poster

Pták na drátě

 • anglický

  Bird on a Wire

 • slovenský

  Vták na drôte

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Derek
  ***

  koniec osemdesiatok a popularna formula dvoch absolutne rozlisnych postav nutenych spolupracovat spolu vo forme mela s goldie. mel hra jednu zo svojich uspesnych variant na martina riggsa (a divacke oko potesi par na zaberov na jeho zadok) ale goldie a jej marianne je len otravna a 90% filmu len jaci, i ked nehanby sa ukazat svoju postavu v neglize co jej sluzi ku cti;-) badham patrill k slusnym remeselnikom, ale nikdy nedokazal prerazit na plno v holywoode, bird on wire ma zopar vynikajucich akcnych pasazi (vrtulnik vs lietadlo a hlavne finale v zoo), ale zvysok nicim extra nezaujme a hlavne skoda ze duo zaporakov bill duke a david carradine nie je vyuzite viac...(26.5.2014)

 • Gilmour93
  ***

  Klasika z akčně-vtipných devadesátek, kdy vývoj děje a charakterů postav neznal slovo překvapení. Goldie má za úkol ječet a vystavovat sexy nohy, hezoun Mel ve svém vrcholném období má zase získávat dámská srdce a ukazovat prdel (předpokládám, že ta chlupatá patřila dublérovi, nebo nějakému šimpanzovi z vedlejších rolí). Škoda zdlouhavého finále v ZOO, u kterého jako by si producenti řekli, že když už jsme postavili ve studiu tak gigantické kulisy, tak ať je z nich ve filmu co nejvíce minut. P.S.: Nejdůležitější ovšem je, že Mr. Wiggly nezůstal o chlebu a vodě a to je vlastně jediné, o co tady jde. Pro ty co nerozumí, Malý Bobeš se dostal na mokrý břeh..(2.3.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Ještě jsem nepoznal nepohodlného filmového svědka, kterého by program na ochranu svědků dokázal ochránit před sebou samým. Takže až se jednou stanu svědkem zločinu a FBI mi nabídne svou ochranu, tak okamžitě ztratím paměť, abych nemusel čekat na to, až nějaký úplatný agent vymaže mou existenci z počítače a udělá ze mne mrtvolu bez totožnosti. To takový Rick svědčil a hodlá svědčit dál, takže si trable zaslouží a to, jak si jich užívá se svou ex-přítelkyní mi kdysi přišlo hodně zábavné a v současnosti se na tom kupodivu nic nezměnilo. A do Joan Severance alias Rachel jsem se zamiloval ještě dřív, než začala pálit z brokovnice.(10.3.2015)

 • Goldenhair
  ****

  Ač nejde o žádný intelektuální dýchánek, tahle nenáročná akční komedie s dozvuky osmdesátek šlape fakt pěkně a na jedničku tu funguje i chemie mezi charismatickým Melem a živelnou Goldie. Jejich slovní přestřelky zaručeně pobaví a dohromady jsou jako neřízená střela. A k tomu to efektivní finále v zoo...(17.6.2012)

 • MickeyStuma
  ****

  Akční komedie s Melem Gibsonem a Goldie Hawk zaručuje ztřeštěnou zábavu na poli honiček, přestřelek, ukecaností a hlášek. Snímek má skvělý švih a jedinou minutou nenudí. Mírné napětí předčí až neuvěřitelná divokost. Tak ukecané hlavní postavy se jen tak nevidí. Vděčný námět nepřekvapí a je využit po komediální stránce na maximum. Snímek je tak velmi žhavá popkornová jízda na letní biják, který mnohé pobaví, potěší či snad donutí přijít na jiné myšlenky.(13.8.2015)

 • - Goldie Hawn při natáčení scén v zoo přišla do kontaktu s opravdovými tygry. To na ni zanechalo negativní stopu, a tak se podělila s režisérem, kterému se svěřila, že má noční můry, ve kterých ji honí tygři. John Badham nelenil a okamžitě to zakomponoval do scénáře. (Dixieboy)

 • - Film má dvě dabingové verze. Ve starší, která byla k mání na VHS, dabuje Mela Gibsona Gustav Bubník a Goldie Hawn Dana Bartůňková. Novější verze dabinku, o který se postarala televize Nova, kdy Mela dabuje Zdeněk Mahdal a Goldie Helena Friedrichová, byla zároveň poslední dabingovou prací Heleny Friedrichové před její smrtí v roce 2002. Bohužel tento dabing je většinou vnímán negativně, a to kvůli "uječenosti" postavy Goldie Hawn. (Dixieboy)

 • - Mel Gibson dostal při natáčení k dispozici dům a tak si zároveň mohl užívat dovolenou s rodinou. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace