Rusty Griswold létá jako pilot u nízkonákladové společnosti a není moc doma. Rozhodne se, že to manželce Debbie a oběma synům vynahradí. Naplánuje výlet do zábavního parku Walley World, kam kdysi jezdíval se svými rodiči. Rodina z toho moc nadšená není, ale Rusty už najal podivné SUV albánské výroby. Griswoldovi se tedy vydávají na výlet napříč celou Amerikou a je jasné, že trasa delší než 4 tisíce kilometrů jednoduchá nebude. U Griswoldů je téměř jisté, že rozvrh cesty začne mít postupně velké trhliny. Rusty totiž po svém otci podědil schopnost naplánovat rodinnou dovolenou takovým způsobem, který vedle bitky fotbalových fanoušků vypadá jako pohodová procházka na nedělní odpoledne. Není proto překvapením, že Rusty během strastiplné cesty do zábavního parku bude na každém kroku dostávat od života pořádné kopance. (TV Nova)

Trailer 2

tron

"Čo to práve mama robí?" - "Dáva lekciu trom štetkám." Veľmi oceňujem, že tvorcovia nerobili remake, ale sequel. Ďalej oceňujem, ako pekne (a dôstojne) nadviazali na pôvodného ducha ságy. Občas to prestrelia (pochopil som správne, že Norman Reedus hrá pedofila?), logiku v scenári nehľadajte a škody napáchal aj príliš aktívny strih (Griswoldovci sú svedkami drsného úmrtia chlapíka - nakoniec prežil, ale to nevedeli - a odídu z miesta činu?). Inak som sa ale veľmi dobre bavil a musím dať až 80%, hoci to má aj hluché miesta. Albánske auto je plné prekvapení (extrémne rafinované spätné zrkadielka, tlačidlo so zajacom), pri mnohých fóroch som sa spokojne chechtal (úvodné fotky, Thorov had, Anthony Hopkins, prekážková dráha, kórejská GPS, zatiahnutá ručná brzda, krysa), občas ma príjemne naplo na vracanie (griswoldovské pramene, vaňa), myšlienky o rodine a manželstve majú niečo do seba a k tomu strhujúci Seal a zábavná akčná scéna na konci, ktorá má svojím spôsobom lepšiu choreografiu, ako mnohé plnohodnotné akčné filmy. Ako fanúšika pôvodnej série ma dojali parafrázy slávnych scén (sexi kosť v aute, pesničky, povedomá výprava, rodičia, Walley World). A rozhodne palec hore za tony skvelých hlášok ("Mám pocit, že ma odsudzuješ."; "Prečo mama tak vracia?" - "Je to pre charitu."). ()

Malarkey

Líbí se mi, že tvůrci šli oficiální cestou a plně se odkazují na původní rodinku Griswoldovic. Dokonce ke konci jsem se dočkal jak Beverly D´Angelo, tak Chevyho Chase, což mi udělalo obrovskou radost. Nicméně to jsou asi ty největší plusy. Film totiž poměrně úspěšně nudí. První polovina filmu je zábavná jenom díku tomu, že se ve filmu objeví nejošklivější auto na světě - albánská Honda Tartan Prancer. A tvůrci z něj opravdu těží seč můžou. Jakmile se ale překlopí druhá polovina filmu, humor začíná slábnout. Ne, že by nebyl, jen to prostě nemá takové komediální koule, abych dokázal říct, že tahle komedie se opravdu povedla. ()

Cervenak

Ten vnútorný rozpor medzi "Bože, to je ale úbohá chobotina postavená výhradne na pohlavnom a fekálnom humore" a "aj tak som sa celý čas smial". Niektoré fóry sú super (chlap s potkanom, kričiaca kórejská navigácia, kanibalistická krava, Hemsworthov večerný výstup...), ale zvyšok je totálny hnoj. Čudujem sa Chevy Chasovi, že ich poctil účasťou. ()

Fr

„MY ČTYŘI POJEDEME NA VÝLET AUTEM DO WALLEY WORLDU. UPADLI JSME DO STEREOTYPU. MUSÍME TO ZMĚNIT. STRÁVIT SPOLU TROCHU ČASU…“ /// Vy jste teda debilové! (mluvím k tvůrcům týhle sračky!) Starej Clark Griswold byl neuvěřitelně vynalézavej, kdežto potomek Rusty je jenom idiot. Nejdřív jsem myslel, že se s těma vagínami a penisama vyblbnou v úvodu. Trumfli to. Třeba zvracením. Obyvatelé Babovřesk dostali svoji vlastní komedii. Hodně se v ní mluví a čím víc je to trapný, tím víc to má bejt dobře. Na řadu přicházej sračky (v pevným i tekutým stavu). To bych se kurva (sorry cenzore a puritánský čtenářstvo, tohle fakt jinak napsat nejde!) poblil! Aspoň že vynechaj trapný keci vo sexu – sou tam děti… ouou – na scéně je Chris Hemswort se svoji klobásou, takže můžou bejt spokojení všichni! Tahle rodina není vtipná, ale pošahaná. Abych nekecal, 2x mě dostali! (neřeknu! Najdi si ty fóry sám!) V rodinným kruhu to nepouštějte. Místo stmelení kolektivu by ho tihle Griswolďáci spíš rozesrali. Dementní komedie pro dementy! A tak jsem se na ni podíval… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám. 2.) Millerovi jsou nudná a nevtipná rodina! 3.) Mám IQ 70 (i míň). 4.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“ /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

T2

Rozpočet $31miliónovTržby USA $58,884,188 Tržby Celosvetovo $104,884,188 Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,540,443Tržby za predaj DVD v USA $6,639,345║ tuctová planoba, kde nič poriadne nefunguje tobôž to otrasné obsadenie a prízemný humor tu nemá ten správny dopad a len vyprcháva do prázdna, na desať suchých gagov pripadá jeden vydarený, čo je strašne málo, oproti tématicky podobným My sme Millerovci je toto dosť zbytočná záležitosť /videl v kine: 35%/ ()

• Randy Quaid si nemohol zopakovať rolu bratranca Eddieho, kvôli jeho zatknutiu. (Game90)
  • Píseň, kterou si Rusty Griswold (Ed Helms) rád zpívá během celého filmu, je "Kiss From A Rose" od britského zpěváka Seala. (Duch217)