Reklama

Reklama

Další generace Griswoldů v tom zase lítá. Dospělý Rusty Griswold (Helms) kráčí ve stopách svého otce a v naději na posílení rodinných pout se rozhodne překvapit svou ženu Debbie (Applegate) a jejich dva syny cestou zpět do Ameriky, do rodinného „oblíbeného zábavního parku" Walley World. (Freeman Ent.)

Videa (11)

Trailer 2

Recenze (350)

kingik 

všechny recenze uživatele

Na rodinou dovolenou s Griswoldovic rodinkou se můžete vydat bez obav. Nemůže se nic stát. V nejhorším případě se jejich eskapádám nezasmějete. Anebo se jim budete smát jako pominutí. To už záleží na tom, jak máte své nároky na komedii nastaveny. Pokud vám stačí pásmo scének, poslepovaných nepříliš zdatnou režií, máte jedinečnou příležitost dostat se na komediální vlnu s poněkud nestandardní rodinkou, která se vydala poněkud nestandardním vozem albánské výroby na cestu napříč Amerikou až do zábavního parku, v němž zůstaly rodinné hodnoty a vzpomínky na dětství. Vystupování a chování Griswoldů určitě nepatří k příkladným. Jsou vůči druhým závistiví, zlomyslní, nepřejícní, agresivní, ale scénky těžící z jejich nectností a špatných charakterových vlastností, pobaví zdaleka nejvíc. Nejméně film bavil, když se čekalo, že s příchodem nějaké známé herecké akvizice to bude silně třeskuté. Ohňostroj humoru byl překvapivě nejméně zářivější, respektive zápalný knot nechytl vůbec a chcípl. A to nasere. Co třeba dlouhá sekvence se strýčkem rodiny Chrisem Hemsworthem, v níž by se humoru nedořezalo ani s motorovou pilou. Nejinak tomu bylo s "vodákem" Charlieho Daye, o nic lépe na tom nebyl ani hraniční policista Michaela Peňe. Prostě nic a nikdo nezafungoval s tím, co se nabízelo. A potenciál v těchto vystoupeních byl, scénář se o originalitu postaral, na humor ovšem kašlal. Režie byla rušivá. Vyloženě poslepované scénky nemohou bavit v celovečerní stopáži optimálním způsobem. A výjimkou nebyly ani okaté zadní projekce, když se zrovna rodina ocitla ve vzduchu a na vodě. Dvojice scenáristů si usmyslela, že svůj scénář zrealizuje. A jelikož dohromady nenatočili nic, dopadlo to pofidérně. Psaní jim jde evidentně lépe. Což potvrzuje celá řada neotřelých scenáristických nápadů, kterými se film jen hemží. Určitě ne všechny byly proklatě vtipné, ale k vidění byly nepříliš ohrané záležitosti: mladší bratr soustavně šikanuje staršího, vtipný návrat ke studijním dívčím hrám, auto, které má nevyzpytatelné funkce, včetně tlačítka s hákovým křížem, koupání ve splaškách aj. Nejlépe se filmu z komediálního hlediska dařilo, když byli na scéně jen Griswoldovi. Jakmile k nim někdo přibyl, už to vázlo. Russ Griswold, filmový to potomek Chevyho Chase a Beverly D´Angelo (i ti se ve filmu objeví), se svojí praštěnou rodinou zavítal také do našich kin, na rozdíl od Griswoldů z osmdesátek a devadesátek, kterým se to nikdy nepodařilo. Na cestu si přibalili humor všech možných kategorií, fekální humor ale příliš nepoužívají. Na zahnání podzimní, zimní, jarní a letní depky, by mohl být účinný. A pokud ne, tuhle dovolenou reklamujte u cestovky Daley&Goldstein. 60% ()

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Tohle ne. Ne že by původní série byla kdovíjak vysoký humor, nicméně v rámci nastavených mantinelů fungovala slušně a díky tomu se z ní pro mnoho lidí, včetně mé osoby, stal klasika na kterou se nezapomíná. Tohle je ovšem neumně navrstvená zhovadilost, která se více než zoufale snaží přiživit na klasickém filmu. Pár humorných momentů tam je, to nebudu zapírat, nicméně to množství do extrému zahnaných zhovadilostí poničí veškeré pozitivní dojmy, které z filmu mohly být. ()

Reklama

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Protože Dobytek s Torisiomem psali, že to je řachanda, tak jsem na to kouknul. Je to taková jednohubka, nicméně s pár opravdu ostrými momenty a slušnou frekvencí fórů. Fekálně-sexuálních je dost, ale jsou tu i povedené konverzačky. Za mně dobrej pedofilní kamioňák, korejská navigace, koupání v horkých pramenech, pán s mazlíkem - krysou, nahánění krav nebo dobře vybavenej strejda Hank (nebo jak se to jmenoval). /// viděl jsem to ještě jednou a smál jsem se nahlas na spoustě míst. Hodnocení jsem zvýšil že 4 na 5. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

z původní trilogie mám sice nejradší Vánoční prázdniny,ale i zbylé dva filmy patří mezi VHS klasiky,na které se člověk tu a tam rád koukne...od nových "prázdnin" jsem raději moc nečekal a jsem tak nakonec rád že nejde o až takový průser.Je tu sice spousta zbytečně tlačeného fekálního humoru a narážek na sex za každou cenu (bez kterého se asi novodobá americká komedie prostě neobejde),tedy prvků,které původní filmy prostě nepotřebovaly a pobavily i bez nich,ale zase na druhou stranu je tu pár opravdu odzbrojujících věcí,u kterých sem se zasmál fakt nahlas (albánské rodiné vozidlo,...).Jako celek sice nikterak nevybočuje z průměru,ale je spousta mnohem horších věcí a tohle ve výsledku neurazí...60% (PS: je zajímavé porovnat jak moc nám zestárli původní Griswoldovci...) ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Původní Vacation byl jen průměrná jednohubka na nedělní odpoledne. Nicméně, tato verze z roku 2015 mě bavila od začátku až do úplného konce. Jedná se totiž o naprosto šílenou a ujetou komedii, ve které tvůrci vystavují na odiv všechny trapné scény či gagy. A i když to někdy v nějakých komediích nevyjde, zde se to povedlo na výbornou. Od pošuka Eda Helmse až po záchodový humor, to vše funguje jako dobře promazaný stroj. Ale nejvtipnější věc na celém filmu bylo jednoznačně jejich auto vyrobené v Albánii, které mělo více udělátek než auta Jamese Bonda. Také cameo Chrise Hemswortha potěšilo. Jeho postava jižanského "burana" je k popukání! „I just wanted to sing Seal with my family like normal people.“ ()

Galerie (48)

Zajímavosti (11)

  • Píseň, kterou si Rusty Griswold (Ed Helms) rád zpívá během celého filmu, je "Kiss From A Rose" od britského zpěváka Seala. (Duch217)

Související novinky

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Ve světle nedostatečných tržeb Ligy spravedlnosti (655 milionů dolarů nestačí ani na výdělky Muže z oceli) se filmový vesmír od DC maličko překopává. Jeho řízení teď bude mít na starost Walter Hamada… (více)

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

Thor bude krotit kafe

Thor bude krotit kafe

11.06.2015

Chris Hemsworth (Avengers: Age of Ultron) má novou práci. V minulých letech si vydělával jako superhrdina v Thorovi, elitní řidič v Rivalech nebo kyberpostrach v Hackerovi, letos ale bude předvádět… (více)

Reklama

Reklama