřísný nářez, který ukazuje dokonale jak za málo peněz se dá natočit hodně muziky, pro mě film roku, nemělo to slabou chvilku, teda mělo..to, že to skončilo:)..už po 5 minutách jsem věděl, že tuhle super partičku si zamiluju !!!! ()

MotMotkovich

Nechápu jak vůbec někdo může vynaložit úsilí a finanční prostředky na takový nonsense. Naprosto zbytečný film u kterého jsem strávil 80 minut aniž bych se alespoň jednou usmál. 15% za snahu, a toho kdo to vymyslel ať dají na blacklist a už se ve světě filmu neukazuje. ()

RavenSpector

Nenapadá mě jiné slovo, než konina. Není to až na dva momenty vůbec vtipné ani zábavné. Většinu času jsem se nudil a čekal co z toho vyleze. Ukázka kterou jsem před produkcí viděl obsáhla všechny koukatelné záběry z filmu a měla něco přes dvě minuty. Měl jsem zůstat jen u ní. Takhle jsem zabil 1,5hodiny života. Očekával jsem trošku víc. Radši se mrkněte na Cemetery Junction. Oproti tomuhle je to naprostý luxus. ()

AmunRa

Pseudodokument o běžném životě upírů na Novém Zélandu nemůže být nic jiného než komedie. Novozélanďané naštěstí netrpí na americkou obsesi politickou korektností a rodinným filmem, takže stejně "dokumentaristicky" přistupují k hádce o mytí nádobí i ke krvavým orgiím. Třešničkou jsou neskutečné hlášky. Prvotřídní zábava. ()

DrahciiiRe odpad!

Vybavím si tak 2-3 scény, kde jsem se zasmál. Jinak nezajímavé, nestrašidelné, nevtipné... Troufám si říct, že jsem vycítil a pochopil scény, kdy jsem se "měl smát" (pokud by mi snad někdo chtěl dát najevo, že mi to jen nedošlo), v momentech parodie nějakého faktu o upírech, ale mě to nepobavilo. Osobně si myslím, že tato komedie/horor je pouze přechválená, což mi možná nasadilo větší očekávání. Znovu bych se na to podíval asi jen pod hrozbou mučení. ()

Drussus

Ale no tak jo, párkrát jsem se fakt zasmál, třeba u zavřené rakve s onanujícím vampírem, ale mohlo by to být vtipnější. Ale jako parodie investigativní žurnalistiky, super. Ale stejně to nebylo na čtvrtou hvězdu. ()

Maila87

Vynikající novozélandský dokument! Jen škoda toho konce a faktu, že všichni diváci pak zapomenou děj a i samotný film :) Hlavně ale má skvělý a nápaditý děj, osobité charaktery a velké osobní kouzlo. Monty Pythonovský humor ve své čisté upíří formě. Já chci pokračování!!! ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny