poster

Jak přežít single

 • USA

  How to Be Single

 • Slovensko

  Ako byť single

 • Nizozemsko

  How to Be Single

Komedie / Romantický

USA, 2016, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Osamělá srdce v New Yorku optikou ostřejšího ražení aneb dejme mladým to, co žádají. Pití platí zásadně chlapi, jdeme se bavit. Solidně hrající, ač lehce unylá Dakota Johnson si chce dát pauzu od své vysokoškolské lásky, pološílená milovnice večírků Rebel Wilson mi snad vůbec poprvé ani tak nevadila, ostatní herecky převyšující lékařka Leslie Mann, která si nechce opačné pohlaví pustit po citové stránce k tělu, a uživatelka internetových seznamek Alison Brie? No, ta je v ději tak trochu navíc. Pak jsou tu ještě tak trochu nijaký barman, tak trochu ovdovělý byznysman, tak trochu mladší přítel hrdinčiny sestry. A na světě je několik slabě provázaných linek, které jak se mezi sebou rychle prolínají, zakrývají menší příběhovou prázdnotu. Ale tak zlé to určitě nebude. Holt děvčata spí s kdekým, ač žádnou vztahovou hru předstírat nemusejí a můžou být s tím, s kým chtějí, o názorech na samotu a na to, jaké je to být single, si můžeme nechat tak akorát zdát. Na motivy knižní předlohy od Liz Tuccillo, jedné z tvůrkyň populárního seriálu Sex ve městě, vznikla docela fajn komedie, která chce být hlavně moderní. A to ve světě, ve kterém je všechno složitější, než může být. Ale oceňuji, že se to nevtíralo a nepodlézalo za každou cenu jako podobně laděné kousky, navíc solidní roli hraje i samotný New York.(15.5.2016)

 • klerik
  ****

  Síce mi trochu lezie na nervy to nezáväzné sexovanie s kýmkoľvek a kdekoľvek, ale ktovie, ako to je v New Yorku... V každom prípade však ide o veľké prekvapenie, na ktorom sa dá zasmiať, vie aj dojať a občas sa aj ponáša na skutočný život. Kombinácia prvkov z NIE JE Z TEBA AŽ TAK PAF a ZBUCHNUTEJ prekvapivo funguje a občas aj milo prekvapí pokusmi vykročiť z tieňa svojich predobrazov... Mierne nadhodnotím...(24.9.2016)

 • Lukrecie
  ****

  Občas je to tedy dost "pipkovský", a to především v první půlce. Ale celkové vyznění filmu je dobré, jako obvykle film táhne skvělá Dakota. :) "Možná, že jsme všechno udělali špatně. Možná jsme se jen soustředili na špatný věci. A teď už je pozdě." ...."Víš, když jsme spolu, připadám si jako já ale lepší já. A přesně o to jde." ...."Když se rozhodnu, že chci kluka, tak si aspoň vyberu někoho, komu se líbím taková, jaká jsem, protože sama sebe dobře znám." PS Povšimněte si překladu: v angličtině i slovenštině Jak být single a v češtině Jak přežít single, to taky o lecčems vypovídá....(17.7.2016)

 • lucijelucije
  ***

  Takovej ten pocit, jako by vám bylo o pár let míň a zažívali byste starosti typu, potřebuju být teď sám, nevím jaké to je. Samá party, samí chlapy..ale stejně vám něco chybí. Není to špatný film, trochu jsem se viděla v gilmorových děvčatech, u kterých se také především hodně a rychle konverzuje, takže mě How to Be Single celkem sedl. Možná by se určité pasáže mohly trochu víc propracovat, ale jinak to nebylo špatné.(14.5.2016)

 • Elyssea
  ***

  Jak se připravit pro vztah. Tenhle film vůbec není o single lidech. Je to o lidech, kteří jdou ze vztahu do vztahu, jejichž celý život se točí kolem mužů (nebo alespoň některé jejich části) a kteří se musí naučit jak být správně ve vztahu. Nejde tedy o dobré a špatný způsoby jak být singl, ale o dobré a špatné způsoby jak být ve vztahu. Jste příliš samostatná a chcete být svobodná matka, protože proč ne? Pak vám osud hodí do cesty Správňáka™, abyste se naučila přijmout pomoc od někoho jiného. Jste pro nezávazný sex bez vztahu? Pak poznáte sympatickou romantičku, aby vás přivedla na správnou cestu. Pokud už jste singl, je to jen proto, abyste se dostatečně dobře poznali a byli i ve vztahu sami sebou. Tudíž vám tenhle film narve do krku své zásadní moudro, že život je celý o vztazích. Děje se tak za pomoci nepřiměřeně dlouhé stopáže, Rebel Wilson, která se chudák ze své herecké škatulky už nevymaní, a Leslie Mann, které stačí být sympatická. Zbytek za řeč nestojí, Dakota Johnson je ale správně nijaká pro to, aby se s ní divačky mohly ztotožnit, nebo ne? Mimochodem, Liz Tuccillo stojí i za Sexem ve městě a napsala Až tak moc tě nežere. Vědět to předtím, tak se do téhle reklamy na romanci snad ani nepouštím.(8.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace