VOD (1)

Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Trailer

VanTom

Ve velkém procentu případů mi přepálený humor, stavící na diskutabilním "rošťáctví" Mela Gibsona a nepříjemně uječené hysterii tuctové Goldie Hawn, přišel trapný, za což mohly také odbytý, klišovitý scénář a režie. Přestože pár intimních milostných chvilek či dynamická kamera v akci naznačily potenciál a celý film se nesl v okázale pohodovém duchu, z mládí si jej pamatuji podstatně výživnější (což vzhledem k jeho infantilnosti nepřekvapí). ()

Goldenhair

Ač nejde o žádný intelektuální dýchánek, tahle nenáročná akční komedie s dozvuky osmdesátek šlape fakt pěkně a na jedničku tu funguje i chemie mezi charismatickým Melem a živelnou Goldie. Jejich slovní přestřelky zaručeně pobaví a dohromady jsou jako neřízená střela. A k tomu to efektivní finále v zoo... ()

Dixieboy

Upřímně... mám tuto komedii velice rád :) Goldie mě neskutečně baví jako bohatá panička, která je zatažená do světa zločinu a honiček s padouchy. Ano, ječí tu opravdu hodně, ale nebyla by to Goldie, kdyby i to ječení nepůsobilo neskutečně vtipně... Když jí spadne do vlasů ve sprše šváb, vždy se můžu uchechtat. Závěrečná zúčtovačka v zoo je dobrý nápad a nechat se nahánět šimpanzi a tygry, to je v jejím podání neskutečně vtipné! Mel Gibson je tu standartně otravný, ale má body za jižanský přízvuk. Pokud jde o českou verzi, tak rozhodně doporučuji tu starší, kde Goldie dabuje Dana Bartůňková (Angelína) a ne Helena Friedrychová... ohužel na dvd je ta novější verze, která stojí za hovno. ()

Gilmour93

Klasika z akčně-vtipných devadesátek, kdy vývoj děje a charakterů postav neznal slovo překvapení. Goldie má za úkol ječet a vystavovat sexy nohy, hezoun Mel ve svém vrcholném období má zase získávat dámská srdce a ukazovat prdel (předpokládám, že ta chlupatá patřila dublérovi, nebo nějakému šimpanzovi z vedlejších rolí). Škoda zdlouhavého finále v ZOO, u kterého jako by si producenti řekli, že když už jsme postavili ve studiu tak gigantické kulisy, tak ať je z nich ve filmu co nejvíce minut. P.S.: Nejdůležitější ovšem je, že Mr. Wiggly nezůstal o chlebu a vodě a to je vlastně jediné, o co tady jde. Pro ty co nerozumí, Malý Bobeš se dostal na mokrý břeh.. ()

Slartibarkfast

Výborná komedie, díky níž jsem se utvrdil v tom, že kam vleze se svým oHawným xichtem Zlatěna, tam už je prakticky hotovo. Nevím tedy jak vy, ale je jasné, že například já v kůži Mela bych okamžitě zprznil tu roštěnu ve stáji a sešlou blond pixlu bych poslal zpátky za Curtem stavět minigolf. Abych ukojil i sofistikované rozumbrady, shrnu to ještě učesanějšími slovy. Ústřední dvojice naprosto postrádá chemii a celkově je díky tomu tento film degradován na hloupou parodii, které by neuvěřil ani můj bernardýn, kdybych nějakého měl. Pokaždé, když se Zlatěna na Mela pousmála za účelem kopulativní činnosti, měl jsem akutní nutkání zvracet a současně křičet "Utíkej, Mele, utíkej!" Takhle tedy skutečně ne, přátelé! Uvěřitelnou formou, když už! 40% ()

• Režisér John Badham v komentári k filmu uviedol, že „dôvod, prečo sa rozhodol režírovať film, bola scéna, v ktorej postava Mela Gibsona si vystrelí z majiteľa čerpacej stanice s falošnými bábkovými nohami pod autom.“ Povedal, že to bol "najzaujímavejší úvod k hlavnej postave, aký kedy čítal." (Arsenal83)
  • Producent Rob Cohen o tomto filme povedal: „Boli aj iné filmy s automobilovými naháňačkami, helikoptérami, jazdami na motorkách cez neskutočne úzke uličky, úniky zo strechy atď. Ale špecialitou tohto snímku bolo vyvrcholenie v zoo a náročnosť natáčania." (Arsenal83)
  • Steny klietok zoologickej záhrady boli vyrobené len zo sadry, takže výroba musela dávať veľký pozor, aby zvieratá, ako napríklad tigre, neprestrčili nohu cez niektorú zo sadrových stien. (Arsenal83)