Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

hony23

Kdyby byl celý film výživný, jako závěrečná půlhodina, dal bych tomu s čistým svědomím za 5. Jenomže slibovanému méďovi to trvá skoro hodinu, než se objeví na scéně a do té doby sledujeme pouze toulky přírodou, při kterých jsme v napětí jen z toho, zda naše hrdličky nešlápnou do medvědího lejna. ()

Brodequin

Jsem trochu přísný, protože se mi to líbilo. Určitě lepší než Grizzly (Into the Grizzly Maze). Napínavé, jednoduché, fungující drama. ()

MadyDollar

Taková nedělní oddechovka. Vcelku se mi to líbilo. Ničeho moc ani málo. Obsazení nebylo špatný, příběh (i přes to, že se skoro nic nedělo) taky ne. Hlavně dvě věci jsou na tomto filmu, myslím si, chvályhodné: hlasivky herců a ta nepředvítalenost příběhu. :) A pro milovníky přírody - nádherné záběry krajiny. ()

topvideo

Film s dvomi zaujímavými scénami..."niečo si vyjasníme, ako si to myslel?" A druhú nebudem opisovať, veď uvidíte, tá je určite niečim novátorská. ()

johnnie78

Super. Kdybych si před filmem nepřečetl zdejší komentáře, asi bych se nechal nachytat, a myslel si, že je to o něčem úplně jiném - ale to je jedno. Backcountry umí skvěle budovat napětí, ačkoliv se tam zpočátku moc neděje, nenudíte se, protože vždycky tam je "něco", co v pravou chvíli naznačí, že bude hůř. Scéna s irským vidlákem je jedna z nejlepších a nejnapínavějších scén, jakou jsem za poslední dobu viděl, ve filmu je toho víc, co fakt dokáže nahnat strach. Škoda, že ve "finále" se ukáže, že tvůrci asi neměli na film dost peněz: zpomalená, roztřesená kamera té hlavní scéně ve stanu spíš ublížila. ()

punco

Minimalistický ale veľmi silný survival počin. Film skvele pracoval s použitou resp. nepoužitou hudbou ktorá hrala len občas, čo ešte viac budilo dojem realistickosti. Čo ma ale iritovalo, bola neustále rozostrená kamera, ktorá po polke filmu už vážne vadila. Taktiež úplný záver nebol tou správnou satisfakciou po všetkých tých udalostiach, každopádne jeden z lepších survivalov. ()

fafejt001

Vyjít si s holkou do lesa za mých mladých časů , bylo krásné , obohacující , nadějěplné a tak celkově bezva . OVŠEM v tomto případě , nápad dobrý , ale ta zvířena nám nedává spát . Škoda té sekyrky , co zůstala ve stromě , hodila by se . Krásné lesy , příroda , romantika , a pak zvrat . ŠOK , HRŮZA , DĚS . NavíC podle skutečného příběhu . . . .FAKT SÍÍÍÍÍLA . ()

Ace.A.T.L.

Mazec. Surovostí, realičností a atmosférou to nakopává prdel, hodně podobným filmům. Při scéně napadení ve stanu až po útek Jenn, jsem měl opravdu hrozně nepříjemnej pocit bezmoci a ani se mi nechtělo se zkusit vžít do pozice Alexe. To byla po dlouhý době, hodně silná scéna ve filmech. Leonardo si taky užil svoje v Revenantu, ale tohle napadení mi přišlo nejmíň o třídu reálnější a děsivější. Za mě silný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Sharlis

Moc ma to nechytilo, bolo to docela nudné a prvých 60minut sa viacmenej nič nedialo len sa prechádzali lesom a hádali. Čo mi dokonca vadilo ako sa režisér snaží vytvoriť paranoiu voči prírode, akoby ju neznášal a aby donútil diváka, aby sa jej bál - to mi neprišlo správne ani v kontexte filmu. Neustále ustráchané pohľady do lesa, kde niečo zapraskalo a potom... sa nič nestane. Horor to moc nebol, survival, ktorý sa tu z nejakého dôvodu spomína tam predsa tiež žiadny nie je veď stanujú a jedia energetické tyčinky. Teda pre dnešnych lovcov pokemonov je survival ísť kamkoľvek, kde nejazdí autobus, tak to asi aj chápem. No a potom sa udeje všetko naraz za 15 minút a film skončí. Doporučujem radšej podobný a 100x lepší The Edge s Hopkinsom. ()

