Pták na drátě

• slovenský

Vták na drôte

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 106 min

koniec osemdesiatok a popularna formula dvoch absolutne rozlisnych postav nutenych spolupracovat spolu vo forme mela s goldie. mel hra jednu zo svojich uspesnych variant na martina riggsa (a divacke oko potesi par na zaberov na jeho zadok) ale goldie a jej marianne je len otravna a 90% filmu len jaci, i ked nehanby sa ukazat svoju postavu v neglize co jej sluzi ku cti;-) badham patrill k slusnym remeselnikom, ale nikdy nedokazal prerazit na plno v holywoode, bird on wire ma zopar vynikajucich akcnych pasazi (vrtulnik vs lietadlo a hlavne finale v zoo), ale zvysok nicim extra nezaujme a hlavne skoda ze duo zaporakov bill duke a david carradine nie je vyuzite viac...(26.5.2014)

Klasika z akčně-vtipných devadesátek, kdy vývoj děje a charakterů postav neznal slovo překvapení. Goldie má za úkol ječet a vystavovat sexy nohy, hezoun Mel ve svém vrcholném období má zase získávat dámská srdce a ukazovat prdel (předpokládám, že ta chlupatá patřila dublérovi, nebo nějakému šimpanzovi z vedlejších rolí). Škoda zdlouhavého finále v ZOO, u kterého jako by si producenti řekli, že když už jsme postavili ve studiu tak gigantické kulisy, tak ať je z nich ve filmu co nejvíce minut. P.S.: Nejdůležitější ovšem je, že Mr. Wiggly nezůstal o chlebu a vodě a to je vlastně jediné, o co tady jde. Pro ty co nerozumí, Malý Bobeš se dostal na mokrý břeh..(2.3.2018)

Ještě jsem nepoznal nepohodlného filmového svědka, kterého by program na ochranu svědků dokázal ochránit před sebou samým. Takže až se jednou stanu svědkem zločinu a FBI mi nabídne svou ochranu, tak okamžitě ztratím paměť, abych nemusel čekat na to, až nějaký úplatný agent vymaže mou existenci z počítače a udělá ze mne mrtvolu bez totožnosti. To takový Rick svědčil a hodlá svědčit dál, takže si trable zaslouží a to, jak si jich užívá se svou ex-přítelkyní mi kdysi přišlo hodně zábavné a v současnosti se na tom kupodivu nic nezměnilo. A do Joan Severance alias Rachel jsem se zamiloval ještě dřív, než začala pálit z brokovnice.(10.3.2015)

Ač nejde o žádný intelektuální dýchánek, tahle nenáročná akční komedie s dozvuky osmdesátek šlape fakt pěkně a na jedničku tu funguje i chemie mezi charismatickým Melem a živelnou Goldie. Jejich slovní přestřelky zaručeně pobaví a dohromady jsou jako neřízená střela. A k tomu to efektivní finále v zoo...(17.6.2012)

Akční komedie s Melem Gibsonem a Goldie Hawk zaručuje ztřeštěnou zábavu na poli honiček, přestřelek, ukecaností a hlášek. Snímek má skvělý švih a jedinou minutou nenudí. Mírné napětí předčí až neuvěřitelná divokost. Tak ukecané hlavní postavy se jen tak nevidí. Vděčný námět nepřekvapí a je využit po komediální stránce na maximum. Snímek je tak velmi žhavá popkornová jízda na letní biják, který mnohé pobaví, potěší či snad donutí přijít na jiné myšlenky.(13.8.2015)

• - Goldie Hawn při natáčení scén v zoo přišla do kontaktu s opravdovými tygry. To na ni zanechalo negativní stopu, a tak se podělila s režisérem, kterému se svěřila, že má noční můry, ve kterých ji honí tygři. John Badham nelenil a okamžitě to zakomponoval do scénáře. (Dixieboy)

• - Film má dvě dabingové verze. Ve starší, která byla k mání na VHS, dabuje Mela Gibsona Gustav Bubník a Goldie Hawn Dana Bartůňková. Novější verze dabinku, o který se postarala televize Nova, kdy Mela dabuje Zdeněk Mahdal a Goldie Helena Friedrichová, byla zároveň poslední dabingovou prací Heleny Friedrichové před její smrtí v roce 2002. Bohužel tento dabing je většinou vnímán negativně, a to kvůli "uječenosti" postavy Goldie Hawn. (Dixieboy)

• - Mel Gibson dostal při natáčení k dispozici dům a tak si zároveň mohl užívat dovolenou s rodinou. (HellFire)