Elizabeth pracuje ako testujúca užívateľka novej "web chat" siete The Den. Počiatočná nuda spojená s komunikáciou s akýmkoľvek užívateľom alebo užívateľkou z celého sveta sa razom mení po zmiznutí jej priateľa Damiena. Keďže polícia je bezradná, Elizabeth sa púšťa do hľadania svojho partnera za pomoci kohokoľvek, online pripojeného na novovytvorenej sieti. S odstupom času si však začína uvedomovať, že to ona sama sa ocitla v pasci. Je skutočne pripravená postaviť sa tvárou v tvár narušenému psychopatovi? (*CARNIFEX*)

F2003F

Ok, nemá to ani atmosféru akú, že je možné vytvoriť a divákovi ponúknuť ukázal napríklad Host, ale zato 1-2 jumpscares a slušný priemer. ()

Allein4

Není to tolik originální, jak by se mohlo zdát (viz např. Megan Is Missing), přesto tohle má rozhodně něco do sebe. Skoro to volá po tom, aby z toho byla silně nechutná (a postupem času podobně pokažená) série, jako je Saw. V každém případě tady je napětí, sem tam nějaké to leknutí a...velká dávka humoru v první polovině. To by někdo mohl brát jako mínus, ale každý nakonec musí uznat, že tady to všechno do sebe velmi dobře zapadlo. ()

Kincl

4 hvězdy Konečně kvalitnější horor s "ruční" kamerou. Nuda to rozhodně nebyla a ten konec jsem nečekal a ten úplný závěr, opravdu zachycuje dnešní dobu, kdy díky internetu a různých "vyplňovaček" adres, jmen a datumu narození se dá zjistit všechno. ()

joemikes

Filmy natočený amatérskou kamerou s třesoucí se rukou a vždy přesně namířenou na správné místo mě už nudí, a že jich je jak hub po dešti. Trochu jsem nepochopil, jestli chtěl režisér odlákat zastánce videohovorů nebo přilákat naopak úchyláky ze všech zemí. Stačil jsem si u toho vyčistit zuby, umýt obličej, namazat rohlík máslem a načechrat všechny macíky v posteli. Za mně jen hodina a čtvrt, která se dala vyplnit třeba zábavněji, učením němčiny :( ()

Shay

Jestli si s prominutím chcete zes*at kalhoty, tak se na to podívejte. Konečně po dlouhé době zajímavý horor. Myslela jsem, že se nedožiju konce. Psycho nářez. :) Víc takových hororů !! ()

Mukade

Veľmi veľmi pritiahnuté za vlasy, ale aj tak dobré. Dokonca to je aj výchovné pre doteraz "nevychovaných", škola hrou LOL ()

Fritaaa

Mělo to začít deset minut před koncem a byl by to povedený kraťas. Takhle je to dobrých deset minut se zbytečnou hodinovou předehrou. ()

montel

Elizabeth (Melanie Papalia) právě dostala gratn na školní projekt. Prostřednictvím nové sociální sítě má pomocí webkamery kontaktoval co nejvíce lidí z celého světa. A tak prakticky nevychází z domu a pouze pracuje. Zpočátku normálně komunikuje z kamarády, poznává nové lidi a rozšiřuje si obzory, sem tam narazí na nějakého úchyláka, ale nevěnuje tomu pozornost. Časem jí kontaktuje nějaký dívčí profil, který ale začne psát podivné věci a poté jí ukáže video s brutální vraždou dívky. Liz kontaktuje policii, tak ale s tímto případem nic nedělá. Poté se Elizabeth začnou ztrácet přátelé a Liz pozná, že něco není v pořádku. Její kamarád jí proklepne počítač a zjistí, že se do něj dostal hacker, který pravděpodobně unesl jejího přítele. Brutálních videí přibývá a Liz zjistí, že oběti jsou z jejího nejbližšího okolí. Liz je nyní na řadě...Velmi dobrý a originální nápad. Vrah unáší a brutálně zabijí lidi a pak to pouští na notebooku šikovné slečinky, jejíž počítač ovládá. Ta z toho začne vyšilovat, až stojí tváří v tvář vrahovi. Film je celý natočen pouze prostřednictvím webky, takže stejně ve finále to nejdůležitější nevidíme nebo se kamera třebe, což je velká škoda, protože film dokáže pracovat s napětím velmi dobře. Konec už byl takový přeplácaný a špatně domyšlený. 60% ()

Snakefinger

Nevěřitelné klaustrofobické, zákeřné a navíc inovativní drama se závěrem, který přibije do sedadla. Je možné že si po shlédnutí tohohle flicku zrušíte všechny své účty na sociálních sítích protože tady bylo to nebezpečí, které hrozí každým klickem na klávesnici neuvěřitelně hmatatelné. Mně to dostalo na celé čáře. Pouštěl bych to závislákům na internetu, aby se probudili..... ()

pepca72

Velice povedený horor, napínavý, krvavý a dobře a přehledně natočený. V rámci žánru found footage lepší průměr. Námět výborný. Lidi jsou fakt paka, co všechno o sobě sdělí a sdílí na sociálních sítích. Tenhle fiml ukázuje jasně, kam to může zajít. Povinně bych to pouštěl náctiletým v rámci PC výuky na základních školách. ()

Richie4422

Ak chce film fungovať hororovo v koncepte pracovnej plochy a aplikácie sociálnej siete/služby, musí dôkladne využiť bezmocnosť a tieseň, ktoré sa ponúkajú. To sa tu nedostavilo a vôbec, vo filme sa do poslednej 15 minútovky prakticky nič nedialo a to čo sa dialo nedávalo jediný zmysel. Vzťah medzi zaľúbencami bol len tak šuchnutý, aby mohla neskôr plakať. Náplň práce ženskej tvorí notebook a sociálna sieť, no i napriek tomu odmieta pracovať niekde inde, než u seba doma. Prečo nešla k frajerovi, ktorý je 8 km od nej? Nevieme, vyhovorí sa na dopravu. Jej frajer odchádza preč na pracovnú cestu. Odmietne ísť s ním, lebo musí pracovať. Ty trúba sprostá, tvoja práca spočíva v klikaní na "next" na sociálnej sieti. Potrebuješ wifi a notebook. Ale okej, potrebujeme prvok drámy. Keď už robíme s filmom niečo nelogické, aspoň na to neupozorňujeme. Vzťah s IT technikom bol priveľmi zvláštny. Zrazu naňho začne ženská drblá kričať. Prečo? Lebo scenárista potreboval, aby ho ženská nevyhľadávala a mohol tak nastať šok "oh, kde je?" Jedná z mála "hororových" scén je návšteva domu svojej kamošky. Samozrejme, každý komunikuje pomocou tejto aplikácie i pred dverami konkrétnej osoby. Ženská v krvavej vani, krv po kachliach a stenách, zrazu ženská z vane vyskočí a skape. Logicky samovražda. A preboha, keby mi niekto zavolal s plačom "Vypadni z domu, niekto k tebe ide" .. utekám aj v šľapkách, je mi jedno- Lenže čo by to bol za film, keby sa ženská neobzrela za čudným zvukom s mobilom v ruke. Keď sme pri postavách, "horor" fake jump scare scéna s jej frajerom bola najväčšia trápnosť, akej som bol svedkom. Frajer vnikne do bytu, potichu zapne notebook, aplikáciu a s notebookom príde k posteli, kde svoju frajerku začne obchytkávať a strhávať z nej nohavičky. Ženskej takej správanie nevadí, odmení ho lízaním. A do pekla, kto bola tá potmavšia ženská? Scenáristický mantinel, doslova. Nevšimol som si, že by ten úchyl odoslal video viacerým ĺuďom, ale len jednej osobe. Logicky teda nechápem, ako sa mail odoslal aj ostatným ľuďom, ale budiš. Na záver spomeniem zvláštne vyparenie polície z deja.. polícia sa samozrejme objaví po miernej pauze vtedy, keď to treba. A prosím, keď mám dôkazy v PC, nekliknem na čudný odkaz niekoho, kto za tým celým stojí. Toto je len pár vecí, ktoré ťahajú film ku dnu. Za zmienku stojí možno posledných 15 minút, kedy sa človek dočká konfrontácie. A neviem, či som jediný.. ale neskutočne ma iritovalo odseknutie hornej lišty na pracovnej ploche....neskutočne. ()

Zaradas

Film na který se rád znovu kouknu i v budoucnu. Nejvíc sem si při tomto filmu pohrával s myšlenkou že tohle se opravdu může někde dít. Všichni, kterým jsem tento film doporučil byli nadšeni. Nechávám si rezervu, proto 4*, ale vřele doporučuji dál. ()

Habansz

Rádoby "Odebrat z přátel", jen bez nadpřirozena a bez atmosféry. Ta teda fungovala dobře, dokud se neukázalo, že to všechno dělá nějaká parta někde ve skladišti v poušti desítkám jiných lidí. Konec to potom pohřbil úplně. Nebyl vyloženě špatný, jen ho šlo podat trošicku jinak, protože když je prakticky celý film natáčený z kamery notebooku a pak máme na konci profi záběry klasické filmové kamery, tak to do celku ani trochu nezapadá a ani nemáme šanci věřit, že to mohlo být "skutečně" found footage. ()

