poster

Samchongsa (TV seriál)

 • Jižní Korea

  삼총사

 • anglický

  The Three Musketeers

Historický / Dobrodružný / Komedie / Akční / Romantický

Jižní Korea, 2014, 12x60 min

 • Mkqp
  *****

  První díl byl silně navnazující a zanechal ve mně jen samé pozitivní pocity. Skvělá hudba, jenž dopomáhala zveličit probíhající momenty. Příjemné postavy, které dokázali pobavit i pohladit na duši svým oslnivým chováním. The Three Musketeers jsou velice příjemným a silným překvapením, na které nemám dostatek superlativů, jimiž bych onen kousek popsal. A to jsem nikdy fanda korejských historických dramat nebyl (no po tomto seriálu jim opět nějakou příležitost v budoucnu určitě dám). Ale pozor, The Three Musketeers nejsou jen nějakou komedií či romantickým dramatem. Člověk se zde dočká i spousty intrik, které mu dokáží skrze vztek vařit krev a vytvořit mnoho přímých emocí zlosti. Pozastavit se ještě musím nad posledním dílem. Když už jsem si myslel, že je všemu konec, tak se rozpoutá tolik krutosti a napětí, jenž je pomalu větší než za celý seriál. ■ Mimo děj nabízí mušketýři také spoustu zajímavých postav. Např. Král Injo byl svým představitelem zahrán skvěle. Jeho šílenost a úzkost nebyla cítit pouze každým pohybem těla, ale odrážela se mu také v očích. A princezniny grimasy údivu? Ty byly prostě boží. Mnohokrát mi dokázaly vykouzlit úsměv na tváři. Navíc jak se princezna hašteřila s princem bylo taktéž super. ■ Jen stěží dokážu vyjádřit jak moc jsem z korejských mušketýrů nadšený.(26.11.2015)

 • mrtvej pes
  ****

  Už první díl člověka vtáhne - uznávám, že se mi líbil asi nejvíc. Nějak mi sedl humor, herci, soundtrack, prostě všechno. Od začátku je jasné, že se tenhle seriál se svými protagonisty nesere. Co se může pokazit, to se i pokazí; odpůrci deus ex machina si porochní. Osobně jsem se hned sžila jak s hlavními, tak vedlejšími postavami, a to i s králem, který trpí stihomamem nebo s šedou eminencí ministrem pletichářem. Kdo na mě nepůsobil úplně lidsky a živě byli princ a jeho bývalá snoubenka, ale postupem času to oba vyvážili. Zápletky a intriky tu byly poměrně civilní a chytré, tudíž vítaná změna. Vytkla bych jen to, že se někdy děj nakumuloval a doslova vysával - a jindy uběhl i díl, kdy se nic nedělo. (Kromě toho, že se škádlili buď mušketýři navzájem, nebo princ škádlil princeznu.) Drama a oddech mohli scénáristé zřetězit o něco lépe. Kolem a kolem se ale přidávám ke zdejším pozitivním hodnocením. Stojí to za to.(16.7.2016)

 • Jirka_Šč
  ****

  Jihokorejský seriál na motiv Tří mušketýrů je nestandardní počin, ale překvapivě vystihuje ducha dumasových postav (přestože se dějově inspiruje jen volně). V tomto směru je Samchongsa lepší, než leckteré západní pokusy. Na druhou stranu jsem však viděl korejské historické seriály, které se mi líbily víc (Shinui, Sungkyungwan Scandal, The Painter of the Wind, Gu Family Book), takže si myslím, že aktuálních 86% na ČSFD je lehce nadhodnocených (občas jsem měl problém s určitou "tuctovostí" a faktem, že už jsem viděl seriály, ve kterých postavy jednaly uvěřitelně pružněji) Přestože dávám 4*, vyloženě netoužím po druhé sérii. Z postav mě paradoxně nejvíc zaujaly záporné - pomalu se stávám fanouškem Yu In-Young a i Kim Sung-Min byl jako čínský generál zajímavý.(18.5.2015)

