Sám doma 3

Sám doma 3

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1997, 98 min

• Wheelcrusher

Nepříjde mi to zas tak strašný. Když dávají "trojku" vždycky o Vánocích a já na to zrovna přepnu, nechám to tam;) Chvilkama je to dokonce i vtipný a napínavý... bohužel převládají spíš hodně stupidní okamžiky. Herecký obsazení není zrovna špatný, vždyť je tu i malá Scarlett:) Nicméně narozdíl od obou originálních filmů slabota určená především dětem!(16.2.2011)

• Slintiik

Bohužel tento "film" (záměrně v uvozovkách) je výsměchem předchozím (jinak pohodovým a příjemným) dvoum dílům, na kterých se snaží nestydatě parazitovat. Kdepak, tohle se vážně nepovedlo. Film se utápí ve své trapnosti a omezenosti hlavních "padouchů" a naprosto stupidním příběhu. Nezbývá tak, než rychle zapomenout, že jste něco takového kdy viděli, i když věřím že své diváky si tento snímek jistě najde - v nějakém sanatoriu pro duševně choré, možná...(1.12.2009)

• masw

Je to oproti minulým dílům až moc dětské, což je hodně špatně, protože na minulé díly Sám doma se dalo koukat v každém věku. Nejhorší ale je, a to nesnáším, že se záporné postavy nejdřív chovají chytře (dejme tomu), a následně z nich je banda idiotů, kterým se smějí děti a pitomci. Jediné plus je zde malá role velmi mladé Scarlett Johansson, jo pánové to jsme ještě měli šanci ji zbouchnout a donutit ji aby si nás vzala. :)(24.12.2008)

• Tommassi3

"Kde jsou zloději ??" - "Žádní nejsou !! Jen jeden nemocný chlapec s bujnou představivostí.." - "To je trapné !!" Ok, souhlasím !! ;) Nutno ovšem dodat, že tady měl budoucí šmoulo(s)tvůrce Raja Gosnell svůj debut řádně ztížený.. Chápu, proč zrovna jej nenažraní producenti oslovili, aby se chopil předem prohraného úkolu natočit další pokračování dvou velmi úspěšných bijáků, navíc na základě scénáře, který se jen dost nešikovně a naivně pokouší ozvláštnit recyklát prvních dvou filmů.. Když navíc už první sequel pouze variuje a nečekaně úspěšně upgraduje totéž téma, což v důsledku vlastně Columbusův Sám doma 2: Ztracen v New Yorku na straně jedné scénáristické lenosti navzdory činí natolik zajímavým, v této oblasti totiž Chris Columbus zvláště s tak krátkým časovým odstupem uspěl jako málokdo jiný před ním.. Gosnell byl jako Columbusův učeň poměrně logickou volbou, byť by tedy jeden spíše ocenil, kdyby nabídku s díky a pokorou raději odmítl.. A tak byl nakonec i Culkin, který měl již v době natáčení dost problémů sám se sebou, rád, že se na něj, když se servírovalo tohle zkažené Columb(us)ovo vejce, nedostalo.. Narozdíl od mladičké Scarlett Johansson.. A šílený John Hughes ?? Se svým scénářem tradičně naprosto nevyzpytatelný.. Špatný biják se špatnými padouchy - Při vzpomínce na skvostného Joea Pesciho, který svou rolí výborně paroduje své proslulé mafiánské role, jen zamačkávám slzu.. který však vlastně nikdy neměl naději na úspěch.. Jen to obligátní a obludné tahání mrtvé kravky za cecík..(22.9.2016)

• tron

Sequel to nie je, vzhľadom na úplne iné postavy. Je to skôr remake. Ale zlý. S odstupom rokov to síce nie je až také megasklamanie, ako na Vianoce roku Pána 1997. No kvalitná vianočná komédia bez debaty vyzerá inak. Lúpežníkov radikálne pribudlo, ale nič pozitívne z toho nevyplýva; na Marva a Harryho nemajú ani keby sa na korčule postavili. Ústrednému Alexovi D. Linzovi absolútne chýba geniálna Culkinova roztopašná charizma a kto by čakal šťavnaté vedľajšie postavy,a ko boli v predchádzajúcich dieloch rôzni bezdomovci, čudáci alebo Kevinova rozvetvená rodina, tak ten tiež zostane kruto sklamaný. 2* za snahu.(25.12.2005)

• - Režisér filmu Raja Gosnell pracoval na prvních dvou dílech filmové série jako střihač. (korbitch22)

• - O tomto filmu se uvažovalo jako o posledním dílu série, který bude promítaný v kinech. (Cheeker)

• - Natáčelo se v Chicagu, Evanstonu a Skokie ve státu Illinois. (Cheeker)