poster

Mokřina (festivalový název)

 • Španělsko

  La Isla mínima

 • anglický

  Marshland

Krimi / Thriller

Španělsko, 2014, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lucjen
  ****

  Príbeh nijak objavný, film nevsádza na prekvapenia, nečakané zvraty. Neplytvá slovami, zbytočnými informáciami, ba ani emóciami a práve tým vytvára neskutočne silnú, hutnú atmosféru, ktorá vrcholí neobvyklým koncom, ktorý si ešte v posledných minútach dovolí zanechať Vás v napätí. Aj s jednoduchou dejovou líniou sa dá dokázať veľa.(26.7.2015)

 • MontyBrogan
  ****

  Španielsky Sean Penn a malý frankistický nervák spolu vyšetrujú vraždenie mladých dievčat, teda jedinej krásy, ktorá v tomto nehostinnom prostredí súmraku odrážajúceho sa na hladine močiarov ostala. A robia to kurevsky presvedčivo! _ Videné v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou.(17.4.2015)

 • Davered
  ***

  Spis zklamani, hlavne kdyz vezmu v potaz kolik zanrove a tematicky spriznenych (a lepsich) snimku tu uz bylo - hlavne nemecke DAS LETZTE SCHWEIGEN, ale i italska DIVKA U JEZERA a samozrejme Dumontovo L'HUMANITE. V prvni polovine tezce prumerna zalezitost, ale houstnouci atmosfera a nekolik pusobivych pasazi (nocni honicka, pronasledovani promoklymi bazinami) to nakonec jakztakz zachranili. Chtelo by to predevsim lepe napsane postavy, uspokojivejsi rozuzleni, a trochu mensi roztekanost (pomerne dost bezvyznamnych kratkych scen, zbytecnych dejovych odbocek atd.).(23.1.2015)

 • rizek2
  ****

  Dva detektivové, jejichž rozdílnosti (politické i osobní) připomínají zde tolikrát skloňovanou sérii True Detective. Ponurá atmosféra jindy sluncem prosvětleného Španělska jde na ruku období kdy se snímek odehrává. Rozpad totalitního státu a jeho následky však naštěstí netvoří gró příběhu, figurují spíš na pozadí - v náznacích a smyslu konání vedlejších postav. Nesourodá dvojice, z níž se ani jeden neřídí příručkou pro policajty, dostává prostoru akurátně, vyšetřování vražd se sexuálním podtextem postupně, až minimalisticky, graduje do finále, které paradoxně netvoří mrazivý vrchol filmu. Tím je zcela jiná scéna, v kontextu doby zasazení klíčová z úplně jiných, tedy především morálních důvodů.(7.9.2017)

 • Gilmour93
  ****

  Osmdesátá léta, mokřady, které umí problémy skrýt, ale taky někdy vyplavit, dva nejednoznační detektivové, ruka zákona nedosahující dostatečně vysoko a zatracené dusno. Srovnání s True Detective se prostě nelze vyhnout a zároveň se tím obnaží slabiny. Samozřejmě i vinou formátu celovečerního filmu nedostatečně vykreslená psychologie policejního dua a taky čitelná žánrová schematičnost, nicméně podobných evropských kriminálek (a navíc v takovém retro hávu) není nikdy dost. Nutno ocenit casting a „ptačí“ kameru Alexe Catalána.(11.3.2015)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v Národnom parku Doñana. (hanakonochi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace