Vypadá to vypadá, že TV Barrandov hraje Enšpíglovi na přání. Mohl bys mi v tom případě na nedělní večer objednat něco, po čem se na mě dívka mých snů vrhne bez toho, aniž bych musel holýma rukama vyřídit tucet špinavců jako Jean Marais? Jo a ať to hodí tak na desátou, chci jít ještě na večerní bruslení. Dík.(13.12.2012)

Mám ráda stará kostýmní dobrodružná dramata jako taková, a ta s Jeanem Maraisem, obzvláště. Po tomto padesát let starém snímku nemůžeme žádat to, co po současné filmové produkci, ale dopřejme pamětníkům trošku té nostalgie. Bohatá výprava, krásné kostýmy, pohlední herci a herecké výkony odpovídající tehdejším požadavkům. V tomto romantickém příběhu je od prvních minut jasné, jak to asi všechno dopadne, ale ruku na srdce, kdyby ne, byli bychom zklamaní. Je to dobrodružná pohádka pro dospělé a Jean Marais se do ní skvěle hodí. Není to k vzteku, že ti nejhezčí chlapi nejsou na ženské.(17.11.2011)

"Svět byl dřív jinačí, slzel a vzpomínal", tak přesně na na tenhle text skupiny Kabát jsem si vzpomněl, když jsem se díval na Tajnosti Paříže. Nádherný ty pařížský uličky, lokály, z toho všeho vyzařoval skutečný život ve svý špatný i dobrý stránce. Kdyby to tak zůstalo, moh bych teď v komentáři galieisky zvolat "a přece se točí", jenže tyhle filmy se už bohužel netočí a točit už nikdy nebudou a tak nezbývá než slzet a vzpomínat na časy, kdy Jean Marais byl ikonou všeho dobra a utkával se s těmi nezlejšími a nejzákeřnějšími lumpy světa, aby zachránil život nebo úhájil čest křehké a krásné dámě. Já na tohle hodně dám a líbí se mě to. Je to všechno tak naivní a přitom upřimný a krásný, že všem těm dobrodružstvím vždy znovu a znovu rád podlehám. Tohle se TV Barrandov fakt povedlo, nebyl by další chod ?(18.11.2011)

Cetla jsem predlohu knizni, ktera ac mnohymi ctenari brakem nazyvana, ma pro me extremne silne pohadkove kouzlo. Film take nezklamal. Sova na muj vkus malo desiva a Penkava krapet starsi nez sem si ji predstavovala. Ale sem spokojena. Jean Marais jako Rudolf opravdu nezklamal. Hned se zase na par hodin budu bat prazskych ulicek, by na me Kantor s vitriolem neskocil!(21.3.2015)

Paříži a jejím tajnostem nechybí nic podstatného, co lze očekávat od romanticko-dobrodružného příběhu, v němž chrabrého a čestného hrdinu představuje Jean Marais. Aby se mohl patřičně hrdinsky prezentovat, nutně potřebuje silného protihráče - dostatečně proradného, slizkého padoucha a jeho nohsledy. Neobejde se ani bez nevinné a bezbranné krásky v nesnázích, kterou je třeba ochraňovat i s nasazením vlastního života. Bastila sice znovu nepadne a obžaloba systému se scvrkne do jedné maličkaté kapky v moři bezpráví, přičemž rozuzlení je nadprůměrně naivní a možná i maličko uspěchané, ale půvab vyprávění to nijak zásadně neohrozí ... 3,5*(21.11.2011)