Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Izumi Šiniči je jednoho večera při klidném poslechu hudby napaden záhadnou parazitickou formou života. Její hrozbu se chlapci podaří odvrátit, ovšem ne zcela. Parazit se namísto Šiničiho mozku usadil v jeho pravé paži a nevypadá to, že by se mu chtělo ji opustit. Co více, zdá se, že ostatní napadení neměli takové štěstí jako chlapec, a tak se začíná společnost do jisté míry plnit parazity v tělech lidí. Parazity, jejichž hlavní potravou jsou další lidé... A pro něž představuje Šiniči, člověk vědomý si parazitní hrozby, potenciální nebezpečí. (Sigurdr)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Nejlepší Anime co jsem v poslední době viděl. Výhodou těchto dějově poměrně kvalitních a plnějších kousků je, že lépe maskují své ostatní nedostatky. Člověk se díky toho stává více tolerantní vůči chybám a občas je vědomě přehlíží. Mezi klady na Parasyte shledávám pár filosofických úvah, nad kterými by se dalo delší dobu polemizovat a Shinichiho/Migiho proměnu. Člověk co pomalu ztrácí svou lidskost a parazit, který naopak zjistí jaký je pocit přátelství. Jako zápor mi přišla slabší charakterová psychologie a Satomi, která byla svou prostostí často rušivým elementem. ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

… ale nemuseli jste si, dámy a pánové z Madhouse, šetřit to nejlepší až na konec, když chudák Hromino někdy kolem dílu patnáctého už málem nevěřil tomu, že ze zpočátku slibné premisy bude vyždímáno něco víc než jen čím dál nezajímavější trable jednoho lůzra s parazity a jednou těžce otravnou spolužačkou. Málem nevěřil, však s hlavou vztyčenou hrdě do konce vytrval; a ve výsledku se dočkal velmi milého překvapení na mnoha frontách. Postava Šin'ičiho konečně projde opravdovým osobnostním vývojem a stane se postavou, jež má sympatie a není mi zcela lhostejná, jako tomu do té doby bylo (děsil jsem se toho, že Šin'iči zůstane druhým Kanekim); Murano nejen že přestane být tupou a otravnou stíhačkou, ale promění se v sympatickou, vyspělou dívčinu; a samotné dějové vyvrcholení je jednoznačně laděno více do míry intimna nežli epična, což v korespondenci s duševním vývojem hrdiny ústí v rozumné rozhodnutí, jež si zaslouží mé uznání. Nad tím, že by bylo anime hrozně deep a těžce filosofické, jak tu někteří zmiňují, bych ovšem polemizoval; naťukne se zde sice pár myšlenek. které stojí za zamyšlení, ale určitě nikterak složitých, neznámých či převratných. Převážně elektronická hudba je fajn a nečekaně dobře mi k duchu seriálu pasovala, kresba i animace byly taktéž slušné, akční pasáže nápadité a zajímavé (byť ne vždy), napětí seriál v klíčových momentech nepostrádal, leč hororem zdaleka nebyl. Budete-li tedy při sledování stejně jako já váhat nad tím, zda má cenu do konce vytrvat, vězte, že i přes slabou prostřední část to cenu má. Silné 3*. ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Jednoho večera zaútočí na obyvatele země parazité, kteří se snaží ovládnout svého hostitele tak, že mu nosem, nebo ušima proniknou do mozku. Jeden takový se pokusil proniknout do těla studenta Shinichiho, bohužel neúspěšně a tak v rámci svého přežití musel vzít za vděk jeho pravou rukou. Tak došlo k tomu, že se neúspěšný parazit a jeho mladý hostitel museli naučit žít ve vzájemné symbiozé a spojit se ve snaze zaručující jejich společné přežití. Navíc jsou ostatními parazity považovány díky této své koexistenci za potencionálně nebezpečné a proto každý styk s jiným parazitem vede zpravidla k boji o přežití... Ano, asi to má své mouchy (viz. diskuze), ale atmosféru se dle mého pánům autorům udělat podařilo i když s takovou kvalitní předlohou se vcelku ani nedivím a tak i když to má nedostatky, nějak si neumím představit, že bych tomu po tom co jsem viděl dal jen 4*, protože napětím, atmosférou i dějem a jeho hloubkou, která sice rozsahu předlohy nedosahuje, to je zkrátka podle mě rozhodně víc než jen nadprůměrný počin a po celou dobu mě to neskutečně bavilo... 9,5/10 ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Co se stane, když zkombinujete The Thing od Carpentera, Resident Evil 4 (Las Plagas) a celé to nafintíte do klasického japonského high school anime Je to bomba, no. Nikdy jsem netušil, že dubstep může fungovat jako soundtrack tak dobře jak tady. Co se týče animace a kresby, tak top notch, tady prostě není nad čím váhat. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

No, to byla teda plytká břečka.. Na začátku jsem si to docela pochvaloval, ale neskutečně otravné postavy, debilní pseudopsychologické monology, pokus o naprosto banální ekoagitku tvářící se jako "velké poselství" které tomu celému dodává hloubku- z toho postupně dělaly až iritující záležitost... Možná, kdyby to bylo o polovinu kratší, ženské postavy se nechovaly jako totálně vylízané pizdy, vyškrtlo by se 90% dokola se opakujících a zbytečných monologů, možná by to bylo koukatelné.. Doprdele, to ti tvůrci jako fakt necítí, že z takové povrchnosti další NGEčko prostě neudělají? Z čeho tam jako chcou tvořit nějakou hloubkovou psychologii když všechny postavy jsou načtrtnuté jen nahrubo (no jó, maminka se popálila, uděláme z toho lightmotiv na celý seriál.)? Žádná filosofie se opravdu nekoná (navzdory Izumiho mikině). Chlapec se prostě jen dokolečka zamýšlí nad naprostýma banalitama..To není filosofie ale žvatlání pozérského emaře... Né, tohle prostě neberu. Potenciál to mělo obrovský, pár motivů funguje, ale jako celek je to ptákovina.. :/ ()

Galerie (668)

Zajímavosti (3)

  • V 17. díle má maličký Shinichi plyšového tučňáka jménem Pen, který svým vzhledem připomíná maskota kultovního seriálu Neon Genesis Evangelion (od r. 1995). (ČSFD)
  • V 19. díle má Uragami tričko s nápisem „REDRUM“, který odkazuje na film Osvícení (1980). (ČSFD)

Reklama

Reklama