Reklama

Reklama

Hologram pro krále

  • Velká Británie A Hologram for the King (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Když je americký obchodník (Tom Hanks) vyslán do Saúdské Arábie, aby zde, jak doufá, uskutečnil nejlepší obchod svého života, naráží zde na značné kulturní rozdíly. Navzdory počátečnímu překvapení místními zvyky a neprůhlednou byrokracií se mu nakonec s pomocí upovídaného taxikáře (Alexander Black) a krásné saudské doktorky (Sarita Choudhury) začíná dařit v neznámém světě orientovat. (Falcon)

(více)

Videa (14)

Trailer 4

Recenze (105)

kinderman 

všechny recenze uživatele

Podhodnocený film, protože sem většinově nepřispívají (a nehodnotí) muži středního věku. Zvláště my, kteří jsme si museli nechat vyřezat lipom, totiž Hanksově postavě dokážeme porozumět. Ženy středního věku by si zase měly vzít příklad z té lékařky. Na změnu není nikdy pozdě, jde o to nenechat se svázat minulostí a navzdory okolnostem se nebát budoucnosti. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

V téhle komedii se toho vlastně moc nestane. V tomto žánru je to možná méně obvyklé, ale prostě to tentokrát není o ději, ale o pocitu. A ten se Tomu Tykwerovi navodit povedl. Tom Hanks je skvělý, Alexander Black ale přes veškerou snahu ani trochu nevypadá jako Arab, zato poloviční Indce Saritě Choudhury bych to sežral i s navijákem. Ani Lewis Rainer mi nepřišel příliš podobný mladému Tomu Hanksovi, ale budiž. A ta omáčka kolem cyklistické značky Schwinn byla v té zkratce podaná docela srozumitelně (body navíc od cyklisty). ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

|20%| Tohle mi moc nesedlo, prostě velká nuda. Nic jsem od filmu tedy nečekal. Pustil jsem si to výhradně kvůli Hanksovi, kterého mám poslední dobou ve velké oblibě. V podstatě mě to celé nebavilo. Pár komediálních prvků tu asi je, ale já se jen párkrát pousmál a to v 1/3 filmu, poté už ne. Jediným kladem je opravdu jen Tom Hanks. Je vidět, že se snaží – jak už zmiňuju v jeho nových filmech – má to prostě v sobě – umí zahrát snad cokoliv. Ne, že by zde nějak exceloval, holt se objevil v této „blbosti“. Přesto jsem to s vypětím všech sil kvůli němu dodíval. Byl jsem z toho ale na konci celý unuděný a umořený. ()

Ephemeris 

všechny recenze uživatele

Tom Hanks nie je práve herec, ktorého by som zbožňovala. Tom Tykwer je naopak režisér, ktorému by som doma bola schopná postaviť oltár. Okrem režisérskych schopností je tiež veľkým propagátorom humanizmu a porozumenia medzi ľuďmi. A len za to ide v tomto prípade štvrtá hviezda. Všetci sme bratia a sestry, pretože máme všetci len jednu matku, a to je Matka Zem. Bez ohľadu na rasu či náboženstvo. Morálka a súcit je to, čo nás musí v živote neustále sprevádzať. A kto vraví, že v tomto filme nie je nič komediálne či úsmevné, musí byť asi nudný patrón. ()

dan4815 

všechny recenze uživatele

Spojení Tykwera a Hanksa muselo zafungovat, ale ono nic. Nuda ve sto minutách. Napodobenina Lost in Translation, kde sdělení mělo nějakou hloubku, kde si hlavní postavy sedly, a kde se na nic netlačilo. Zatímco v Lost in Translation to bylo pro Billa a tehdy mladičkou Scarlett životními rolemi, tohle je pro Toma Hanksa odpadní role. Ústřední postava je nevýrazná a nudná, celkově film není moc svižný a nenechává vás alespoň vtáhnout do pomalého tempa, ve kterém si nemůžete ani za nic najít to, co byste si mohli vychutnávat. Hanks přiletí do cizí zemi, kde stále čeká a čeká se svým týmem, poté kvůli výrůstku na zádech se dostaví do místní nemocnice, kde se "zakouká" do saudské doktorky. Film je ukázkou kontrastů dvou rozdílných kultur, asi to mělo být hlavním tahounem filmu. Problém byla ona povrchnost filmu, který nedokázal kromě tohoto nápadu víceméně nic nabídnout. Kdyby tam nebyl Tom Hanks a nebylo by to od Toma Tykwera, nedodíval bych se do konce. Přece jenom si film zasloužil za technické zpracování a pár scén dvě hvězdičky. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (5)

  • Alan (T. Hanks) vo filme spomenul, že ako malý chlapec bol spolu s otcom v národnom parku v americkom štáte New Hampshire. V tomto štáte sa však žiadny národný park nenachádza. (MikaelSVK)
  • Produkce byla odstartována finanční sbírkou v rámci projektu Kickstarter. (Terva)
  • Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával v Saudskej Arábii, tak prevažná časť natáčania sa odohrávala v Maroku a Egypte. Filmári však pracovali aj v spomínanej Saudskej Arábii (konkrétne v Rijáde), v nemeckej metropole Berlín či americkom Bostone. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno