Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

kiros179

Výborná podívaná, musím před tvůrci smeknout. Jasný příklad toho, že i "jednoduchý" humor jde natočit zábavně bez toho pocitu trapnosti, který známe z naší produkce. Začátek (Pasternak) a konec (svatba jako vystřižená z Amarkordu) naprosto famózní, ale nedá se říct, že by byla nějaká povídka o poznání slabší než ty další. Cynické, plné černého humoru a neuvěřitelně zábavné. 85% ()

Queendom

I přes to příšerný a ubíjející letní inferno se mi chce jít ven, řvát a tančit radostí, že se zas po tak dlouhý době našlo něco, co mě beze zbytku bavilo! Jedna povídka lepší než druhá, ba co víc, co do kvality a originality jsou si povídky skoro rovny. Jasnej trhák! ()

Pitryx

Mám rád povídkové filmy, ale tady mi v povídkách chyběly pointy. Prostě to většinou spělo od nikud nikam. Naprosto k ničemu byla ta poslední, se zdlouhavými záběry na svatební veselí. Nebudu zde rozepisovat hodnocení jednotlivých povídek, celkově mi to prostě nedá více jak tolik, co dávám. ()

darthvader77

Ano, i já už jsem zažil své divoké historky, které by klidně mohli zařadit do tohohle povídkového souboru. Nicméně, bude se skvěle bavit i člověk, který dnes málem nedostal přes hubu. Každá příběh má svoji vlastní skvělou vygradovanou pointu. Ať už první scéna v letadle ohledně Gabriela Pasternaka, kdy si divák musí dát do budoucna pozor, komu ublíží, aby se pak náhodou neocitl také v takovémhle letadle. Nebo třeba příběh serírky, který krásně servíruje poznání, že pomsta není správná věc a můžou za ní zaplatit nevinní lidé. Ostatně, o pomstě hovoří i příběh řidiče audi a řidiče zrezivělého křápu, jež nemohl lépe namalovat obrázek neustálého kruhu nenávisti, jenž nakonec končí zničením všech nenáviděných a těch, co nenávidí. Zároveň si ale nesmíme nechat přespříliš kálet na hlavu, neboť se může stát, že nás pak spláchne úplně každý. O tom nádherně rozpráví příběh Bombita a sděluje, že postavit se občas na odpor proti systému se nakonec může vyplatit (ta narozeninová oslava ve věznici :-D). Scénka se synem bohatého podnikatele, který srazí těhotnou ženu mi připomněl, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Rozdělování peněz patří mezi jednu z nejlepších scén filmu. Závěrečná rudá svatba nemohla lépe dokázat, že nejlepším lékem je odpuštění, protože chybovat je lidské, ale odpouštět božské. To řekl bůh, největší frajer na světě. Skvěle baví to přehanění, protismyslnost a parodie na skutečně lidské trable, ve kterých se ovšem všichni výborně poznáme. Za mne jednoznačně za pět, nejlepší povídkový film od Pulp Fiction. ()

SmoldaMara

Nejlepší byl bezpochyby "inženýr bombička", svatba byla taky super a kdyby se jim vyrovnaly i ostatní příběhy, bylo by to hvězdiček 5. ()

Shikunek

Naprostá fantazie. Pokud se někdo tomuto snímku vyhýbá jen kvůli méně známým hercům a režisérovi, pak vám radím, abyste nedělali stejnou chybu jako já. ()

Viper86-V1

Jeden z nejlepších filmů co jsem poslední dobou viděl. Tak skvěle vypointované černohumorné povídky aby jeden pohledal. ()

Berry0153 odpad!

Svět se v anus obrací. Pořád jsme s mojím čekali na zde v komentářích zmiňované vyšperkované pointy, ale smysl dával snad jen "bombičkář". Fakt nechápu, co je na násilí vtipného. Pokud máte stejně jako my chuť film v půlce vypnout, neváhejte, dodívání to nezlepší. 10% ()

Fronix

Nevedel som čo mám od tohto filmu čakať ale veľmi milo prekvapil.Historky sú šialené,vtipné s dobrým dejom.Rozhodne sa pri nich nudiť nebudete a film si zaslúži také vysoké hodnotenie aké má. ()

iz67

Bunuel is back. Úžasná surreálná záležitost, kterou jsem si vychutnal od první do poslední minuty. ()

pestak

Černočerná komedie,směs příběhů s absurdní zápletkou mě bavily až do konce. Všechny povídky měly něco do sebe. ()

PATWIST

Fakt kvalitka, 6 krátkych šialených príbehov v jednom filme, každý nájde to svoje, masaker, celkový priemer by bol 4* ale toto si určite zaslúži 5*. Lietadlo - 4* Kuchyňa - 4* Auto - 4* Ing. Bombička - 4* Auto zrážka chodcov - 5* Svadba - 3* ()

nula87

Daly by se určitě hledat chyby, a asi by nebylo těžké je najít, ale jako celek to funguje náramně. Cynické, úderné, s fantastickými dialogy a pointami. 85% ()

DassemUltor

Jako v pohodě.. pan bombicka a dva debilové co se zabili navzájem se mi líbili nejvíc. Ale hrotit tady 5* a pískat blahem, tomu fakt moc nerozumím. Prostě na pohodu film. Jo pochopil jsem to😉, jen z toho nejsem tak odvarenej ()

SAINTS

Divoke historky su kvalitnym autorskym filmom,ktoremu nechyba atmosfera,čierny humor a kvalitne herecke vykony.Ako to už pri poviedkovych filmoch byva niektore su kvalitnejšie ine menej,ale v tomto pripade prevladaju tie pozitivne.Mne osobne sa najviac pačila druha,tretia a piata poviedka.Kvalita celeho filmu je konzistentna a vysoko nadpriemerna. ()

Ivuska91

V napatí po celú dobu. Každý jeden príbeh ma vtiahol a nenudil. Nemožem tomuto filmu nič vytknúť, dokonalé filmové dielo :-). Miestami som mala pocit, akoby pozerám na film od Tarantina. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let