Sestry Maura a Kate, čtyřicátnice s poněkud neuspořádaným osobním životem, se od svých rodičů dozvědí, že si mají do konce týdne vyklidit své pokoje v jejich rodném domě. Otec s matkou se totiž rozhodli dům prodat a přestěhovat se do domu pro seniory. To je šok především pro Kate, která to zjistí až v okamžiku, kdy s Maurou dorazí na místo. Dům už je prázdný a zbývá vyklidit pouze jejich pokoje. Sestry se začnou přehrabovat ve svých věcech a při této tísnivé činnosti dojdou k názoru, že by bylo dobré ještě naposledy v domě svého dětství uspořádat pořádnou party. Přesně takovou, jakou zažily, když byly na střední škole. (TV Nova)

Trailer 1

BOURQUE

„Party-movie“ v podaní spolupráci T. Fey a A. Poehler. Film obsahuje fakt vydarené scény, ale z celkového hľadiska však to z diváka vyvolá len priemernú eufóriu. Komédia, ktorá neurazí a po ťažkom dni určite poskytne príjemné „vypnutie“. PS. Post pokazené scény na záver sú slabšie. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

kaylin

Tinu Fey mám rád a její humor mi sedí. Bylo mi jasné, že ve spolupráci s Amy Poehler mě bude snímek bavit. A tak nějak jsem se trefil. Je to místy hodně obhroublé, je to místy hodně ujeté, ale tak nějak mě to bavilo celou dobu, i v těch dramatičtějších momentech. Ta spolupráce obou hereček v hlavní roli prostě funguje skvěle. Navíc jsou tu parádní vedlejší role. ()

sedm.1

Začnu pozitivy … aha, tak vlastně nic, tak budu pokračovat negativy. Zbytek. Jednoduché, ale bohužel nejvýstižnější. Nicméně, abych byl krapet konkrétnější, tedy v těch negativech, jelikož těmi pozitivy tato podívaná skutečně nedisponuje, tak alespoň zmíním ta nejpodstatnější. Jednak na to, že se má jednat o ryzí komedii, tak jsem se ani jednou nepousmál, natož abych se za břicho popadal. Nebylo to ovšem způsobeno tím, že by se tu tvůrci o vtipné scény, či hlášky snad ani nepokoušeli, ale naprosto veškeré tyto momenty působily buď zcela nevtipně, případně vyloženě trapně, zoufale, nepatřičně, v nejednom případě až doslova nesoudně. Dále pak sice nechci kritizovat přímo zápletku, jelikož vzhledem k ústřednímu tématu, tedy uspořádání divoké párty, očekávat něco převratného nemělo asi stejně ani cenu, spíš mi ale zásadně vadilo, že tvůrci onoho tématu absolutně v žádném směru nevyužili, žádná divočina, žádné nápady, žádné ulítlosti, prostě nezáživné plkání, hádání, následné usmiřování, a kde nic, tu nic, a to nezmiňuji závěrečné slaďoučké ňunínkování a moralizování, to by se jeden z toho zblil. No a na závěr jsem si nechal sračkoidní casting, v čele s dvěma nesympatickýma, přehrávajícíma a zoufale nevtipnýma herečkama, Amy Poehler a Tinou Fey, kdy především prvně jmenovaná byla vážně trapná, tu jsem fakt jako nedával. Jenže co ještě horší, zbytek osazenstva působil snad ale ještě hůř, všichni též přehrávali jako amatéři, jinými slovy, s tak zoufalým hromadným obsazením jsem se už dlouho nesetkal, prostě hrůza, šíleně mizerní herci v šíleně mizerných postavách. Celý tento snímek je zkrátka naprosto nezábavnou triviálností, která nefunguje absolutně v žádném ohledu, tudíž tahle trapnost vážně nestojí ani za minimum pozornosti. ()

silentname

Myslel som si, že uvidíme ďalšiu rádoby komédiu, ktorá spadne do kategórie, ako sme mali minulého roku možnosť vidieť vo Vacation, ale nakoniec musím priznať, že tento film mi presne dokázal fakt, prečo tam komédia nefungovala, a naopak tu musím povedať, že je humor celkom dobrý. Okey, nemôžem povedať, že som sa na každom vitpe poriadne nasmial, ale na tých, ktoré fungovali som sa smial poriadne. A dôvod je ten, že vidieť Tinu Fey a Amy Poehler nie je urážkou, ale naopak dávajú filmu správne srdce. Prvá polka je síce trošku nudná a niektoré scénky skutočne spadajú do nudných vôd, ale v momente ako sa párty začne, tak to funguje skvele. Niektoré scénky sú aj tam trošku pritiahnuté za vlasy, ale keď to funguje, tak som sa skutočne bavil. A aj ich párty pôsobila v štýle, že by som si ju rád užil a bol tam s nimi. Prečo nie? A fakt, že film má srdce, postavy sú zaujímavé, niektoré scénky sú vtipné a aj záver nepôsobí gýčovito, ale myslím si, že celkom funguje, tak som príjemne prekvapený. Bol som pripravený byť k tomuto filmu zlý, lebo americké komédie dnes skutočne stratili schopnosť rozosmiať, no "Sisters" ma celkom príjemne z týchto predsudkov vytiahlo. Nemyslím si, že sa na tom zasmeje úplne každý, no mne to pohodlne stačilo. Hodnotenie: B- ()

hansel97

Tak nakonec mě Tina a Amy udolaly a měním hodnocení z průměru na čtyřku! Jsou to prostě borky, jak se patří a ony mě opravdu zvládly tu hodinu bavit, přestože jim místy podle mě opravdu podrážel nohy neúplně povedený scénář. Menší role pro prakticky většinu obsazení Saturday Night Live mě také potěšily a je to poměrně svěží a neotřelá komedie, která by však bez Tiny a Amy nemohla být tím, čím je. ()

• Když se Maura (Amy Poehler) propadne po nohy stropem, začne kopat nohami a obě boty jí spadnou. Když ji vytáhnou nahoru, můžeme ji vidět bosou, ovšem jakmile se znovu propadne a je opět vytažena, má na sobě zpět střevíce s podpatky, přestože si pro ně nešla dolů. (hansel97)
  • Scenáristka Paula Pell si údajně při psaní scénáře obě sestry představovala právě jako Tinu Fey a Amy Poehler, a to ještě předtím, než byly obsazeny. (hansel97)
  • Postava dealera (John Cena) se jmenuje Pazuzu. Jedná se o odkaz na film Exorcista (1973), kde se stejně jmenuje démon, který posedl mladou dívku. (hansel97)