Jake Davis (Russell Crowe) se musí po tragické smrti své manželky sám postarat o jejich pětiletou dcerku Katie (Kylie Rogers). Jake je slavný spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny, který trpí depresemi a duševní poruchou. Po smrti ženy svádí boj nejen sám se sebou, ale i s výchovou Katie. O 25 let později. V dospělosti Katie (Amanda Seyfried) žije se svým přítelem Cameronem (Aaron Paul) na Manhattanu. Jejich vztah se potýká s problémy. Amanda bojuje s vnitřními démony, kteří ji pronásledují od jejího problematického dětství. Film Otcové a dcery zachycuje vztah dítěte a rodiče, kteří se v průběhu let odcizili. Přes staré křivdy a rány, které během života utržili, se snaží znovu k sobě najít cestu... (Bioscop)

kleishani

Film na ktorom som bola v kine už 2 roky dozadu... Na film sa dalo pozerať ale niektoré momenty boli strašne pretiahnuté a to spôsobilo to, že som sa začala nudiť. ()

MiLuka

Už dlouho jsem z filmu nebyla tak zklamaná. Russell Crowe v roli otce malého blonďatého andílka exceluje jako vždy. Rozčarování přijde až poté, co se na scéně objeví Amanda Seyfried. Z jejího "rádoby hraní" mi už delší dobu naskakovala husí kůže, ale po tomto "výkonu" se přidala i těžká averze. Z její oplzlé Katie se mi chvílemi obracel žaludek. Tato robotická herečka rázem katapultovala celý film z 90% na 20. Koho sakra napadlo toto katastrofální obsazení, kde vedle špičkových herců typu Crowe, Kruger straší herci té nejnižší kategorie Seyfried, Paul ???? Souhlasím, že film má určitý potenciál, ale pouze s charakterními herci. Crowe sám na to celé nestačil a všechny scény se Seyfriedovou byly jen velmi smutnou podívanou, chvílemi hraničící s tragikomedií. Nejlepší komentář má Othello, který jakoby mi mluvil z duše. ()

Jardinnn

Trhalo mi to srdce! Po druhém shlédnutí musím říct, že citlivé duše rozloží hlavně soundtrack. Příkladem může být skladba "From Night to Dawn" , nebo "Dad Is Back" . Skladateli klobouk dolů! Malá "Katie" tu roli prožívá natolik, že "Jake" hraje v rytmu s ní a vzniká z toho opravdu silný příběh. ()

evita_

Uffff no čo k tomuto...Ťažká téma, veľmi ťažká. Zas vojna o dieťa a skrz dieťa, neskutočne odhodlaný a bojovný otec, žiaľ len veľmi krátko. Ale robil čo mohol, vedel, dokázal, a že bil sa ako tiger. No a dievča sa potom vyrovnávalo celý život s tým, čo sa jej prihodilo. Nemala to ľahké, a podľa toho aj riešila svoj život - nehovorím, že jej kroky boli správne, ale asi tiež žila asi najlepšie ako v tej danej chvíli vedela. Tak jej len držme palce, aby v ďalších rokoch spracovala všetko, čo ju ťaží a vydala sa na správnu cestu. Veľmi silný film. ()

Sejkorka

Dva vpodstadě samostatné příběhy s nejasnou mezihrou. Tady ten obsah vo Slovenčině patlá cosi o tom, že otec a dcera hledají svůj ztracený vztah. To jako posmrtně, když Jake zemřel, když Katie bylo pět ? Tudíž Jakův příběh je sice smutný, ale uzavřený. Co se týče Katie, v jejím příběhu je spousta mezer, možná účelově. Nebude např. její velké trauma v tom, že našla otce s rozbitou hlavou v koupelně ? A proč studovala psychologii, ač je sama nervově labilní a nevyrovnaná. Nebo je to tradiční chyba mladého člověka, který studuje psychologii proto, že si myslí, že tím lépe pochopí svoje problémy ? A je promiskuita skutečně vhodným lékem na tyto trable? Jinak ale výborný film, výborné výkony hlavních představitelů (včetně holčičky Kylie Rogers). ()

peproch

Dvě časové roviny, dětská a raně dospělácká v případě dcery, depresivní ovdlovělý a otupělý ale s nadějí v případě otce. Krásná dojemná scéna spoluzpívání. ()

andy60

Hodně se hraje na city, ale chování postav - především A. Seyfried mně přišlo poněkud "zvláštní". Také prolínání dějů ve dvou časových rovinách mně nesedlo. Suma sumárum - že bych potřeboval kapesník, to opravdu ne. ()