Je to dost nuceně hnané do deprese, protože všechny postavy jsou buď sobci tvářící se jako andělé (André, Catherine), či rovnou psychopati (Andrého maminka s bičem), a jediná kladná postava (Gerard) tedy nemá moc šancí, ovšem natočené a zahrané je to perfektně.(12.11.2012)

Film ze staré francouzské školy s přirozeně životným šéfkuchařem a zároveň přátelským šéfem prosperující restaurace. Když se jednoho dne ve dveřích objeví mladá Catherine (Danièle Delorme), dcera jeho bývalé manželky ze druhého manželství, nabídne jí André Chatelin (Jean Gabin) zázemí a střechu nad hlavou. S rostoucím zájmem Catherine o Andrého začne docházet k mnoha neshodám mezi Andrém a jeho přáteli, zejména s Andrého chráněncem Gérardem. Brzy po svatbě Catherine s Andrém však náhoda vyvede Andrého z milostného opojení a začne zjišťovat, že je zamotán v pavučině lží. Jak se celý film pohybuje v klidném tempu, závěrečných třicet minut začne slušně gradovat až do mrazivého finále. Jen hudba mi připadla hlavně v závěru trochu nevhodná, spíše veselá, ale naštěstí jí tam nebylo moc, takže to nevadilo. A Jean Gabin hrál velmi příjemně, civilně a tím získal film na realističnosti. Jednoznačně plný počet hvězdiček.(6.11.2011)

• Pierre

Pravděpodobně nejhorší film s Gabinem, co jsem kdy viděl. A to jsem se přitom na něho tolik těšil. Ze začátku to působí docela nadějně, ale děj postupně začně být hrozně bizární, nevkusný a vyloženě přetažený za vlasy. Uvědomil jsem si, že zde není jediná sympatická postava. Někdo, komu byste mohli fandit. Všichni (dokonce i psy viz. závěr) se chovají jak nebezpeční psychopati, schizofrenici a scénárista se nebojí občas dost tlačit na pilu některými velmi bizárnimi situacemi, kterým se nedá vůbec věřit. Jsou spíš jen nechutné. A sám Gabin svým výkonem, takovouhle šáradu nezachrání. Je mi to líto, ale ani na slabé dvě to není. Dávám tedy hezkou jednu hvězdu.(21.10.2017)