Bláznivá dovolená

Griswoldovci

Road movie / Dobrodružný / Komedie

USA, 2015, 99 min

• dyfur

Tak toto už do Griswoldovskej série nepatrí...možno názvom,možno tým ,že sa tam mihnu Ch.Chase a B. D´Angelo a možno a to asi hlavne tým neskutočným plagiatorstvom - keby bolo aspoň vydarené, ale toto fakt bieda.Aby som nezdržoval: hlavné fakty: 3x sa pousmejete,zažijete dosť trápneho ticha,zažijete ľútosť,že už to nie sú tí Griswoldovci čo ste čakali,získate chuť pozrieť si originál, zistíte že hlavný hrdnia v tomto filme ,ktorého hrá Ed Helms je strašne nesympatické stvorenie ....no proste KÓN JAK HOVADO....naštastie som na tom nebol v kine-len doma a zadarmo pozreté.(11.2.2016)

Tak jo děcka, teď vám prozradím jeden fígl jak si tenhle film užít, je to jednoduchý takže : prostě si tenhle film nespojujete s původními filmy a když tenhle film, budete brát jako další praštěnou komedii, tak si ho užijete. Tento tip můžete uplatniti i u jiných dalších filmů a bude fungovat, je to zaručené a ověřené a nejlepší na tom je že je to zdarma !! No film se tady nebojí dělat z Američanů, to je dost odvážné, v dnešní době kde je všude samý terorista, uprchlík - terorista co dělá že neni terorista a tak dělá uprchlíka, ale přitom je to ten terorista, však šance že je to uprchlíky je stoprocentní) film hlavně naráží na klasický stereotyp Amíků, toť jest každý rok ten samý výlet, každý měsíc ta samá poloha v sexu, každý týden ty samé noviny, každý den to samé jídlo a aby to bylo fakt hořké, tak každá hodina je prostě ubíjející. No tohle nefunguje jen v Americe, ale všude po světe, i u vás doma bohužel, takže za tohle bod k dobru to chtělo odvahu. Takže mladej (teď velkej) Rusty Griswold, místo toho aby vzal svoji ženu do nejromantičtější země vůbec,(nééé Antarktida to fakt neni) je to Francie a svého syna - vagínu šoupl do holčičího tábora a toho druhé k SEALS, tak se rozhodl že je vezme do přes celou Ameriku do Walley Worldu. Takže opakuje chybu svého otce, protože ten jejich výlet byl cesta smrti, trapnosti, zoufalství a ke konci i šílenství. A ani teď to nebudou mít jednoduchý, do cesty se jim postaví násilnický kamioňák, tupý burani a jejich žumpa, vyvinutý nad samec vaší ségry, kráva, kanibalistický býk, neurotičtí policajti, přecitlivělí instruktor, slušná a morálně čistá rodina a nakonec albánské auto se svastikou, které je ještě korejsky seřve za to, že na něj sahají a ať to nedělají ! Jo a aby se neřeklo, že sem snad proti původnímu filmu, tak malé připomenutí https://www.youtube.com/watch?v=IbL3NfWJUQs . Takže pro mně komedie z minulého roku, rozhodně top. PS : Navíc ta bitka ke konci byla perfektní :-D .(3.2.2016)

Rozpočet $31miliónovTržby USA $58,884,188 Tržby Celosvetovo $104,884,188 Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,540,443Tržby za predaj DVD v USA $6,639,345║ tuctová planoba, kde nič poriadne nefunguje tobôž to otrasné obsadenie a prízemný humor tu nemá ten správny dopad a len vyprcháva do prázdna, na desať suchých gagov pripadá jeden vydarený, čo je strašne málo, oproti tématicky podobným My sme Millerovci je toto dosť zbytočná záležitosť /videl v kine: 35%/(1.9.2015)

Původní Vacation byl jen průměrná jednohubka na nedělní odpoledne. Nicméně, tato verze z roku 2015 mě bavila od začátku až do úplného konce. Jedná se totiž o naprosto šílenou a ujetou komedii, ve které tvůrci vystavují na odiv všechny trapné scény či gagy. A i když to někdy v nějakých komediích nevyjde, zde se to povedlo na výbornou. Od pošuka Eda Helmse až po záchodový humor, to vše funguje jako dobře promazaný stroj. Ale nejvtipnější věc na celém filmu bylo jednoznačně jejich auto vyrobené v Albánii, které mělo více udělátek než auta Jamese Bonda. Také cameo Chrise Hemswortha potěšilo. Jeho postava jižanského "burana" je k popukání! „I just wanted to sing Seal with my family like normal people.“(1.10.2015)

Tak sa na to pozrime. Z USA nám každoročne prichádza množstvo trápnych komédií, ktoré sa niekedy ani nedajú označiť za divácky zhliadnuteľné. VACATION ale pôsobí dojmom, ako keby sa kvalitný DVD ( či Blu-ray ) sh!t dostal na plátna kín. Verte, že tento si to zaslúžil, aj keď nieje spomenutým zvratkom. Mladých zaujme, starších ( +60 ) odradí, nostalgikov poteší, maloletých naučí.(7.2.2016)

• - Kamionista (Norman Reedus) prenasleduje Griswoldovcov na ťahači Kenworth W-900. (Laslo)

• - Chevy Chase (Clark Griswold) je jediným hercem, který hrál ve všech dílech celé série. (jenik71)

• - Film tvorí zvláštnu zmes sequelu (odkazuje na predchádzajúce filmy), remaku (niektoré scény sú rovnaké alebo veľmi podobné tým z predchádzajúcich filmov) a rebootu (nový film možnej série s novým obsadením). (Laslo)