Mezinárodní zločinec Beaupre se dohodne na „obchodu“ s ukradeným raketovým čipem. Se svými komplici – Alicí, Jerniganem a Ungerem – ho na tejné schůzce získá a ukryje ho do hračky, dálkově ovládaného autíčka. Při celním odbavení na letišti dojde k záměně tašky, kterou si do Chicaga odveze paní Hessová. Zločinci znají jen přibližně její adresu, a tak musí prozkoumat několik vilek na tichém předměstí. Osmiletý Alex, který dostal od paní Hessové autíčko, je nemocný a dalekohledem podezřelé osoby pozoruje. Vždy zavolá policii, ale zločincům se podaří včas zmizet a nikdo mu nevěří. Alex pochopí, že proti zločincům mezinárodního formátu, kteří mají k dispozici nejmodernější techniku, musí bojovat jenom svým důvtipem – vybaven tím, co mu poskytne dům a jeho skříň s hračkami… (TV Prima)

choze

Jeden by řekl, že dvakrát tolik útočníků bude se rovnat dvakrát tolik zábavy, ale chyba lávky. Po atmosféře a výborné hudbě prvních dvou dílů není ani památky, nový klučina i padouši nestojí za nic a partyzánské finále je zoufale nenápadité a ani trochu vtipné. Přitom pod scénářem je i potřetí podepsán komediální klasik John Hughes... Hvězdičku za honičku s dálkově ovládaným autíčkem. ()

farfalla

Horší pokračování ´Home Alone´ (1990) a ´Home Alone 2: Lost in New York´ (1992). Jiný režisér a jiný Kevin, nyní Alex. Alex D. Linz je mladší než Macaulay Culkin a více-méně jenom do kamery hází roztomilé ksichtíky. Zápletka s čipem, vetřelci, rodiče, sourozenci i nástrahy v domě a jeho okolí jsou jenom pokusem vytěžit něco z bývalého úspěchu. ()

tron

Raja Gosnell robil strih na jednotke a dvojke a tak keď sa robila trojka, niekomu to stačilo a ponúkol mu rovno jej réžiu. A Raja vzal. Žiaľ. Ono to ale čisto objektívne žiadny sequel to nie je (vzhľadom na úplne iné postavy). Skôr remake. Hlavne ale zlý film. S odstupom rokov to síce nie je až také megasklamanie, ako na Vianoce 1997, no kvalitná vianočná komédia bez debaty vyzerá inak. Lúpežníkov radikálne pribudlo, ale nič pozitívne z toho nevyplýva; na Marva a Harryho nemajú ani keby sa na korčule postavili. Ani keby ich bolo o 100 viac. Ústrednému Alexovi D. Linzovi chýba geniálna Culkinova roztopašná prostorekosť a kto by čakal šťavnaté vedľajšie postavy, ako boli v predchádzajúcich dieloch bezdomovci, čudáci alebo Kevinova rozvetvená rodina (Buzz!), ten tiež zostane kruto sklamaný. Rozpočet 32 miliónov, celosvetová tržba 48. Fakt trápne. 2* za snahu. ()

anli odpad!

Třetí pokračování slavné rodinné komedie,které bych nazval trestným činem.Za prvé je bez Culkina a Linz je opravdu velmi nevýrazný a velmi nezábavný.Za druhé je scénář absolutně stupidní a bez nápadu.A za třetí je Raja Gosnell opravdu režisér,který si asi spletl povolání,protože tady opět ukazuje,jaký je zoufalec.Nápady a jakákoliv invence mu nic neříká,o vedení herců ani nemluvě.Kdyby se film jmenoval třeba"Malý nezbeda",no prosím,je to jenom hovadinka,ale nazvat ho"Sám doma 3" a pak ho tak prezentovat zaslouží gumovou hadicí přes záda tomu,kdo to vymyslel.U mě jasných a čistých 0% a to bez debaty. ()

L_O_U_S odpad!

Po nějaké době jsem opět podlehl volání svých masochistických sklonů. Normáně navštěvuju salón na náměstí Budovatelů, jenže domina Pamela měla zrovna klienta a já to nemohl vydržet, a tak jsem si raději pustil film. O Sám doma 3 se vyprávějí doslova legendy, takže jsem čekal aspoň divácký výprask. Kdysi dávno, když frčel DJ Bobo a Krok za krokem, vtrhl do kin třetí díl oblíbené série Sám doma. Nikdy jsem ho neviděl a jsem tomu rád, protože ve své dětské naivitě bych na něm jistě našel něco, co by se mi líbilo. Po osmnáctileté odmlce, kdy už o nějaké nevinnosti nemá smysl mluvit, můžu tuhle fekálii ohodnotit zralejším okem. Tvůrci si ve své drzosti dovolili nazvat výplod svého heroinového rauše Sám doma, nicméně s mnohem zdařilejšími předchůdci to má společných jen pár styčných prvků: Chicago, zimu, zločince a kluka, co je sám doma. Tentokrát se příběh neodehrává o Vánocích, ale v lednu, kdy se chodí do práce a do školy a vánoční atmosféra je v tahu. Lupiči, kteří jsou tentokrát čtyři, nejsou vtipnými a charismatickými lumpy jako Harry a Marv, ale bezkrevnými a pitvořícími se tupci, zapletenými do ohrožování národní bezpečnosti USA. Líbivost původních dvou filmů bere za své i absencí citové dějové linky s lidmi na okraji společnosti (sypač chodníků a holubí dáma). Není mi vůbec jasné, proč byli vybráni herci vzhledem připomínající Kevinovu legendární rodinku, když se protagonista (možná naštěstí) ani nejmenuje Kevin McCallister. Pasti, které nesympatický Alex dobyvatelům své tvrze přichystal, nejsou ani uvěřitelné, ani vtipné, ani zabijácké, jsou to jen bezbřehé kraviny. Na těch šňůrách, kterých musel Alex spotřebovat celé kilometry, se měl raději oběsit celý natáčecí štáb a nekazit pověst tradiční vánoční značce. Příště raději počkám, až bude mít Pamela čas, protože jak se říká u nás, „wartgi guwno řiť targo“. (1 099.) ()

• Jediný film zo série Sám doma, v ktorom nie sú spomenuté Vianoce. Pán Jernigan (Lenny von Dohlen) sa na začiatku zmieni, že je 8. januára, takže Vianoce už sú preč. (rador)
  • Macaulay Culkin odmítl hrát v tomto filmu, protože ho role Kevina (z prvních dvou dílů) omrzela a měl pocit, že by do filmu neměl čím přispět. (Cheeker)
  • Natáčelo se v Chicagu, Evanstonu a Skokii ve státu Illinois. (Cheeker)