Jak přežít single

Ako byť single

Komedie / Romantický

USA, 2016, 110 min

• kaylin

Jako kdyby byl film koncipován detektivním způsobem, kdy má hrdinka přijít na to, co vlastně v životě chce, aby to na konci odhalila způsobem, který by vám měl umožnit pochopit nějakou zásadní životní pravdu. Nemůžu si pomoct, ale ve skutečnosti je to plácání hubou na prázdno. Asi už nejsem single příliš dlouho, abych ten film docenil, ale pro mě je špatný.(21.5.2016)

• Slartibarkfast

Strašlivá sračka. Něco tak trapného, plného klišé, debilních mouder (nejspíše z hlav pomatených scénáristů) a odporných herců jsem již dlouho neviděl. Připomnělo mi to pana Viewegha, který ví o ženách nejspíš úplné hovno. Dokoukal jsem to vyloženě z donucení a jsem rád, že v dosahu nebyla žiletka nebo otevřené okno. Film vykresluje tragický život hlavní hrdinky, Táni Vilhelmové s tuctovým xichtem, která neví co si počít s tím, že na ni každý chlapec sere a ona jim to statečně oplácí svou neoblomnou a nedobytnou povahou slepice. Trojku nerozlučných krasavic doplňuje blonďatý ledoborec třídy Tajmyr; nechutně otylá obluda se sebevědomím velikosti věží Petronas, u které se scénáristé snaží vnutit divákům pocit, že je děsně žádoucí rebelka, ačkoliv se z té představy většině spíš zvedne kufr. Zachraňuje to viditelně stárnoucí Leslie, hrající chvílemi celkem sympatickou těhuli, která toho ale do vínku také mnoho nepobrala. To vše doplněno houfem retardovaných nadsamců, kteří se mohou přetrhnout, aby přepůlili hlavní frigidu. Scéna s počítáním piv je zřejmě to nejubožejší, co jsem kdy viděl. Hrůzostrašné. Pánové, ruce pryč! Ženy, neberte si z toho příklad a neomlouvejte si tím vlastní neschopnost nabalit frajera, pak totiž nebude jiná možnost, než zůstat skutečně a doživotně singl! 15%(30.6.2016)

Poměr komediální vs. vážnější / romantický scény byl přesně opačnej, než jsem očekával. O humor se starala pouze přiměřeně vulgární a střelená postava Rebel Wilson. Zbylý tři ženský postavy prožívaly různý románky a postupem času přišly na to, co vlastně chtěj (což bylo samozřejmě to, co ze začátku nechtěly). Je teda jasný, že se docela povedlo na plátno dostat několik životních pravd, ale většinu stopáže jsem se spíš nudil průměrností, která ze snímku čouhala. Kdyby se scénář soustředil pouze na postavu Alice doplněnou svym protikladem Robin, mohlo by se jít víc do hloubky a z náměstu by se vytěžilo víc (aneb méně je někdy více). Třetí slabá hvězda za schopnej casting a trefnou "burákovou" teorii o ženských na seznamkách.(1.8.2016)

• Beastmaster4

Tak nějak obří nuda, která nemá absolutně nic společnýho s normálním životem. Tenhle "jakože" návod na single život se může líbit tak možná náctiletejm pipkám, co to můžou použít v dnešní době, jako my kdysi Bravo :-D Naprosto příšerná Rebel Wilson, pak v celým filmu působí jako velryba plácající se na souši, její přehrávání je pak víc k smíchu, než vtipný scény ve filmu. Prostě DĚS!(13.6.2016)

V podstate som čakal niečo na štýl He's Just Not That Into You, a v niektorých ohľadoch to naozaj tak pôsobí, ale v celkovom ponímaní to žiaľ nebolo až také dobré ako spomínaný film. Dokonca ani Christian Ditter sa až tak nevyznamenal ako pri jeho poslednom kúsku (Love, Rosie). Takže v podstate menšie sklamanie, ale zas nebolo to najhoršie. Herecké obsadenie ako tak vylepšilo celkový dojem z filmu, dokonca ani dejová línia nebol až tak na zahodenie. Len tá pointa, ktorá sa nám snaží nahovoriť ako je "byť single" úžasné, ma akosi nepresvedčila... Lebo byť single často znamená aj samotu a pochybnosti o sebe samom.(18.5.2016)

• - Lily Collins sa mala objaviť v titulnej úlohe Alice, avšak nakoniec z projektu vycúvala a nahradila ju Dakota Johnson. (beso74)

• - Dakota Johnson mala počas celého natáčania zakryté všetky svoje tetovania. (dwdb)

• - Vo filme sa mal pôvodne objaviť aj Dan Stevens, ten však dal prednosť natáčaniu filmu Beauty and the Beast (2017). (beso74)