Trabantem Jižní Amerikou (TV seriál)

Dokumentární / Reality-TV

Česko, 2014, 5 h 12 min (Minutáž: 12x26 min)

Nápad, realizácia aj sfilmovanie je päťhviezdičkové. Partia je tak zábavná a uletená, že každá situácia, stretnutie s miestnymi alebo hoci aj nakupovanie, raňajky, či porucha auta vytvára scénky, aké by nenapísal ani ten najlepší autor. Každý diel je nabitý humorom, zážitkami a často aj adrenalínom, ani neviem, koľkokrát by som povedal, že teraz už skončili, toto nerozchodia. Nič nie je nemožné. –––– Před cestou jsme se dokonce ptali vědců, jestli trabant přejede Andy. Říkali, že nejspíš ne.(9.5.2014)

100%. Špičkově zábavný cestopis, kde kultury jsou tak trochu vedlejším produktem, přičemž hlavní roli tu hrají zážitky a dobrodružství samotných cestovatelů a jejich dopravních prostředků. Sympatická parta lidí, kteří se prostě rozhodli, že dokáží něco, "co nejde". Pravdou je, že o jednotlivých zemích, jejich kulturních specifikách a památkách se tu nedozvíte příliš mnoho, ale energie, síla a humor, kterými je tento cestovatelský klenot nabitý, nemají v cestopiseckém světě precedens. Měl jsem tu čest účastnit se maratonského promítání tohoto seriálu v pražském kině Světozor za přítomnosti Dana Přibáně, a musím říct, že je to člověk na svém místě. Neskutečná jízda, kterou vystihuje geniální citát z plakátu od Charlese Bukowskiho: "Svět patří těm, kdo se neposerou." Egu, Bagu a ostatní byli velkým zážitkem i pro mě jako pouhého diváka.(22.6.2014)

K "Trabantům na cestách" jsem se dostal až v téhle seriálové podobě, ale je to pecka. Fajn parta lidí, hezky natočené a sestříhané, úžasné lokace a přístup k cestě. Přidat k Trabikům Malucha a Jawu byl geniální nápad, poláci bavili neskutečně a ještě jsem se dozvěděl, čemu říkají "český film" a jak ztratit pas na 10 způsobů :-)(24.9.2014)

Podrobnější mapování cesty absolutních nadšenců v krásných žlutých žihadlech. Celkem pěkně se povedlo zachytit množství malérů a problémů před a během cesty. Já bych asi odešel na nervy, ale tahle partička byla vybavena velkou měrou trpělivosti a obrovským odhodláním (a taky trochou potřebné drzosti), takže vše bravůrně ustála. Jejich dobrodružství stálo mnohé, ale bylo vidět, že ani jeden by neměnil. Nejvíc mě asi dostala ta opuštěná brazilská dálnice, neměl jsem o ní tušení..(23.7.2014)

Dálky voní a touha po dobrodružství je velká. Trabanti to ve mě znovu vyvolali. Stačí odvaha, pár švestek v báglu, mapa a můžete odjet, kam jen chcete. Existuje tolik možností, až si kolikrát nedokážeme zvolit ani jednu jedinou. Proto jsou potřeba seriály jako je tenhle, které pozvednou lidského ducha a i to kinematografické srdíčko během sledování nad tou jednoduchostí a krásou zaplesá. Není to žádná náročná podívaná, ani hraní si na cokoli, je to ukázka toho, že "když se chce, tak to jde". Kdyby se dávaly peníze raději na takovéto projekty ... smekám před účastníky jihoamerické anabáze (včetně těch na kolech) a přeji mnoho zdaru a tvůrčích sil do dalších dobrodružství! 100% = 5/5(25.6.2014)

• - Celkem bylo natočeno 480 hodin materiálu. (mikinhoo)

• - Trabanti stanovili nový výškový rekord pro dvoutaktní vozidlo, když v Andách vyjeli do výšky 4868 m. n. m. (Stanley619)

• - Motorkář Marek Slobodník si během cesty dvakrát vykloubil rameno. Poprvé mu jeho kolegové rameno nahodily zpátky. Podruhé už musel do nemocnice, kde dostal dvouměsíční sádru. Po třech dnech si sádru sundal a vrátil se zpět na motorku. (Stanley619)