Elizabeth pracuje ako testujúca užívateľka novej "web chat" siete The Den. Počiatočná nuda spojená s komunikáciou s akýmkoľvek užívateľom alebo užívateľkou z celého sveta sa razom mení po zmiznutí jej priateľa Damiena. Keďže polícia je bezradná, Elizabeth sa púšťa do hľadania svojho partnera za pomoci kohokoľvek, online pripojeného na novovytvorenej sieti. S odstupom času si však začína uvedomovať, že to ona sama sa ocitla v pasci. Je skutočne pripravená postaviť sa tvárou v tvár narušenému psychopatovi? (*CARNIFEX*)

stration

Celkem zajímavá a příjemná jednohubka. Web kamera nepůsobí tak hrozně jak jsem čekal, herci celkem ujdou a o napětí taky není nouze. Mám akorát lehčí problém s koncem, který je hodně přepísknutý, o pravděpodobnosti radši psát nebudu vůbec. Pointa je potom celkem úderná, ale jak říkám, dost na hraně reality. Jako alarm a varování snímek ale působí dostatečně a nejednoho diváka určitě napadnou myšlenky, co právě dělá jeho dítě, které se právě vrátilo ze školy domů a zapnulo notebook s tím, že si jenom pokecá s kamarády a možná najde i nějaké nové... ()

Hamaradža

Väčšinu stopáže The Den kráča dávno vyšlapanými cestičkami, vykráda tu i tam, jeho hackerské hrátky niesú príliš uveriteľné a celkovo, priznávam že som mu príliš nedôveroval. No ako pribúdajú minúty naberá na obrátkach a v závere už len vyložene mrazí. Donohue-ova prvotina je po všetkých smeroch dotiahnutejším, vyspelejším a lepším dielom ako staršia Megan is missing a zastavila mi dych. Skôr 3,5* ale za tak silný zážitok, proč ne - možno je to mojou slabosťou pre tieto nízkorozpočtové autorské horúrky. ()

stuntmanMIKE

Pekný príklad toho kam táto naša slávna spoločnosť speje - do hajzlu. Film o ľuďoch, ktorí sa rozhodli, že chodiť na pivo s kamarátmi do krčmy je "lejm",ale popíjať ho pri obrazovke a zabávať sa na videách je "kúúl". Problém je v tom, že na svete existujú zmetci, ktorí nemajú problém poslať váš "fajrvól" do piče a znepríjemnia vám život. No a potom sú tu samozrejme takí, ktorí radi zaplatia za to, aby si mohli vyhoniť na "lajf stríme" vašej popravy. Tiež si sem tam rád nejakú tú popravu pozriem, ale mne stačia Aláhovi Akbárovci s nožmi, poprípade nejaký ten Los Zetas s kálačkami a mačetami. Takže námet je celkom aktuálny a príjemný, a z počiatku ma to fakt navnadilo. Problém prišiel potom, keď sa to začalo hrať na "slešer"... to už bola nuda. Ale aby som nebol taký krutý, tak ja tie tri za námet a kus originality dám. ()

TheDon

Jeden z nejlepších FF roku 2014. Narozdíl od Megan is Missing je atmosféra a internetová tortura zainteresovaného jedince, kterým je Elizabeth strmě gradující. Nejsou tu žádný úplně hluchý místa a nenudí to jako Megan nezajímavýma rozhovorama na chatu. Síť przničů je velice dobře organizovaná a Elizabeth to dostává sežrat už od začátku, aniž by s tím chuděrka mohla cokoliv udělat, ikdyž se snaží seč může.Pytlový masky jsou řádně creepy . FF majstrštyk ! 85% ()

honajz2

Tak jsem konečně narazil na film s prostředí internetu, u kterého se dá i trochu bát! A to jsem to po té hovadině Megan is Missing chtěl vzdát... The Den dokáže vyděsit, fungují zde lekačky (což už jsem dloooouho u žádného hororu nezažil) a hlavní postava je sympatická. Jenže do toho je kupa nelogičností (vana, posledních 20 minut...) a závěr mě teda hodně zklamal, ale musí se uznat, že aspoň víme proč... Během sledování mě napadl jiný konec, který by se mi zamlouval víc, ale rozepisovat ho zde nebudu. 3* ()

