Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

maxcold

Čekání (velmi dlouhé čekání) se vyplatilo. Týdny jsem se těšil na nový povídkový film, které já rád. Naštěsti se mi dostalo to, co jsem vlastně ani nečekal. Film, který naprosto splňuje definici zábavy, tak jak si ji představuji. Nenám čas, jdu si to pustit zas :) ()

xpaja

Už titulky naznačují o čem to celé bude. O bestiích, které se skrývají v každém z nás. Stačí jen zabrnkat na tu správnou strunu, tím správným způsobem. A přesně to jednotlivé povídky činí. Vystavují své hrdiny situacím, kdy přeteče hranice jejich trpělivosti a divák se pak nestačí divit. Nedokážu říct, jestli autoři chtěli tímto přehnaným a cynickým způsobem nastavit zrcadlo nešvarům dnešní společnosti, problémům mezilidských vztahů a na to navazující touze po odplatě. Nebo prostě jen bavit většinového diváka a vydělat peníze, jakožto takový výrazně kvalitnější Kameňák. S nějakým morálním přesahem je to ale horší. S výjimkou příběhu inženýra, který touží po spravedlnosti v dnešní byrokracíí prolezlé společnosti. Takže to vidím spíš na to druhé. Některé povídky jsou slabší, některé opravdu zábavné a zběsilé. Já jsem se ve výsledku bavil tak na --- == 75 % == --- . ()

Domas88

Ty jo fakt mazec, zamyslíš se pobavíš se a originální nápad se zaslouží určitě 5* :) Origináli si zaslouží 5*, chyby nehledej zbytečně není důvod :) ()

koza3

Brutální! Každá povídka má své kouzlo, ale nejvíc mě odrovnala ta poslední - svatební. Trošku mi to připomnělo Black Mirror, kde tragédie se mísí s humorem a snímek okousává lidská práva a svobody. Originální motivy, posrané čelní sklo Audiny, opí*haná nevěsta nebo inženýr bojující proti systému, to všechno tady je. Je to nepropojené, nesnažící se najít nějaký smysl, ale jen nám předkládat jaká jsme hovada a v jakém svinstvu se to denně pachtíme. To že se otáčíme na druhou stranu a děláme, že to neexistuje z nás nedělá o nic menší zvířata. Totálně mě odrovnal komentář verbala :-) Za mě vyleštěné čtyři hvězdy! ()

EggO

Proc to ma jenom cca 2 hodiny? :D ja uz se tesil na dalsi povidku... :D Všechny povídky mi prisli uzasne, vlastne ukazuji chovani lidi bez zabran, ktere v hlave mame. V tom je ten film tak uzasny, zvraceny a dokonaly. ()

FilipKooo19

Nádherné, proste niečo úžasné. Na takéto filmy mám slabosť. Človek si len užíva každý jeden dúšok, každý jeden okamih, scénu, šialenstvo a ďalšie krásne a s tým spojené veci :) ()

fimler

Vůbec špatné to není! Nejlepší historka je samozřejmě ta s autem. Od této historky se mi zdá, že už film není tak úžasný. Hezké čtyři hvězdičky. ()

DePompon

Keď sa počas úvodných titulkov na plátne vynorilo meno Pedro Almodovar, nadobudla som rozpačitý pocit, že ma z filmu zamrazí alebo bude skrátka geniálny. Španielom sa podarilo oboje. Výborný film, nemôžem inak ako udeliť päť hviezdičiek a dokonca koketujem s myšlienkou zaradiť ho medzi svoje obľúbené. Jedna poviedka vydarenejšia ako druhá, skvelo som sa zabavila a tiež pozastavila nad tým, do akej miery som schopná s jednotlivými hrdinami súcitiť alebo nedajbože pochopiť ich zúfalé správanie. A to je presne ten mráz na chrbte, o ktorom hovorím. ()

lobo87

Poviedkové filmy v sebe vždy ukrývajú tajomstvo. Neviete, či sa vám budú páčiť jednotlivé poviedky, téma, alebo film ako celok. Divoké historky však pôsobili veľmi konzistentne. Samozrejme, niektoré poviedky boli lepšie, niektoré horšie. Mňa zaujal už geniálny úvod a odvtedy som sa už viezol na jednej vlne s postavami a príbehmi a film som si užíval... 75% ()

Lucbric

Úžasný povídkový příběh! :) Příběhy na sebe nenavazují, ale každá historka má vtipné nebo šokující zakončení. Nejvíc se mi líbila asi první historka (Gabriel Pasternak) :D při ní jsem měla husí kůži... A taky se mi líbila scéna, u které se na obrazovce objevily titulky :) ... "Zločin z vášně" byl super, i když místama trochu nechutný. Inženýr s odtahovkou a otrávené jídlo v restauraci byly taky zajímavý historky.. U sražené těhotné se dal konec předvídat, že nedopadne moc dobře.. No a poslední svatební historka - u té se nedalo předvídat absolutně nic, to bylo fakt divoký. I kdybyste na film začali koukat o půlnoci po 12ti hodinové směně, rozuzlení jednotlivých příběhů strhne a zaujme vaši pozornost tak, že na únavu rázem zapomenete :) ()

Jadro

Kam až siaha ľudské ego? Na túto otázku Vám tento snímok bohato odpovie. Darvin awards je orpoti tomu slabý odvar :) ()

zzzzzjjjjj

Oscar 1 nominace:Cizojazyčný film.Szifrón boduje předvedl opravdu neuvěřitelný výkon, prezentoval by se tento film jako americký, tak by nebyl pochyb na Oscara za scénář.Nejsem čilý fanoušek černého humoru, ovšem tento film je zmálaktera výjimkou.Podobný film Pulp Fiction Historky z podsvětí.Dojem z tohoto černohumorového thrilleru 85%. ()

laple

Opravdu jsem se pobavila. Má to vtip a spád a je to vyhrocený až do extrému, do kterýho si všichni přejem, aby to vyhrocený bylo a tím to vlastně uspokojí divácké potřeby a jakoby se vám uleví. Super! ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let