Trabantem Jižní Amerikou (TV seriál)

Dokumentární / Reality-TV

Česko, 2014, 5 h 12 min (Minutáž: 12x26 min)

Fenomenální pokračování výprav trabantových pošuků. Neskutečná atmosféra latinský Ameriky je jen půlka příběhu; ta druhá vypovídá o tom, jak to všechno zorganizovat, zařídit a probojovat se systémem ochromeným byrokracií, je opravdu nelidský úkol a utvrzuje mě v názoru, že takový výpravy jsou zaplaťpámbu jen pro výjimečně silný osobnosti a nemůže si je dovolit podniknout každej hospodskej žvanil. Sral mě akorát neskutečně arogantní Přibáň, kterej navíc nezavře hubu a neustále obšťastňuje diváka až skoro parodickou pražskou češtinou.(6.5.2014)

Trabanti mě uhranuli při své cestě Afrikou, takže jsem se těšil i na pokračování, které se bude odehrávat na jihoamerickém kontinentu. Tentokrát se výprava rozrostla a k týmu trabantů přibyl slovenský dobrodruh na motorce a dva otravní poláci ve fiátku. Navíc mě překvapilo, že tentokrát byla kromě filmové verze vytvořena i rozšířená seriálová. Když porovnám výpravu s tou africkou, tak mi přijde, že ta africká byla trochu zajímavější a dramatičtější. Jižní Amerika tak oproti tomu působila poměrně jako idylka, nic se nekazilo, nic se extrémně nerozbíjelo. (Ne, že bych jim to přál, ale pro diváka je to zajímavější). Nejdramatičtější chvilka tak přišla na pláži. Aby to však nevypadalo, že tento projekt nějak haním, tak musím závěrem dodat, že jsem se u toho bavil, bavilo mě to sledovat a těším se na další jízdu. Protože tohle rozhodně stojí za sledování.(27.11.2014)

Úžasná cestovatelská sága o tom, jak několik šílenců jelo přes Jižní Ameriku v polorozpadlých autech a na jedné staré motorce. Nejde jen o ten nápad, ale tím, že je divák u všeho co naši partu potká, má pocit že jel s nimi. Dokument je bezprostřední jak jen nejvíc může být, nikdo z výpravy si na nic nehraje a vše berou s humorem a to i když se nedaří a nervy pracují. Co je na tomto doku-seriálu tak výjimečné je, že se podařilo velice citlivě zkomponovat nádherné scenérie, cestovní záběry, záběry z ruční kamery, záběry s dialogy výpravy a to vše velmi živě a profesionálně sestříhat, tak že se divák rozhodně nenudí a vše si v klidu může vychutnat. Kromě toho má Trabantem Jižní Amerikou jisté "vyšší kouzlo", ve kterém je skryto i vše ostatní co z výpravy přímo vyplývá: když je nejhůř vždy se najdou lidé co ti pomohou a nebo to, že občas je dobré podívat se na svět z druhého konce planety.(19.6.2014)

TV-seriál. Úžasné jakým způsobem mě dokáže ohromit cestopisný dokument (žánr, kterému až tak moc nehoduji). Devadesátiminutovou verzi v rámci celovečerního dokumentu jsem shlédnul v kině a byl jsem nadmíru spokojený. Říkal jsem si, že bude jenom otázka času, kdy se trabantní cesta Jižní Amerikou objeví na obrazovkách České Televize formou seriálu, ve který obohatí scénami, které jsme ještě z celovečerního šlágru neviděli. | Průměr všech zhlédnutých dílů: 80% (4*) |(10.4.2014)

Podrobnější mapování cesty absolutních nadšenců v krásných žlutých žihadlech. Celkem pěkně se povedlo zachytit množství malérů a problémů před a během cesty. Já bych asi odešel na nervy, ale tahle partička byla vybavena velkou měrou trpělivosti a obrovským odhodláním (a taky trochou potřebné drzosti), takže vše bravůrně ustála. Jejich dobrodružství stálo mnohé, ale bylo vidět, že ani jeden by neměnil. Nejvíc mě asi dostala ta opuštěná brazilská dálnice, neměl jsem o ní tušení..(23.7.2014)

• - Trabanti stanovili nový výškový rekord pro dvoutaktní vozidlo, když v Andách vyjeli do výšky 4868 m. n. m. (Stanley619)

• - Posádka absolvovala celou trasu bez GPS navigace. Orientovali se pouze podle map. (Stanley619)

• - Přesný stav ujetých kilometrů se zastavil na čísle 20 406. (Stanley619)