Pták na drátě

• slovenský

Vták na drôte

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 106 min

Ztřeštěná akční komedie s Malem v hlavní roli. Malovi tyto role zřejmě vyhovují (např.: série Smrtonosná past) a je v nich dobrý. Goldie mi svým ustavičným křikem ke konci už lezla na nervy, ale to se dá čekat, když si projde něčím takovým. U filmu jsem se dobře pobavil a párkrát jsem se u vtípku fakt zasmál, takže to účel splnilo. Akce je taky v pořádků, až na pár nesmyslností, ale to se dá přežít, akorát na 3*. Hodnocení: 58/100.(26.9.2015)

Ptákovina na drátě, ale s několika vcelku vtipnými momenty a sympatickou ústřední dvojkou. Škoda, že režie Johna Badhama není bůhvíjak oslnivá, takže velká část akčních scén (kterých je mnoho) je odbytá podobně jako scénář a všechno to zázračné uhýbání kulkám a brokům působí dost jalově. Mel Gibson i Goldie Hawn natočili o dost lepší komedie... Ale v žádné po nich nejdou David Carradine s Billem Dukem.(24.9.2012)

Klasika z akčně-vtipných devadesátek, kdy vývoj děje a charakterů postav neznal slovo překvapení. Goldie má za úkol ječet a vystavovat sexy nohy, hezoun Mel ve svém vrcholném období má zase získávat dámská srdce a ukazovat prdel (předpokládám, že ta chlupatá patřila dublérovi, nebo nějakému šimpanzovi z vedlejších rolí). Škoda zdlouhavého finále v ZOO, u kterého jako by si producenti řekli, že když už jsme postavili ve studiu tak gigantické kulisy, tak ať je z nich ve filmu co nejvíce minut. P.S.: Nejdůležitější ovšem je, že Mr. Wiggly nezůstal o chlebu a vodě a to je vlastně jediné, o co tady jde. Pro ty co nerozumí, Malý Bobeš se dostal na mokrý břeh..(2.3.2018)

Zabudnuty klenot v style starych dobrych 80s, ktory som dnes videl prvy krat a urobil mi velku radost. Ci uz tym, ze som necakal, ze este objavim nieco taketo kvalitne, alebo tym, ze mi Gibson v novych projektoch strasne chýba a tak dohanam jeho starsie kusky. Chemia medzi Gibsonom a Goldie je dokonala, akcnych scen je dostatok a su kvalitne natocene. Mozno by som len pridal trochu viac priestoru hlavnym zaporakom, ktori su sice kvalitne obsadeni, ale nemaju dostatok priestoru, aby poriadne zaziarili a funguju len ako vedlajsie komicke figurky. 8/10.(8.1.2012)

• lennyd

Rick Jarmin (Mel Gibson) se po usvědčení jednoho z policejních šéfů a zároveň šéfa drogové mafie Eugeneho Sorensona (David Carradine) nachází v programu Ochrany svědků. To znamená, že každou chvíli mění svojí identitu, a začíná znovu a znovu svůj život. Ve chvíli, kdy Sorensone pustí z vězení, začíná být jeho život znovu ohrožen - Sorenson má své styky, a není pro něj problém zjistit současnou Jarminovu identitu. Shodou okolností ale Jarmina pozná jeho dávná láska Marianne (Goldie Hawn), která mu na poslední chvíli zachrání život. A tím teprve vše začíná ... Začnu tím, co všechno mne na filmu štvalo. 1. Scénář - těch náhod bylo nějak moc, že by Ricka Marianne poznala právě v ten den, kdy po něm půjdou? 2. Mel Gibson - má tohle to zapotřebí? Asi v roce 1990 ještě měl ... 3. Goldie Hawn - její role spočívá v hodině a půl nepřetržitého ječení a naříkání (a v českém dabingu ještě víc)... 4. Název filmu - měl snad mít něco společného se závěrečnou scénou? Ehm.. Prostě - pokud si mám vybrat mezi Ptákem na drátě a Drátem do ptáka, tak sáhnu po filmu, ale v jakémkoliv jiném případě .. nevím nevím...(24.1.2004)

• - Jeden z prvních filmů Christophera Judge. (HellFire)

• - Film má dvě dabingové verze. Ve starší, která byla k mání na VHS, dabuje Mela Gibsona Gustav Bubník a Goldie Hawn Dana Bartůňková. Novější verze dabinku, o který se postarala televize Nova, kdy Mela dabuje Zdeněk Mahdal a Goldie Helena Friedrichová, byla zároveň poslední dabingovou prací Heleny Friedrichové před její smrtí v roce 2002. Bohužel tento dabing je většinou vnímán negativně, a to kvůli "uječenosti" postavy Goldie Hawn. (Dixieboy)

• - Mel Gibson dostal při natáčení k dispozici dům a tak si zároveň mohl užívat dovolenou s rodinou. (HellFire)