Geronimo7

Je to síla, nicméně po shlédnutí snímku Searching je to slabší. Tam je alespoň nějaký příběh a má to napětí. Zde chce člověk také znát příčinu toho, co se děje a hlavně, kdo za tím je. 15 minut před koncem (čili se nejedná o spoiler) je slyšet siréna z filmu The Purge. Napadlo mě, zda to má nějakou souvislost. Protože v onom snímku je na noc možné spáchat jakýkoliv zločin bez toho, aniž by do toho zasáhly orgány. !!!!SPOILER!!!!! Konec je takový otevřený. Hlavně je mi líto holčičky chlápka v poslední scéně, kterého berou mučící videa, za něž jsou lidi ochotni zaplatit nemalé peníze. Měl jsem i hypotézu, že ta zvěrstva dělají Damien a Max. Jsou to velcí kámoši a Damien je unaven z toho, jak na něj jeho přítelkyně nemá čas. Bylo mu to vidět ve tváři. To se nepotvrdilo, neboť i o ni byli později ve filmu mučeni. ()

Holly_Molly

Zajímavej a ne zrovna origo námět, posledních pár minut a násilný scény celkem znepokojující, ale kombinace braindead postav a úplně retardovanejch záporáků, který by byla hlavní postava s trochou štěstí schopná vybombit sama ačkoliv váží tak 51kg, dokáže vždycky umíchat tak kreténsky neděsivej podprůměr, až je to celý ve výsledku k smíchu.. ()

goauld

Jak by řekl Carter ze SouthParku: Dneska jsem se nečemu naučil. Zjistil jsem, že amíci neznaj nic jiného než iPhone a Macintosh, a že tyto dva stojčeky od jediné americké společnosti spolu bezproblému komunikují za jakýchkoliv podmínek - klidně i na velkou vzdálenost. Zjistil jsem, že amíci jsou stejně tupí a tupí zřejmě zůstanou dokud bude byť jedinej amík na světě :-) Zjistl jsem, že amíci nedokážou nikomu říct (tedy přesněji kliknout) DECLINE. Zjistil jsem, že amíci zásadně při komunikaci používají integrovaných kamer v zařízeních a bezskrupulí otevíraj jakékoliv doručené přílohy :-)). A také jsem zjistil, že applovský počítač může mít dokonce až 369 portů !!!! No... samé ŠKOUJÍCÍ zjištění (jak by řekla mladičká moderátorka v KrimiZpráv na Primě) Paxe ani není čemu divit, když se kdekdo nabourá do notebooku, uzme si kdekdo identitu uživatele a začnou se "dít věci" ;-) obzvláště pokud daný -napadený- uživatel je mladá studentka věčně "visící" na sociální síti. Nebýt těch PP na applovské přístrojky, jednalo by se celkem o zajímavý námět zneužitelnosti soc.sítích a především jejich naivních uživatelů. Opět je zde poselství ukazujíc, že soc.sítě (facebook nevyjímaje) by měli být zakázány pro všeobecnou škodlivost. (díkybohu, že jedu JEN přes "zastaralé" ICQ :-)) ()

copyrig4t

Tenhle horor řadím po zhlédnutí mezi ty lepší.Jelikož v dnešní době je už velice těžké udělal výborný horor. Zacharymu se to povedlo,především dobrým námětem,originalitou,zpracováním a hlavně otevřenou brutalitou. ()

Carlos219

Třepanka jinak však stále Třepanka. Milé překvapení v přesyceném trhu třepanek. Máme tu třepanky trhané, třepanky sypané a třepanky úplně debilní . Tohle je takový silnější střed mezi tím vším. Inu děti by se na tohle dílo dívat neměli, však berme to tak že by mohli být poučeny o tom jací dobráci se na síti nachází. Chaty jsou plné úchylů a jediné co mě chrání před jejich útoky je to že jsem ošklivý chlap.. Abych se vrátil k filmu je to zase to co už tady bylo. Však jiné provedení a to je to co mě překvapilo velice mile. Webovka tady ještě nebyla . Je tu všechno napětí, strach, úleky a litry malinovky ... Jít na tohle dílo do kina rajčata by zůstala v kyblíku. Je to však film jednou kuk více nedokuk. Nečekejte složitost tipu atlas mraků kde jsem ani po třetím vzhlédnutí nepochopil vše :D :D Prostě odpočinkový horor u kterého jsem se bál ale i zasmál. Doporučuji 4 kadibudkami z pěti což moc mnou hodnocených filmů nedostává.. ()

ferdinandv

Tak jo, tohle je pro mě jasně 4 hvězdičkové překvapení roku 2014. Jde o posledních pár roků omílaný styl found footage, nicméně originálně zpracovaný odrážející nebezpečí kyber prostoru. Mladá a velmi sympatická hlavní hrdinka má za úkol grantový výzkum kyberprostoru v prostředí nějaké videoaplikace, přes kterou může komunikovat náhodně s kýmkoliv na druhé straně. Má ale tu smůlu, že na druhé straně na ni čeká peklo. ()