V Jižní Americe, zvláště v Brazílii, se množí sebevražedné útoky na významné politiky. Vyšetřováním vychází najevo, že za atentáty stojí nájemní vrazi ve stavu hypnózy a na místo je povolán slavný agent OSS 117. Ten se dalším šetřením dostává do indiánské rezervace, kde má své tajné sídlo neonacistická organizace. Agentovou pomocnicí a později i vyvolenou se stává záhadná kráska Anna-Maria.
V pořadí svůj třetí film s agentem OSS 117 natočil André Hunebelle v roce 1965 ve francouzsko-italské koprodukci, vzhledem k lokalizaci děje se exteriérové scény natáčely v Brazílii. Hlavní roli ztvárnil Frederick Stafford (později se k postavě agenta OSS 117 vrátil v režii Michela Boisronda), jeho partnerkou byla Mylène Demongeot. Ve srovnání s předešlými režisérovými filmy zde došlo k sestupné tendenci v komerční úspěšnosti a film po premiéře na počátku července 1965 vidělo ve francouzských kinech něco málo přes půldruhého miliónu diváků. André Hunebelle si ale tehdy přední pozice v návštěvnosti kin zajišťoval souběžně natáčenou sérií o Fantomasovi. (argenson)

Willy Kufalt

Z dvojice Besnardových akčních dobrodružných filmů s Frederickem Staffordem jsem se nejdřív podíval na ten druhý natočený v pořadí, Dusno v Karibiku, a na případ agenta OSS 117 jsem se rozhodl mrknout až po zážitku ze zmíněného filmu... a možná jsem zvolil dobře i to pořadí, tedy nejdříve akční dobrodružství v dramatičtějším, vážném provedení a teprve poté ryze zábavná oddechovka. Osobně se mi jak příběhem, tak zpracováním a atmosférou líbil mnohem víc "Karibik", ale ani "Bahia" úplně nebyla k zahození a vzhledem k tomu, že tentokrát se jedná o eurospy s hrdinnou postavou agenta tak trochu s umírněnější variací na Jamese Bonda, přítomný vtip jsem tu pouze ocenil. Stafford je sympaťák, který se velmi často usmívá, obzvláště, vyřizuje-li si zrovna tvrdým způsobem účty se svými protivníky, a s nepřehlédnutelnou nadsázkou ze strany hlavního hrdiny i tvůrců děj plyne svižně, napíná i baví na každém druhém kroku a zároveň nese v sobě příjemnou dobovou i exotickou atmosféru... Pomýšlel jsem původně dát spíše silné 3 hvězdičky, nakonec však mj. za vrcholnou napínavou akci v divočině a ve skalách jednu navíc musím přihodit. Není to žádné veledílo, jaké jsem od takového snímku nechtěl očekávat a ani nečekal, ale v rámci svého druhu a žánru za mě velmi slušný nadprůměr. [70%] ()