Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

Wargoo

Vynikajúco navodená atmosféra, kde fungovalo aj menšie zapraskanie dreva "niekde tam vonku mimo stanu", pričom som mal dosť aj bez vizuálnej prítomnosti Baribala. Príroda, dvojica, beštia... to všetko pôsobilo veľmi reálne, čo má obrovský podiel na finálnom pocite a aj hodnotení. "Bez spreja, a sekery do Tatier nelez", vrylo sa mi do pamäti ! Silné 4**** a 76,592% Skvelé ! ()

Rockerman

Tak tohle by se Jenn a Alexovi v našich Beskydách nemohlo stát. Medvídka by mohli potkat i tady, ale určitě by nebyl tak velký, byl by jiné barvy a byla by to převeliká náhoda, kdyby ho potkali. Ale hlavně by po našich skvěle vyznačených turistických trasách nikdy nezabloudili a nedostali se tak do takové situace. Jen velmi pomalu a dlouze se tady buduje ta atmosféra a napětí, ale to čekání se ve finále opravdu vyplatí. Cítil jsem fakt ten jejich strach, jako bych byl v tom stanu s nima. Příjemně mrazivě strávených 90 minut. ()

Junys

Alex bere svoji přítelkyni do míst kde se mu jako malému líbilo (Blackfoot trail) protože ji chce požádat o ruku. Každá strávená noc v parku se mění na horší a horší. Po čase se ukáže, že to nebyl dobrý nápad jet do parku bez mapy. Tvůrcům asi docházeli nápady když vymýšleli příběh. Prostředí nádherné. ()

Ben Nevis

"Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu." Hehe, dobrá věta z obsahu. Takový výlet končívá buď zasnoubením anebo rozchodem. Nebo jako v tomto případě jsou i jiné možnosti. Čekala jsem spíš horor, že je bude harasovat ten rádobyprůvodce, ale nakonec to bylo celé jinak. Jako v tom vtipu, kdy kněz odhání při povodní vrtulník, hasiče, záchranáře, že ho zachrání sám Pánbůh. A ten mu po utopení v nebi vysvětlí, kdopak asi poslal ty všechny zachránce? Tato dvojice taky dostane plno znamení shůry, které namistrovaný městský "zálesák" odbude nebo dokonce schválně ignoruje. Survival scény se moc povedly. Film si totiž nehraje na monstra a hrdiny, je tu pouze normální příroda s normálně se chovajícími zvířaty. Herecké obsazení je taky dobré, ústřední dvojice vyvolává přesně takové emoce, jaké má. ()

Rathalos

Skvelo natocena hororova zalezitost podla skutocnej udalosti v nadhernej prirode so sympatickymi hercami,vynikajucou atmosferou a medvedom,z ktoreho siel strach,taketo filmy ja zboznujem...:-) ()

panvasik

Čekal jsem pořád o něco více, ale na ty slabé 4* to přeci jenom vidím. Prostředí a příroda byla krásná a to tomu filmu strašně napomáhá. Problém je to, že se minimálně prvních 40-50 minut nic neděje což je jen tak mimochodem polovina filmu, ale zase na obranu, musím říct, že já jsem se tu první polovinu fakt nenudil. Dialogy a postavy se chovaly překvapivě rozumně a scénář mi byl sympatický. Pořád se člověk těší spíš na nějakou tu akci s medvědem, ale medvěd je na scéně opravdu krátkou dobu a fakt tu jde spíše o tu divokou a nezkrotnou přírodu. 6/10 ()

KUFI

Kdyz to porovnam se superstupidnim Into the grizzly maze, kterej vysel ve stejnym roce, tak Backcountry je uplne jina liga. Mohly to bejt poctivy 4 hvezdy, jelikoz jehlicnaty lesy, zamraceny pocasi a taboraky ve filmech primo zboznuju. Ale to by film nesmel tak upadat v primych konfrontacich s medvedem zabijakem. Predevsim me sere kdyz se kamera rozklepe tak, ze absolutne neni nic videt. Tenhle "efekt" vzdycky dava tusit, ze tvurci pracovali s velice omezenym rozpoctem a radoby akcnim roztresenim kamery evokujicim skutecnou akci, zakryvaji nedostatek financi na specialni efekty. Kdyz se na okamzik konecne dockame zaberu na medveda, tak pusobi naprosto oddelene. Az moc je videt, ze sceny s nim jsou nataceny dodatecne a bez pritomnosti hercu. Klipovitost zaberu pak dosahuje ke konci az neunosny miry. Jinak herci ok, predevsim ta holka byla sympaticka. Hlavne jak ho tam klasicky po zensku zjebala, ze je lůzr :) Pocit napeti a bezmoci je velice solidni. Hlavne situace kdy od smrticich celisti medveda deli postavy jenom platno stanu je bezva. Lepsi trojhvezdi. ()

Ondr@932

Solidní survival a zároveň zvířecí horor :)) Co víc si přát ... Po dlouhé době fakt dobrý horor s grizzly. 80% ()