peiton

Thriller určený pre úzku skupinku ľudí,pojednáva akože o odvrátenej stránke internetového sveta,ale našťastie je to predsa iba film.Toto sa stať nemôže si vravím,ale človek si nemôže byť istý NIKDY a v NIČOM! Už ani pomaly neviem v dnešnom svete,čo je pravda a čo vlastne lož.Dokonalá ukážka toho ako sa má takýto druh žánru točiť.Pôsobivé a realisticky podané.Naivného a neskúseného diváka by sa dalo ľahko presvedčiť o skutočnosti odohrávajúcej sa situácie. Klobúk dole,výborná vec.Chcelo by to ľadovú sprchu a off line. ()

Havaj8

Napůl FF, napůl Phone/Webcam, žánr kterej mě nikdy neomrzí. Něco jako chatroulette a s tím spojený internetový nebezpečí. Celý dny strávit online, to nemůže skončit dobře, někdo si vás za oběť holt musí najít. Navíc hodně dobře uchopeno a celkem brzo, už od chvíle, kdy se ve spojení ukázala fotka asiatky několikrát během pár dnů, to nabíralo na atmosféře a už jak to začlo samo psát, potom náký hacky a člověk tuší, že v tom něco bude. Možná až ten konec byl na mě trošku přefantazírovanej těma místnostma a bubákama, ale v závěru to asi není nejhorší byznys na internetu. Holt videocalling s cizíma lidma se nevyplácí... ()

bourec

Zpočátku docela nově a neokoukaně stvořenej filmek,ale postupně to docela ubíjí,až sem dospěl k naprostý apatii.A protože sem pro klasickou rozmluvu u piva(jen debil pije pivo s kámošem sedíc u kamery na soc.síti),tak mě všichni ti čuráci a kundičky byli zcela u konečníku.Zlatý Vraždy po internetu,to bylo alespoň napínavý.30%. ()

Rodriguez

Buď začínám být narušenej z těch filmů já nebo autoři takhle stupidních a vymaštěných snímků? Co to proboha mělo jako bejt?! Jedna kravka co surfuje po netu a zkouší se s někým normálním pobavit, jenže narazí na vraždu v přímém přenosu....tak jak to asi celé dopadne? Schválně, uhodne to někdo aniž by se podíval na film? 10% ()

dubinak

Nevím. Chatovací forma už byla jen úniková cesta z celého toho found footage bludiště, kde si každý udělal nějaký zářez se svým vlastním "originálním" pojetím. The Den nabízí již zmíněnou formu chatu přes stránku ve stylu Chatroulette, s níž si vytvořil pár možností, jak zapůsobit. Ovšem něco podobného už jsme tu měli a to právě v Megan Is Missing a těžko se mi říká, který snímek byl lepší nebo horší. Je pravda, že tento měl atmosféru možná o trošku mrazivější a frekventovanější. I přes neustálé vyjadřování se na webkameru s podivem příběh tolik neztrácí na srozumitelnosti a pořád se má co dít. Tím si určitě u každého polepší. ()

A.Fish

Tak takhle nějak vypadá stoprocentě využitá stopáž, která je nejenom blahodárná ale taky po celou dobu nenechá vydechnout a ještě se stupňuje. Nejsou tu žádný zbytečný kecy ani hluchá - zívací místa. The Den je již několikátý takto zpracovaný film, který jsem viděl a musím říct, že mě toto zpracování stále baví a vůbec tu nehodlám šetřit hvězdama a remcat. Konec ()

Nivenx

Další ze zástupců FF. Film je o tom, že dívka Elizabeth má přítele Damiena a ke komunikaci a hledání dalších potencionálních přítel používá sít' The Den. Vypadá to jako PA, ale film se začne odehrávat úplně jinak. Do 50 minut z mého měřítka slabé a bohužel se dostavila i nuda, ale pak se to oživí a začne to být zajímavé. Někdy jsem se leknul, potom nudil a k závěru byl i nadšený, škoda jen, že nebylo objasněno, kdo jsou ti psychopati. Na jedno skouknutí stačilo, ale znovu bych se na to dívat nechtěl. 50% ()

Khumbac

Jsem na rozpacích jak hodnotit. Avšak od ruské rulety se to začalo vyzdvihovat. Určitě by se na tento druh internetové zábavy nějaký dement našel a ty peníze by cvákl...100 $ a zábava je zaručena :). Pro mne spíš zklamání, ale minimum jsou tři hvězdy - bez debat! Ty maskované postavy vypadaly jak bramoborové lupínky. ()

David.Darco

Prvý krát som zaspal, druhý krát som sa nudil. Horor, ktorý je celý na hovno, no je oravda, že ne konci sa divák dočká naozaj zaujímavého nápadu. Nijak ma tento horor však ani v závere nepohltil, ani nemrazil. Dialógy mizerné. Viem že je to found footage ale aj s tým sa dá vyhrať. Pre mňa osobne lepší nápad ako Unfriended, ale v konečnom dôsledku, aj keď je unfriended väčší shit ako toto, pri ňom som aspoň teda nezaspal, napriek otravnej gíčovitosti a nezmyselnému.... Ehm všetkému. Nedá sa pozerať film, ktorý neoslový, ale až na konci ukáže, že mal nápad, no bolo s ním naložené úplne ale úplne špatne. 2* teda za nápad a posledných pár minút filmu. ()

kinghome

ÚŽASNÝ! Jasný, není to nějakej průlom v hororech, ale svůj účel to splnilo, tohle bych pouštěl dětem ve školách! V těchto filmech je kámen úrazu výběr herců, ale tady byli herci vybraní skvěle, hlavně hlavní představitelka byla, jak už tu dost lidí řeklo sympatická a hezky se na ní dívalo. Největší plus filmu je ale gradace, která začíná nabírat tempo hned od začátku. Ani se nestihnete rozkoukat a už se řežou první hlavy. To mi připomíná, že některé záběry jsou vážně chuťovka, není jich moc, ale ty co tam jsou, jsou zpracovaný dost kvalitně. K tomu je film napínavej jako prase, do konce nevíte co se s hlavní představitelkou stane, prostě kvalitně odvedená práce, ten konec to zabil. Největší spokojenost. 85% ()

viperDavid

Dnes jsem se přihlásil na čsfd...taková stránka, kde kominukuju s lidmi a tak. Jednou se mi takhle sama zapla kamera...nevím jak je to možné, tak jsem jí vypnul a ona se zapla znovu. Pak mě začala honit a já jí utek, jenže jsem udělal chybu velkou...toto je můj poslední komentář.... Až na ten konec vcelku povedená lekačka s výbornou kamerou. Melanie se také do své roličky vžila, krásně provedená grafika, skoro nebylo co vyčíst. Až na ten debilní konec. ()

ecceHOMMO

V tomto žánri rozhodne milé filmové prekvapenie....Možno trošku (respektívne trošku viac) zveličený výstražný prst voči nástrahám internetu, ale vcelku pomerne originálne a vkusne podané. ***/**** ()

Sfinkter

Lehce nepředvídatelné, což není na škodu - zároveň však neobjasněné, což už na škodu je. Několik znepokojujících scén je povedených, jinak nuda i přes krátkou stopáž. ()

mickyreed

Masakr ... Kdo má rád found footage horory, tak ať si to nenechá ujít ... Má to velkej nápad ... LIVE footage horor! Nehezká hra s uživateli webkamer v režii party zabijáků a zároveň počítačových hackerů ... Výsledkem je kvalitní a napínavá filmová vyvražďovačka ... Podle mě jeden z nejkvalitnějších slasherů poslední doby v moderním kabátě ... ()

Tereszka33

Pro mě oživení hororového žánru. Pohled skrz web kameru, je nevšední a neurazí. Trochu tento film beru jako upozornění na moc internetové sítě. Můžete se spolehnout, že mě na video chatu nikdy neuvidíte. ()