Pan.Antonin

'Medvědi nevědí, že turisti nemaj zbraně...' Tihle turisté toho neměli daleko víc, krom zbraní ani mapu, mobilní telefon, znalost národního parku, štěstí, rozum a hlavně sebereflexi (dlouho tam nebyl a stejně nechce mapu). Pán byl prostě frajírek a chtěl se před svojí přítelkyní ukázat, což zapříčinilo, že nasekal v příběhu osudné chyby, které už pak nešly napravit. (Nicméně bylo to uvěřitelné chybování, žádné zcela nepochopitelné omyly, takže to tvůrcům nevyčítám). Celkově jsem se na film těšil a dostal jsem dobrou napínavou podívanou v nádherné přírodě. Čtvrtou hvězdu nedám pouze proto, že během klíčové filmové scény - útoku chlupáče - se ještě víc než strachy diváci rozklepala kamera (a střihačovi se splašily nůžky), což je věc, kterou nemám příliš v lásce. Lepší tři hvězdy. ()

exe.

Zbožňujem filmy so survival tematikou a Backcountry je jedným z nich. Príbeh nie je nejako extra lákavý, na druhú stranu som dosť spokojný s výberom hlavných postáv, ktorým som tú chémiu vo vzťahu aj veril, a samozrejme pekná príroda, ktorá má svoje čaro. Postavy majú svoj vývoj, hoci trochu pomalší, jak som očakával, čo je škoda, ale nemôžem povedať, že som z filmu sklamaný. Celé sa to točí okolo turistiky dvoch mladých ľudí, ktorá sa nakoniec skončí bojom o prežitie, ale na to, že Backcountry má hodinu a pol, tak boj o prežitie začne až po necelej hodine, čo je už nevplýva tak, ako by malo a nedokáže si to diváka tak podmaniť. Keby aspoň tá akcia začala niekedy v 30 – tej minúte, bolo by to super, navyše takýto žáner ma neskutočne baví, ale keď sa tam skoro hodinu nič nedeje, tak to nedokáže ohúriť diváka tak, ako má. Zachraňuje to duo Missy Peregrym a Jeff Roop, ktorí boli fakt sympaťáci a bavilo ma sa na nich pozerať. Keby tam však bolo viac napätia, tak by sa dal Backcountry užiť ďaleko viac, preto dávam o jednu  * menej, čo je škoda, lebo film ma bavil a mal potenciál. A nie, nie je to horor, nie je tam žiadny jumpscare, gore ani nič s hororovými prvkami, je to len klasický thriller stretu človeka so zvieraťom a túžba zostať nažive. ()

Easykill

Taky ji ten rybolovec mohl aspoň znásilnit. Tím by se alespoň vyplnila ta mezera mezi procházkou po lese a příchodem medvídka. Od té chvíle už to bylo poněkud záživnější, ale po ultra super cupovačce už toho moc krom konce nepřijde. ()

xwerm

Kebyže mám ohodnotiť film, tak v prvej polovici sa absolútne nič nedeje, no a potom sa tam párkrát objaví medveď. Ak by som mal porovnať tento film z Grizzlym tak gryzlly jednoznačne vyhráva na plnej čiare. tento film hodnotím 4/10. ()

Pavelkedar

Líbilo, podobný styl jako u australského The Reef. Uvěřitelně reálná situace, kterou lze zažít nejen v usáckém hvozdu.... Proto chodím i do místních hvozdů ozbrojen-legálně. Krásný les, prostorový zvuk v DD 5.1 pouze hodně průměrný.3 a 1/2 * max . ()

Allein4

Začátek filmu jak z nějakého found footage hororu. Naštěstí bez toho found footage. A naštěstí to nakonec nebyl ani horor, ale pořádně napínavý dramatický akční thriller o méďovi. Pořádném méďovi - nenasytném mackovi. I když to v jeden moment vypadalo, že tam bude chodit nějaký psychopat, tak se to nakonec vyvinulo dobrým směrem. Rozhodně mohu doporučit. 85 % ()

avantgardx

Problém tohoto filmu je, že kromě krátké hlavní scény - zabití Alexe medvědem, je to nuda, hlavně pak návrat hlavní hrdinky zpět do civilizace, který paradoxně působí jako takový předvídatelný anti-climax. Blair-witchovské momentky postrádají hloubku a uvěřitelnost, a z hlavní scény se mohlo vyždímat ještě více brutality. ()

injoy

Velmi jednoduše, dobře, uvěřitelně a napínavě natočeno. Čekal jsem málo, dostal hodně. Napětí - "kdy na ně vyskočí ten medvěd" mi docela rvalo, chvílemi, nervy. ()