Kingjiri

Tvůrcům se povedlo na diváka přenést předevšim nepříjemnej dojem, jakym působí hlubokej les na člověka v noci (totální tma, divný zvuky všude kolem, tísnivá atmosféra apod.). Navíc se všechno, co se ve snímku událo, může v reálu klidně stát (ačkoliv já osobně bych do takhle velkýho lesa bez mobilu a GPSky nebo mapy s kompasem fakt nešel). Nejsem si jistej, jestli bylo nutný natáčet scénu s nezvanym společníkem na večeři a taky mě mrzí, že se pořádný napětí společně s hutnou atmosférou hlubokýho lesa rozjelo až někdy v polovině stopáže. Ve výsledku jsem však spokojenej, solidní žánrová jednohubka s jednoduchym námětem a slušnym technickym i hereckym provedenim, tři silnější hvězdy. ()

Barka88

Až do závěrečných titulků jsem si myslela, že tento film natočila nějaká šílená feministka. To, jak byl chlapec jménem Alex neschopný snad ani není možné. To, že si mám vzít mapu do divočiny (kam je ještě ke všemu vstup zakázán), vím i já a to jsem byla v horách nejdál na Šumavě! Takže mužská postava zde působí opravdu směšně, totálně neschopně a jeho konec mě teda vůbec nepřekvapil...spíš jsem se divila, že ho ten medvěd nesežral dřív! A taky jsem nepochopila, proč s ním ta slečna vůbec byla, vzhledem k tomu, jaká to byla ,,wonder woman".Jako pár na mě působili velice směšně. Hodně mi vadila rozmazaná kamera ke konci, která měla zřejmě přidávat na napětí. V mém případě přidávala tak akorát na naštvanosti a bolel mě z toho zrak. Až na stupiditu hlavních postav se to dalo vydržet. ()

pasty

Realistický survival horor na základe skutočných udalostí. Kto miluje prírodu a pomalšie tempo nemá prečo váhať. ()

Acrobat

Nuž, kde sa vzal tu sa vzal. Civil prišiel a nechal plátno. To technické. Niežeby išlo o zámer, ale ja nevidím dôvod neoslavovať prírodný pochod dvojice. K čomu o nich vedieť viac? Stačí, že je človek, ľudská bytosť. Skončil síce zle, z čoho mi bolo otupno a tak duševne ťažko, film chce však dať silou mocou aspoň rovná sa medzi prírodu a nás. V tomto duchu je podstatné, že ide o film, kde nie je veľa neznámych premenných a preto výsledok je pôžitkom všetkých zmyslov. Krvavých, túžiacich, prírodných, sebavedomých. Príroda ako vždy nemôže byť problémom. Tým je to, že ak scenárista vyprofiluje ženu v duchu nerozoznania duba od buka, cesta späť je fikciou. Krásnou, psychedelickou a vyčerpávajúcou s brilantným hudobným doprovodom. Alebo vedená skôr Božou prozreteľnosťou. Výber je na vás. Výborný civilný snímok v nízkorozpočtových vodách. (videné 05.10.2015, BDrip) ()

Likan7

Mé oblíbené Otevřené moře v lese :-) Pro někoho, kdo podobné survivaly zná, tak ho nemůže nic překvapit, ale i tak se jedná o fajn jednohubku s jednou fakt hutnou scénou, kterou jsem si pustil hned 3x po sobě, protože je PROSTĚ SAKRA POVEDENÁ. Zbytek je víc psychologický, kdy sledujeme pár, který je s nervama v kýblu, protože on je blb a nevzal si mapu, protože to je chlap a ty všechno znají. ()

mira.l

No to zase bylo drámo.... dvě hvězdičky za přírodu. Alex bez mapy byl teda pěknej vocas. Jinak mi to hlavně v druhé půlce spíš připadalo jak reklama na Salomony:). Jo, taky mám už několikáté turistické Salomony, ty vydrží neuvěřitelný věci!! ()

Nix

Námět zní zajímavě, nebo jako ne úplně lákavě, ale člověk očekává nějaký survival s mědvědem a ještě dle skutečné události. A ten i dostane, ale jako, že by mne to vystřelilo z trenek se nedá říct. Přitom o tomto filmu se mluví v hodně velkých superlativech. Ale mne to moc nepřesvědčilo. Nejen, že tu mědvěd je opravdu jen párkrát a užijete si akci jen jednou, ale jinak je to takové to přežívání po útoku mědvědem. Kamera je super, ale to ostatní je takové zvláštní. U některých scén je atmosféra opravdu mrazivá, ale po zbytek filmu jsem ani neměl pocit nějakého neklidu. Je to opravdu průměrný survival, nic víc od toho nečekejte. ()

DavidWebb

Zrovna dneska som šiel do práce podať výpoveď a vedel som, že tam budem celú šichtu, že budem nervózny, že tam nie je ani bufet ani obchod či automat a ráno sa s opuchnutými očami naivne domnieval, že 4 cigarety v krabičke mi stačia. No neni som debil? Potom prídem domov, skuknem tento survivol with "based on true story" a uvažoval či má vôbec zmysel sa pýtať: aký pako! sa vyberie do divokej prírody v ktorej nikdy nebol a nevezme si so sebou ani mapu, ani kompas, ani mobil a ani zbraň... Reku, tak na vás nemám. No čo už, ako sa to vraví? Koho majú obesiť... pardon, koho má zožrať medveď, ten sa neutopí. Hodne slabé tri. ()