Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Grimaldi

Akční komedie s Goldie a Melem, sem s tím a hned, říkal jsem si. A vskutku, potenciál pro skvělý filmový zážitek v rámci daného žánru byl vidět od první minuty. Úvodní setkání legendárních záporáků Davida Carradina a Billiho Duka opravdu potěšilo, snad i víc než první setkání skutečných hlavních hvězd filmu. Interakce Mela a Goldie byly z počátku vcelku sympatické, ale bohužel po chvíli přešli do stále se opakující rutiny. I když je tak film víceméně nonstop naháněčka, výsledný dojem z filmu je čistě průměrný. A to přesto, že tu je všechno, co bych očekával že mě bude bavit, zvláště pak automobilové a letecké honičky a nápadité finále v zoo. Jak se tvůrcům povedlo všechny kreativní nápady takhle zazdít, tomu vlastně pořád nerozumím. ()

Belmondicek

Mel Gibson hraje bývalého radikála ze šedesátých let, který poté, co udal úřadům dva úplatkářské agenty nasazené proti narkotikům, vede utajenou existenci jako vládou chráněný svědek, do té doby než ho náhodně objeví jeho bývalá přítelkyně, což učiní i zlosynové... Režie se ujal ostřílený John Badham, který oba hlavní představitele prohnal v autě, na motorce, v letadle i po zoologické zahradě s nebezpečnými zvířaty za zády. Věčně uječená Goldie Hawn tvoří s Melem dokonalý pár, který si ví rady v každé situaci a dostane se z každé šlamastiky. Pták na drátě je i přes svou v základu jednoduchou dějovou linku nesmírně zábavný, plný podařené a dobře nasnímané akce, napětí a humoru. To vše podkreslené báječnou hudbou velikána Hanse Zimmera. Ta pohodová a bezstarostná atmosféra dýchá z každého záběru, ve výsledku tahle jednohubka uteče jak voda. Moc rád a často si jí pouštím a vždy mi spolehlivě zvedne náladu! ()

tron

Koniec 80. rokov je na zadýchanom výsledku viditeľný aj keď fanúšik tohto desaťročia prižmuruje oči ako len najlepšie vie. Kým Gibson a nenáročne spráskaný scenár s Badhamovou (typický béčkar) réžiou je niečím, čo čakáme od filmov, rodiacich sa v tomto období, horšie je to už s Goldie Hawnovou ako jednou z dvoch kľúčových postáv. Inými slovami, je na plátne stále a zakaždým hystericky vrieska. Ak ju máte radi, prídete si na svoje, ale inak rutina a nuda. Vitajte v rokoch deväťdesiatych. ()

Kingjiri

Akčně-komediální klasika 80. let, která však kromě povedenýho finále v ZOO a obsazení Mela Gibsona nic moc zajímavýho nenabídne. Ale minimálně komediální složka měla díky návratům Ricka na místa, kde vždycky chvíli působil pod jinou identitou, slušnej (avšak nevyužitej) potenciál. Typická žánrová jednohubka na volnej večer. ()

Sabrewulf

Ten film mi pořád unikal a já si říkal, že možná přicházím o nějakou zábavnou devadesátkovou komedii. Teď už vím, že jsem přicházel o neuvěřitelně otravné a NEKONEČNÉ ječení hlavní ženské postavy. Kdykoliv hlavní dvojice před někým utíká, nebo ujíždí (a že utíká skoro pořád), tak ona ječí a ječí a ječí a je to - beze srandy- tak na bolení hlavy. Nevím, jak ječí Goldie v originále, ale s dabingem to každopádně nešlo dokoukat. Možná někdy s Brufenem. ()

• Film sa oficiálne odohráva na americkom Stredozápade (Detroit, St. Louis), avšak režisér John Badham naznačil, že pôvodne chcel, aby sa odohrával v New Yorku (Arsenal83)
  • Videný pavián bol podľa poznámok k produkcii filmu na DVD jediným paviánom samcom na svete, ktorý bol vycvičený na prácu pred kamerou. (Arsenal83)