Pták na drátě

• slovenský

Vták na drôte

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 106 min

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $138,697,012(6.12.2006)

Pro mě jedna z nej akčních komedií 90.let !!! Goldie možná až moc piští, ale mě to neva.... Top soundtrack a hlavně song Bird on wire je nostalgie jako prase !!! 85% můžu kdykoliv !(3.6.2013)

Kdyby byl na skladě lepší scénář a Goldie Hawnová dělala něco jiného, než neustále křičela. Hm. Šedý průměr, vhodný pro odpolední relax u televize? Ale jo, to zas jo. 50%.(14.4.2009)

klasickej one time see film.(3.4.2010)

Méně známá ale hodně povedená akční komedie s jiskřivou dvojicí Melem Gibsonem a Goldie Hawn, spoustou podařených hlášek a kvalitních akčních scén. Badham ve své době opravdu uměl a v žánru akčních komedií měl málo konkurentů.(5.12.2006)

• - Film má dvě dabingové verze. Ve starší, která byla k mání na VHS, dabuje Mela Gibsona Gustav Bubník a Goldie Hawn Dana Bartůňková. Novější verze dabinku, o který se postarala televize Nova, kdy Mela dabuje Zdeněk Mahdal a Goldie Helena Friedrichová, byla zároveň poslední dabingovou prací Heleny Friedrichové před její smrtí v roce 2002. Bohužel tento dabing je většinou vnímán negativně, a to kvůli "uječenosti" postavy Goldie Hawn. (Dixieboy)

• - Goldie Hawn při natáčení scén v zoo přišla do kontaktu s opravdovými tygry. To na ni zanechalo negativní stopu, a tak se podělila s režisérem, kterému se svěřila, že má noční můry, ve kterých ji honí tygři. John Badham nelenil a okamžitě to zakomponoval do scénáře. (Dixieboy)

• - Mel Gibson dostal při natáčení k dispozici dům a tak si zároveň mohl užívat dovolenou s rodinou. (HellFire)