 • Pethushka
  ****

  Po docela pomalém začátku se rozjíždí parádní podívaná plná zvratů, akce a napětí. Kromě pěkně promyšlených intrik v paláci se děj točí kolem postupně vznikajícího přátelství mezi mušketýry a taky kolem vztahu prince a princezny, který se pro mě stal nakonec asi nejzáživnější částí seriálu. Bavil mě ale i soundtrack a kamera. Z herců jednoznačně vyniká Lee Jin Wook. On se kluk nezdá, ale má v sobě obrovské charisma. I ostatní postavy zahráli herci minimálně hodně dobře. Takže když pominu konec, který mě prostě úplně nenaplnil, jsem nad míru spokojená. Silné 4*(11.8.2016)

 • Moiraine
  ****

  Za sebe můžu říct, že jeden z mála korejských seriálů, který si svojí kvalitu držel od začátku až do konce. Měla jsem ráda všechny 3 (+1) mušketýry, i když princova povaha byla někdy (čti často) na pěst - ale i to byla sranda. Vlastně by se dalo říct, že to je nejzdařilejší zpracování Tří mušketýrů, jaké jsem viděla od verze s Michaelem Yorkem, přestože to má s knihou společnou snad jen premisu a základní charaktery postav (v ději by se podobnosti najít daly, ale jenom když je člověk opravdu hledá). Navíc i akční scény se mi hodně líbily. Škoda jen, že Yong Hwovu koni nebyl dán větší prostor :D Jsou to opravdu hodně silné 4 hvězdičky a já jenom doufám, že dojde na slíbenou druhou (a třetí) sérii.(23.11.2014)

 • - Zprvu se to moc nerozebíralo, každému to totiž přišlo přirozené. Jenže ono to ve skutečnosti bylo cosi spontánního. Seriálová postava Seung-po Heo, ztvárněná nepřehlédnutelným jihokorejským hercem Dong-geun Yang, totiž každou chvíli šátrala v jedné ze svých nosních dírek. Každý si toho posléze zřejmě všiml. Jenže až později, po přímé konfrontaci s jihokorejskými novináři, se z tohoto zlozvyku seriálové postavy stala jakási pomyslná poznávací značka, kterou si později bral každý na paškál. Ve scénáři se totiž nic takové nepsalo, jednalo se čistě o hercovo vlastní chování, které si lze vysvětlovat prakticky jakkoliv. „Každá postava má být vtipná a zábavná. Chtěli jsme vytvořit zajímavou fúzi historického dramatu s prvky romantiky a akčně-dobrodružných scén. Tak proč ne, když to svůj účel plní?“ Odpověděl na otázku, týkající se onoho hercova zlozvyku, dotěrným novinářům samotný producent celé série, Young-ok Lee. (Conspi)

 • - Dle avizovaných zpráv bylo televizními tvůrci zamýšleno prodloužit sérii o rozpočtu deseti milionů amerických dolarů z jedné série na série celkově tři. S tím, že každá by měla obsahovat dvanáct nových epizod. Poslední série se měla dokonce natáčet celá na území Číny. Navzdory nízkému diváckému zájmu se ale od těchto majestátních plánů upustilo a série tak nakonec zůstává jen jediná. (Conspi)

 • - Dokonce ani během fyzicky velmi náročného natáčení v bambusovém lese nehodlalo herecké duo jihokorejských herců - Yong-hwa Jeong, seriálový představitel Dal-hyang Park, tedy pomyslný d'Artagnan, a Sung-min Kim, postava nesoucí jméno Inggūldai, tedy pro lepší vyznění onen vévoda z Buckinghamu - ponechat nic náhodě a všechno odběhali po vlastních. Ačkoliv jim byli jejich herečtí dubléři po ruce, oni si to prostě chtěli udělat po svém. Během natáčení nejenom že panovalo poměrně velké dusno, herci byli také navlečeni do historických kostýmů, které samy o sobě váží něco navíc, když do nich takhle nalíváte. A tak se nebylo čemu divit, že byli oba splavení jako tažní koně. „Myslím si, že natáčení akčních scén je zábavné. A je to velmi osvěžující pocit, když cítíte, jak se během natáčení potíte po celém těle. V následujících dílech bych se v podobných scénách objevil velice rád.“ Prozradil jihokorejské herec Yong-hwa Jeong všudypřítomným novinářům během krátkého odskočení si od natáčení šesté epizody. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace