Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

hrumsrt

Mě vlastně hrozně zajímá, jaký bude Denis Villeneuve, až si tu Dunu dotočí a přijde zase s něčím novým, kdy by ho třeba mohlo napadnout vrátit se k starým dobrým thrillerům, které divák bude chtít vidět znovu a znovu.. Sicario není další tvrdej akčňák, naopak mi přijde, že přichází s vlastní filmovou verzí stylu Narcos. A bylo zřejmé, že když jednou zase opustí Taylor Sheridan svůj seriálový brloh, nevezme filmové fanoušky zkrátka... Po vzoru třeba Mlčení jehňátek pracuje snímek s ústřední hrdinkou, kterou i přes šovinistické opovržení vhazuje FBI na nový úkol kamsi do Mexika, kde má pomoc s bojí proti kartelům.. Ona jakožto Emily Blunt je postava, která asi nejvíc definuje rozpoložení diváka, když jen zmateně kouká kolem sebe a z pár útržků informací se snaží vyčíst, o co tady sakra jde. Když v téhle snové spolupráci s elitními jednotkami včele s tradičně geniálně charismatickým Joshem Brolinem a nečitelným přeběhlíkem Benicio Del Torem, má za úkol přeorganizovat tamní kartelové vedení.. Atmosférická podívaná, kde od prvních chvil tušíte, že něco nesedí, že by se to mohlo zvrtnout. A stejně s chutí naivně berete cokoli, co Vám jen příběh předhodí... Sicario je nečitelný film, který si vodí diváka, ale na zmírnění mu kromě hodně dialogů předhazuje perfektní napínáky, jaká je prostě radost sledovat. Ať už neklidný přejezd přes hranice, kde tak moc čekáte, že se něco posere, až nechápete, jak snadno to příběhu nakonec projde a vy přitom jste stejně spokojení. Anebo akci speciálních jednotek v podzemním tunelu, která střídá záběry a techniku, jak někde v Call of Duty.. I proto není větší problém příběh zhltnout a v závěru se poslat do úplně jiné sféry.. Villeneuve čaruje a zkouší, čeho je takový film schopný, a jak je někdy snadné si diváka povodit. Stačí to? Neukázal Villeneuve před tím v roce 2013, že má na mnohem víc?.. Dá se okolo charakteru jaký má postava Del Tora vystavět film, pořád si nejsem úplně jistý. Ale vlastně bych i přes jistou utahanost chtěl látku vidět v mnohem delším provedení, protože právě na již zmíněném Narcos vidíte, jak se dá s kartely hrát a samotné twisty mu vlastně tvořit přímo před očima a stejně to nespojí. Ovšem Vy dostáváte mnohem větší pružnost příběhu a skutečnou šanci pochopit některé vztahy mezi postavami, anebo rozvinout podezřívavé myšlenky.. Sicario by mohlo být super, ale takhle dostává jen geniální technickou stránku, od kamery po soundtrack dává Villeneuve filmu něco navíc, že divák právem čeká něco.. Což ale neumí Sicario dát. 70% ()

DarweyD

Přiznám se, že když jsem film viděl poprvé, nebyl jsem ohromen. Po třetím shlédnutí musím uznat, že se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších akčních thrillerů, který je paradoxně velmi pomalý, a divák na toto tempo musí přistoupit, aby si snímek užil. 9,5/10 ()

Juuroo

Vynikajúce a brutálne krimi. Ani si nepamätám, kedy mi naposledy film v kine tak rýchlo utiekol. Voľba hercov super, hudba a akčné scény perfektné. 5* ()

kolacky

Ježíši, to bylo strašný!!! Strašně neskutečně uchvacující!!! Jen bych opakovala, co už jste tady napsali, kolegové, Marigold, Pomo, T2 a další... Jediná obava ve mně doutnala, SPOILER a na konci se SKORO vyplnila, totiž že Emilka nakonec Benicia odbouchne. Ale nedala to, naštěstí a zaplaťpánbu. ()

prochyn

Dost dobrý film o práci protidrogového komanda. Ale je tam spousta nejasností a hluchých míst, které mohl střihač vyhodit. A místy moc temná kamera také filmu zrovna nepřidá. Přesto **** ()

IZFNP

Minimalistická, pulzujúca hudba, bezchybná kamera využívajúca širokouhlé zábery krajiny i desivé detaily, dusná atmosféra a herecké výkony ako z učebnice. Villeneuve prišiel s jednoduchou zápletkou zasadenou vo veľmi vďačnom prostredí. K tomu zvolil iný prístup, nešiel do hĺbky, nepokúšal sa komplexne zachytiť fungovanie tohto sveta, miesto toho si vybral ženu s presne nastaveným morálnym kompasom, ktorá je filmovým stelesnením diváka. Príbeh sledujeme jej očami, zažívame jej strach, jej šok, jej rozorvanosť. Pravidlá hry za ňu určujú iní a divák vidí len toľko, koľko ho vidieť nechajú - a pri tom dosť na to, aby sa v sále kina cítil bezmocný. Vidíme, že veci nie sú čierne a biele, ale skôr v najrôznejších odtieňoch šedej. Akčné scény nie sú prvoplánové, striedajú pokojnejšie momenty extrémne účinne a ich veľkou kvalitou je priehľadnosť. Stále toho nevieme dosť, mnohé len tušíme, a z toho plynie napätie, aké vo mne tento rok žiadny snímok nevyvolal. Nehovoriac o Del Torovi, ktorý po dlhšej dobe zase dostal úlohu, v ktorej mohol zažiariť jeho démonický herecký talent. Intenzívne a kvalitné, čo viac od krimithrilleru chcieť. ()

yatan

Sicario je po The Revenant moj najviac anticipovany film roka. Emily a Benicio su moji oblubenci a problematika mexickych kartelov je mi filmovo blizka tiez. Jednoducha dejova linka funguje genialne pod silnou reziou Villeneuve-ho, ktory cielene tlaci dej do hmly a tajomna. Toto vsetko len umocnuje Beniciova mysticka postava a jeho minimalisticky herecky styl. Technicke aspekty Sicaria su prvotriedne tomu sa ani nebudem venovat. Josh Brolin ma bavil cely film, a jeho improvizacia velmi sarmantne odlahcuje cielene ponuru a napinavu naladu Sicaria. Toto su uz, ale pridane hodnoty hercov, nie tvrocov. Co ma sklamalo, a nebudem setrit kritikou, boli fundamentals, ktore Sicario podcenil a zanedbal. Storyline a postavy su v mojom svete pre film kostrou a krvou. A tu je prave citit, to co film brzdi od vyssej a mozno uz len najvyssej urovne. Postava Emily Blunt, nema vo filme ziadny hlbsi zmysel a je vyslovene jedno-rozmerna. Postavy okolo nej dostavaju dost priestoru nato, aby si divak myslel, ze budu vo filme zohravat dolezitu ulohu a zamiesaju dej, no nic neprichadza a vacsina sa prosto len vytrati a Beniciova dejova linka konci priam az stupidne. To je skoda, lebo jeho postava mala najvacsi potencial, vytvorit sub-plot hodny jeho talentu. Ambicia drzat divaka, pomocou Emily Blunt v neznamej cely dej, aby sme citili, ze vsetci su len bezvyznamnou ciastockou v systeme mi branila, aby som sa sa dostal k postavam blizsie a filmu, aby sa rozvinul v nieco dolezitejsie. Podobne ako Gravity bez scenaru, aj Sicario je fantasticky zazitok, ktory ale vysumi a do par rokov zapadne prachom, kym nepride vacsi technicky vybaveny frajer. Urcite must see film, ktoreho vizual a soundtrack vas zarazi podobne ala Nolan. Velmi silne 4* Traffic je skoro (skoro, lebo tych onych 20min v Sicariu okolo mexickych hranic je nezabudnutelnych) po kazdej stranke zrelsi, vybrusenejsi a spolocensky dolezitejsi film. ()

Raskoslav

Výborná syrová a napnutá akce bez obalu, jakých je na plátně prozatím pomálu, a vůbec bych se nezlobil kdyby takových přibývalo. Už od prvních momentů je jasné, že tento snímek nepojede v zajetých kolejích akčních blockbusterů, a naopak že nám předloží postupně gradující dávku reálně vypadajících přestřelek, vypočítavých taktik a pozvolný (ač jednoduchý ano) příběh. Ten samotný o sobě nevypadá, že měl být tím hlavním, co film nabízí, naopak, spíše aby si divák užil tu pozvolně zvedající se chladnou jízdu skrze něj. A to se dozajista povedlo. Hlavní protagonisté podávají velice solidní herecké výkony (a ač má Emily Blunt hrát ženu, co se o sebe již skrz práci tolik nestará, tak jí to stále sekne), a celkově jsem se celou dobu dobře bavil. Především palec nahoru za jednu z vrcholných scén, která se celá odehrává skoro celá v nočním vidění, víc takových! Tempo bylo akorát, celkově jsem filmu neměl nic moc co vytknout. Na druhou stranu, ač jsem samotný film měl ještě chvíli po zhlédnutí v hlavě, již zmíněná jednoduchost zápletky ve mě zanechala pocit, jakože bych rád okusil ještě o kousek více takovéto kvalitní filmařské práce, a skoro ve mě vyrostl malý osten zklamání, když mi došlo, že toto je vše co v danou dobu mám k dispozici. ()

amlik

Poměrně zajímavá kamera, lokace na 100%, ale podle mého názoru děj tak trochu kulhal a to není zrovna to, co by mě na akčním filmu mělo přitahovat. V podstatě film negradoval, ale přesně naopak. Pro mě velmi poutavých prvních cca 20 minut, kdy toto vše kulminovalo scénou v zácpě při převozu trestance přes hranice. Nic víc a to jsem se těšil.. ()

Karlos8

Po úvodních minutách to vypadá na akci od začátku až do konce. Opak je ale pravdou. Emily Blunt zde představuje rozvedenou manželku, která, jak se zdá si není úplně pevná v kramflecích. Po celou dobu nosí jedno ušmudlané tričko, nedbá na hygienu, přesto se musí vypořádat s nepěkně vypadající situací na hranicích s Mexikem. Josh Brolin naopak představuje charismatického velitele, který si jde tvrdě za svým. No a na závěr je tu Del Toro, který zase netouží po ničem jiném, než pomstít smrt své ženy a dcery. Tento trojlístek v průběhu filmu vytváří velmi zvláštní postoj k celé události, přičemž rozuzlení se ne a ne dočkat. Za nejzajímavější scénu považuji zácpu na hraničním přechodu. Na druhou stranu nejemotivnější scénu naleznete až na konci filmu, kde exceluje především Emily Blunt. ()

Allgreen

"You should move to a small town, somewhere the rule of law still exists. You will not survive here. You are not a wolf, and this is a land of wolves now." ()

DonBraso

Nebudu sdílet jako ostatní tak bouřlivé příspěvky,i když tedy nebylo tomu zas tak daleko,aby tenhle film se uležel v mé hlavě na delší čas,než,že vypnu přehrávač.Máme tu začátek,prostředí,které nabízí vždycky nevyčerpatelnou studnu filmového umění.Film o kartelech,drogách či znásilnění?Nic z toho vesměs,zde nehraje takový průvan,jako vynikající B.Del Toro,který nemusí nic říkat a budete ho milovat každou sekundu.Vlastně zjistíte,že koukáte na hlavní postavu co se týče celého filmu,kde konec je třešinkou při hezké večeři v pěti.Je tu zde krásná kamera,zvukový potenciál,který hned na začátku s Americkou jednotkou,kdy jede kolona na Mexické území graduje atmosférou a říkáte si každou chvilku,že to musí přijít.Naprosto chytrý tah,uvěřitelný a napínavý.Bohužel to pak celou dobu skoro až ke konci neucítítě ani ve slipech,že už je pozdě někam chodit,protože zde Emily Blunt a její postava je přímo příšerná a tak rušící element je přímo zkázou,bohužel špatně napsaná postava,která selže tak,že už na konci to nedá vůbec smysl.Akční to určitě není skoro vůbec,kromě vcelku dobrýho začátku v noci,kde zas hraje prim dobrý střih a kamera,ale kdy to vzápětí zas tak nějak vyšumí do prázdna a jde se někam jinam.Takový moc až scénické či divadelní,herci jakoby by byly na place těch onech 5 minut a je to hrozně cítit.Chybí mi tu ta surovost a sounáležitost s postavama.Boss je tu vyobrazen,že je pán,ale vidíteho tak 3 minuty z celýho filmu,takže je člověku buřt,že hodí někdy šafle.Je to spíše kriminálka,která se snaží těžit z postav,ale scenář není bůhvíjaký a občas to fakt byla nuda.Bohužel.70% ()

davistercz

Drsná realita, tak se mi to líbí! Od začátku až do konce neskutečná jízda a napětí kdo vlastně je ten špatnej?. První polovina filmu nastavila velkou latku, ta druhá se vezla s menší kvalitou, ale i tak dávám jedno velké plus. Překvapení roku! ()

dudo24

Drsný film. Kvalitne zachytená špinavá realita s bojom proti drogám alebo organizovanému zločinu na južnej hranici USA. Veľmi dobrá kamera a hudba. Dosť sa mi páčili nemé scény, kde sa nič nerozprávalo len som splynul s dejom a napäto pozeral. Super obsadenie, Blunt aj Toro boli parádni. ()

Stepa777

Po traileru a přečtení popisku o čem by ten film měl být mě to nijak neoslovio, to jen díky režisérovi, který natočil výborný film Zmizení. Můžu ale říct, že to bylo parádní od začátku až do konce.. je tady neuvěřitelné napětí a to i díky hudebnímu doprovodu, který toto vše umocňuje. Lokace, kde to bylo natočeno a vůbec celková atmosféra filmu taky skvělé... Na filmu je dobré to, že nic moc není na začátku odtajněno - to se začne odkrývat až postupem filmu k jeho konci, kde to pak vygraduje...člověk je tedy i díky tomuto v neustálém napětí. Jak už jsem psal výše, strhující jsou ve filmu lokace - konkrétně natočená část filmu v uprchlických tunelech a scény s nočním viděním a termovizí, to je pecka. Akční scény působí hodně reálně. Jediné co mě vadilo, že rozhovory byly často až tolik nejednoznačné, že si divák fakt kolikrát říká o co v tom filmu vlastně jde, což ale začne být jasnější až postupem času ve filmu... ()

silak_xup

Jo, tak tohle bylo hodně pěkný. Nádherně čistej film z nádherně špinavýho prostředí. Závěrečná scéna u večeře drogového bosse nekompromisní, ovšem mohlo se to trošku natáhnout. Začínám bejt nějakej přísnej, asi stárnu nebo co. ()

x_ander

Skvěle atmosférický thriller. Při "akčních" scénách jsem už dlouho nebyl tak napnutý. K tomu dokonalé technické zpracování, nervydrásající hudba, démonický Del Toro a Emily Blunt, jejíž role byla účelově napsaná tak, že jsem se v podstatě celý film cítil jako ona. K plné palbě ale přece jen trošku něco chybělo - možná větší drajv v druhé půce filmu, kde se ztrácelo tempo. Villeneuve ale každopádně patří do elity mezi současnými režiséry. ()

ciki_69

Drsné zobrazenie boja proti drogovým kartelom, kde neexistujú žiadne pravidlá a nevládnu žiadne zákony. Napínavý thriller s dobrým hereckým obsadením. Vynikajúca posledná pol hodinka. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)