Bláznivá dovolená

• slovenský

Griswoldovci

Road movie / Dobrodružný / Komedie

USA, 2015, 99 min

Bol som na tom v kine a nenudil som sa. Fajnová jednohubka so sympatickým obsadením, Rkovým slovníkom, cool humorom (čínska navigácia rulez) a roztomilými odkazmi na originál (od songu Holiday Road, cez sexi krásku v aute, Chevyho Chasea až po zelenohnedé auto a Walley World). Objektívne za 3* ale z osobných dôvodov pridávam aj štvrtú *.(6.10.2015)

• Filmmaniak

Agresivně nepříjemný film s nenápaditým a odbytým dějem, nepodařenými a veskrze trapnými vtipy, špatně vedenými a mizerně hrajícími herci a se spoustou samoúčelných a zbytečně přehnaných vulgarit a nechutností. Příběh je totálně nesmyslný a nesoudržný a rozpadá se do změti nesouvisejících scének, v nichž se zoufale nesympatičtí hrdinové chovají jako nesvéprávní magoři, aby nakonec mohli skončit zapatlaní od výkalů, zvratků či kravích vnitřností. Ekvivalent komediálního pekla. Delší recenze ZDE.(27.8.2015)

Původní Vacation byl jen průměrná jednohubka na nedělní odpoledne. Nicméně, tato verze z roku 2015 mě bavila od začátku až do úplného konce. Jedná se totiž o naprosto šílenou a ujetou komedii, ve které tvůrci vystavují na odiv všechny trapné scény či gagy. A i když to někdy v nějakých komediích nevyjde, zde se to povedlo na výbornou. Od pošuka Eda Helmse až po záchodový humor, to vše funguje jako dobře promazaný stroj. Ale nejvtipnější věc na celém filmu bylo jednoznačně jejich auto vyrobené v Albánii, které mělo více udělátek než auta Jamese Bonda. Také cameo Chrise Hemswortha potěšilo. Jeho postava jižanského "burana" je k popukání! „I just wanted to sing Seal with my family like normal people.“(1.10.2015)

• BMW12

Ani se mi nechce hodnotit tento film, protože mě Zrzka (gegina31) asi zabije. :-D Ale přesně tenhle film je ta typická, tuctová americká komedie, plná špatných fórů. Bylo zde i pár celkem vtipných situací, za což si tento film zaslouží 2*, ale jinak mě to nenadchlo. A na konci filmu, kdy si divák měl říci, že to byla opravdu bláznivá dovolená, tak jsem si říkal, že to byla trapná dovolená.(29.3.2017)

Protože Dobytek s Torisiomem psali, že to je řachanda, tak jsem na to kouknul. Je to taková jednohubka, nicméně s pár opravdu ostrými momenty a slušnou frekvencí fórů. Fekálně-sexuálních je dost, ale jsou tu i povedené konverzačky. Za mně dobrej pedofilní kamioňák, korejská navigace, koupání v horkých pramenech, pán s mazlíkem - krysou, nahánění krav nebo dobře vybavenej strejda Hank (nebo jak se to jmenoval).(23.6.2016)

• Ed Helms